Viac

Pripojte sa k postgresql pomocou ARCSDESQLExecute

Pripojte sa k postgresql pomocou ARCSDESQLExecute


Pokúšam sa pripojiť k databáze postgresql pomocou ARCSDESQLExecute z ArcPy. Keď spustím svoj skript ako samostatný (ladenie z pyscripteru), funguje to dobre. Keď spustím svoj skript ako nástroj z ArcMap, funguje to dobre.

Som schopný publikovať nástroj ako GPTool a zobraziť testovací formulár z ostatného rozhrania. Keď nástroj spustíte z ostatného rozhrania, zlyhá s:

sde_conn = arcpy.ArcSDESQLExecute ("localrv", "5432", "", "myusername", "mypassword") Súbor "c: program files arcgis server arcpy arcpy arcobjects mixins.py", riadok 893 , v __init__ _BaseArcObject .__ init __ (self, *gp_fixargs ((server, inštancia, databáza, užívateľ, heslo), True)) Súbor "c: program files arcgis server arcpy arcpy arcobjects _base.py", riadok 47, v __init__ pre arg v arg)) RuntimeError: Objekt: Chyba pripojenia Operácia zlyhala Nepodarilo sa vykonať (MyGPTool). Nepodarilo sa vykonať

Skúšal som aj toto:

sde_conn = arcpy.ArcSDESQLExecute ("localrv", "5432", "mydatabase", "myusername", "mypassword")

Keď sa pokúsim použiť súbor .sde pre arcpy.ArcSDESQLExecute, zobrazí sa rovnaká chyba. Pri pokuse o pripojenie k serveru MSSQL nezlyhá, iba pripojenie k serveru postgresql zlyhá.

Skúsil som to publikovať na dvoch rôznych serveroch arcgis, rovnaké správanie. Testované verzie servera Arcgis: 10.2 a 10.1.1


Desktop je 32 -bitová aplikácia, takže pri pripájaní k databáze sú potrebné 32 -bitové klientske databázy.

Server ArcGIS je 64 -bitový. Aby služba fungovala, je potrebné nainštalovať 64 -bitové klientske knižnice. Konkrétny odkaz na pomoc pre klientske knižnice Postgres nájdete tu


Ako sa pripojiť k PostgreSQL stabilným spôsobom

Teraz nainštalujem PostgreSQL 13 na vzdialený cloudový server a vystavím port 5432 verejnej sieti. Pridám malý zoznam do konfiguračného súboru PostgreSQL pg_hba.conf takto:

čo 127.113.122.x je moja verejná ip adresa mojej siete, ale problémom je, že ip adresa sa vždy zmení, keď reštartujem smerovač alebo z iného dôvodu. Keď sa IP zmení, musím sa prihlásiť na vzdialený server a zmeniť konfiguračný súbor PostgreSQL, odstrániť starú IP a pridať novú IP. Je mi šialene, musím znova a znova meniť IP konfiguráciu PostgreSQL, existuje nejaký spôsob, ako sa PostgreSQL pripojiť stabilným spôsobom? bezpečné a jednoduché pripojenie.


1 odpoveď 1

. max_connection nastavené na 100. superuser_reserved_connections je nastavený na 3. Znamená to, že mám efektívne 97 spojení?

. limity pripojenia rolí? Momentálne sú všetky -1 (neobmedzené), ale mojím odporúčaním je, že musia byť nastavené.

& quot; Usmernenie & quot; od koho, presne?
Ak vám niekto hovorí, že vy musieť urob niečo, potom by si dúfal, že aspoň majú niektorí myšlienka ako aby to urobil a mal by to byť schopný povedz ty toto.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je samozrejme zablokovať svoje zariadenie Test Inštancia Postgres 12 a uvidíte, čo sa zlomí. Robiť takto zmeny priamo v produkcii by bolo šialenstvo.


Ako vykonať celotextové vyhľadávanie v celom texte v PostgreSQL?

Mám databázu PostgreSQL s asi 500 tabuľkami. Každá tabuľka má jedinečný stĺpec ID s názvom id a stĺpec s ID užívateľa s názvom user_id. Chcel by som vykonať fulltextové vyhľadávanie všetkých stĺpcov varchar vo všetkých týchto tabuľkách pre konkrétneho používateľa. Dnes to robím pomocou ElasticSearch, ale chcel by som zjednodušiť svoju architektúru. Rozumiem, že môžem do všetkých tabuliek pridať stĺpce fulltextového vyhľadávania, napríklad uložené generované stĺpce, a potom pridať indexy na rýchle fulltextové vyhľadávanie:

Nie som však oboznámený s tým, ako efektívne vykonávať krížové vyhľadávanie. Možno zobrazenie vo všetkých stĺpcoch textearchable_index_col? Chcel by som, aby výsledkom bolo niečo ako názov tabuľky a id zodpovedajúceho riadka. Napríklad:

Ak je to dôležité, používam ako klienta s ActiveRecordom Ruby on Rails. Používam spravovanú databázu PostgreSQL 13 v spoločnosti Digital Ocean, takže nebudem môcť inštalovať vlastné doplnky psql.


