geologyidea.com
Viac

Ako automaticky obnovovať funkcie na mape OL3?

Ako automaticky obnovovať funkcie na mape OL3?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Ako databázu používam OL3 a GeoServer a PostGIS. Moja databáza je pripojená k GeoServeru a OL3 pripojená k GeoServeru a číta body v databáze ako vektorovú vrstvu a zobrazuje ich na mape.

Moje údaje sa menia každých 5 sekúnd (poloha bodov). Chcem automaticky obnovovať mapu každých 5 sekúnd, aby som ukázal pohyb bodov.

Existuje nejaký spôsob, ako to urobiť?

EDIT: Používam WFS takto:

var vectorSource = new ol.source.ServerVector ({format: new ol.format.GeoJSON (), loader: function (rozsah, rozlíšenie, projekcia) {var url = 'http: // localhost: 8000 / geoserver / cite / ows ? service = WFS & version = 1.0.0 & request = GetFeature & typeName = citovať: MyFeature & maxFeatures = 50 & outputFormat = application / json '; $ .ajax ({url: url}) .done (loadFeatures);}});

Môžem použiťwindow.setTimeout (function () {location.reload ()}, 5 000);vloadFeaturesfunkcia na opätovné načítanie stránky každých 5 sekúnd. Funguje to, ale hľadám lepšiu cestu, ktorá obnoví funkcie, a nie celú mapu.


Problém s funkciou window.setTimeout spočíva v tom, že sa načítava celá stránka. Ak chcete znovu načítať iba údaje vrstvy, môžete použiť toto:

var časovač = null; var vectorSource = nový ol.source.ServerVector ({formát: nový ol.format.GeoJSON (), loader: funkcia (rozsah, rozlíšenie, projekcia) {if (časovač! = null) {clearInterval (časovač); časovač = null; } var url = 'http: // localhost: 8000 / geoserver / cite / ows? service = WFS & version = 1.0.0 & request = GetFeature & typeName = cite: MyFeature & maxFeatures = 50 & outputFormat = application / json'; $ .ajax ({url: url}) . hotovo (loadFeatures);}});

na konci svojej funkcie loadFeatures pridajte:

if (timer == null) {timer = setInterval (function () {vectorSource.clear ();}, 500); }

V OL3 nie je vrstva vektorových údajov viditeľná po aplikácii map setCenter alebo po priblížení

Migrácia mapy na použitie OL3. Keď na mapu zavolám map.getView (). SetCenter alebo map.getView (). Zoom, mapa sa chová správne, ale moja vektorová dátová vrstva už nie je viditeľná. Musím na mape urobiť interakciu MouseWheelZoom a potom sa objaví dátová vrstva. Je to podobné ako v tomto nezodpovedanom príspevku Stackoverflow (Ako znovu načítať dlaždice WMTS po progromatickej zmene stredu mapy a priblížení?), Až na to, že moje mapové dlaždice sa vykresľujú správne, ale moja vektorová vrstva nie je viditeľná.

S týmto vytváram vrstvu dlaždíc WMS a mapu:

pomocou tohto prvku sa vytvorí individuálna funkcia:

vektorová vrstva sa pridá pomocou tohto:

a keď dôjde k nasledujúcej udalosti.

. ako súčasť obsluhy udalosti to robím:

Mapa sa správne vycentruje a zväčšuje, ale moje údaje o vektorovej vrstve sa predvolene nezobrazujú. Je niečo iné, čo nerobím ani nehovorím, aby som obnovil dátové vrstvy po setCenter alebo priblížil zobrazenie? alebo je to niečo iné, čo mám nesprávne v tom, ako to nastavujem?


 • Celé meno: Nadia Ayu Lestari Arifin
 • Prezývka: Nadia
 • NPM: 1144002
 • Trieda: D4 TI 3c
 • Oddelenie: Informatické inžinierstvo
 • Koláž: Politeknik Pos Indonesia

Toto úložisko je určené na splnenie úlohy kurzu Geografické informačné systémy ako požiadavky na absolvovanie týchto predmetov

Toto úložisko obsahuje životopis na zasadnutí kurzu Geografické informačné systémy, ktoré sa bude každý týždeň aktualizovať


Mapovanie GIS

MAX GIS Mapping spracováva všetky potreby mapovania, adresovania a reportovania organizácií reagujúcich na mimoriadne situácie. Tieto mapy a integrované údaje poskytujú kompletný automatizovaný systém na prezeranie máp, ktorý používajú mestské, krajské a štátne strediská záchrannej služby. Toto riešenie uľahčuje integráciu s ostatnými oddeleniami a agentúrami a ponúka plynulú interoperabilitu s poprednými počítačovo podporovanými dispečingmi (CAD) a geografickými systémami (GIS).

MAX GIS obsahuje prehliadač máp založený na Esri, voliteľný modul AVL a aplikácie na úpravu a publikovanie máp, ktoré zlepšujú správu súborov GIS. MAX GIS môže fungovať ako samostatný prehliadač máp, ktorý používa informácie ANI / ALI na zobrazenie aktívneho incidentu, alebo ho možno integrovať s aktívnym CAD incidentom a historickou databázou. Keď je prehliadač máp integrovaný do databázy CAD, automaticky mapuje aktívny incident CAD, čo umožňuje dispečerom poskytovať pomoc pri smerovaní a dôležité informácie pracovníkom v teréne. Voliteľný modul AVL zobrazuje polohy vozidla v prehliadači máp GIS. Modul AVL je možné integrovať prostredníctvom API do konzoly Zetron MAX Dispatch, aby bolo možné odosielať vozidlá na mape.

Vedzte, kde sú!

