geologyidea.com
Viac

Ako nakresliť šípku medzi 2 bodmi pre ARCGIS ANDROID?

Ako nakresliť šípku medzi 2 bodmi pre ARCGIS ANDROID?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Chcem vyvinúť aplikáciu pre Android, kde potrebujem nakresliť čiaru šípky medzi 2 bodmi. Viem, ako nakresliť čiaru medzi 2 bodmi. Ale nemôžem dostať nápad nakresliť šípku pre to isté.

private void drawPolylineOrPolygon (bod p1, bod p2) {Grafická grafika; MultiPath multipath = new Polyline (); // Vytvorte a pridajte grafickú vrstvu, ak ešte neexistuje, ak (graphicsLayer == null) {graphicsLayer = new GraphicsLayer (); mapView.addLayer (graphicsLayer); } mPoints.add (p1); mPoints.add (p2); if (mPoints.size ()> 0) {multipath.startPath (mPoints.get (0)); for (int i = 1; i 

skontrolujte túto adresu URL https://coderanch.com/t/340443/java/Draw-arrow-head-line

… Súkromné ​​dvojité phi = Math.toRadians (30); private int barb = 20; ... súkromné ​​neplatné drawArrow (Zoznam locationModelList) {Point firstWGSPoint = locationModelList.get (locationModelList.size ()-2) .getLocation (); Bod druhýWGSPoint = locationModelList.get (locationModelList.size ()-1) .getLocation (); Bod firstMapPoint = (bod) GeometryEngine.project (firstWGSPoint, SpatialReference.create (4326), mapView.getSpatialReference ()); Bod secondMapPoint = (bod) GeometryEngine.project (secondWGSPoint, SpatialReference.create (4326), mapView.getSpatialReference ()); Ukážte najskôr naScreenPoint = mapView.toScreenPoint (firstMapPoint); Bod secondScreenPoint = mapView.toScreenPoint (secondMapPoint); Zoznam arrowPointList = createArrowPointlist (firstScreenPoint, secondScreenPoint); Zoznam arrowGeomPointList = nový ArrayList(); pre (int i = 0; i createArrowPointlist (Bod druhýScreenPoint, Bod prvýScreenPoint) {Zoznam arrowPointList = nový ArrayList(); double dy = firstScreenPoint.getY ()-secondScreenPoint.getY (); double dx = firstScreenPoint.getX ()-secondScreenPoint.getX (); dvojnásobná theta = Math.atan2 (dy, dx); //System.out.println("theta = " + Math.toDegrees (theta)); dvojité rho = theta + phi; pre (int j = 0; j <2; j ++) {dvojité x, y; x = firstScreenPoint.getX () - barb * Math.cos (rho); y = firstScreenPoint.getY () - barb * Math.sin (rho); rho = theta - phi; arrowPointList.add (firstScreenPoint); arrowPointList.add (nový bod (x, y)); } vrátiť arrowPointPointList; }

Nasledujúci prepojený script-fu funguje v GIMP 2.10.2

Predpokladám, že aj v najnovšom 2.10.8

Skopírujte a prilepte pomenovaný súbor arrow-set-size.scm v priečinku skripty a reštartujte GIMP

V dokumente vytvorte cestu pomocou nástroja Cesty s počiatočným a koncovým bodom

Kliknite Nástroje> Veľkosť šípky. V prípade potreby upravte nastavenia. Kliknite na OK.

/.config/GIMP//skripty/, v prípade, že máte povedzme GIMP 2.10.2, priečinok je

Vylepšiť odpoveď @Billyho Kerra (toto je nový účet, takže nemôžem komentovať jeho odpoveď) poskytnutím najnovšieho skriptu do programator_ceds (pôvodná verzia od Berengara W. Lehra) a podrobnejšie pokyny:

 • Získajte najnovšiu verziu súboru Nakreslite zakrivené alebo rovné šípky skript. Súbor bude mať názov arrow.zip (alebo podobný).
 • Rozbaľte stiahnutý súbor zip, ktorý by mal obsahovať príponu šípka.scm súbor a pokyny.
 • Kopírovať šípka.scm do priečinka skriptov GIMP.
 • Priečinok skriptov nájdete pomocou Upraviť & gt Preferencie & gt Priečinky & gt Skripty (pokyny nájdete na @xenoid)
 • Pri inštalácii Linux DEB môže byť priečinok skriptov

Skripty fungujú dobre, ale nedostatok náhľadu v okne nastavení s toľkými možnosťami sťažuje ich používanie.

