Astronómia, satelit, vesmír

Stiahnite si zadarmo aplikáciu Google Earth

Stiahnite si zadarmo aplikáciu Google EarthZistite, čo môžete robiť s aplikáciou Google Earth!

Priblížiť z vesmíru: Aplikácia Google Earth vám umožňuje zostúpiť z vesmíru a zobraziť takmer akékoľvek miesto na Zemi!

Čo je Google Earth?

Google Earth je bezplatný program od spoločnosti Google, ktorý vám umožňuje „lietať“ po virtuálnom svete a prezerať si Zem prostredníctvom grafiky s vysokým rozlíšením a satelitných snímok. Je to oveľa lepšie ako statické mapy a satelitné snímky, Aplikácia Google Earth vám poskytuje pohľad drony na krajinu nižšie.

Google Earth je najpodrobnejšou zemeguľou na svete a jedným z najčastejšie sťahovaných programov v histórii internetu. Za pár minút priblížite svoje rodné mesto a podniknete vizuálne výlety na najnavštevovanejšie alebo najodľahlejšie miesta našej planéty.

Obrázky sú dostatočne podrobné, aby ste vo väčšine osídlených oblastí mohli jasne vidieť svoj dom, predmety vo vašom dvore a niekedy rozpoznať svoje auto zaparkované pozdĺž ulice. Digitálny výškový model v aplikácii Google Earth vám umožňuje zobraziť krajinu mnohých geografických oblastí v 3D.

Posledné obrázky, pravidelne aktualizované

Väčšina obrázkov v aplikácii Google Earth bola získaná za posledné tri roky a spoločnosť Google neustále aktualizuje súbor obrázkov pre rôzne časti Zeme. Veľké mestá majú vo všeobecnosti novšie obrázky a obrázky s vyšším rozlíšením ako riedko obývané oblasti.

U niektorých ľudí existuje mylná predstava, že obrázky zobrazené v programe Google Earth sú aktuálne aktualizované priamo zo satelitov. Toto nie je ten prípad. Obrázky sú získavané satelitmi, spracovávané komerčnými poskytovateľmi snímok alebo vládnymi agentúrami a potom aktualizované do databázy obrázkov Google Earth v dávkach.

Spoločnosť Google a jej poskytovatelia obrázkov však majú schopnosť rýchlo integrovať nové obrázky do programu. Niekedy sa to deje v núdzových situáciách - napríklad v prípade, že oblasť zasiahla prírodná katastrofa a nové obrazy by mohli byť cennou pomocou pri úsilí o obnovu a pomoc.

Stiahnutie zadarmo

Google Earth je bezplatný program na stiahnutie, ktorý si nainštalujete do svojho stolného alebo prenosného počítača so systémom Windows, Mac alebo Linux. Program vyžaduje na pevnom disku veľmi málo miesta, pretože obrázky sa ukladajú na serveroch spoločnosti Google a na požiadanie sa streamujú do vášho počítača.

Google Earth je k dispozícii aj ako doplnok prehliadača a ako mobilná aplikácia. Spoločnosť Google ponúka program bezplatne a pravidelne ho vylepšuje od roku 2005. Bol stiahnutý viac ako miliarda krát.

Vedel si? Väčšina ľudí si neuvedomuje, že aplikácia Google Earth funguje na zariadeniach Android a iOS (iPhone a iPad). Verziu pre Android si môžete stiahnuť z Obchodu Google Play. Verzia iOS si môžete stiahnuť z App Store alebo iTunes.

Satelitné obrazy s vysokým rozlíšením.

Posledné obrázky pre väčšinu miest.

Ľahké a bezpečné stiahnutie a inštalácia.

Robte prelety kdekoľvek na Zemi.

Používajte na stolných počítačoch, tabletoch alebo telefónoch.

Priblížte si svoj dom!

Zadarmo, ľahko použiteľné.