Vizuálna mapa umiestnenia poľných zdrojov je rozhodujúca pre každé veliace a riadiace stredisko pri reakcii na nehodu. Využite najmodernejšie technológie, ktoré vám pomôžu nájsť a sledovať vaše zdroje.

Základné vlastnosti produktu

Robustný editor máp

Interaktívne nástroje uľahčujú smerovanie ciest a generovanie adresovania podľa vašich štandardov, ako aj automatizáciu konkrétnych informácií NG9-1-1, ako sú napríklad čísla tiesňového volania (ESN) a Master Street Address Guide (MSAG).

Poskytujte výkonné prispôsobenie máp založené na Esri pomocou mobilného editora máp spolu s technológiou sledovania GPS v reálnom čase. Pridajte vydanie adries, osí ciest a orientačných bodov, ktoré môžu zahŕňať dopravné značky, stĺpy alebo dokonca požiarne hydranty. Importujte, prevádzajte ďalšie formáty mapových údajov a synchronizujte ich s inými databázami máp.

Intuitívny prehliadač máp

Okamžite zobrazí mapované miesto, s leteckými snímkami alebo bez nich, spolu s ďalšími kritickými informáciami o misii. Tieto informácie môžu zahŕňať podrobnosti o volajúcich, obyvateľoch, verejných službách a ďalších subjektoch geografického informačného systému (GIS), ako sú polohy požiarnych hydrantov, nebezpečný materiál a historické lekárske údaje a údaje o udalostiach. Dispečeri sú schopní rýchlo a efektívne poskytnúť pracovníkom pohotovostnej služby pomoc pri smerovaní a dôležité orientačné informácie. Na rozdiel od iných prehliadačov má MAX GIS neobmedzené množstvo mapových vrstiev, ktoré môžu ponúkať bohatšiu škálu miestnych informácií, ako sú núdzové únikové cesty, schémy stavieb, polohy požiarnych hydrantov, vopred definované zóny pristátia vrtuľníkov, miestne stavby a orientačné body. Intuitívne operátorské rozhranie umožňuje rýchle obnovenie, posúvanie s miestnym ukladaním do medzipamäte mapy, zväčšenie, zmenšenie, posúvanie, výber vrstiev, aby sa zabezpečilo zobrazenie požadovaných podrobností mapy. Rýchlo navigujte na mape podľa geografickej polohy, adresy, mena a telefónneho čísla.

Integrácia CAD a máp

MAX GIS je integrovaný s MAX CAD, čo umožňuje dispečerom vytvárať incidenty a odosielať ich z mapy. Mapa je integrovaná do databázy CAD, aby poskytovala informácie špecifické pre dané miesto, napríklad predchádzajúce udalosti na danom mieste. MAX Call Taking využíva rovnaký prehliadač máp na vyhľadanie prichádzajúceho hovoru NG9-1-1, kde sú zobrazené informácie o polohe ANI / ALI. Dodatočne je k dispozícii integrácia AVL, ktorá umožňuje prehliadaču máp zobraziť polohy vozidiel v dynamicky aktualizovanej vrstve mapy.

 • Integrované s MAX CAD alebo MAX prijatím hovoru
 • Sledujte a zobrazujte zdroje pomocou AVL
 • Zobrazujte pomocou informácií o polohe ANI / ALI alebo iných umiestnení tretích strán, napríklad RAPID SOS
 • Miesta volania NG 9-1-1

Miestna správa a kontrola

Voliteľný editor máp a publikačný modul umožňujú lokálne vytváranie a správu mapových súborov. Výsledkom je, že správcovia môžu do GIS pridávať miestne príslušné informácie a aktualizovať mapy v reakcii na meniace sa miestne podmienky. Poskytuje tiež administrátorom flexibilitu pri uskutočňovaní zmien podľa ich vlastného uváženia.

Plán produktových služieb MAX Solutions (PSP)

Neustále fungovanie kritického systému vyžaduje nielen kúpu správneho vybavenia. Potrebujete služby poskytované výrobcom, ktoré vám poskytnú aktualizácie funkcií produktu a rýchle a efektívne riešenie všetkých problémov, ktoré by mohli vzniknúť. To robí práve plán služieb produktového riešenia MAX spoločnosti Zetron.


Prečo sa nezmestiť len do rozsahu ol.source.Vector?

Od verzie 3.7.0 bolo ol.View.fitExtent () nahradené ol.View.fit ()

Takže po pár dňoch testovania a premýšľania som problém vyriešil. Nie bez ďalších problémov, ale výpočet hranice servera a ich prenos do skriptu to o niečo uľahčil.

Javascript je na vyriešenie problému pomerne krátky:

Mám spôsob, ako urobiť vycentrovanie pohľadu bez obáv z transformácie stupňov z jedného štandardu do druhého. Zaujímalo by vás, či by sa tento trik vzťahoval aj na vás. Najskôr získate rozsahy zo všetkých svojich zdrojov. Factorizácia ich stredu a zadanie tohto stredu do vášho výrezu:


Februára 2021

Zošit Cybersecurity Maturity Model Certification (CMMC)

Pracovný zošit CMMC Azure Sentinel poskytuje mechanizmus na prezeranie protokolových otázok zarovnaných s ovládacími prvkami CMMC v rámci celého portfólia spoločnosti Microsoft vrátane ponúk zabezpečenia spoločnosti Microsoft, služieb Office 365, tímov, Intune, virtuálnej pracovnej plochy Windows a mnohých ďalších.

Pracovný zošit CMMC umožňuje bezpečnostným architektom, inžinierom, analytikom bezpečnostných operácií, manažérom a IT profesionálom získať prehľad o situačnom povedomí o stave zabezpečenia cloudových pracovných záťaží. Existujú aj odporúčania pre výber, návrh, nasadenie a konfiguráciu ponúk spoločnosti Microsoft na zosúladenie s príslušnými požiadavkami a postupmi CMMC.