Zdroje Národného centra geofyzikálnych údajov

V stredu 23. apríla 2014 bude k dispozícii živý seminár Webinar “Resources of the National Geophysical Data Center, ”.

Začiatok: 14:00 Veľkonočný čas
Trvanie: 60 minút
Rečník: Dan Kowal, správca údajov Národného centra geofyzikálnych údajov
Zhrnutie: Dan poskytne pozadie jedného z troch archívov údajov organizácie NOAA ’s, ktoré sa špecializujú na správu vedeckých údajov o geofyzikálnych údajoch, ktoré pokrývajú povrch slnka na dno morského dna. Poskytne prehľad typov služieb dostupných v dátovom centre.
Ciele vzdelávania: Účastníci sa dozvedia o šírke dátových disciplín, na ktoré sa vzťahuje NGDC, a prístupových nástrojoch dostupných na dotazovanie a získavanie údajov.

Vyžaduje sa registrácia. Priestor je obmedzený podľa poradia príchodu. Po registrácii bude e-mailové potvrdenie registrácie obsahovať pokyny na pripojenie sa k webináru.

Potvrdenia registrácie na webinár budú odoslané z [email protected] Aby sa zabezpečilo doručovanie potvrdení o registrácii, registrujúci by mali nakonfigurovať nevyžiadanú poštu alebo filtre nevyžiadanej pošty, aby povoľovali správy z tejto e -mailovej adresy.

FDLP News & amp Events je služba programu Federálnej depozitárnej knižnice.


Ako byť efektívny ako profesionál GIS (časť 1)

Vždy bol veľký záujem o to, ako zostať efektívny bez ohľadu na to, akú prácu robíte. K dispozícii je mnoho blogov o osobnej efektivite, množstvo kníh o téme, ako veci dokončiť, a zoznamy užitočných softvérových doplnkov, ktoré môžu výrazne ušetriť čas. Mojou myšlienkou bolo zhrnúť tu to, čo som sa doteraz dozvedel o tom, ako zostať efektívny a byť profesionálnym GIS, aby bol relevantnejší pre všetkých, ktorí sú zapojení do priemyslu GIS. Bude o tom viac príspevkov.

1. Zoznámte sa s produktmi GIS, s ktorými pracujete.
Bez ohľadu na to, aký softvér GIS používate, väčšinu svojho dňa strávite prevádzkou určitej alebo dvoch aplikácií, vytváraním mapy, prevádzaním množín údajov alebo riešením geografických problémov. Preto je nevyhnutné zoznámiť sa so softvérom. Jedna z prvých vecí, ktoré robím pri učení sa akejkoľvek novej aplikácie, je prejsť horným menu a skontrolovať, aké možnosti mám k dispozícii. Neznášam prácu s aplikáciou, ktorú trávim väčšinu času bez toho, aby som pochopil, na čo slúžia nastavenia a možnosti dostupné v ponukách.

Možno objavíte skvelý nástroj, ktorý vám ušetrí čas. Alebo môže existovať možnosť prispôsobenia, takže si interakciu s aplikáciou užijete oveľa viac zmenou farby pozadia alebo rozloženia panelov s nástrojmi.

2. Vždy myslite na to, ako môžete veci robiť rýchlejšie.
Je vždy lákavé dokončiť veci a zabudnúť na ne. Toto nutkanie je ťažké poraziť. Možno budete musieť spustiť nástroj na spracovanie údajov tým, že prejdete niekoľkými ponukami. Ak to robíte niekoľkokrát denne, bude to mať za následok pol minúty denne, čo bude mať za následok 15 minút za mesiac. Vezmite si sem ďalšie veci, ktoré robíte a ktoré je možné urobiť rýchlejšie. Mesačne získate celú hodinu. Môžete ich minúť na niečo cenné, než na preklikávanie sa v ponukách, však?

Začnime skratkami operačného systému. Väčšina z vás používa Windows, takže sa ich dobre naučte. Niekedy ste práve vyhrali a nemáte myš a budete musieť spustiť Prieskumníka Windows iba pomocou klávesnice. Stlačenie klávesov je oveľa rýchlejšie ako pohyb kurzora myši.

Potom sa naučte skratky softvéru GIS. Ak veľa upravujete geografické údaje, naučte sa klávesové skratky, ktoré je možné použiť pri úprave (ArcGIS), pomocou priradenia klávesových skratiek sa naučte skratky tiež obísť aplikáciu. Budete prekvapení, ako rýchlejšie budete aplikáciu ovládať. V dokumentácii k softvéru ArcGIS vyhľadajte už vložené skratky.