Tlačidlo vyššie vás zavedie na webovú stránku Google, kde si môžete bezplatne stiahnuť softvér Google Earth. Aplikáciu Google Earth často využívame na výskum, vzdelávanie a zábavu! Spoločnosť Google nedostáva žiadnu kompenzáciu za odporúčanie ich služieb. Sme jednoducho nadšení používatelia produktu Google Earth. Dúfam, že sa vám bude páčiť!

Nájdite svoje auto! Obrázky aplikácie Google Earth sú také podrobné, že si môžete všimnúť svoje auto na kancelárskom parkovisku! Nezabúdajte však, že údaje nie sú aktuálne aktualizované zo satelitov. Obrázok môže ukazovať, kde ste parkovali minulý mesiac alebo minulý rok!

Easy-to-Install

Aplikácia Google Earth sa nainštaluje na väčšinu počítačov pomocou niekoľkých kliknutí. Väčšina ľudí je prekvapená, keď sa dozvedeli, že aplikácia Google Earth bude fungovať dokonca aj v tabletovom počítači alebo telefóne. Pri cestovaní si zoberte so sebou pláže a okolie, rybárske oblasti, turistické oblasti a oveľa viac.

Easy-to-Navigovať

Keď na počítači alebo mobilnom zariadení spustíte program Google Earth, z vesmíru sa zobrazí obrázok Zeme. Pomocou ovládacích prvkov môžete „preletieť“ a nájsť svoju polohu. Ak sa však ponáhľate, môžete jednoducho vyhľadať adresu alebo názov orientačného bodu alebo geografické súradnice. Aplikácia Google Earth vás rýchlo „preletí“ do cieľa.

Miesta Seldom-Seen: Niektorí ľudia sa domnievajú, že aplikácia Google Earth poskytuje príliš veľa informácií o dôležitých budovách, ktoré by mohli viesť k obavám o bezpečnosť. Iní sa domnievajú, že aplikácia Google Earth umožňuje podrobný pohľad na ich majetok, ktorý porušuje ich súkromie.

Vyvinuté pre CIA?

Aplikácia Google Earth sa pôvodne nazývala „Earth Viewer 3D“. Bol vyvinutý spoločnosťou Keyhole, Inc., spoločnosťou financovanou Ústrednou spravodajskou službou (CIA). Tento softvér bol vyvinutý ako program na „prehliadanie Zeme“ - a to je presne to, čo robí.

Spoločnosť Google zakúpila Keyhole v roku 2004 a touto akvizíciou získala Earth Viewer 3D, ktorý sa od roku 2005 vylepšil a bezplatne distribuoval pre verejnosť. Získajte modré kópie aplikácie Google Earth pomocou modrého tlačidla nižšie.


Google Sky, Mars a Mesiac

Ak máte radi Google Earth, môžete sa tiež naučiť používať Google Sky, Google Moon a Google Mars. Všetky tieto programy sú bezplatné online a sú podobné aplikácii Google Earth.

Pozrite sa na nehnuteľnosť: Ak ste na trhu s domácim alebo komerčným majetkom, aplikácia Google Earth vám môže pomôcť získať rýchly pohľad bez toho, aby ste tam museli jazdiť. Realitní agenti a kupujúci ho používajú každý deň!

Zobrazenia na úrovni ulíc: Aplikácia Google Earth má prístup k obrázkom „Mapy ulíc“, ktoré získa spoločnosť Google tým, že vedie ulicu mesta a fotografuje ich v 3D. Medzi prehliadaním satelitných snímok a fotografií z ulíc môžete prepínať stlačením tlačidla priblíženia. Toto je jedna z najčastejšie používaných funkcií množiny údajov Máp Google.

3D prelety: Pozrite si 3D prelety svetových miest, ako sú New York (zobrazené tu), Chicago, San Francisco, Bangkok, Tokio, Peking, Londýn alebo Paríž.

Slávne pamiatky Buzz! Prezrite si známe pamiatky, ako je Fenway Park, domov Boston Red Sox od roku 1912.

Predstavte si sami seba v krabici cesta! Môžete dokonca zadať niektoré miesta. Ak pôjdete do parku Fenway, môžete sa na pohľad pozrieť z cestovej skrinky!