Aj keď sa od vás nevyžaduje, aby ste dodržiavali CMMC, zošit CMMC je užitočný pri budovaní bezpečnostných centier zabezpečenia, vývoji upozornení, vizualizácii hrozieb a zabezpečovaní situačného vedomia o pracovných zaťaženiach.

Prístup k zošitu CMMC v Azure Sentinel Pracovné zošity oblasti. Vyberte Šablónaa potom vyhľadajte výraz CMMC.

Dátové konektory tretích strán

Naša zbierka integrácií tretích strán sa neustále rozrastá a za posledné dva mesiace pribudlo tridsať konektorov. Tu je zoznam:

Štatistiky UEBA na stránke entity (verejný náhľad)

Stránky s podrobnosťami o entite Azure Sentinel poskytujú tablu Insights, ktorá zobrazuje poznatky o chovaní entity a pomáha rýchlo identifikovať anomálie a bezpečnostné hrozby.

Ak máte povolený UEBA a vybrali ste si časový rámec minimálne štyri dni, bude táto tabla Štatistiky teraz obsahovať aj nasledujúce nové sekcie so štatistikami UEBA:

Oddiel Popis
Štatistiky UEBA Zhrňuje anomálne aktivity používateľov:
- Naprieč geografickými polohami, zariadeniami a prostrediami
- Naprieč časovým a frekvenčným horizontom v porovnaní s vlastnou históriou používateľa
- V porovnaní s chovaním rovesníkov
- V porovnaní so správaním organizácie
Partnerskí užívatelia na základe členstva v bezpečnostnej skupine Uvádza zoznam rovnocenných používateľov používateľa na základe členstva v bezpečnostných skupinách Azure AD a poskytuje tímy bezpečnostných operácií so zoznamom ďalších používateľov, ktorí zdieľajú podobné povolenia.
Povolenia na prístup používateľa k predplatnému Azure Zobrazuje prístupové oprávnenia používateľa k predplatným Azure, ktoré sú prístupné priamo alebo prostredníctvom skupín alebo principálov služieb Azure AD.
Ukazovatele hrozby súvisiace s používateľom Uvádza zoznam známych hrozieb týkajúcich sa adries IP predstavovaných v činnostiach používateľa. Hrozby sú uvedené podľa typu a rodiny hrozieb a sú obohatené o spravodajskú službu o hrozbách od spoločnosti Microsoft.

Vylepšené vyhľadávanie incidentov (verejný náhľad)

Vylepšili sme prostredie vyhľadávania incidentov Azure Sentinel, ktoré vám umožní rýchlejšie prechádzať incidenty pri vyšetrovaní konkrétnej hrozby.

Pri hľadaní incidentov v Azure Sentinel môžete teraz vyhľadávať podľa nasledujúcich podrobností o incidente:


Ako automaticky obnovovať funkcie na mape OL3? - Geografické informačné systémy

Tento projekt skúma, ako možno geografické informačné systémy použiť na správu, vizualizáciu a analýzu basketbalových údajov.

Použite Git alebo platbu so SVN pomocou webovej adresy URL.

Pracujte rýchlo s našim oficiálnym CLI. Uč sa viac.

Spustenie GitHub Desktop

Ak sa nič nestane, stiahnite si GitHub Desktop a skúste to znova.

Spustenie GitHub Desktop

Ak sa nič nestane, stiahnite si GitHub Desktop a skúste to znova.

Spúšťa sa Xcode

Ak sa nič nestane, stiahnite si Xcode a skúste to znova.

Spustenie kódu Visual Studio

Váš kódový priestor sa otvorí, akonáhle bude pripravený.

Pri príprave vášho kódového priestoru sa vyskytol problém, skúste to znova.


USA Topo - nová národná mapová séria, aktualizácia z roku 2012

V druhej polovici 20. storočia boli základom série národných máp US Geological Survey (USGS) 7,5-minútové topografické mapy. Táto mapová séria bola vyhlásená za úplnú v roku 1992. V 90. rokoch a začiatkom 2000s zameral mapovací program USGS svoju pozornosť na digitálne údaje pre GIS. V novembri 2008 USGS začal definovať nový všeobecný digitálny štvoruholníkový mapový súbor. V roku 2009 dostala táto nová séria názov „US Topo“. Zatiaľ čo staršie mapy boli ručne vyrobené produkty vytvorené z primárnych zdrojov údajov, mapy USA Topo sa hromadne vyrábajú zo sekundárnych zdrojov údajov, väčšinou z databáz GIS databázy The National Map. Kvôli tomuto rozdielu majú nové mapy nižšie jednotkové náklady, lepšiu menu a lepšie celkové pokrytie, ale majú menší obsah a nereplikujú úplne vizuálny vzhľad ručne kreslenej mapy.

Počiatočné fázy programu USA Topo sú diskutované v dokumente z mája 2011 [http://www.directionsmag.com/articles/us-topo-a-new-national-map-series/178707]. V septembri 2012 bol dokončený prvý trojročný produkčný cyklus a bolo dosiahnuté takmer úplné pokrytie súčasných Spojených štátov novou národnou mapovou sériou.

Hromadná výroba vrstevnicových máp

Primárnym strategickým cieľom programu USA Topo je obnovenie série národných máp pre všetky štáty a územia USA v pravidelnom trojročnom cykle. Len pre nekonečných 48 štátov to vyžaduje zverejnenie 18 000 máp ročne alebo 72 máp každý pracovný deň. Tento produkčný cieľ sa podarilo splniť tri po sebe nasledujúce roky a od konca roku 2009 do konca roku 2012 bolo nekonečných 48 štátov úplne pokrytých novými topografickými mapami.

