Viac

V systéme MAC OSX nie je možné štylizovať rastrové údaje ako typ vykresľovania pseudocolor

V systéme MAC OSX nie je možné štylizovať rastrové údaje ako typ vykresľovania pseudocolor


Vo vlastnostiach štýlu rastrovej vrstvy môžem vybrať typ vykresľovania pseudocolor, zvoliť farebnú rampu a klasifikovať raster.

Keď však kliknem na tlačidlo „Použiť“ alebo na „OK“, vizualizácia rastra sa nikdy nezmení. Bol som schopný vytvoriť „zafarbenú“ verziu toho istého rastra pomocou doplnku GRASS. Tiež som preinštaloval QGIS 2.8 a dokázal som upraviť a vidieť rastrové štýly pomocou vyššie uvedených krokov.

Môže mi to teda niekto potvrdiť ako problém alebo potvrdiť, že niekde v mojom procese je chyba?

Chcel by som poznamenať, že som na počítači Mac, 10.10.4, a používam QGIS poskytovaný spoločnosťou KyngChaos, 2.10.1-1.

Aktualizácia 1: Tu je snímka obrazovky ostatných mojich nastavení.

V nastaveniach štýlu mám vypnuté odtiene sivej. Tiež neverím, že Náhľad v odtieňoch sivej/farboslepý je k dispozícii vo verzii QGIS pre Mac. Zdá sa, že to nie je tá možnosť, kde by mala byť, na paneli s ponukami v časti Zobraziť / Náhľad / Fotokópia (v odtieňoch sivej) atď. Tak či onak- Pridal som tvarový súbor na zobrazenie farieb.

Aktualizácia 2: Experimentoval som s nastavením interpolácie farieb na diskrétne, lineárne a presné, ale stále nemôžem štylizovať pomocou pseudobarva Singleband. Tiež som potvrdil, že je začiarknuté políčko „Vykresliť“ v hlavnom zobrazení mapy. Tiež môžem upraviť nastavenia vykresľovania farieb, ako je odtieň, režim prelínania atď., A výsledky zobrazím po kliknutí na „Použiť“ alebo „OK“.

Aktualizácia 3: Pretože to potvrdzujú ostatní používatelia počítačov Mac, myslím si, že to môže byť chyba. Vytvoril som hlásenie chyby na oficiálnej stránke problémov s QGIS.


Tento problém môžem potvrdiť http://hub.qgis.org/issues/13162 pomocou programu Pisa 2.10.1 na serveri Yosemite 10.10.4.

Najlepšou možnosťou by teraz bolo zníženie verzie na 2.8.

Projekty s geotiffmi, ktoré boli navrhnuté v štýle QGis 2.8, stále ukazujú správne v 2.10.1. (Keď sa pokúšam načítať ten istý geotiff s 2.10.1, nemôžem ich štylizovať.)


Z QGIS práve nainštalovaného na MAC OSX - štýly vektorových vrstiev nefungujú správne:

To vyriešil môj problém: aktualizovaný matplotlib pomocou terminálu preinštalovať QGIS 2.8 Wien namiesto QGIS 2.10 (http://www.kyngchaos.com/software/qgis)

Nie je to ideálne, ale to, čo stále funguje, je načítať súbory štýlu. Mal som už štylizovanú vrstvu, ale nebol uložený žiadny súbor štýlu. Styling som uložil do súboru qml a potom importoval do inej vrstvy a fungovalo to. Súbory qml sú obyčajný text a je ich možné ľahko upravovať v textovom editore. Toto je práca okolo a nie oprava.