Zlato

Najdôležitejšie nástroje na vyhľadávanie zlata

Najdôležitejšie nástroje na vyhľadávanie zlataLopaty, panvice, bagre a iné fyzikálne nástroje sú bez vedomia takmer zbytočné.


Zlaté panvice: Väčšina ľudí si okamžite myslí, že zlatá panva je najdôležitejším nástrojom na vyhľadávanie zlata. Od mozgu sa však vyžaduje jeho prevádzka, výber správneho umiestnenia na potoku, získanie povolenia na vstup do krajiny a rozhodnutie, či má krajina potenciál. Bez dobre pripraveného mozgu zlatá panva nenájde veľa.

Mozgy sú kľúčmi k nájdeniu zlata

Vysoká cena zlata inšpirovala tisíce ľudí, aby sa stali amatérskymi prospektormi. Mnohí z nich trávia víkendy alebo dovolenky hľadaním žltého kovu. Vysoké ceny zlata tiež vyvolali prudký nárast predaja zlatých panvíc, prenosných bagrov, detektorov kovov a iných nástrojov na vyhľadávanie zlata.

Každý, kto si kúpi tieto nástroje, nebude okamžite schopný nájsť zlato. Jediná vec, ktorú tieto nástroje urobia, je pomôcť vám získať zlato späť, keď budete od neho vzdialení niekoľko centimetrov alebo pár centimetrov. Cesta na toto miesto - nájdenie zlata - vyžaduje dôležitejší nástroj - ľudský mozog, ktorý bol primerane pripravený so správnymi typmi vedomostí.

Typy vedomostí potrebných na efektívne vyhľadávanie zlata zahŕňajú:

  • Znalosť miesta, kde sa zlato našlo v minulosti
  • Vedomosť o tom, kde je možné právne hľadať
  • Znalosť vyhľadávacích zákonov a predpisov
  • Znalosť ložísk zlata a geológie
  • Znalosť metód prieskumu

Tu je stručný prehľad typov vedomostí uvedených vyššie. Tieto súhrny sú stručné, pretože úplná prezentácia pre každý typ vedomostí by obsahovala dostatok informácií pre aspoň jeden vysokoškolský kurz.

Zlaté mapy a knihy: Knihy a mapy, ktoré môžete použiť na nájdenie zlata, boli publikované pre mnoho častí Spojených štátov. Toto je skvelý východiskový bod pre každého, kto chce nájsť zlato. Všetky vyššie uvedené publikácie a mnoho ďalších, ako aj nástroje na vyhľadávanie zlata, sú k dispozícii v obchode.

Kde bolo zlato nájdené v minulosti?

Spojené štáty americké boli viac hľadané zlato ako väčšina ostatných národov na tejto planéte. Počas niekoľkých zlatých vĺn v rôznych častiach krajiny sa pri hľadaní zlata zhromaždili milióny ľudí.

Termín „zlatá horúčka“ spôsobuje, že väčšina ľudí premýšľa o miestach, ako sú Kalifornia, Aljaška a Colorado. Zlato sa však vyskytlo aj v štátoch ako Severná Karolína a Gruzínsko. Je to celkom bezpečná stávka, že takmer každý prúd v Spojených štátoch bol rýdlovaný aspoň raz za zlato. V najslávnejších zlatých lokalitách bola väčšina sedimentu viackrát zlatými panvicami, priepusťami alebo bagrami.

Medzi štáty, ktoré nedávno alebo v minulosti oznámili komerčnú výrobu zlata, patria Alabama, Aljaška, Arizona, Kalifornia, Colorado, Gruzínsko, Idaho, Maryland, Michigan, Montana, Nevada, Nové Mexiko, Severná Karolína, Oregon, Pensylvánia, Južná Karolína, Južná Dakota. , Tennessee, Utah, Virgínia, Washington a Wyoming.