Mapy vytvorené začiatkom roku 2009 boli jednoduché obrazové mapy bez obrysov alebo hydrografie. Boli pomenované „Digitálna mapa - Beta“ a v súčasnosti sa považujú za experimentálne a dočasné. Tieto mapy boli z verejného pohľadu odstránené, pretože v roku 2012 boli nahradené vrstevnicovými mapami. V budúcich trojročných cykloch budú staršie mapy uchované ako historické údaje a budú naďalej k dispozícii na stiahnutie. Druhý trojročný cyklus výroby Topo v USA sa začal v októbri 2012.

Obrázok 1 zobrazuje rýchlosť výroby máp a ilustruje pokrok pri riešení základného problému hromadnej výroby. Každý rok sa výrobný systém stal stabilnejším a v roku 2012 sa dosiahol ustálený stav s takmer presne zodpovedajúcimi cieľmi výroby.

Postava 1. Produkcia máp USA Topo, jún 2009 - september 2012. Primárnym strategickým cieľom programu je obnovenie série národných máp pre USA v pravidelnom trojročnom cykle. Toto tempo tvorby máp bolo dosiahnuté v prvom trojročnom cykle 2010 - 2012.

Zlepšenie kvality

Druhým strategickým cieľom programu je neustále zlepšovanie výrobkov, ktoré možno rozdeliť do dvoch širokých kategórií.

Dodatočný dátový obsah

Staré topografické mapy boli vytvorené z primárnych zdrojov vrátane rozsiahleho terénneho pozorovania. V súčasnosti nie je možné duplikovať obsah týchto máp z databáz The National Map, ale cieľom US Topo je každoročne pridávať ďalšie dátové vrstvy, pretože údaje sa získavajú z autoritatívnych zdrojov a integrujú sa do The National Map. Hlavné vylepšenia a míľniky obsahu k dnešnému dňu sú:

 • Jún 2009 - Začala sa výroba základných obrazových máp.
 • Október 2009 - Boli pridané vrstevnicové a hydrografické vrstvy.
 • Máj 2010 - Zdroj údajov o cestách sa zmenil z Census Bureau na komerčne licencované údaje od spoločností TeleAtlas / TomTom.
 • Október 2010 - Začala sa výroba máp nad národnými lesmi. Hranice a cesty národných lesov poskytla americká lesná služba.
 • Apríl 2011 - Pridané hranice štátov a krajov.
 • Október 2011 - Bola pridaná vrstva pokrytia drevom.
 • Máj 2012 - Železnice pridané pre vybranú trať poskytované Federálnou železničnou správou.
 • Máj 2012 - Boli pridané údaje systému verejnej geodézie pre vybrané západné štáty, poskytnuté Úradom pre správu pozemkov.

Dodatočný obsah plánovaný na rok 2013 zahŕňa tieňovanú reliéfnu vrstvu, národné parky a ďalšie vybrané hranice federálnych pozemkov a rekreačné chodníky v národných lesoch. Nový obsah vo všetkých prípadoch závisí od prijatia údajov z autoritatívnych zdrojov. Pokiaľ ide o neprirodzené mapové prvky, USGS už nezhromažďuje údaje priamym pozorovaním v teréne alebo z primárnych zdrojov.

Neustále vylepšovanie obsahu má pre používateľov máp malé nevýhody. Pridanie novej triedy prvkov zlepšuje kvalitu máp obsahujúcich tento objekt, ale dočasne znižuje konzistenciu série ako celku. Aby sa tento problém minimalizoval, USGS zvyčajne pridáva nový obsah pre celý štát naraz. Pre ďalšiu pomoc so zreteľnosťou symbolov bude do amerického Topo GeoPDF od jari 2013 zahrnutá príloha obsahujúca kartografické symboly použité na mapách US Topo. Cieľom na tri až päť rokov je mať na každom americkom Topo legendu, ktorá zobrazuje túto funkciu. v čase, keď bola mapa vyrobená.

Vylepšená kartografická prezentácia

Tradičné mapy sú súčasťou vedeckých dokumentov a umeleckých diel a počítače zatiaľ nemôžu vytvoriť elegantný vzhľad tradičnej ručne kreslenej mapy z bežných údajov GIS. Medzi výzvy patrí umiestňovanie textu, integrácia rôznych tried funkcií a umiestňovanie preplnených funkcií pri zachovaní prehľadnosti. Vizuálny vzhľad máp US Topo je lepší ako typické zobrazenie GIS, stále však nedosahuje tradičné štandardy prezentácie topografických máp USGS.

Prvý produkčný cyklus Topo v USA napriek tomu obsahoval mnoho vylepšení automatizovaného rozloženia máp. Produkčný softvér sa teraz môže automaticky vyhnúť väčšine pretlakov textu aj funkcií. Hustota štítkov, najmä pre názvy ciest a ulíc, sa neustále zlepšovala. Kontúry a vodné útvary sú užšie integrované ako v roku 2010. Celkový vzhľad a čitateľnosť máp sa zlepšil, aj keď bol pridaný ďalší obsah a znížili sa jednotkové výrobné náklady.

Obrázok 2. Fotografie porovnávajú obsah čiary „Digitálnej mapy - Beta“ z roku 2009 (vľavo) s americkým topom 2012 v rovnakej oblasti (vpravo). Vrstva ortofoto je na oboch obrázkoch vypnutá. Aj keď program US Topo stále nemá všetky triedy funkcií tradičných topografických máp USGS, od začiatku programu došlo k veľkému pokroku. V roku 2013 budú pridané ďalšie triedy funkcií. Mapy USA Topo majú tiež obsah, ktorý staré topografické mapy neobsahovali, napríklad vrstvu orthoimage.