Po inštalácii stačí použiť akýkoľvek kresliaci nástroj, ako je Ceruzka a vyberte jednu zo šípok z tlačidla kefy:


Vytvorenie nového symbolu pomocou voliča symbolov

Pri použití symbolov na prvky alebo grafiku ich najskôr vyberiete v dialógovom okne Výber symbolov. Po vybratí môžete zmeniť akékoľvek z vlastností symbolu. Jednoduché vlastnosti, ako je farba a veľkosť, je možné zmeniť priamo v dialógovom okne Výber symbolov. K pokročilejším vlastnostiam sa dostanete z dialógového okna Editor vlastností symbolov, na ktoré sa dostanete kliknutím na tlačidlo Upraviť symbol. Nový symbol môžete použiť priamo a voliteľne ho uložiť v štýle pre neskoršie opätovné použitie.

 1. Vyberte symbol z dialógového okna Výber symbolov ako počiatočný bod.
 2. Zmeňte základné vlastnosti symbolu, ako je veľkosť a farba, priamo v dialógovom okne Výber symbolov pomocou ovládacích prvkov v poli Aktuálny symbol.
 3. Ak chcete vykonať ďalšie zmeny, kliknutím na tlačidlo Upraviť symbol otvorte dialógové okno Editor vlastností symbolu.
 4. Ak chcete tento symbol znova použiť alebo zdieľať, uložte ho kliknutím na tlačidlo Uložiť ako. Môžete mu dať názov, kategóriu a niekoľko popisných vyhľadávacích značiek a tiež zvoliť štýl, do ktorého ho chcete uložiť.
 5. Ak chcete použiť nový symbol na aktuálne vybraný prvok alebo prvok, kliknite na tlačidlo OK v dialógovom okne Výber symbolov.

Tlačidlo Upraviť symbol otvára pri práci s textovými symbolmi dialógové okno s názvom Editor. Je podobný dialógovému oknu Editor vlastností symbolov, ale obsahuje možnosti na ovládanie vzhľadu textových symbolov.

Preskúmanie nastavení vlastností symbolu v dialógovom okne Editor vlastností symbolu je dobrý spôsob, ako zistiť, ktoré nastavenia sa majú použiť na dosiahnutie rôznych charakteristík symbolov.

Symboly môžu byť tvorené viac ako jednou vrstvou. Štandardne je prvá vrstva odomknutý a každá nasledujúca vrstva je zamknuté. Farba všetkých odomknutých vrstiev sa zmení, keď sa zmení ovládací prvok farieb v poli Aktuálny symbol v pravom hornom rohu dialógového okna Výber symbolov. Farby uzamknutých vrstiev nie sú týmto ovládacím prvkom ovplyvnené, ich farby je možné zmeniť iba z ovládača farieb v dialógovom okne Editor vlastností symbolov. Vrstvy symbolov môžu mať voliteľne svoje vlastné značky označujúce informácie o vrstve symbolov. Tieto značky sú pri uložení symbolu agregované do značiek najvyššej úrovne symbolu.


Ako používať navigáciu gestami Android 11 a#8217s

Julian Chokkattu/Digitálne trendy

Práve ste sa prepli na najnovšiu navigáciu gestami. Teraz si škriabete hlavu, pretože všetky vaše známe tlačidlá sú preč a vy nemáte predstavu, ako ovládať telefón. Nebojte sa, zhromaždili sme všetky užitočné gestá, ktoré potrebujete vedieť.

Návrat na domovskú obrazovku v systéme Android 11

Vrátiť sa na plochu bez virtuálneho tlačidla sa zdá byť nemožné, ale nie je. Jednoducho potiahnite prstom nahor z tenkej čiary umiestnenej v spodnej časti obrazovky. Okno aplikácie zmizne. Ľahké, však?