Štátny geologický prieskum vo väčšine štátov s komerčnou ťažbou zlata pripravil úvodné a technické informácie o ložiskách zlata a histórii ťažby. Geologický prieskum Spojených štátov pripravil podrobné mapy a správy pre väčšinu hlavných oblastí ťažby zlata a pripravil mnoho publikácií všeobecného záujmu o zlato. Existuje tiež veľa sprievodcov a máp zameraných na vyhľadávanie, ktoré sú napísané pre amatérskych prospektorov.

Floods Move and Redistribute Gold: Fotografia mosta cez rieku South Yuba na diaľnici 49 po silnom daždi 9. januára 2017. Prietok je približne 25 000 kubických stôp za sekundu - viac ako 40-násobok normálnej rýchlosti. Tento typ záplavy zachytáva zlato a presúva ho do potokov. Tento typ záplav prepracováva existujúce prúdové sedimenty a odhaľuje zlato. Public Domain photo Kelly M. Grow z kalifornského ministerstva vodných zdrojov.

Nenašli sa všetky zlato?

Ak sú Spojené štáty jednou z najviac vyhľadávaných oblastí na Zemi, nemalo by byť stratou času hľadať zlato? To je rozumná otázka, ale zvážte tieto informácie ...

Zakaždým, keď prší dosť tvrdo, aby sa vytvoril odtok, sediment sa spláchne do svahov a do potokov. To vkladá „nové zlato“ do prúdov. Počas každej veľkej povodne sa zachytávajú usadeniny v koryte rieky, pohybujú sa po prúde a znovu sa ukladajú. Týmto sa zlato ťažko nájde na nové miesto, kde by sa dalo ľahko nájsť.

V roku 2017 rekordné záplavy v Kalifornii dôkladne prepracovali potoky v mnohých častiach štátu a vyplavili veľa „nového zlata“ do prúdových kanálov. Teraz je veľa ľudí nadšení zistením, že „nové zlato“. Prečítajte si niektoré správy v teréne.

Vyhľadávač strážcov? Oveľa cennejšie ako obyčajný kamienok - ak vás chytí odstránenie bez povolenia takmer akéhokoľvek majetku, ktorý nevlastníte, av niektorých prípadoch dokonca majetku, ktorý vlastníte, môže to mať za následok trestné alebo občianske problémy. Prečítajte si ďalšie informácie o právnych aspektoch prieskumu zlata.

Kde je možné legálne hľadať?

Väčšina pôdy v Spojených štátoch je obmedzená na vyhľadávanie. Veľa z toho je v súkromnom vlastníctve jednotlivcov, spoločností, inštitúcií a trustov. Nevyhľadávajte tieto pozemky, pokiaľ ste sa nekontaktovali s vlastníkom a nezískali ste výslovný súhlas.

Explicitné povolenie zahŕňa, ale nie je obmedzené na: (A) kde máte v úmysle prieskum; (B) keď máte v úmysle vyhľadávanie; (C) aké metódy plánujete použiť a akékoľvek rušenie povrchov alebo pod povrchov, ktoré bude mať za následok; (D) to, čo chcete z majetku odstrániť; (E) ako sa všetko, čo sa nájde, nahlási vlastníkovi pôdy a poskytne sa o ne jeho zdieľanie. Získanie týchto povolení nie je „zdvorilosť“ - sú povinnosťou. Vyšetrovanie súkromného majetku bez nich by mohlo mať za následok vaše zatknutie za porušenie, vandalizmus alebo krádež.

Vo väčšine štátov spravujú vlády na úrovni okresov mapy vlastníctva, ktoré môžete získať, aby ste získali informácie o vlastníctve a hraniciach. Vlastníctvo nehnuteľností sú zvyčajne verejné informácie a mnoho miestnych samospráv vám veľmi uľahčuje prístup k nim. Tieto informácie nájdete niekedy online alebo si môžete kúpiť kópie úradných dokladov o vlastníctve pôdy. Niektoré miestne vlády neinvestovali do uľahčenia používania alebo udržiavania týchto informácií. Ak sa rozhodnete použiť tieto informácie, budete pravdepodobne potrebovať dobrú skúsenosť s mapovaním, aby ste preniesli hranice vlastností na mapy alebo zariadenia GPS pre ľahké použitie v teréne. Veľa štastia!

