Zemetrasenie

Zemetrasenie v seizmickej zóne Strednej Virgínie

Zemetrasenie v seizmickej zóne Strednej VirgínieStredná Virgínia zažije každé dva alebo dva roky zemetrasenie


Upravené po zhrnutí v programe nebezpečenstiev zemetrasení USGS

Seizmické zóny vo Virgínii: Vo Virgínii sa nachádzajú dve odlišné seizmické zóny: Seizmická zóna v strednej Virgínii a seizmická zóna v okrese Giles. Obe tieto zóny spôsobujú opakujúce sa malé zemetrasenia najmenej každých pár rokov. Mapa podľa USGS. Klikni na zväčšenie.

Pozadie

Od najmenej roku 1774 pociťujú ľudia v centrálnej Virgínii malé zemetrasenia a častokrát väčšie škody utrpeli škody. Najväčšie škodlivé zemetrasenie (magnitúda 5,9 s modifikovanou Mercalliho intenzitou VII) sa vyskytlo 23. augusta 2011. Druhé najväčšie škodlivé zemetrasenie (magnitúda 4,8) sa vyskytlo v seizmickej zóne v roku 1875. Každý z nich pociťuje menšie zemetrasenia, ktoré spôsobujú malé alebo žiadne škody. rok alebo dva.

Obrovské „plstené oblasti“ východných zemetrasení

Zemetrasenie v strednej a východnej časti USA, hoci menej časté ako v západnej časti USA, sa zvyčajne prejavuje v oveľa širšej oblasti. Na východ od Skalistých hôr je zemetrasenie cítiť na ploche až desaťkrát väčšej ako podobné zemetrasenie na západnom pobreží. Zemetrasenie na východe Spojených štátov amerických s magnitúdou 4,0 sa zvyčajne prejavuje na mnohých miestach až 100 km (60 míľ) od miesta, kde k nemu došlo, a zriedka spôsobuje škody v blízkosti jeho zdroja. Zemetrasenie v rozsahu 5,5 východu v USA je zvyčajne cítiť až 500 km (300 míľ) od miesta, kde k nemu došlo, a niekedy spôsobuje škody až 40 km (25 míľ).

Mapa zemetrasenia v USA: Aj keď sa v Seizmickej zóne Strednej Virgínie a Seizmickej zóne Giles County vyskytuje občasné zemetrasenie, riziko zemetrasenia v týchto oblastiach je oveľa nižšie ako v iných častiach Spojených štátov. Mapa podľa USGS. Klikni na zväčšenie.

"Felt Area" z 23. augusta 2011 pri zemetrasení

Zhrnutie správ z rôznych zdrojov naznačuje, že zemetrasenie 23. augusta 2011 sa prejavilo najmenej v 22 štátoch (New Jersey, New York, Pensylvánia, Delaware, Maryland, Virgínia, Západná Virgínia, Severná Karolína, Južná Karolína, Tennessee, Kentucky). , Ohio, Massachusetts, ostrov Rhode Island, Connecticut, Vermont, Nový Hampshire, Maine, Indiana, Georgia, Florida) a okres Kolumbia.

História histórie Virginia Bedrock

K zemetraseniam všade dochádza pri poruchách podložia, zvyčajne hlbokých kilometrov. Väčšina podložia pod centrálnou Virgínou sa zhromaždila, keď sa kontinenty zrazili pred asi 500 - 3 miliónmi rokov, aby vytvorili superkontinent, čím sa zvýšili Appalačské hory. Väčšina zvyšku podložia sa vytvorila, keď sa superkontinent rozpadol asi pred 200 miliónmi rokov a vytvoril severovýchodné USA, Atlantický oceán a Európu.

Zemetrasenia vo Virginii sa vyskytujú pri podpovrchových chybách

Na dobre preštudovaných hraniciach dosiek, ako je San Andreasov systém porúch v Kalifornii, často vedci dokážu určiť názov špecifickej poruchy, ktorá je zodpovedná za zemetrasenie. Na rozdiel od toho, východne od Skalistých hôr je tomu tak zriedka. Seizmická zóna v strednej Virgínii je ďaleko od najbližších hraníc dosiek, ktoré sa nachádzajú v strede Atlantického oceánu av Karibskom mori. Seizmická zóna je pokrytá známymi poruchami, ale početné menšie alebo hlboko zakopané chyby zostávajú nezistené. Dokonca aj známe poruchy sa zle nachádzajú v hĺbkach zemetrasenia. Preto je málo, ak vôbec nejaké, zemetrasenie v seizmickej zóne spojené s vymenovanými poruchami. Je ťažké určiť, či je známa porucha stále aktívna a či by mohla skĺznuť a spôsobiť zemetrasenie. Ako vo väčšine ostatných oblastí východne od Skalistých hôr, najlepším sprievodcom nebezpečenstvami zemetrasenia v seizmickej zóne sú samotné zemetrasenia.