3. Ovládajte dotykové písanie.
Mali by ste byť schopní písať rýchlo (písanie dotykom) bez toho, aby ste sa pozerali na klávesnicu. Ak ste odvážni, prečo si nevziať Dvořákovu klávesnicu a nenaučiť sa na nej písať. Výskum ukazuje niekoľko dôkazov, že rozloženie Dvořáka je bezpečnejšie a lepšie sa s ním pracuje. Mám svoje z TypeMatrix a celkom sa mi páči, aj keď najskôr bolo bolestivé akceptovať skutočne pomalé písanie. Úplný prechod na Dvořáka zvyčajne trvá zhruba mesiac.

Ak používate mnoho programov Windows, prečo k nim nepridať skratky systému Windows? Windows je schopný vytvárať skratky pre takmer všetko od programu nainštalovaného po položku na ovládacom paneli.

Nastavenie všetkých týchto vecí pôvodne vyžaduje čas, ale z dlhodobého hľadiska to stojí za to. Predstavte si to ako investíciu, ktorá sa vám čoskoro vráti.

Ďalšie tipy budú čoskoro zverejnené!

Ohodnoťte toto:


ArcREST: Balík Python na správu serverov ArcGIS a ArcGIS Online/Portal

ArcREST je skvelá sada nástrojov, ktorú som pred časom našiel. Je pre kohokoľvek, kto spravuje ArcGIS Online, ArcGIS Portal alebo ArcGIS Server. Stručne povedané, je to obal Pythonu pre rozhranie Esri REST API. Musel som napísať mnoho skriptov Pythonu, ktoré mi umožnili hromadne aktualizovať vlastnosti služieb servera ArcGIS, ale teraz už nič podobné nepotrebujem písať. Dôvodom je, že teraz môžem robiť všetko, čo som robil sám, iba pomocou ArcREST. Ak ste správcom systému ArcGIS Online / Portal, určite by ste sa na tento modul mali pozrieť, pretože vám môže ušetriť veľa času a vyhrali ste#8217, pretože nie je potrebné vytvárať vlastné skripty na správu nastavení obsahu a organizácie ArcGIS Online pomocou skriptovacie techniky.

Autorom tohto balíka Python je tím Esri Solutions a je k dispozícii vo verejnom prístupe na GitHub. Môžete si stiahnuť zdrojový kód, voliteľne nainštalovať balík a potom ho použiť na svojom lokálnom počítači rovnako ako ktorýkoľvek balík Pythonu. Ak nechcete nainštalovať balík, stačí pridať cestu k priečinkom arcrest a arcresthelper na cestu Pythonu pridaním tohto súboru do súboru Python:

import sys
sys.path.append (r ”path to arcrest folder ”) #C: GIS Tools

Za predpokladu, že máte priečinok s názvom arcrest v príklade Nástroje priečinok, keď spustíte súbor Python, bude môcť importovať balík arcrest a získať prístup k jeho modulom.

Ak chcete získať prehľad o tomto balíku Python, pozrite sa na toto vynikajúce video DevSummit 2015, kde o tom hovorili vývojári ArcREST.

Aj keď nejde o úplnú implementáciu rozhrania Esri REST API, pokrýva väčšinu z nich a vývojári spoločnosti Esri aktualizujú kód tak, aby obsahoval najnovšie zmeny v rozhraní REST API. Ak budete používať každý deň, je vhodné klonovať úložisko a občas vykonať zmeny, aby ste získali najnovší kód.

Bol som najskôr smutný z toho, že všetok kód Pythonu, ktorý som napísal na správu servera ArcGIS, sa už viac nebude používať, ale zároveň som rád, že bol vyvinutý ArcREST. Je to skvelý kus softvéru, ktorý vám umožní okamžite začať a pristupovať ku všetkým svojim serverovým/online zdrojom pomocou Pythonu.

Upozornenie: to má nejaké závislosti na arcpy balík, ktorý sa používa na prevod súborov funkcií na JSON a späť, ale okrem toho by ste mali mať možnosť spustiť nástroje na počítači bez akéhokoľvek nainštalovaného softvéru ArcGIS.

Ohodnoťte toto:


Spustenie R funkcií v databáze PostgreSQL

Pokúšam sa integrovať modely prognóz naprogramované v R do PostgreSQL pomocou rozšírenia PL/R popísaného na http://www.joeconway.com/plr/. Rozšírenie však nemožno nainštalovať na server PostgreSQL so systémom Amazon RDS v spoločnosti. Pozná niekto alternatívy na spustenie R kódov v PostgreSQL spustenom na RDS od Amazonu? Alebo akékoľvek iné techniky na spustenie rozšírenej analýzy R v databáze?

Mimochodom, poznal som metódu pripojenia k databáze z prostredia R pomocou balíka & quotRPostgreSQL & quot a zapisovať prognózy späť do databázy. Skúsil som tento prístup a funguje to dobre. Tento prístup však nie je mojím zámerom, pretože stále obsahuje ďalšiu platformu (R) na vykonanie analýzy tam. Hľadám riešenia, aby bol model prognóz spustený priamo v databáze. Za akékoľvek návrhy vopred ďakujem.


Pozri si video: Администрирование СУБД PostgreSQL. Основы SQL GeekBrains