geologyidea.com
Viac

Ako odstránite vlastné rozšírenie?

Ako odstránite vlastné rozšírenie?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Napríklad: spustíte ukážku DesktopExtensionCS2010, ktorá je dodávaná so súpravou SDK, a necháte pri spustení otvoriť arcCat.

Teraz, kedykoľvek otvorím ArcCat, sú tam rozšírenia. Môžem ich odškrtnúť, ale chcem sa ich zbaviť (bez hackovania registra).


Ak používate ArcGIS 10.0, použite nástroj ESRIRegAsm, napríklad:

"C: Program Files Common Files ArcGIS bin ESRIRegAsm.exe" /p: desktop /u "C: Test MyAssembly.dll"

Pre 9.3.x a starší môžete použiť regasm.exe takto:

C: Windows Microsoft.NET Framework v2.0.50727 regasm.exe "C: Test MyAssembly.dll" /zrušiť registráciu

Jeden z týchto príkazov by ste zadali do príkazového riadka systému Windows (Štart-> Programy-> Príslušenstvo-> Príkazový riadok).


Ak je rozšírenie súčasťou balíka doplnkov, mali by ste byť schopní ich odstrániť pomocou správcu doplnkov alebo ho jednoducho odstrániť zo známeho priečinka. Ak používate správcu doplnkov, upozorňujeme, že doplnok môže zostať v pamäti, kým nereštartujete aplikáciu.


Ak chcete rozšírenie odstrániť, všeobecným spôsobom je prejsť na nástroj regasm/ESRIRegAsm;

Ak ste to však nainštalovali sami, pri skúšaní ukážok by bolo najľahšie otvoriť riešenie v programe Visual Studio a potom ho vyčistiť.

Tým sa zrušia registrácia dll.


Ako odstrániť rozšírenie Google Chrome „Inštalované podľa zásad podniku“?

Tento sprievodca odstránením ukazuje, ako odstrániť rozšírenie Google Chrome, ktoré bolo „Nainštalované podnikovými zásadami“. Všimnite si toho, že v poslednej dobe dochádza k nárastu adware infekcií a v mnohých prípadoch sa tieto potenciálne nechcené programy (PUP) inštalujú do internetových prehliadačov používateľov maskovaných ako legitímne rozšírenia. K potenciálne nechceným aplikáciám je obvykle pribalený bezplatný softvér stiahnutý z internetu, ktorého inštalácia je často dôsledkom toho, že sa pri inštalácii nevenuje veľká pozornosť.

Aby sa predišlo neúmyselnej inštalácii adwaru alebo PUP, mali by si užívatelia internetu vždy nainštalovať freeware a zvoliť možnosť „Vlastná inštalácia“ namiesto „Typická inštalácia“ - a odhlásiť sa zo všetkých zmien v nastaveniach internetového prehliadača. Tiež zakázať inštaláciu akéhokoľvek dodatočného softvéru. V tomto sprievodcovi odstránením predvediem, ako odstrániť rozšírenie Google Chrome „Coupon Server“, ktoré je označené ako „Zásady nainštalovaného podnikom“. Toto rozšírenie som vybral iba ako príklad, táto príručka na odstránenie je však všeobecná a pomôže vám odstrániť akékoľvek rozšírenie pre prehliadač Chrome, ktoré je podľa podnikových zásad označené ako nainštalované.

Odporúča sa spustiť bezplatnú kontrolu pomocou Combo Cleaner - nástroja na detekciu vírusov a škodlivého softvéru vo vašom počítači. Na odstránenie infekcií si budete musieť kúpiť plnú verziu. K dispozícii je bezplatná skúšobná verzia.

Ak chcete skontrolovať rozšírenia Google Chrome: Kliknite na ikonu pruhov (pravý horný roh prehliadača Google Chrome), vyberte položku „Nástroje“ a kliknite na položku „Rozšírenia“.

Tu je príklad rozšírenia pre prehliadač Chrome, ktoré je označené ako „Nainštalované podnikovými zásadami“ (je sivé, a preto ho používatelia nemôžu zakázať ani odstrániť):

Ak sa zaoberáte rozšíreniami prehliadača Google Chrome „Inštalované podnikom“, najskôr skontrolujte, či nie je v programe „Pridať alebo odstrániť programy“ nainštalovaný softvér. V niektorých prípadoch bude odinštalovaním tohto softvéru odstránené aj súvisiace rozšírenie internetového prehliadača.

Používatelia systému Windows 10 a Windows 8:

Kliknite pravým tlačidlom myši v ľavom dolnom rohu obrazovky a v ponuke Rýchly prístup vyberte položku „Ovládací panel“. V otvorenom okne zvoľte „Odinštalovať program“. Vyhľadajte nedávno pridaný softvér, vyberte položku a kliknite na položku Odinštalovať.