Umiestnenie menoviek pre fyziografické prvky je stále významným problémom. Nejde primárne o softvérový problém, ale o problém základných údajov. Väčšina údajov GIS pozostáva z priestorových objektov (body, čiary a polygóny). K týmto objektom sú pripojené vlastné mená ako atribúty a softvér môže pomocou geometrie priestorového objektu odvodiť, ako by mali byť umiestnené textové štítky. Avšak pre takmer všetky nevodné prírodné prvky v USA (ako sú kaňony, hory, náhorné plošiny a mesy) nebola nikdy vytvorená žiadna priestorová databáza. Oficiálna databáza mien prírodných názvov, Geografický informačný systém mien (GNIS), začala v 70. rokoch ako digitálne úložisko pre záznamy Rady pre zemepisné názvy (BGN). Definovanie hraníc kaňonov a hôr bolo problematické a v tom čase malo pochybnú hodnotu, a preto sa oň nepokúšali. USGS začal pracovať na národnej databáze priestorových objektov pre prírodné prvky, ale ide o nákladné viacročné úsilie. Súčasný nedostatok takejto databázy je jednou z prekážok zvyšovania vizuálnej kvality sériovo vyrábaných máp v národnom mapovom súbore.

Obrázok 3. Umiestnenie textu pre niektoré prírodné prvky je stále problémom. Názvy vodných prvkov sú spojené s geometriou GIS v dátovom súbore National Hydrography, takže štítok „Trout Cr“ sleduje prúd ako na tradičnej mape. Pretože „Sulphur Mountain“ je malá vlastnosť, je názov spojený s jedným bodom (vrcholom kopca), takže aj tento štítok je umiestnený správne. „Hayden Valley“ a „Crater Hills“ sú však rozsiahle plošné prvky a ich štítky nie je možné správne umiestniť pomocou softvéru, pretože názvy sú v informačnom systéme geografických názvov spojené s jednotlivými bodmi, nie s oblasťami.

Americké topo a geografické informačné systémy

US Topo bol navrhnutý pre používateľov máp, ktorí nie sú špecialistami na GIS. Primárnym účelom produktu je prezentovať údaje GIS ako tradičné mapy, ktoré je možné použiť na bežných kancelárskych počítačoch bez špecializovaného softvéru alebo odborných znalostí. Program nevytvára žiadne nové údaje, ale iba prebaľuje existujúce údaje. Takmer všetky dáta, ktoré prichádzajú do Topo USA, sú zadarmo dostupné vo formátoch GIS z databáz The National Map (hlavnou výnimkou sú cesty, ktoré sú komerčne licencovanými údajmi).

Napriek tomu majú tradičné symbolizované a anotované mapy hodnotu aj pre pokročilých používateľov GIS a existuje požiadavka, aby existovala verzia GIS s možnosťou načítania do GIS. Pri navrhovaní produktu sa to nepredpokladalo a nejde o jednoduchý problém. Jedným z riešení by bolo, aby dodávatelia GIS implementovali geopriestorový import PDF, čo je technicky náročné a pri tomto písaní je k dispozícii len veľmi málo softvéru tohto druhu. Ďalším riešením by bolo pre USGS vytvoriť sprievodné produkty, ktoré zrkadlia obsah a prezentáciu US Topo, ale sú vo formátoch vhodných pre GIS. USGS pracuje na takýchto produktoch a pravdepodobne začne poskytovať niektoré vrstvy v roku 2014. Tieto produkty budú vo formáte geodatabázy Esri s príslušnou šablónou na definovanie symbolizácie.

Tieto nové produkty môžu tiež poskytovať lepšiu podporu pre mobilné aplikácie.

Distribúcia dopytu a produktov v USA

Digitálna distribúcia

Mapy Topo v USA sú distribuované prostredníctvom služby sťahovania http. USGS udržiava dve rozhrania s touto službou, aplikáciu „Map Locator and Downloader“ na http://store.usgs.gov a The National Map Viewer na http://viewer.nationalmap.gov/viewer/.

Dopyt po amerických topo mapách stúpal s ponukou a v roku 2012 sa prudko zvýšil dopyt, keď sa priblížilo úplné pokrytie 48 štátov.

Obrázok 4. Rýchlosť sťahovania máp sa rapídne zvyšovala so zvyšujúcim sa pokrytím a v polovici roku 2012 sa pohybovala okolo 4 000 máp za deň, čo je veľké množstvo v prípade dátového produktu USGS. Medzi júlom 2009 a októbrom 2012 bolo z webových stránok USGS stiahnutých celkovo asi 1,8 milióna máp.

Rovnako vzrástol dopyt po hromadnej distribúcii (dodávky tisícov výrobkov naraz). Efektívny a štandardný mechanizmus pre hromadnú distribúciu je ešte potrebné vyvinúť, hoci USGS uznáva potrebu a zvažuje niekoľko možností. Zatiaľ sa hromadné dodávky realizujú buď načítaním súborov na prenosné pevné disky poskytnuté zákazníkom, alebo zaslaním prispôsobeného dávkového súboru, ktorý automatizuje viacnásobné stiahnutie. USGS tiež dúfa, že súkromné ​​spoločnosti preformátujú mapy amerických Topo a poskytnú širšiu škálu možností doručenia.

Pre niektoré aplikácie - vrátane rekreácie v prírode, riadenia a potlačovania požiarov a niektorých druhov reakcie na núdzové situácie - sú papierové mapy stále dôležité. Americké mapy Topo predstavujú nové výzvy pri vytváraní a distribúcii papierových máp.

