Mapy

Mapa Laosu a satelitného obrazu

Mapa Laosu a satelitného obrazuKrajiny susediace s Laosom:

Barma, Kambodža, Čína, Thajsko, Vietnam

Regionálne mapy:

Mapa Ázie, mapa sveta

Kde je Laos?


Satelitný obrázok LaosuInformácie o Laose:

Laos sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Je ohraničená Thajskom a Mjanmarskom (Barma) na západe, Čínou na severe, Vietnamom na východe a Kambodžou na juhu.

Preskúmajte Laos pomocou aplikácie Google Earth:

Google Earth je bezplatný program od spoločnosti Google, ktorý vám umožní skúmať satelitné snímky, ktoré ukazujú fantastické podrobnosti o mestách a krajinách Laosu a celej Ázie. Funguje na vašom stolnom počítači, tablete alebo mobilnom telefóne. Obrázky v mnohých oblastiach sú dostatočne podrobné, aby ste mohli vidieť domy, vozidlá a dokonca aj ľudí na ulici mesta. Aplikácia Google Earth je bezplatná a ľahko použiteľná.

Laos na mape sveta:

Laos je jednou z takmer 200 krajín, ktorá je ilustrovaná na našej laminátovej mape sveta v Blue Ocean. Táto mapa zobrazuje kombináciu politických a fyzických prvkov. Zahŕňa hranice krajiny, hlavné mestá, veľké hory v tieni, hĺbku oceánu v modrej farbe a mnoho ďalších funkcií. Je to skvelá mapa pre študentov, školy, kancelárie a všade tam, kde je potrebná pekná mapa sveta pre vzdelávanie, zobrazenie alebo dekoráciu.

Laos na veľkej múre v Ázii:

Ak vás zaujíma Laos a geografia Ázie, naša veľká laminovaná mapa Ázie môže byť práve tým, čo potrebujete. Je to veľká politická mapa Ázie, ktorá tiež zobrazuje farebné alebo tieňované reliéfy mnohých fyzických čŕt kontinentu. Na mape sú zobrazené hlavné jazerá, rieky, mestá, cesty, hranice krajín, pobrežia a okolité ostrovy.

Laosské mestá:

Ban Ban, Ban Nape, Boun Nua, Boun Tai, Oznamte, Khhammouan, Khok-He, Longcheng, Louangnamtha, Louangphrabang, Muang Kasi, Muang Ou Tai, Muang Phonsavan, Muang Souy, Muang Thathom, Muang Va, Napheng, Ou Nua, Pakxe, Phongsali, Phonhong, Salavan, Savannakhet, Thinkeo, Viangchan (Vientiane), Xaignabouri, Xaingkhoang, Xam Nua a Xiangkhoang.

Miesta Laosu:

Pohorie Annam Cordillera, plošina Bolovens, plošina Cammon, Tonkinský záliv, rieka Kong, pohorie Lang Prabang, rieka Mekong, nádrž Nam Ngum a plošina Xiangkhoang.

Prírodné zdroje Laosu:

Nerastné suroviny pre Laos zahŕňajú sadru, cín, zlato a drahé kamene. Ďalšími prírodnými zdrojmi krajiny sú drevo a vodná energia.

Prírodné nebezpečenstvá Laosu:

Krajina Laos má prírodné riziká, ktoré zahŕňajú povodne a suchá.

Laos environmentálne problémy:

Problémy s pôdou pre krajinu Laos zahŕňajú odlesňovanie a eróziu pôdy. Okrem toho je krajina plná nevybuchnutej munície. Ďalším problémom životného prostredia je, že väčšina obyvateľov Laosu nemá prístup k pitnej vode.