Drahé kamene

Ťažba drahokamov v Severnej Karolíne

Ťažba drahokamov v Severnej KarolíneNorth Carolina Rubies: Fotka z North Carolina rubínová drsná.

Ruby, Sapphire, Emerald a ďalšie!

Väčšina ľudí je prekvapená, že v Severnej Karolíne boli nájdené rubíny, zafíry a smaragdy. Sú ešte viac prekvapení, keď sa dozvedeli, že v Severnej Karolíne je asi tucet miest, kde môže každý hľadať drahé kamene a uchovávať všetko, čo nájdu.

Obsah


Nájdenie drahokamov v Severnej Karolíne
Smaragdová baňa Crabtree
Severoamerické smaragdové bane
Granát v Severnej Karolíne
Zlato príliš!

Nájdenie drahokamov v Severnej Karolíne

Posledné správy na webových stránkach Huffington Post a ABC News opisujú, ako niektorí návštevníci našli smaragdy v hodnote vyššej ako 10 000 dolárov. Ak si chcete prečítať veľké zhrnutie drahokamov v Severnej Karolíne, prečítajte si klasický článok Josepha Hyde Pratta s názvom: Drahokamy a drahokamy v Severnej Karolíne vo vydaní amerického mineraloga z roku 1933. Tento článok bol napísaný, keď boli niektoré bane na vrchole svojej výroby.

stáť
drahé kamene
Arizona
Arkansas
Kalifornia
Colorado
Idaho
Louisiana
Maine
Montana
Nevada
Severná Karolina
Oregon
Tennessee
Utah

Niektoré z baní a iných lokalít produkujúcich drahokamy sú stále otvorené, ale namiesto toho, aby ich spoločnosť ťažila, teraz ich ťažia ľudia ako vy. Ak chcete hľadať drahokamy sami, tu je adresár baniek s platbami za kopanie v Severnej Karolíne a ďalších štátoch. Bane sú veľmi obľúbené a počas letných mesiacov priťahujú tisíce návštevníkov. V Severnej Karolíne je viac mín s platbou ako v ktoromkoľvek inom štáte v štáte.

Medzi drahokamy nájdené v Severnej Karolíne patria akvamarín, beryl, citrín, smaragd, granát, mesačný kameň, ružený kremeň, rubín, zafír, dymový kremeň, staurolit, topaz, turmalín a mnoho ďalších. Členovia legislatívy Severnej Karolíny vyhlásili smaragd štátu za oficiálny drahokam.

Niektoré miestne podniky majú skúsených klenotníkov a lavičiek, ktorí dokážu urobiť pekný kúsok surového, ktorý nájdete v nádhernom šperku. Predstavte si, aké by to bolo vlastniť veľký prsteň alebo iný šperk a mohli by ste povedať, že ste našli ten krásny kameň? Ak mám byť úplne úprimný, šance sú proti tomu, aby si pri prvej návšteve niečo také nenašiel, ale veľa ľudí urobilo veľkolepé nálezy.

Emerald v Severnej Karolíne: Fotografia smaragdových kryštálov v Severnej Karolíne z bane Crabtree Emerald. Tieto kryštály sú uložené v pegmatite, ktorý je bohatý na kremeň, živec, čierny turmalín a jasne zelený smaragd. Smaragdový kryštál v strede fotografie má dĺžku iba asi 1/4 palca. Kusy pegmatitu bohaté na smaragdy z bane Crabtree sú často rozrezané a používajú sa na výrobu zaujímavých cabochónov, ktoré zobrazujú krásne zelené prierezy smaragdových kryštálov na pozadí bieleho pegmatitu s niekoľkými kryštálmi turmalínu čierneho schorla.