Vrstvený formát PDF umožňuje ľahkú tlač máp v mierke a tlač akejkoľvek požadovanej kombinácie vrstiev. Tlač celého mapového listu si však vyžaduje veľkoformátový ploter, zariadenie, ktoré obvykle nevlastnia jednotlivci ani malé kancelárie. Kvalitné pozemky odolné voči poveternostným vplyvom si vyžadujú špecializovanejšie a nákladnejšie vybavenie. USGS sleduje zmluvu o tlači, ktorá umožní USGS pokračovať v predaji papierových máp. Z dlhodobého hľadiska dúfame, že tlač môže byť čiastočne alebo úplne sprivatizovaná.

Ďalším aspektom problému s tlačou je, že americké topo mapy obsahujú príliš veľa dátových vrstiev na to, aby sa dali vytlačiť spoločne. Napríklad tlač obrysov cez ortoobraz, často spôsobuje, že obe vrstvy sú takmer nečitateľné. Tento problém sa bude zhoršovať, keď sa pridá viac dátových vrstiev. To môže znamenať, že štandardná papierová topografická mapa je skutočne minulosťou a budúcnosť patrí prispôsobeným produktom pre tlač na požiadanie.

USA Topo na Aljaške, Havaji a na území USA

Prvé roky amerického programu Topo sa sústreďovali na pokrytie pokrývajúcich 48 štátov, ale v nasledujúcich rokoch sa program bude venovať ďalším oblastiam:

 1. Produkcia Havaja je naplánovaná na začiatok roka 2013.
 2. Plánovanie Aljašky sa začalo v roku 2012 medziagentúrnymi diskusiami a vytvorením niekoľkých prototypov máp. Výroba amerických máp Topo v mierke 1: 25 000 sa začne v roku 2013. Harmonogram výroby bude riadený dostupnosťou nových údajov o nadmorských výškach a obrazových údajoch, ktoré zhromaždí celoštátna iniciatíva pre digitálne mapovanie na Aljaške. Na pokrytie Aljašky je potrebných asi 12 000 máp. Plné štátne pokrytie sa očakáva približne do roku 2017.
 3. Army Corps of Engineers zhromažďuje nové údaje o nadmorských výškach a obrazové údaje nad Portorikom a Panenskými ostrovmi. Keď budú k dispozícii tieto nové súbory údajov, dúfajme, že v roku 2013 budú pre tieto oblasti vytvorené americké mapy Topo v mierke 1: 20 000.
 4. Tichomorské územia sú tiež tradične súčasťou mapovacej domény USGS. Americký program Topo plánuje vytvoriť mapy nad týmito oblasťami, zatiaľ však neboli stanovené nijaké časové plány.

Zbierka historických topografických máp

Samostatný projekt USGS, Zbierka historických topografických máp (HTMC), skenuje celú knižnicu topografických máp USGS. Táto zbierka pozostáva z asi 200 000 mapových listov z roku 1884. Počiatočná produkčná fáza tohto projektu je takmer dokončená a boli publikované skenovania s vysokým rozlíšením vo formáte GeoPDF, ktoré sú verejnosti k dispozícii na stiahnutie zadarmo.

Pretože sa druhý trojročný výrobný cyklus pre US Topo začína koncom roka 2012, staršie mapy USA Topo zostanú k dispozícii a stanú sa súčasťou historickej zbierky. Vytvorí sa tak jedna voľne dostupná knižnica topografických máp USGS, ktorá pokrýva viac ako 130 minulých rokov a siaha do budúcnosť.

Závery

Primárnym cieľom programu USA Topo definovaného v novembri 2008 je obnovenie série topografických máp pre celú krajinu v trojročnom cykle. V prvom cykle (2010 - 2012) sa dosiahlo a udržalo potrebné tempo výroby pre súčasných 48 štátov. Tento úspech predstavuje základ pre vylepšenie produktu a rozšírenie programu v nasledujúcich rokoch.

Dôraz na rýchly cyklus výroby máp nemá obdobu v mapovacích programoch USGS a možno ani v žiadnom národnom mapovacom programe. Vo všetkých starších topografických programoch USGS bolo primárnym cieľom dosiahnuť, aby boli všetky mapy bezchybné. Tento cieľ a skutočnosť, že tradičné mapy boli zostavené a dokončené ručne, nevyhnutne znamenali, že ktorákoľvek konkrétna oblasť bude mapovaná zriedka. Americký program Topo mení túto tradičnú filozofiu a tvrdí, že sérii máp ako celku lepšie slúži automatizovaná výroba v krátkom cykle obnovovania pomocou najlepších dostupných autoritatívnych zdrojov údajov.


Mapový portál

POZNÁMKA: Podržaním kurzora myši nad ikonou mapového nástroja zobrazíte názov konkrétneho nástroja. Funkcie tohto nástroja nájdete v zozname nižšie.

MAPOVÉ NÁSTROJE

Scalebar / Latitude & amp Longitude / Create Bookmark / Share Bookmark / Zoom Tools / Print Map / Refresh Map

Pridať záložku

Ukladajte často navštevované miesta alebo objekty.

Zdieľať miesto

Zdieľajte svoju záložku miesta alebo objektu

Priblížiť

Klikni na " +"priblížiť na zovšeobecnenom mieste. Ak chcete priblížiť konkrétnejšiu oblasť, kliknite na samotnú mapu. Mapa sa prekreslí na dvojnásobok aktuálneho rozlíšenia. Mapa bude vycentrovaná v bode, kde ste klikli."

Oddialiť

Klikni na " -"oddialiť na všeobecné miesto.

Tlač

Vytvárajte vysokokvalitné výtlačky máp pomocou zvýraznení funkcií a kontextových okien.

Obnoviť nástroj na mapu

Po stlačení tohto nástroja sa mapa vráti do pôvodnej polohy.

