Viac

Raster na vektor (polygóny) s generalizáciou

Raster na vektor (polygóny) s generalizáciou


Pomocou lidarových dát som vytvoril rastre zobrazujúce rôzne typy vegetácie (kríky, stromy, otvorená pôda). Teraz hľadám spôsob, ako tieto obrázky premeniť na mnohouholníky.

Používam Mac a najlepšie QGIS, GDAL, GRASS atď. Mám možnosť používať Windows, ale radšej by som zostal v Mac OS X.

Tu je zdrojový obrázok:

Modrá (s trochou červenej) znamená stromy a červená sú kríky. Biela je otvorená zem.

A tento obrázok (nakreslený ručne) je niečo, čo by som chcel dosiahnuť:

Nejaké nápady?

Skúsil som tor.susedianiektoré ale nie som spokojný.

Aktualizácia: Teraz som vyskúšal väčšinu a vyzerá to lepšie. Ale úzka časť v juhovýchodnej časti nie je zahrnutá. Myslím, že tieto bodky nie sú vo „väčšine“. Ako by som mohol dosiahnuť, aby boli zahrnuté? Je to, ako keby som potreboval menšinu, ale nie extrémnu menšinu ...

Pozri obrázok nižšie (všimnite si, že som zahrnul iba kríky, červenú farbu z pôvodného obrázka):


Pre tento typ operácie môžete použiť Majoritný filter a potom Polygonize. QGIS má väčšinový filter v sade nástrojov SAGA. Polygonizácia sa nachádza vKarta Raster> Konverzia> Polygonizácia (raster na vektor ...). Ak chcete získať viac kartograficky príjemnejších vektorových funkcií, použite Simplify Geometry na vyhladenie drsných vektorových hrán:Vektor> Nástroje na geometriu> Zjednodušiť geometrie ...Ďalšou možnosťou je použitie Guassianovho filtra v paneli nástrojov SAGA a potom prahová hodnota tohto výstupu pomocou Raster Calculator. V tomto druhom príklade som použil dvojpásmový kruhový Guassianov filter s hodnotou stdev 3 a polomerom hľadania 30. Výsledný obrázok som potom prahoval pomocou nasledujúcej syntaxe v rastrovej kalkulačke:

"Filtrovaná mriežka @ 1"> 0.7

Výsledný výstup je na origináli prekrytý priehľadnou modrou farbou:


Pozri si video: Geospatial Data in R - Extracting Raster Data at Points