Návrat v systéme Android 11

Rovnako ako pri návrate domov by ste mohli predpokladať, že vrátiť sa späť je ťažšie bez späť tlačidlo —, ale to tiež neplatí. Ak sa chcete vrátiť späť, postupujte takto:

Krok 1: Potiahnite prst z ktoréhokoľvek bodu pozdĺž pravého alebo ľavého okraja obrazovky.

Krok 2: Zobrazí sa ikona šípky späť. Uvoľnením prsta sa vrátite späť.

Ak sa citlivosť funkcie Späť necíti celkom správne —, či sa spúšťa príliš ľahko, alebo takmer vôbec —, potom môžete citlivosť zmeniť. Len zamierte do nastavenie & gt Systém & gt Gestá & gt Navigácia v systéme, a klepnite na ikonu ozubeného kolieska napravo od Navigácia gestami vykonať úpravy.

Uvedomte si, že s vyššou citlivosťou bude ťažšie prechádzať galériami fotografií, preto odporúčame pochybiť na strane opatrnosti.

Ako otvoriť zoznam najnovších aplikácií v systéme Android 11

Mark Jansen/Digitálne trendy

Rovnako ako gestá pre Android 9.0 Pie a#8217s, prístup k zoznamu nedávnych aplikácií je spojený s podobným gestom ako vaše domáce gesto —, tentoraz sa však mierne líši.

Na obrazovku Nedávne sa dostanete potiahnutím prsta nahor z tenkej čiary v spodnej časti a podržaním, kým nepocítite pulz telefónu. Vaša najnovšia aplikácia sa zobrazí na obrazovke ako okno s ukážkou a za ňou budú vľavo zobrazené všetky ostatné naposledy prístupné aplikácie. V spodnej časti sa vám zobrazia nástroje Snímka obrazovky a Vybrať.

V zozname sa môžete pohybovať prejdením prstom doľava a doprava, klepnutím na ukážku otvoríte aplikáciu alebo klepnutím na riadok zoznam zatvoríte. Ak sa chcete rýchlo prepnúť na naposledy použitú aplikáciu, potiahnite prstom zľava doprava na paneli v spodnej časti obrazovky.

Aktivácia Asistenta Google v systéme Android 11

Julian Chokkattu/Digitálne trendy

V starších verziách systému Android bol prístup k Asistentovi Google bez vyslovenia “OK, Google ” ľahký na používanie podržaním tlačidla Domov. Android nahradil toto tlačidlo vyhľadávacím panelom Google v spodnej časti domovskej obrazovky, počnúc verziou 10. Ak chcete aktivovať asistenta Google, stačí klepnúť na ikonu napravo od vyhľadávacieho panela.

Telefóny Pixel majú v predvolenom nastavení vyhľadávací panel, ale to neznamená, že ho budú mať aj iní výrobcovia, takže existuje ďalší spôsob, ako získať prístup k Asistentovi. Potiahnite prst uhlopriečne (45 stupňov) z dolného ľavého alebo pravého rohu. Nezáleží na tom, ako ďaleko váš prst cestuje, a#8221 keď sa dostanete do vyhľadávacieho panela, aktivuje sa Asistent Google. Keď zospodu vyskočí ponuka Asistenta Google, ucítite pulz telefónu.

Z Asistenta Google sa dostanete potiahnutím prstom nahor z tenkej čiary v spodnej časti.

Otáčanie obrazovky v systéme Android 11

Toto nie je tradičný záznam v zozname navigačných ovládacích prvkov, ale od verzie Android 9.0 Pie môžete obrazovku ručne otáčať z navigačného panela. Vypnutie automatického otáčania a spoliehanie sa na manuálne otáčanie sa môžu zdať zvláštne, ale je to veľmi užitočné, ak ste niekedy používali telefón ležiaci na boku v posteli. Vďaka automatickému otáčaniu sa váš telefón otočí, akonáhle ste#horizontálne, a to je nepríjemné. Je tak oveľa jednoduchšie povedať svojmu telefónu, kedy sa má otáčať.

