geologyidea.com
Sopky

Fotografie z veľkolepej sopečnej erupcie

Fotografie z veľkolepej sopečnej erupcie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.Zbierka fotografií a obrázkov s vulkanickými erupciami na celom svete

Sarychevská sopka: Tento obrázok sopky Sarychev v skorých okamihoch erupcie bol zachytený pomocou ručnej kamery astronautom na Medzinárodnej vesmírnej stanici NASA 12. júna 2009. Saryčev je jednou z najaktívnejších sopiek na Kurilských ostrovoch v Japonsku. Viac informácií.

Sopečné vklady na Jupiterovom mesiaci Io

Jupiterov mesiac Io je najviac vulkanicky aktívnym telom v slnečnej sústave. Čierne oblasti sú ložiskami nedávnej sopečnej činnosti. Žlto-hnedá farba označuje sírne usadeniny, ktoré pokrývajú väčšinu Io. Červené oblasti sú pokryté sírnymi ložiskami, ktoré sú stále teplé z nedávnej erupcie. Tento obrázok bol zostavený z údajov zozbieraných kozmickou loďou Galileo v septembri 1997 zo vzdialenosti 500 000 kilometrov. Obrázok NASA. Zväčšiť. Viac informácií.

Popol a para mračná nad pochybnosťami

Erupčný oblak od sopky Redoubt pri pohľade z polostrova Kenai. Hríbovitý oblak sa zdvihol z lavín horúcich zvyškov (pyroklastické toky), ktoré kaskádovali po severnom okraji sopky. Z kráteru na vrcholkoch vyviera menší biely parný oblak. Fotografia R. Clucas, 21. apríla 1990. Obrázok USGS. Zväčšiť. Viac informácií.

Obete výbuchu Vesuvu 79 A. D.

Omietky ľudí, ktorí zomreli v meste Pompeje počas erupcie hory Vesuv v roku 79 nl. Boli pochovaní pri páde. foto: Záhrada utečencov, bol prevzatý spoločnosťou Lancevortex a je distribuovaný pod licenciou GNU Free Documentation License. Viac informácií o Vesuve.

Láva kaskádová do krátera Aloi

Nočná fotografia lávy z erupcie v sopke Kilauea, ktorá sa kaskádovala do kráteru Aloi v decembri 1969. Foto USGS. Zväčšiť.

Lávová fontána v Mauna Ulu Vent

Erupcia v roku 1969 v Mauna Ulu, vetra na sopke Kilauea na Havaji, bola veľkolepým príkladom ohnivého fontania, známeho aj ako havajská erupcia. Foto: D.A. Swanson, USGS, 22. augusta 1969. Obrázok USGS. Zväčšiť. Viac informácií.

Pinatubo's Enormous Ash Column

Mount Pinatubo vypukol na Filipínach 15. júna 1991. Bola to druhá najväčšia sopečná erupcia 20. storočia. Obrázok NASA / GSFC. Zväčšiť. Viac informácií.

Základňa stĺpca erupcie Chaitén

Pohľad na erupčný stĺp z sopky Chaitén v Čile, fotografovaný 26. mája 2008. Kaldera má priemer od okraja po okraj približne 3 km. Fotografie amerického geologického prieskumu od J.N. Marso. Viac informácií.

Mount Rainier - odpočinok medzi erupciami

Mount Rainier nevybuchol od roku 1895; stále sa však považuje za aktívny a má potenciál vypuknúť s ničivými výsledkami. Obrázok podľa USGS. Viac informácií.

Vankúš čadič na sopku West Mata

Rúrka vankúšovej lávy sa vytláča z prúdu pod vodou na sopke West Mata v západnom Tichom oceáne. Obrázok NOAA / NSF / WHOI. Zväčšiť. Viac informácií.

Podvodná erupcia na sopke West Mata

Podvodná fotografia žeravej lávy, oblakov plynu a unikajúceho popola vytvorená v blízkosti vrcholu sopky Západná Mata v povodí Lau v západnom Tichom oceáne počas erupcie v roku 2009. Obrázok NOAA / NSF / WHOI. Zväčšiť. Viac informácií.

Výška oblaku popola nad Eyjafjallajökull

Tento satelitný obrázok ukazuje výšku oblaku popola Eyjafjallajökull, ktorý je prekrývaný prírodným farebným pohľadom. Sopka stála letecký priemysel asi za 3,3 miliardy dolárov za stratené cestovné v apríli 2010. Obrázok NASA. Zväčšiť. Viac informácií.

Najmocnejšia erupcia 20. storočia

Najsilnejšou erupciou 20. storočia bol prípad mylnej identity. Spočiatku bol výbuch obviňovaný z hory Katmai, ale o niekoľko rokov neskôr sa zistilo, že k erupcii skutočne došlo na mieste sopečnej kupoly Novarupta. Oblasti na tomto obrázku označujú hrúbky stúpania (červená) a ložiská rozsiahleho lahu (žltá). Satelitný obraz NASA anotovaný používateľom. Zväčšiť. Viac informácií.

Vstup do Lávy z oceánu z Pu'u O'o Vent

Čadič tečie z erupcie pri vánku Pu'u O'o, ktorý vstupuje do Tichého oceánu na Havaji. Obrázok NASA. Zväčšiť. Viac informácií.

Kráterová erupcia v Stromboli

Malá erupcia v krátere sopky Stromboli. Foto: Rainer Albiez @ iStockphoto. Viac informácií.

Helens Blast

Po erupcii Mount St. Helens v roku 1980 podkopali stromy vrhu krajiny. Bočný výbuch zrazil každý strom v okruhu niekoľkých kilometrov na severnú stranu hory - dostatok stromov na výstavbu odhadom 150 000 domov. Obrázok USGS. Zväčšiť. Viac informácií.

Parná erupcia na vrchu Veniaminof

Para stúpajúca z škvára kužeľa v kráteru na vrchu Veniaminof na Aljaške (pozri okraj v diaľke) počas erupcie v roku 1984. Prúd lávy roztavil veľkú depresiu v čiapke. USGS fotka od B. Yount. Zväčšiť. Viac informácií.

Mapa sopečnej aktivity na Jupiterovom mesiaci Io

Tepelná mapa sopečnej činnosti na Jupiterovom mesiaci, Io, získaná kozmickou loďou Galileo počas zatmenia. Obrázok NASA. Zväčšiť. Viac informácií.

Erupcia Pu'u 'O'o

Pu'u 'O'o kužeľ čoskoro v erupcii, ktorá by trvala dlhšie ako tri desaťročia - a pokračuje dnes. Zväčšiť. Viac informácií.

Jeden z najaktívnejších sopiek na Aljaške

Mount Cleveland je jednou z najaktívnejších sopiek na Aljaške a predstavuje vážnu hrozbu pre leteckú dopravu. K tejto erupcii došlo 23. mája 2006 a na tomto obrázku ju zachytil astronaut Medzinárodnej vesmírnej stanice Jeff Williams. Zväčšiť. Viac informácií.

Tepelný obraz toku A'a v Kilauea

Toto je tepelný obraz nasmerovaného toku a'a, ktorý bol napájaný fontánami na západnom konci puklinového systému Kilauea. Blízko konca toku sa kanál vyprázdňuje do delta podobného toku. Obrázok USGS. Zväčšiť.

Kasatochi prikryté pyroklastikami

Juhozápadný bok sopky Kasatochi bol prikrytý jemnozrnnými pyroclastickými úlomkami po pyroklastickom prepätí a páde 22. augusta 2008. Obrázok Chris Waythomas, USGS. Zväčšiť. Viac informácií.


Pozri si video: Volcanic eruptions in 2017