Smaragdová baňa Crabtree

Crabtree Emerald Mine v západnej Severnej Karolíne bola prvým komerčným zdrojom smaragdov v Spojených štátoch. Tam, pegmatitová hrádza asi päť až šesť stôp na šírku, rozdeľuje kamennú krajinu. Jasne zelené smaragdové kryštály sa nachádzajú na okrajoch hrádze, kde sa stretávajú s vidieckou horninou. V strede hrádze sú kryštály berylu žltý heliodor.

Ťažba sa tu začala v roku 1895 a pokračovala až do začiatku 90. rokov. Baňa bola prevádzkovaná spoločnosťou Tiffany a spoločnosťou a sukcesiou ďalších majiteľov. Bolo vyrobených veľa číreho smaragdového kryštálu, ale väčšina produkcie sa volala „smaragdová matrica“. Bol to biely pegmatit, ktorý sa dal rozrezať a rozrezať na kakochony, ktoré vykazovali prierezy zeleného a čierneho hranolu smaragdového a schorlového turmalínu. Ťažba nasledovala hrádzu pozdĺž povrchu a potom hrádzu nasledovala pod zemou do hĺbky niekoľko sto metrov. Hĺbka a prienik podzemnej vody nakoniec ťažbu sťažili.

Crabtree Emerald Mine pegmatite: Vzorka krabieho pegmatitu v západnej Severnej Karolíne. Tento granitický pegmatit vyplnil zlomok široký dva metre, ktorý obsahoval smaragd pozdĺž stien zlomeniny a žltý beryl v strede. To bolo ťažené pre smaragdy Tiffany a spoločnosť a rad vlastníkov nehnuteľností medzi 1894 a 1990. Vyrobilo sa veľa jemných číreho smaragdu, ale väčšina skaly nesúcej smaragd sa predávala ako „smaragdová matrica“ na rezanie doštičiek a rezanie tabuľa. Kaňony ukazovali smaragdové a turmalínové hranoly v bielej matrici kremeňa a živca. Táto vzorka má veľkosť približne 7 x 7 x 7 centimetrov a obsahuje početné malé smaragdové kryštály, ktoré sú až do výšky niekoľkých milimetrov spojené so schorlom.

Dnes je hlboká baňa zatvorená a zaplavená, ale stále môžete navštíviť baňu Crabtree Emerald Mine a za malý poplatok si môžete prezrieť skalnú suť, ktorá bola vyťažená z bane. Mnoho ľudí to robí a dve z fotografií na tejto stránke ukazujú kúsok čiernej a bielej pegmatitu s hranolovými smaragdovými a turmalínovými kryštálmi, ktorý bol vybratý z skládky Crabtree. Skládka stále produkuje občas pekné exempláre smaragdu, čierneho turmalínu, granátu, akvamarínu a žltého berylu. Ľudia, ktorí ich nájdu, sú ochotní robiť tvrdú prácu, riskujú niekoľko pľuzgierov a popáleniny kefou.

Severoamerické smaragdové bane

Severoamerické smaragdové bane prevádzkujú baňu neďaleko mesta Hiddenite v Severnej Karolíne. Od roku 1995 vyrobili tisíce karátov smaragdovej kvality, vrátane 1 869 karátového krištáľu, ktorý je teraz v prírodovednom múzeu v Houstone a ktorého hodnota sa pohybuje okolo 3,5 milióna dolárov. Smaragdy sa našli v hydrotermálnych žilách a vreckách vo vápenci. Drvený kamenný lom na tej istej nehnuteľnosti sa prevádzkuje opatrne s otvoreným okom na známky žíl a vreciek. Spoločnosť sa môže pochváliť tým, že sú jednou z mála baní na svete, ktorá predáva svoju country rock.

Granát v Severnej Karolíne: Tento 6,6-karátový, sfarbený rodolitový granát bol vyrezaný z materiálu nájdeného v Severnej Karolíne. Meria približne 12 milimetrov x 10 milimetrov x 4,5 milimetrov. Je to veľmi plytký kameň, ale stále je veľmi tmavý. Tmavý tón a bohaté inklúzie sú typické pre granáty nachádzajúce sa v Severnej Karolíne.