Ak chcete vypnúť automatické otáčanie obrazovky, postupujte takto:

Krok 1: Potiahnutím prsta zhora nadol rozšírite panel upozornení.

Krok 2: Klepnite na Ikona automatického otáčania zobrazené v ponuke Rýchle nastavenia. Pripomína dve šípky vytvárajúce naklonený obdĺžnik. Ak sa vám táto ikona nezobrazuje, rozbaľte ponuku Rýchle nastavenia potiahnutím prstom nadol z rukoväte na paneli (biela čiara).

Kedykoľvek chcete otočiť obrazovku, otočte telefón do požadovanej orientácie a potom klepnite na malé tlačidlo otáčania, ktoré sa zobrazuje v pravom dolnom rohu.

Ako otvoriť režim rozdelenej obrazovky

Mark Jansen/Digitálne trendy

Režim rozdelenej obrazovky spustíte takto:

Krok 1: Otvorte prvú aplikáciu.

Krok 2: Ťahajte prstom po tenkej čiare v spodnej časti, kým telefón nezačne pulzovať a nezobrazí sa zoznam nedávnych aplikácií.

Krok 3: Nájdite a klepnite na druhú ikonu skratky druhej aplikácie v hornej časti okna s ukážkou.

Krok 4: Klepnite na Rozdelená obrazovka v rozbaľovacej ponuke.

Krok 5: Druhá aplikácia sa zobrazí v hornej časti režimu rozdelenej obrazovky. V spodnej časti klepnite na svoju prvú aplikáciu zobrazenú v zozname ukážok a vyberte inú aplikáciu, alebo sa vráťte na plochu a otvorte vysúvací panel aplikácií a vyberte inú aplikáciu.

Teraz máte dve samostatné okná, ktoré môžete používať nezávisle a meniť veľkosť tak, aby pri práci uprednostňovali jedno alebo druhé. Ak chcete jednu posunúť dopredu, kliknutím a presunutím čiary medzi dvoma obrazovkami zväčšite priestor pre aplikáciu, ktorú chcete maximalizovať. Ak ste s jednou z aplikácií skončili a chcete zavrieť obrazovku, jednoducho potiahnite čiaru úplne k jednému alebo k druhému okraju a aplikácia sa zatvorí.

Ak sa chcete zbaviť režimu rozdelenej obrazovky, na domovskej obrazovke klepnite na Aplikácie. Vyberte nastavenie potom Viac okien . Keď uvidíte prepínacie tlačidlo, kliknutím ho vypnite. Ako vždy, kliknutím na tlačidlo Domov sa vrátite do hlavného zobrazenia obrazovky.


Produkty a služby zosilňovača

Pri štandardne publikovaných mapách sú ceny nasledujúce:

 • Veľkosť A (8,5 palcov x 11 palcov) - 3 doláre
 • Veľkosť B (11 palcov x 17 palcov) - 5 dolárov
 • Veľkosť C (17 palcov x 22 palcov) - 10 dolárov
 • Veľkosť D (22 palcov o 34 palcov, 24 palcov o 36 palcov) - 15 dolárov
 • Veľkosť E (34 palcov na 44 palcov, 36 palcov na 48 palcov) - 20 dolárov

Neštandardná, vlastná výroba máp bude účtovaná podľa nákladov na čas a materiál.


Aktivita 1: Lov morských ekológií a lovcov videa

Študenti geolokalizujú morské ekosystémy. Pozerajú videá, pozorujú druhy, populácie a spoločenstvá organizmov a diskutujú o tom, ako vzájomne pôsobia a závisia na prežití.

POKYNY

1. Predstavte aktivitu pomocou grafu KWL.
Každému študentovi poskytnite kópiu pracovného listu Lov na morskú ekológiu a Scantger Hunt a rozdeľte ho do skupín po štyroch. Každej skupine dajte veľký list papiera a vytvorte graf KWL na základe kľúčových pojmov uvedených v hornej časti pracovného hárka. Požiadajte skupiny, aby nakreslili stĺpec “K ” do svojho grafu, a potom diskutujte a zapíšte si, čo robia Kteraz o kľúčových pojmoch. Pozorujte a uľahčujte študentské skupiny a potom ich nechajte nakresliť do svojho grafu stĺpec “W ”. Požiadajte ich, aby napísali, čo robia Waby ste vedeli o kľúčových pojmoch. Povedzte im, aby uviedli zoznam výrazov, ktoré nepoznajú, alebo otázky, ktoré by mohli mať. V malých skupinách alebo ako celá trieda odpovedajte na otázky študentov.

