geologyidea.com
Viac

Vytvorenie vlastného postupu WPS GeoServera alebo úložiska údajov

Vytvorenie vlastného postupu WPS GeoServera alebo úložiska údajov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Mám vlastnú písomnú databázu tretej strany, ku ktorej chcem pristupovať a kde môžem iba vracať JSON z dotazov (s umiestnením lat/lon). Chcem byť schopný zobraziť výsledky na mape. S ním bude spojený minimálny štýl.

Vedel by ma niekto, či potrebujem napísať vlastné úložisko dát, alebo to môžem urobiť pomocou postupu WPS?

Ak je to možné, chcel by som to napísať v Pythone a použiť skriptovanie Geoserver? Máte k tomu nejaké tipy/návody?


Keďže používate GeoServer, hádam, že si to vizualizujete na webovej mape. Jednoduchším riešením by bolo skonzumovať JSON priamo v kóde webovej mapy klienta (vyhnete sa potrebe od Geoserveru). Dokážu to napríklad OpenLayers aj Leaflet. Tiež by ste mali mať možnosť vyladiť JSON ako správny GeoJSON, a to bez prílišného ladenia. Existuje niekoľko knižníc (najmä ak idete cez server Node), ale je to veľmi jednoduchá záležitosť „previesť svoj vlastný“ kód na konverziu aj na strane klienta.

UPRAVIŤ NÁSLEDUJÚCI OPATRENIE:
Predpokladám, že používateľ vo svojom prehliadači nevytvára 2 milióny bodov, takže predpokladám, že dostávate databázu s 2 miliónmi bodov a potreba predbežného spracovania na tejto strane servera je zrejmá a potrebná. Najjednoduchším riešením je predbežne spracovať údaje do konvenčnej (povedzme) priestorovej databázy PostGIS a publikovať ich prostredníctvom Geoserveru.