Granát v Severnej Karolíne

Granát sa našiel na mnohých miestach v Severnej Karolíne. Vyskytuje sa v mnohých garnetiferous bradách, z ktorých je oslobodený zvetrávaním. Nachádza sa v pôdach nad zvetrávanou skalnou jednotkou alebo v neďalekých tokoch.

V štáte sa našli Almanditové a rodolitové granáty. Často sú také tmavé, že fazetované kamene jedného alebo viacerých karátov sa javia takmer čierne bez silného osvetlenia. Dnes existuje niekoľko miest ťažby poplatkov, kde môže ktokoľvek zaplatiť malý poplatok, hľadať granáty a uchovávať všetky, ktoré sa nachádzajú.

Zlato príliš!

Prvý objav zlata v Spojených štátoch uskutočnil v Severnej Karolíne v roku 1799 Conrad Reed. V Malej lúke Creek našiel zaujímavú žltú skalu, ktorá pretekala farmou, ktorú vlastnili jeho rodičia v okrese Cabarrus. Skala vážila sedemnásť libier, ale mladý Reed nevedel, že jej extrémna váha bola spôsobená obsahom zlata. Zobral skalu domov, kde si jeho rodina myslela, že je to zaujímavá skála, a použila ju ako zastávku dverí na niekoľko nasledujúcich rokov.

Špekulovali, že hornina môže obsahovať zlato, ale nevedeli, ako to potvrdiť. V roku 1802 to John Reed, ktorý bol vlastníkom nehnuteľnosti a Conradovým otcom, to ukázal klenotníkovi Fayetteville, ktorý ho od neho kúpil za 3,50 dolárov - čo je veľmi malý zlomok toho, čo v tom čase stála za to rock!

Nasledujúci rok John Reed určil, že Meadow Creek na svojom majetku obsahuje množstvo zlatých nugiet. Mohli by sa vyrobiť vykopaním sedimentov potoka, ich umytím a ručným oddelením nugiet. Vytvoril partnerstvo s niekoľkými jeho susedmi, ktorí súhlasili s tým, že poskytnú otrockú prácu na ťažbu zlata v obdobiach roka, keď otroky nepotrebovali pestovať úrodu. Prvá zlatá baňa v Spojených štátoch sa tak otvorila v roku 1803 otrockou prácou. Do roku 1924 získali späť zlato v hodnote viac ako 100 000 dolárov.

Šírilo sa slovo, že Reedova zlatá baňa vyrábala veľa zlata a ľudia z celého štátu začali hľadať svoje prúdy na zlato. Mnohí z nich našli zlato a začali ryžovať potoky a umývať sedimenty surovým zariadením. Niekoľko z nich našlo zlaté prúdy pozdĺž potokov a podzemná ťažba sa začala na niekoľkých pozemkoch. Na Reedovom majetku boli nájdené zlaté kremeňové žily a podzemná ťažba sa začala v roku 1831.

Severná Karolína bola hlavným štátom vyrábajúcim zlato až do roku 1848, keď sa začala kalifornská zlatá horúčka. Produkcia v Severnej Karolíne sa postupne znižovala až do začiatku 20. storočia, keď sa zatvorili takmer všetky bane. Dnes veľa ľudí stále hľadá zlato a niektoré nájdu v Severnej Karolíne. Väčšinou pracujú s detektormi kovov a zlatými panvičkami.

Väčšinu pôdy v Severnej Karolíne vlastnia jednotlivci, spoločnosti alebo vlády a je uzavretá s prieskumom zlata. Niekoľko vlastníkov nehnuteľností však otvorilo svoju pôdu na ťažbu za výplatu. Tam môžete zaplatiť malý poplatok, hľadať zlato, dodržiavať jeho pravidlá a uchovávať všetko, čo nájdete.