Drahé kamene

Achátové drahé kamene

Achátové drahé kameneMontana achát: Svetlá zbierka achátových cabochons rezaných z drsných nájdených v Montane. Vykazujú rozmanitosť vzorov pruhov a inklúzií.

Čo je achát?

Achát je priesvitná odroda mikrokryštalického kremeňa. Používa sa ako polodrahokam, ak má požadovanú kvalitu a farbu. Achát sa spravidla tvorí ukladaním oxidu kremičitého zo spodnej vody v dutinách vyvrelých hornín. Achát sa ukladá v koncentrických vrstvách okolo stien dutiny alebo v horizontálnych vrstvách, ktoré sa budujú od dna dutiny. Tieto štruktúry vytvárajú pruhované vzory, ktoré sú charakteristické pre mnoho achátov.

Achát sa vyskytuje v širokej škále farieb, medzi ktoré patrí hnedá, biela, červená, sivá, ružová, čierna a žltá. Farby sú spôsobené nečistotami a vyskytujú sa ako striedavé pruhy v acháte. Rôzne farby boli vyrobené ako podzemné vody rôznych zložení vsiaknuté do dutiny. Bandážovanie v dutine je záznamom chemickej zmeny vody. Tento pruh dáva veľa achátov zaujímavé farby a vzory, vďaka ktorým je obľúbeným drahokamom.

Achátová doska: Leštená achátová doska rezaná z uzliny so zaujímavou históriou. Uzol sa najskôr naplnil horizontálnym vrstvením oxidu kremičitého, potom koncentrickým naplnením a nakoniec horizontálnym naplnením.

Crazy Lace cabochon: Cabbochon rez z mexického Crazy Lace achátu. Crazy Lace má nekonečnú paletu pásov, orbikulárnych štruktúr a čipiek.

Achátové kamene:

Acháty sa používajú ako drahé kamene už tisíce rokov. Boli to niektoré z prvých kameňov, ktoré ľudia vytvorili. Dnes sa delia na kafe, korálky, drobné sochy a funkčné predmety, ako sú ťažítka a knihy. Achátové cabochons sú obľúbené a používajú sa v prsteňoch, náušniciach, príveskoch a iných šperkoch. Achátové korálky sa bežne vyrábajú na náhrdelníky a náušnice. Niektoré sa používajú ako guličky.

Achát Coyamito: Okrúhly kabarón rezaný z Coyamito achátu.

Kniha achátov: Z veľkého achátového uzla zodpovedala dvojica záložiek. Modrá farba bola získaná farbivom.

Agua Nueva achát: Farebný cabochon rez z achátu Agua Nueva.

Tumbled Achát:

Achát je najobľúbenejší surový produkt na výrobu drvených kameňov. Všeobecne je lacný a začiatočníci ho môžu dobre ovplyvniť. Má tvrdosť sedem a môže byť naložený do sklenice s jaspisom a niektorou z odrôd kremeňa.

Skamenené drevo: Kabíny vyrobené zo skameneného dreva.

Achát krajiny: Leštená doska krajiny achát, ktorá dáva scénu "Monument Valley". Zberatelia získavajú ceny za zaujímavé krajinné acháty.

Crack achátové korálky: Korálky v tvare valca vyrezané z achátového agátu.

Viac o achát:

Väčšina achátov má nevýrazné farby a vzory. Achát je však porézny materiál, ktorý ľahko prijíma farbivo. Väčšina veľkolepých farebných achátov predávaných v obchode s drahokamami bola zafarbená. Farebné vzory achátu zriedka vytvárajú zaujímavé krajinné scény. Vyhľadávajú ich zberatelia.