geologyidea.com
Viac

Hľadáte administratívne hraničné údaje na úrovni obcí pre Indiu?

Hľadáte administratívne hraničné údaje na úrovni obcí pre Indiu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Vie niekto, ako nájsť tvarový súbor s hranicami indických obcí?

Mám tehsilské hranice ako pre rok 2001, ale chcel by som hranice obcí a v ideálnom prípade aj historické.

Verím, že Census of India má tieto informácie, ale nenašiel som žiadne mapy ani tvarové súbory…


Hranice správcu pod úrovňou taluky sú k dispozícii iba v príručkách okresného sčítania ľudu (kde je pre každý blok taluka alebo CD uvedená mapa). Tieto mapy blokov taluka/CD obsahujú hranice dediny a mesta (nie hranice obvodov vo vnútri miest). Tieto mapy nie sú príliš presné (priestorovo): náš pokus o digitalizáciu a georektifikáciu týchto máp vytvára vrstvy s chybami 500 m RMS. Ale stále sú jediným zdrojom.

Ak Sheila dokáže určiť, pre ktoré mestá chce hranice, možno by som ich mohol nájsť v našej zbierke (vytvorenej vyššie uvedeným spôsobom).

Hranice v čase: to sa príliš očakáva :-) Teoreticky, ako mestá rastú, pohltia susedné dediny (alebo ich časti) a tieto zmeny sú znázornené v následných príručkách sčítania ľudu. Najnovšie dostupné príručky sú pre rok 2001. Sady 2011 budú zverejnené ešte rok alebo dva-dokonca ani tabuľkové údaje neboli úplne zverejnené.


Súbory tvarov pre indické samosprávy/úroveň dedín nebudú k dispozícii, ale je ich možné generovať v programe QGIS alebo inom podobnom softvéri pomocou digitalizácie prekrytia so službou Web Map Services na pozadí. Indický Bhuvan poskytuje webovú mapovú službu pre 18 štátov na úrovni dedín alebo obcí spolu s ďalšími početnými vrstvami. Ak chcete používať WMS s QGIS, je to dobrý návod. Našťastie poskytnutie služby webových funkcií túto nadbytočnosť v budúcnosti zmení. Ak chcete získať vrstvu WMS tamilnádskych dedín v QGIS, najskôr v nej vytvorte Bhuvan WMS.

Ak chcete získať konkrétnu vrstvu, pripojte vytvorený WMS a vyberte vhodnú vrstvu z dlhého zoznamu, v našom prípade hranice obce Tamil Nadu , potom kliknutím na pridať získate hranicu dediny WMS Tamil Nadu.

Adresa Bhuvan sa zmení: súčasná adresa pre údaje je

Bhuvan nová adresa WMS Tamilnadu


To, čo hľadáte, nájdete v:

http://www.gadm.org/

S pozdravom

UPRAVIŤ

Údaje GADM sú k dispozícii tu, môžete si vybrať krajinu a požadovaný formát sťahovania.

Dostupné formáty súborov sú:

„Tvarový súbor“ pozostáva z najmenej troch skutočných súborov. Toto je bežne používaný formát, ktorý je možné priamo použiť v programoch Arc-anything, DIVA-GIS a mnohých ďalších. V tvarovom súbore sa bohužiaľ stratí veľa neštandardných latinských (rímskych / anglických) znakov. Aj keď na mapovanie použijete súbor shapefile, môžete použiť súbor .csv, ktorý sa dodáva s súbormi tvarov, alebo údaje o atribútoch v geodatabáze pre správne atribúty (geodatabáza je databáza MS Access, ku ktorej je (vo Windows) prístup ODBC).

„Osobná geodatická databáza ESRI“ je súbor MS Access, ktorý je možné otvoriť v programe ArcGIS (verzia 10). Jednou z jeho výhod v porovnaní s tvarovým súborom je, že môže ukladať iné ako latinské znaky (napr. Cyrilice a čínske znaky). Môžete sa tiež pýtať na údaje (atribút) v Accesse alebo prostredníctvom ODBC.

V ArcGIS (verzia 10) je možné otvoriť „geodatabázu súborov ESRI“. Môže tiež ukladať iné ako latinské znaky (napr. Cyrilice a čínske znaky).

V aplikácii Google Earth je možné otvoriť súbor „Google Earth .kmz“.

V R môže byť použitý súbor "RData" (s načítaným balíkom sp). Pozrite sa na zobrazenie priestorových úloh CRAN


Pozri si video: Vlaky v Indii