geologyidea.com
Viac

Analýza nákladovej vzdialenosti pomocou Whiteboxu alebo iného open source softvéru gis

Analýza nákladovej vzdialenosti pomocou Whiteboxu alebo iného open source softvéru gis


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Potrebujem vykonať analýzu nákladov a vzdialenosti a analýzu rozdelenia nákladov na model evakuácie pred cunami. Pretože sa používajú iba otvorené a voľne dostupné údaje, bolo by tiež dobré použiť iba softvér s otvoreným zdrojovým kódom.

Pretože sa zdá, že nástroje Grass GIS a SAGA nepokrývajú analýzu alokácie nákladov, vyskúšal som Whitebox GAT (GIS analýza-> analýzy nákladov a vzdialenosti).

Doteraz som nemal žiadny úspech. Vytvoril som malý (4x4 pixelový) raster na testovanie nástroja, ale keď kliknem na „Spustiť“ (kvôli akumulácii nákladov), nedostanem žiadny výsledok (Whitebox GAT potom pokrýva 90% využitia CPU a zdá sa, že počíta (800 MB RAM- použitie), ale po 15 minútach som proces zrušil. Mám 4 GB RAM a procesor 4x2,1 GHz).

Použil niekto nástroj spoločnosti Whitebox na analýzy nákladov a vzdialenosti a mal úspech? Možno len nechápem, ako by mali byť usporiadané vstupné údaje, pozrite si priložený obrázok - mám pravdu? (Bunka zdroja -> všetky kladné hodnoty)

Možno niekto pozná alternatívu k Whiteboxu.


Analýza najlacnejších ciest môže byť určite trochu zložitá. Napísal som krátky návod (http://jblindsay.github.io/WhiteboxTutorials/LCPAnalysis/lcpa.html#/themes), ktorý vás prevedie procesom vytvorenia jedného v Whitebox GAT. Formát odpovedí v GIS.SE nie je zvlášť vhodný pre zdĺhavú a podrobnú odpoveď, ktorá je potrebná na riešenie vášho problému, takže dúfajme, že je to lepšie. Jedna vec, ktorú je potrebné v procese zvážiť, je, že krok akumulácie nákladov používa funkciu SPREAD, ktorá v závislosti od veľkosti rastra a zložitosti nákladového povrchu môže vyžadovať veľa iterácií a môže ísť o pomerne zdĺhavý proces.

EDIT: Bolo pre mňa ťažké uveriť, že iné GIS by implementovali analýzu LCP, vzhľadom na to, ako často sa tento problém vyskytuje, a zistil som, že GRASS má nástroj r.cost a SAGA modul Modul najnižších nákladov. Odhadujem, že väčšina GIS s rastrovými funkciami ponúka podobné funkcie, ale ich pomenovanie sa môže líšiť.