NAVIGAČNÉ NÁSTROJE

Vyskakovacie okná nástroja Informácie a zosilňovače

Kliknutím na ikonu otvorte a zatvorte informačné panely funkcií, panel nástrojov a rozbaľovacie ponuky hlavičky / ponuky

Pohybujúce sa okolo

Ak sa chcete na mape pohybovať (pohybovať sa zo strany na stranu alebo hore a dole), kliknite, podržte a potiahnite.

Vyskakovacie okno s informáciami o funkciách

Otvorí sa po kliknutí na funkciu. Väčšina funkcií po kliknutí bude mať vyskakovacie okno. Táto funkcia poskytuje základné informácie o funkcii, na ktorú ste klikli.

Hlavička / lišta ponuky

Toto sa zbalí, ak kliknete na šípku hore na ľavom okraji:


Legenda mapy

Rozbaľte Legenda mapy okno v pravom dolnom rohu obrazovky s mapou. Všetky funkcie v legende označené „začiarkavacím políčkom“ je možné zapnúť alebo vypnúť. Po otvorení programu sa skontroluje iba niekoľko funkcií. Sú prednastavené tak, aby váš počítač mohol rýchlejšie spracovávať údaje. POZNÁMKA: Vykreslenie niektorých vrstiev (v závislosti od zdroja údajov a rýchlosti vašej siete) môže chvíľu trvať.

Dotaz na komunitu alebo miesto

The Dotaz na nástroj pre komunitu alebo miesto sa používa ako rýchly „prechod“ do známej komunity alebo na známe miesto. Z rozbaľovacej ponuky vyberte požadované umiestnenie. Kliknite na položku „Získať výsledky“ a priblížte dané miesto.

Nástroj na zhrnutie údajov

The Nástroj na zhrnutie údajov vám umožní vybrať prvky v jednej vrstve a potom nájsť prvky v druhej vrstve, ktoré spĺňajú určité kritériá (napr. pretínajú sa v určitej vzdialenosti). Medzi nástroje na výber patria filtre polomeru, poľa, tvaru a atribútu. Kliknite na položku „Získať výsledky“ a exportujte svoje údaje.

Vyhľadávanie balíkov

Do vyhľadávacieho poľa (v tomto formáte: 123456789) zadajte číslo odhadovaného balíka (APN) a kliknite na tlačidlo „Prejsť“. Mapa sa automaticky priblíži k miestu a zvýrazní váš dotaz.

Rýchle vyhľadávanie adries, balíkov alebo súradníc

Vyberte možnosť pod poľom adresy. Zadajte adresu (vyberte Adresa), súradnice (vyberte Koordinovať pre zemepisnú šírku / dĺžku) alebo číslo balíka (vyberte Údaje a zadajte číslo zásielky v tomto formáte: 123456789) do Vyhľadávacie pole (nachádza sa v pravom hornom rohu obrazovky s mapou. Mapa sa automaticky priblíži na dané miesto.

Zmeňte základnú mapu

Môžete si vybrať z niekoľkých základných máp, vrátane leteckých snímok HERE, terénu, topografických a pouličných máp a ciest, satelitných, hybridných a terénnych máp HERE Maps.

Vytvorte PDF na tlač

Vytvorte si tlačenú verziu svojej prispôsobenej mapy vo formáte Adobe PDF (Portable Document Format). Generovanie PDF môže chvíľu trvať.

Zmerajte (nakreslite na mapu)

Vyberte nástroj na kreslenie a okno sa automaticky zatvorí. Môžete začať pridávať tvary do svojej mapy, aby ste zvýraznili oblasť alebo určili určitý bod. Nástroj tiež vypočíta vzdialenosť a plochu. Polygóny zatvoríte dvojitým kliknutím.

Google Street View

Tento nástroj bez problémov integruje Street View od spoločnosti Google do vašej mapy.

Geolokácia

Priblížte svoju aktuálnu polohu a sledujte svoje pohyby na mobilnom zariadení, tablete alebo netbooku. Po aktivácii bude vaša poloha identifikovaná na mape. Táto funkcia vyžaduje, aby používateľ autorizoval svoj webový prehliadač na zistenie jeho polohy.

Záložky

Rýchlo priblížte všetky uložené záložky, ktoré ste vytvorili. Pomocou panela s nástrojmi v hornej časti mapy vytvorte záložku.

Z dôvodu ochrany vášho súkromia nezobrazujeme pri žiadnom vyhľadávaní, ktoré vykonáte na tomto webe, informácie o totožnosti / vlastníctve majetku. Oddiel 6254.21 kalifornského vládneho kódexu zakazuje zverejňovanie domácich adries alebo telefónnych čísel ľubovoľných volených alebo vymenovaných úradníkov (alebo ich rodinných príslušníkov) na internete bez predchádzajúceho získania písomného súhlasu tejto osoby. S účinnosťou od 1. januára 2003 sa v kapitole 621 mení a dopĺňa oddiel 6254.21 s cieľom rozšíriť tento zákaz na „úradníkov verejnej bezpečnosti“ (a ich rodiny).

Z dôvodu problémov s identifikáciou všetkých týchto úradníkov (a ich rodín) a so správnym odstránením ich mien a adries z databáz s povoleným internetom, ktoré môžu byť súčasťou záznamu, tieto záznamy nesprístupňujeme cez internet.

Zrieknutie sa zodpovednosti a obmedzenia použitia:

The data accessed through this website provides a visual display of geographical information as a public resource of general information for use "AS IS," "AS AVAILABLE" and "WITH ALL FAULTS" basis. The data presented are aggregated from a wide variety of sources. We have attempted to integrate these various data sources as well as possible. Each agency providing data may have their own internal standards for accuracy and timeliness, thus the GIS division cannot guarantee the degree to which the various data sources agree with each other. While every reasonable effort has been made to ensure the content, sequence, accuracy, timeliness or completeness of materials presented within this data, Plumas County GIS shall assume no liability for: 1. Any errors, omissions, or inaccuracies in the information provided, regardless of how caused or 2. Any decision made or action taken or not taken by user in reliance upon any information or data furnished hereunder.