2. Ukážte študentom štyri videá a nechajte ich vyplniť pracovný hárok Video Scavenger Hunt.

Prečítajte si nahlas pokyny k pracovnému listu. Naučte študentov, aby venovali zvýšenú pozornosť spôsobom, v ktorých sú druhy, populácie a spoločenstvá organizmov vzájomne závislé a interagujú navzájom a so svojim prostredím. Potom pre každý segment videa vykonajte nasledujúce kroky:

 • Nechajte študentov, aby ako triedu použili megap mapu Water Planet, zahrnutú v súprave World Physical MapMaker Kit, na geolokáciu ekosystému vo videu (Antarktický oceán, Indický oceán, Monterey Bay, Kalifornia, Spojené štáty, Everglades, Florida, Spojené štáty) .
 • Predstavte video a zamerajte pozornosť študentov na päť kľúčových pojmov, ktoré budú musieť použiť pri popise ekologických konceptov, ktorými sa video zaoberá.
 • Požiadajte študentov, aby pri sledovaní videa vypracovali svoje pracovné listy jednotlivo a potom si v skupine preštudujte svoje odpovede.
 • Požiadajte skupiny, aby nakreslili stĺpec “L ” do svojho grafu, a potom diskutujte a napíšte, čo robia Lzarobené sledovaním videa.


3. Diskutujte o celej triede o pozorovaniach študentov a#8217 a grafoch KWL.

Po prezretí všetkých videí sú študentské pracovné listy dokončené a skupinové diskusie sú ukončené. Nasleduje diskusia v triede. Požiadajte každú skupinu, aby uviedla, čo sa naučila, pomocou toho, čo napísala do stĺpca “L ” svojich grafov. Opýtajte sa, či ešte existujú veci, ktoré by chceli vedieť. Vysvetlite všetky otázky alebo mylné predstavy a riešte dôležité ekologické zásady, ktoré študenti mohli prehliadnuť.

4. Ukončite aktivitu a prediskutujte, ako ľudia ovplyvňujú morské ekosystémy.
Vysvetlite študentom, že hoci videá predstavujú veľmi odlišné morské ekosystémy, ekologické témy —špeciálne vzájomná závislosť a interakcie — sú podobné a sú zásadnou súčasťou charakterizácie a podpory týchto rôznych ekosystémov. Požiadajte študentov, aby vo videách diskutovali o spôsoboch interakcie ľudí s morskými ekosystémami a o ich vplyve na ne. Opýtať sa: Viete si predstaviť, ako ľudia ovplyvňujú ostatné morské ekosystémy? Vysvetlite.

Neformálne hodnotenie

Vyhodnoťte porozumenie študenta:

 • na základe písomných odpovedí študentov v grafoch KWL
 • pomocou dodaného kľúča odpovede na kontrolu vyplnených pracovných listov študentov

Rozšírenie vzdelávania

Vyberte ďalšie video o ekosystémoch od National Geographic a zistite, či študenti môžu použiť všetky kľúčové pojmy na opis ekologických zásad uvedených vo videu.


Networkx na kreslenie hrán medzi dvoma hranami

Pokúšam sa nakresliť graf množiny uzlov (vrcholov), ktoré sú spojené hranami (odkazmi). Medzi okrajmi existuje závislosť a mala by byť znázornená v grafe, aby predstavovala výpočet algoritmu pre koncového používateľa.

Príklad: Červené šípky označujú závislosť hrán. Napríklad hrana BC závisí od hrany AB:

Ako to môžem nakresliť pomocou Networkx?


Pozri si video: Deseneaza o FLOARE - Cum se deseneaza o FLOARE