Viac

Inštalácia GDAL s Pythonom na Windows?

Inštalácia GDAL s Pythonom na Windows?


Môže niekto vysvetliť, ako nainštalovať GDAL/OGR s Pythonom na Windows?

Mám operačný systém Windows Vista a snažil som sa postupovať podľa informácií na webovej stránke a zdá sa, že pre mňa nie sú záväzné súbory exe.

Môže niekto popísať postup vrátane odkazov na súbory/priečinky, ktoré budem potrebovať?

Teraz som sa pokúsil spustiť nastavenie gdal pomocou minGW, ale toto tiež zlyhalo:


Pokiaľ nemáte dobré dôvody, prečo nie, rozhodne by som odporučil začať s inštalátorom OSGeo4W, ktorý dokáže nainštalovať niekoľko rôznych verzií GDAL a ich príslušných väzieb Pythonu. Funguje to skvele a dramaticky to zjednodušuje príbeh nasadenia systému Windows. Konkrétne budete chcieť nainštalovať pkg-gdal-python, ktorý sa nachádza v strome inštalátorov v priečinku „Libs“.


Balík kolies GDAL si môžete stiahnuť z Neoficiálnych binárnych súborov Windows pre Christoph Gohlke pre balíky rozšírení Python.

Je možné ho nainštalovať z cmd.exe pomocou niečoho ako:

c:  Python27  Scripts  pip.exe nainštalujte GDAL-X.Y.Z-cp27-none-win_XYZ.whl

(NumPy by ste mali nainštalovať z rovnakého miesta pomocou podobného príkazu)

Aj keď tento balík nevytvorili vývojári OSGeo alebo GDAL, jedná sa o vysokokvalitnú distribúciu s podporou najnovších verzií GDAL zostavených pre 32-bitové a 64-bitové verzie Pythonu. Nie je potrebné pridávať ani spravovať žiadne externé knižnice!

Aktualizácia dokonca nastavujeGDAL_DATApremenná prostredia, ak nie je nastavená, a obsahuje aPostgreSQLovládač na čítanie údajov z PostGIS.


Ďalšou možnosťou je nainštalovať distribúciu Anaconda Python, ktorá obsahuje balíky pre GDAL. Ak budete robiť veľa práce pomocou GDAL s inými balíkmi Pythonu (scipy, pandas, scikit-learn atď.), Môže to byť lepšia voľba ako OSGeo4W. Na druhej strane, ak chcete používať Python v kombinácii s množstvom open source diaľkových prieskumov open source a balíkov GIS (GRASS, QGIS atď.), OSGeo4W je pravdepodobne lepšia voľba.

Úplnú distribúciu Anaconda môžete získať na adrese: https://www.continuum.io/downloads, ktorá obsahuje množstvo balíkov Pythonu zameraných na „dátovú vedu“ alebo minimálnu inštaláciu z http://conda.pydata.org/miniconda. html

V rámci inštalácie vás vyzve, aby ste sa pridali k hlavnej ceste (je teda dostupná z akéhokoľvek terminálu).

Po nastavení je možné GDAL nainštalovať do nového prostredia pomocou:

conda create -n gdal_env -c conda -forge gdal

Potom ho aktivujte ako show, keď príkaz skončí. Inštalácia do nového prostredia sa odporúča, aby sa predišlo konfliktom s inými balíkmi a uistite sa, že sú nastavené požadované environmentálne premenné.

Navrhoval som inštaláciu z kanála conda-forge (https://conda-forge.github.io/), pretože sú veľmi aktívni v udržiavaní aktuálnosti svojich zostáv GDAL a v zaistení, že fungujú proti mnohým knižniciam.

Hneď po inštalácii balíkov je možné aktualizovať ich z prostredia pomocou:

aktualizácia conda gdal

Považujem OSGEO4W za zlé riešenie, pretože vytvára celý paralelný vesmír, takmer ako virtuálny stroj. Podarilo sa mi nainštalovať GDAL a použiť ho v pythone podľa krokov uvedených tu (toto je odkaz, ktorý poskytol @sys49152).

Pošle vás na gisinternals.com. Kliknutím na odkaz „stabilné vydania“ sa dostanete na stránku: http://www.gisinternals.com/release.php

Teraz si musíte vybrať medzi 32 a 64 bitmi a rôznymi verziami kompilátora Microsoft Visual C ++. Upozorňujeme, že to musí zodpovedať vašej verzii pythonu, nie vášmu operačnému systému. V mojom prípade mám 64 -bitové okná, ale 32 -bitový python 2.7 (dodávaný s ArcGIS).

