Fosílie

Fosílie rýb z formácie zelenej rieky

Fosílie rýb z formácie zelenej rieky


Cockerellité liopy (predtým Priscacara liops) sa vyskytuje najmenej v jednej vrstve hromadnej úmrtnosti, čo naznačuje, že išlo o rybu školskú. Úzko pripomína modernú slnečnicu. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok.

úvod

Green River Formation of Colorado, Utah a Wyoming je jedným z najlepších miest na svete na nájdenie fosílnych rýb. Tieto fosílie Eocénu sa zachovali v intermountainových nádržiach, zatiaľ čo Skalnaté hory stále rástli! Fotografie od Národného parku Service - Fossil Butte National Monument.

Mooneye: Medy sú vzácne vo formácii zelenej rieky. Rovnako ako jeho novodobí príbuzní pravdepodobne uprednostňoval riečne a potokové prostredia a občas putoval do fosílneho jazera. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok.

Diplomystus: Tieto fosílne ryby sa nenašli vo vrstve hromadnej úmrtnosti (postele, ktoré obsahujú stovky rýb na jednom povrchu), čo naznačuje, že pri katastrofe nezomrelo. Pravdepodobne zomrelo hladom alebo zadusením, pretože nemohlo vyplivnúť Knightiu. (Diplomystus je približne 17 cm dlhý.) Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok.

Knightia eocaena je pravdepodobne najbežnejšou kompletnou fosíliou stavovcov na svete. Je to štátna fosília vo Wyomingu. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok.

School of Cockerellites liops: Hromadné úmrtia naznačujú, že Cockerellites liops (predtým Priscacara liops) bol školská ryba. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok.

Knightia School eocaena: Knightia eocaena bola školská ryba. Tento exemplár pochádza zo sendvičových postelí, v ktorých sa nachádza niekoľko úmrtných postelí dospelých rýb. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok.

Crossopholis: Na rozdiel od svojho moderného severoamerického príbuzného s filtrom bol Crossopholis dravá ryba. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok.

Knightia alta: Vo Fosílnom jazere je hlboká tráva Knightia alta menej častá ako eklecinia Knightia. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok.

Viac fosílií! Rastliny, zvieratá, hmyz

Phareodus encaustus: Vďaka veľkým zubom a zadným plutvám je Phareodus encaustus vhodný na lov a konzumáciu iných rýb. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok.

Mioplosus labracoides: Ústa Mioplosus, zaniknutej ostriežovitej ryby, bola lemovaná množstvom drobných ostrých zubov. To pomohlo pri uchopení koristi, ale tiež im to zabránilo vyháňať ryby, ktoré sú príliš veľké na to, aby ich prehltli. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok.