geologyidea.com
Viac

Je potrebné spojiť čiary vytvorené vektorovou mriežkou v QGIS do jednej krivky

Je potrebné spojiť čiary vytvorené vektorovou mriežkou v QGIS do jednej krivky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Mám dosť konkrétny problém. Začínam vytváraním štvorcov 100 m2 okolo konkrétnych bodov na mape pridaním medzipamäte k bodu a potom jeho použitie ako rozsahu pre vektorovú mriežku. Funguje to dobre, pretože podľa potreby vytvára štvorce, ale keď exportujem súbory shp a vytvorím súbory gpx na použitie v teréne s garmin etrex 20, zistím, že namiesto súboru predstavujúceho jednu stopu ako štvorec, je to namiesto 4 stopy, z ktorých každá predstavuje jednu stranu štvorca.

Problém som vysledoval až do doby, keď štvorce vytvoril Vector Grid. V tabuľke atribútov sú zobrazené 4 rôzne riadky namiesto jednej krivky. Ako spojím tieto 4 riadky do 1, aby som potom mohol pokračovať so zvyškom pracovného toku a podľa potreby vytvoriť štvorce.

Uvedomujem si, že by som mohol ručne upraviť konečný súbor gpx v programe Poznámkový blok, ale zdá sa to byť zdĺhavým spôsobom riešenia problému. Tiež som skúsil výstup ako polygóny skôr ako čiary vo Vector Grid, ale z nejakého dôvodu mi potom dáva 100m2 štvorcov namiesto 100m.

Štvorce sú potrebné pre terénny výskum na presných miestach a je dôležité, aby ste sledovali stredový bod a aby výskumník mohol ľahko sledovať Garmin a nájsť príslušnú mriežku v krajine.


Dvojitá kontrola dnes ráno a vyššie uvedená metóda fungovala. Konečná metóda bola nasledovná:

  1. Použite Vektor> Nástroje na geografické spracovanie> Rozpustiť v každom súbore shp tak, aby mal v tabuľke atribútov iba jeden vstupný riadok.
  2. Upravte tabuľku pre každý z nových tvarových súborov (pomáha vám mať nové súbory v skupine, aby ste sa nestali zmätení). Potom môžete pridať ďalší stĺpec s názvom „názov“ so zadaným požadovaným názvom stopy ako reťazcom.
  3. Zlúčte tvarové súbory pomocou vektora> Mýta za správu údajov> Zlúčiť tvarové súbory do jedného…
  4. Výsledný zlúčený tvarový súbor je potom možné uložiť ako súbor gpx v serveri WGS 84 CRS, pričom zostane vytvorenie atribútu preskočenia. nezačiarknuté a výberom ÁNO pre FORCE_GPX_TRACK (ak preskočíte vytváranie atribútov, názvy sa nebudú exportovať).

Výsledný súbor sa na Garmine zobrazí ako séria skladieb, ktorých názvy sú uvedené v stĺpci s názvami v tabuľke atribútov. Dúfam, že to v budúcnosti pomôže niekomu inému.


Pozri si video: Cut Polygon from another Polygon layer QGIS