In any situation where the official printed publications of Plumas County differ from the text or graphical representations contained in this system, the official printed documents take precedence. If misleading, inaccurate or otherwise inappropriate information is brought to the County's attention, a reasonable effort will be made to fix or remove it.

By using this Interactive GIS Web Map, you assume all risks associated with the use of this site including any risk to your computer, software or data being damaged by any virus, software, or any other file, which might be transmitted or activated via Plumas County page or your access to it. Therefore, by using this website for any purpose, users agree to indemnify, defend, and hold Plumas County harmless for any and all liability of any nature arising out of or resulting from the lack of accuracy or correctness of the data, or the use of the data presented on the website.

Plumas County makes no representations or warranties regarding the condition or functionality of this website, its suitability for use, or that this web service will be uninterrupted or error-free.

 • All GIS data have inherent spatial inaccuracies, including aerial imagery. Sometimes, the aerial data (which is based on latitude and longitude coordinates acquired before the flight) will not match correctly with parcel or road data and may have varying degrees of accuracy. Aerial images may have feature displacement and scale variation caused by differences in elevation, lens distortion, and camera tilt. Parcel boundary lines should be considered a graphical representation and not in any way a legal survey or engineering document.
 • This data is for visual representation only and may not contain all data that is available by contacting Plumas County Planning Services or GIS directly.
 • The Plumas County GIS data is for informational purposes only and should not be used to determine precise boundaries, parcel boundaries, appraisal, engineering, nor legal descriptions. The Plumas County GIS data shall not be construed to be an official survey. Site specific evaluation should be verified by field inspection. In addition, land information is constantly changing and the most current or accurate data might not be represented herein.
 • Primary sources from which this data was compiled must be consulted for verification of information contained in this data. Contact the appropriate County Department to obtain original source documents or for official determinations. You may also contact the Plumas County Planning Services at (530) 283-7011 for more information.

Read the liability disclaimer and use restrictions carefully. By clicking the "ACCEPT" button, you agree that you have read and understand the preceding information and you will be able to enter the online mapping and data download page.

Plumas County Geographic Information Systems (GIS) is a division of Plumas County's Planning Services. GIS develops, maintains and distributes spatial information to aid in the creation of maps and data analysis to support County departments and their customers.

Contact Info
Questions about Plumas County's GIS program should be directed to:


Power BI Connector and Quickbase

Poznámka: Microsoft Power BI is a third-party tool. To use this connector, you must have a license or access to Power BI. For more details, review your Office 365 subscription.

Microsoft Power BI is a business intelligence platform on which you can aggregate and analyze by creating visualizations which you can share. The Quickbase connector is available in the Power BI desktop, and enables you to access all of your Quickbase data directly from within the Power BI interface (table navigator) to quickly create powerful reports and visualizations. After you connect to your Quickbase data from Power BI, you can also merge it with data from other tables and sources to create even deeper insights.

Recommendation: The Quickbase Power BI connector can quickly process large data sets. However for the best application scale and performance, we recommend streamlining the report columns and records filters to ensure that you load only the necessary data into Power BI. You should use the List All reports option sparingly.

Quickbase Power BI connector features and functionality

The Quickbase Power BI connector provides the following functionality:

Authenticates with specified Quickbase applications by using user tokens

Connects exactly to the correct Quickbase data by using pre-built reports in the Quickbase app

Quickly refreshes both large and small data sets from Quickbase

Automatically updates both data and report columns. As you add columns to your reports in Quickbase, the native Power BI refresh feature updates the changes.

For example, you can use these features to add power to the following Quickbase use cases:

 • Create and share report and chart types that are not supported by native Quickbase
 • Merge data from multiple sources to analyze processes that span across multiple systems
 • Convert timestamps to dates and times that are easy to read
 • Use native Quickbase address fields to create map and geographic information system (GIS) reports

Poznámka: For Quickbase reports that are being used by Power BI, we recommend caution when making changes to the reports' configuration because changes may inadvertently break the Power BI features dependent on those reports.

How to use the Quickbase Power BI connector

To use the Quickbase Power BI connector:

 1. Using Power BI, select Get Data and provide an application URL and a user token to access the data within the app.
 2. Power BI displays a list of tables within the app, and all of the table reports within those tables.
 3. You can select one or more reports from the app's available tables.
 4. You can now create your own visualization to analyze the data in Power BI.

How the Quickbase Power BI connector interprets your data

The connector supports reports containing report formulas. It also handles Quickbase data in the following ways:

 • Ask the user reports are omitted to prevent confusion
 • Record ID# fields are formatted as integers
 • Checkbox fields are formatted as Boolean and will display as TRUE/FALSE within Power BI
 • Durations are converted to days instead of the native API response of milliseconds

Quickbase Power BI connector limitations

The following limitations exist for the Quickbase Power BI connector:

User fields are returned as user IDs. To convert to an easily readable field, you must create a text formula for each user field.

Rich text and formula-rich text is rendered similarly to HTML markup. For details about how to convert text to HTML within the Power BI connector, click here.

These field types are not supported and are returned 'as is' through API responses: vcard, ical, report link, and file attachment.

Dates and date/times originate from the UTC time zone. To convert to your preferred time zone, use power query or DAX functions.

Tables containing duplicate column names generate an error. This typically occurs when you create a lookup/summary field that has the same name as an existing field in the table.


Pozri si video: Orientace a signalizace 14 - mapa a kompas Orieanation and signaling 14 - map and compass