Viac

Chyba geokódu MMQGIS: v riadku bez úvodzoviek sa nachádza znak nového riadku

Chyba geokódu MMQGIS: v riadku bez úvodzoviek sa nachádza znak nového riadku


Používam QGIS 2.10 a pokúšam sa geokódovať zoznam adries pomocou súboru .csv v geokodéri MMQGIS. Práve som nainštaloval plugin. Pri zadávaní môjho súboru sa okamžite zobrazí chyba Pythonu:

Pri vykonávaní kódu Pythonu sa vyskytla chyba: Traceback (posledný posledný hovor): Súbor „/Users/derekkaden/.qgis2/python/plugins/mmqgis/mmqgis_dialogs.py“, riadok 1143, v browse_infile_dialog header = mmqgis_read_csv_header (self.iface) , newname) Súbor "/Users/derekkaden/.qgis2/python/plugins/mmqgis/mmqgis_dialogs.py", riadok 2605, v mmqgis_read_csv_header header = reader.next () Chyba: v riadku bez úvodzoviek sa zobrazuje znak nového riadku - potrebujete otvoriť súbor v režime universal-newline?

Vie niekto, ako môžem vyriešiť tento problém?


Pre kohokoľvek iného, ​​kto bude v budúcnosti hľadať príslušné chybové hlásenie:

Chyba: v riadku bez úvodzoviek sa zobrazuje znak nového riadku - potrebujete otvoriť súbor v režime univerzálneho nového riadku?

Zdá sa, že k tejto chybe došlo v počítačoch Mac. Skript očakáva, že na konci riadku bude univerzálny znak / windows. Pravdepodobne to mohol vyriešiť vývojár doplnkov, ale medzitým tu nájdete niekoľko návrhov na opravu: https://stackoverflow.com/questions/17315635/csv-new-line-character-seen-in-unquoted-field-error

citovať:

V systéme Mac OS X uložte súbor CSV vo formáte „Windows Comma Separated (.csv)“.


Pozri si video: Using MMQGIS Plugin to Select Feature layers in QGIS