Keď určujete, kto vlastní pozemok, uvedomte si, že osoba, ktorá vlastní povrch, nemusí vlastniť ani kontrolovať prítomné minerály. Minerálne práva na povrchovú parcelu sa často predávajú alebo prenajímajú niekomu inému. Nezabudnite teda zistiť, kto vlastní povrch a kto kontroluje akékoľvek minerály.

Niekoľko majiteľov nerastných surovín ich otvorilo na „dobývanie poplatkov“. Títo vlastníci nehnuteľností vám umožnia vyhľadať a udržať si to, čo nájdete, ak im zaplatíte poplatok skôr, ako začnete, alebo zaplatíte poplatok na základe toho, čo odstránite. Pre začiatočníkov to môžu byť skvelé miesta, pretože ich vyhľadávanie je často ľahké a mnohí skúsení ľudia sa tešia zdieľaniu toho, čo vedia. Môžete sa veľa naučiť a spoznať skvelých priateľov. Tieto miesta môžu byť zábavné, ak ste zdvorilí k iným a dodržiavate pravidlá vlastníka.

Pôdu, ktorá nie je v súkromnom vlastníctve, zvyčajne vlastnia federálne, štátne a miestne samosprávy. Tieto krajiny sú pre vyhliadačov často mimo hraníc, pretože sa chránia ako park alebo chránená oblasť. Predtým, ako začnete vyhľadávať pozemky vo vlastníctve štátu, mali by ste sa obrátiť na agentúru zodpovednú za tieto pozemky a získať výslovné povolenia podobné tým, ktoré boli opísané vyššie pre súkromné ​​pozemky. Odstránenie skaly alebo kopanie v týchto krajinách vás môže dostať do oveľa väčších problémov ako na súkromnom majetku. Tu je citácia z publikácie Bureau of Land Management.

„Osoby, ktoré odoberajú nerastné materiály z verejných pozemkov bez povolenia alebo zmluvy, sa považujú za neoprávnených používateľov a za priestupok. Okrem toho môžu byť neoprávneným používateľom pokutované až 100 000 dolárov a odsúdení až na 1 rok odňatia slobody. Toto sa netýka hobby. zber kameňa alebo skameneného dreva, ak sa primerané množstvá týchto materiálov odoberajú bez povolenia na osobné alebo neziskové použitie za predpokladu, že takýto zber nespôsobí zbytočné alebo neprimerané poškodenie. ““

Úrad štátnych úradov pre správu pôdy

Aljaška
222 W. 7. Ave. # 13
Anchorage, AK 99513
(907) 271-5960
Nevada
1340 Finančné blvd.
Reno, NV 89502
(775) 861-6500
Arizona
One North Central Ave., Suite 800
Phoenix, AZ 85004-4427
(602) 417-9200
Nové Mexiko
301 Dinosaur Trail
Santa Fe, NM 87508
(505) 954-2000
Kalifornia
2800 Cottage Way, Suite W-1623
Sacramento, CA 95825
(916) 978-4400
Oregon - Washington
1220 S.W. 3. Ave.
Portland, OR 97204
(503) 808-6008
Colorado
2850 Youngfield St.
Lakewood, CO 80215
(303) 239-3600
Utah
440 Západ 200 Juh, Suite 500
Salt Lake City, UT 84101
(801) 539-4001
Východné štáty
20 M St. SE, Suite 950
Washington, DC 20003
(202) 912-7700
Wyoming
5353 Yellowstone Rd.
Cheyenne, WY 82009
(307) 775-6256
Idaho
1387 S. Vinnell Way
Boise, ID 83709
(208) 373-4000
Národný úrad
NW, 1849 ° C, miestnosť 5628
Washington, DC 20240
(202) 208-4800
Montana - Dakotas
5001 Southgate Dr.
Billings, MT 59101
(406) 896-5000

Bureau of Land Management je zodpovedný za 700 miliónov akrov nerastných surovín, väčšinou v západných Spojených štátoch. Na pozemkoch BLM sa odohráva veľa komerčných a rekreačných prieskumov. Agentúra je dobrým miestom na začatie rozhodovania o tom, kde môžete legálne hľadať zlato na verejných pozemkoch. Začnite tým, že sa obrátite na štátnu kanceláriu BLM v blízkosti miesta, kde chcete vyhľadať. Zoznam ich kancelárií je uvedený v sprievodnej tabuľke.

