Viac

Ako zachovať topológiu pri úprave polygónov v OpenLayers?

Ako zachovať topológiu pri úprave polygónov v OpenLayers?


Mám pred sebou tento problém: Mám chloroplethovu mapu založenú na množine polygónov s určitými údajmi. Pomocou WFS-T (postgis, geoserver, openlayers) môžem upravovať geometriu mnohouholníkov. To funguje dobre.

Moje polygóny vyzerajú ako štátne hranice. Majú spoločné hraničné vrcholy. Keď upravujem geometriu niektorých mnohouholníkov (napr. Posúvam vrcholy pomocou funkcie modifyFeature), musím ovplyvniť geometriu akéhokoľvek susedného mnohouholníka. Nemali by byť žiadne diery ani prekrývanie.

Je možné to urobiť?

Vďaka


Viem, že táto otázka je stará 3 roky, ale myslím si, že budúcim ľuďom pri čítaní tejto témy pomôže.

Implementáciu topológie OpenLayers nájdete tu: http://dev.openlayers.org/sandbox/bjornharrtell/eventbasedtopology2/examples/topology.html


Len indície, nemyslite si, že OpenLayers to dokáže. Väčšina open source GIS pre stolné počítače nie je schopná zachytávať rôzne vrcholy, takže urobiť to online sa mi zdá byť snom.

Na jednoduchú geometriu môže prichytenie stačiť http://openlayers.org/dev/examples/snapping.html Nie je dostatočne zrelé, dúfam, že https://github.com/bjornharrtell/jsts bude spôsob, ako urobiť križovatku (a pred odoslaním obsahu spätne vyriešte svoj problém) na strane klienta. V tejto chvíli budem viac premýšľať o spracovaní po nakreslení pomocou spúšťačov PostGIS a pošlem späť opravené kresby. Implementácia topológie v PostGIS môže pomôcť http://www.postgresql-sessions.org/2/sandro_santilli_-_topology_with_postgis_2.0 Vždy na strane servera, možnosti WPS možno nájdete http://community.esdi-humboldt.eu/documents/show /4


Pozri si video: Openlayers 6 Tutorial #6 - Layer Switcher