Ak chcete zistiť, čo máte, môžete spustiť príkaz Python na príkazovom riadku a zobraziť nasledujúcu správu:

C: > python Python 2.7.2 (predvolené, 12. júna 2011, 15:08:59) [MSC v.1500 32 bit (Intel)] na win32 Zadajte „pomoc“, „autorské právo“, „kredity“ alebo „licencia“ " Pre viac informácií. >>>

Preto musím použiť „release-1500“

Vybral som:Vydanie MSVC 2013/win32-1500-gdal-1-11-3-mapserver-6-4-2

(čísla verzií zostavy sa budú časom meniť)

Najprv som si stiahol a nainštaloval „Generický inštalátor základných komponentov GDAL“:gdal-111-1500-core.msi

A pridal cestu a ďalšie premenné, ako je tu popísané.

Pridať na cestu:C: Program Files (x86) GDALVytvorte environmentálne premenné:GDAL_DATA = C: Program Files (x86) GDAL gdal-dataGDAL_DRIVER_PATH = C: Program Files (x86) GDAL gdalplugins

Potom som si stiahol a nainštaloval modul python pre python 2.7GDAL-1.11.3.win32-py2.7.msi

A potom som v pythone dokázal

z osgeo import gdal ds = gdal.Open ('file.tif')

atď.


Tu je ďalší návod, ktorý vysvetľuje veľmi jednoduchý a ľahký spôsob inštalácie GDAL v1.8 s Pythonom v2.7 na systém Windows XP/7.

http://cartometric.com/blog/2011/10/17/install-gdal-on-windows/


Viem, že bol spomenutý inštalátor OSGEO, ale ako povedal GuidoS, nefunguje, pokiaľ nie ste na prostredí osgeow, čo je v poriadku a šikovné, ak robíte iba základný python. Je možné, že ak nie ste, musíte balík znova nainštalovať a potom spustiť aplikáciu/doplnok z tohto priečinka, alebo musíte skompilovať všetky závislosti pre gdal a znova ho nainštalovať.

Mne funguje toto:

  • V PyDev/Eclipse (nie je moje primárne IDE) pridám zoznam knižníc k predvolenému interpretovi pythonu
  • Na spustenie súborov použite vstavanú konzolu

Ďalšou aktuálnou, veľmi jednoduchou možnosťou na stiahnutie binárnych súborov gdal je stránka Christoph Gohlke

Vďaka za príspevok na blogu http://fuzzytolerance.info/code/postgis-raster-ftw/.


Naozaj to nie je také ťažké urobiť. Pred použitím programu Visual Studio som ho bez problémov mnohokrát skompiloval. Postupujte podľa pokynov tu: text odkazu.

Je to veľmi jednoduché, stačí si prečítať dobre zdokumentovaný súbor makefile.vc a nastaviť príslušné adresáre, najmä Python. Akonáhle je postavený, mali by ste mať postavený modul Python, ktorý môžete skopírovať do inštalácie Pythonu, ktorú som vždy robil ručne, ale pravdepodobne existuje schválenejšia metóda.


Dve najlepšie odpovede od @SCW a @Mike Toews sú skvelé. Stránka, ktorú uviedol Mike, je pre neoficiálne binárne súbory - čo bolo veľmi užitočné, keď 64 -bitový GDAL nebol bezprostredne dostupný (v čase, keď písal svoju odpoveď), ale už nejaký čas existuje. Pridal som sem túto alternatívnu odpoveď, pretože aj keď som to už mnohokrát spomínal, stále sa to opakuje a táto wiki môže byť lepším miestom na vyjadrenie.

Ak chcete nainštalovať iba binárne súbory GDAL pre Python na počítač so systémom Windows, získal by som inštalátory z vynikajúcej webovej stránky GIS Internals. Tento web je prepojený z oficiálnej stránky binárnych súborov GDAL/OGR. To vám umožní prístup k GDAL prostredníctvom normálnej inštalácie Pythonu bez toho, aby ste museli používať shell osgeow. Binárne súbory sú tu pravidelne udržiavané a kompilované podľa rôznych verzií Visual Studio (vyberajte teda podľa toho, aké runtime máte nainštalované).


Rovnako ako ostatní prispievatelia, odporúčam zvoliť inštalátor OSGEO4W.

Ak ho z nejakých dôvodov nechcete alebo nemôžete použiť, pozrite si dokumentáciu k balíkom Pythonu na adrese gdal http://pypi.python.org/pypi/GDAL/

Dozviete sa napríklad, že na webových stránkach OSGEO sú binárne súbory gdal


Používam FWTools v systéme Windows XP. Obsahuje inštaláciu Pythonu s knižnicami GDAL. Po inštalácii stačí spustiť skripty Pythonu z FWTools Shell.


Práve som to urobil včera podľa tohto tutoriálu http://www.gis.usu.edu/~chrisg/python/2009/docs/gdal_win.pdf Fungovalo mi to dobre.


Dnes som mal veľký problém, ale teraz je to vyriešené a vkladám sem svoje nahrávky,

https://gist.github.com/mobilestack/8749261

v zásade odkazujem na prijatú odpoveď na túto otázku

https://stackoverflow.com/questions/6009506/unable-to-install-python-and-gdal-dll-load-failed


Pozri si video: 201 - Working with geotiff files using rasterio in python also quick demo of NDVI calculation