Nakoniec, predtým, ako pôjdete do poľa, je dobré mať mapu, ktorá zreteľne vyznačí hranice krajiny, ktorú máte v pláne. Alebo by ste mohli načítať hranice vlastností do jednotky GPS. Hranice nehnuteľností sú v teréne často neoznačené a sledovanie vašej polohy pri vyhľadávaní v hustej vegetácii alebo na plochom otvorenom priestranstve môže byť náročné.

Posúvanie zlata: Gary Smith, zlatý zberateľ z Britskej Kolumbie so 40 ročnými skúsenosťami, demonštruje svoje metódy ryžovania a poskytuje rady. Viac videí o rýžovaní zlata.

Posúvanie zlata: Gary Smith, zlatý zberateľ z Britskej Kolumbie so 40 ročnými skúsenosťami, demonštruje svoje metódy ryžovania a poskytuje rady. Viac videí o rýžovaní zlata.

Aké právne predpisy a nariadenia o vyhliadkach sa uplatňujú?

Vždy, keď sa rozhodnete vstúpiť na verejnú alebo súkromnú pôdu a začať s prieskumom, je vašou zodpovednosťou poznať miestne predpisy týkajúce sa prieskumu, využívania pôdy a životného prostredia, ktoré sa budú vzťahovať na vaše akcie v tomto konkrétnom mieste. Niekedy sú potrebné povolenia, metódy, ktoré používate, môžu byť regulované a môžu existovať environmentálne predpisy, ktoré vám bránia v kopaní, rušivých tokoch a používaní vybavenia alebo vozidiel. Niektoré z nich nemajú žiadny vzťah k prieskumu zlata, ale je vašou povinnosťou ich poznať a poslúchať.

Dobrým miestom na začiatku je určiť vládnu agentúru zodpovednú za správu pôdy, ktorú by ste chceli použiť, a kontaktovať ich pre informáciu. Často vám môžu poskytnúť všetky informácie, ktoré potrebujete, alebo vás môžu odkázať na správne miesto.

Niektoré z týchto oblastí umožňujú prospektorom „podať žalobu“, ktorá im dáva dočasné práva na prácu na obmedzenom pozemku. Ak nájdete cenné miesto, pravdepodobne budete chcieť podať stížnosť. Je tiež dobré sa dozvedieť, ako sú nároky označené, aby ste sa im mohli vyhnúť. Sankcie za skákanie žiadosti nahnevaného prospektora sú nepredvídateľné!

Dozviete sa viac o tom, ako uplatniť nárok a ako uznávať nároky na verejnú pôdu z tejto publikácie Úradu pre správu pôdy USA.

Žilové zlato: Žilový kremeň so zlatom pripevnený k čadiču z Kalifornie. Táto vzorka má priemer približne 1 palec (2,4 cm).

Vklady zlata a metódy prieskumu

Zlato sa vyskytuje v dvoch základných druhoch vkladov: zlato zlata a zlato placer. Znalosť toho, ako sa tieto typy ložísk tvoria a kde sa vyskytujú, je nevyhnutná na nájdenie zlata. Vedomosti znásobia vaše šance na úspech. Existuje veľa kníh, webových stránok a vládnych správ, ktoré opisujú ložiská zlata a ako ich hľadať.

Znalosť metód prieskumu je tiež nevyhnutná. Ak ste na potoku, ktorý obsahuje ryžové zlato, ale neviete, ako sa posúvať, potom vám bude chýbať zlato priamo pod vašimi nohami. Učiť sa o druhoch dostupných nástrojov a o tom, ako ich používať, je nevyhnutné pre úspech. Opäť existuje veľa kníh, webových stránok a vládnych správ, ktoré opisujú tieto metódy.