Používatelia systému Windows 7:

Kliknite na „Štart“ („Logo Windows“ v dolnom ľavom rohu pracovnej plochy), zvoľte „Ovládací panel“. Nájdite „Programy a funkcie“. Vyhľadajte nedávno pridaný softvér, vyberte položku a kliknite na položku Odinštalovať.

Používatelia systému Windows XP:

Kliknite na „Štart“, zvoľte „Nastavenia“ a kliknite na „Ovládací panel“. Vyhľadajte a kliknite na „Pridať alebo odstrániť programy“. Nájdite „Programy a funkcie“. Vyhľadajte „nedávno pridaný softvér, vyberte túto položku a kliknite na Odstrániť.

Po odinštalovaní nechceného softvéru skontrolujte rozšírenia internetového prehliadača. Ak vo svojom zozname rozšírení Google Chrome naďalej sledujete nežiaduce položky, pokračujte podľa pokynov na odstránenie.

Najprv si musíte poznačiť ID nechceného rozšírenia „Installed by enterprise policy“. Budete to potrebovať pri neskorších krokoch odstránenia na overenie ID rozšírenia. Kliknite na ikonu pruhov (vpravo hore v prehliadači Google Chrome), zvoľte „Nástroje“ a kliknite na „Rozšírenia“, vyberte „Režim vývojára“.

Ak chcete odstrániť rozšírenie Chrome o pravidlo „Inštalované podnikom“, musíte najskôr prehliadač Google Chrome zavrieť:

Kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Google Chrome a zvoľte „Zatvoriť okno“.

Po zatvorení prehliadača Google Chrome odstráňte položky registra z rozšírenia „Nainštalované podnikovými zásadami“:

V systéme Windows XP - Kliknite na tlačidlo Štart, Spustiť.

V otvorenom okne napíšte „regedit“.

V systéme Windows 7 - Kliknite na Logo Windows (Štart), do poľa „Hľadať programy a súbory“ zadajte „regedit“ a stlačte kláves Enter.

V systéme Windows 10 - Kliknite na logo Windows (Štart) a zadajte „regedit“, vyhľadá sa v sekcii najlepšej zhody a kliknite na „regedit“.

V otvorenom editore databázy Registry kliknite na „Upraviť“ a vyberte „Nájsť“.

Do otvoreného okna prilepte ID rozšírenia pre prehliadač Chrome „Inštalované podnikovými zásadami“, ktoré sa pokúšate odstrániť, a kliknite na tlačidlo „Nájsť ďalšie“.

Odstráňte kľúč databázy Registry zodpovedajúci údajovej hodnote identifikátora rozšírenia „Nainštalované podnikovou politikou“ (kliknite pravým tlačidlom myši na kľúč databázy Registry a zvoľte „Odstrániť“):

Kliknutím na tlačidlo „Áno“ potvrďte, že chcete odstrániť položku databázy Registry.

Po odstránení položky registra z rozšírenia pre prehliadač Chrome „Nainštalované podnikovými zásadami“ odstráňte súvisiace súbory. Ak to chcete urobiť, otvorte položku „Tento počítač“ a prejdite na položku „C: Users YOUR USER NAME AppData Local Google Chrome User Data Default Extensions". Odstráňte adresár zodpovedajúci ID rozšírenia pre Chrome „Inštalované podnikovými pravidlami“.

Do svojho adresára AppData sa dostanete zadaním % USERPROFILE% (Windows XP) alebo % localappdata% (Windows 7 a Windows 8), v dialógovom okne Spustiť.

Prejdite na C: Windows System32 GroupPolicy Machine (alebo C: Windows System32 GroupPolicy User) a odstráňte súbor s názvom Registry.pol

Nakoniec otvorte prehliadač Google Chrome a skontrolujte zoznam rozšírení. Rozšírenie „Nainštalované podnikovou politikou“ by malo byť teraz odstránené.

50 komentárov. Kliknutím zobrazíte

Keď postupujem podľa pokynov na odstránenie rozšírenia a potom sa vrátim späť do časti Spravovať rozšírenia, stále je k dispozícii, aj keď s nápisom „Toto rozšírenie mohlo byť poškodené“ s tlačidlami na položku Podrobnosti/Odstrániť/Opraviť. Ako môžem dosiahnuť, aby úplne zmizol? Chrome v90

bol som sem vedený, pretože ma unackme upozornil a mal problémy s odstránením kjeghcllfecehndceplomkocgfbklffd a bol som schopný ho odstrániť vďaka tomuto príspevku, na konci som si uvedomil, že nejde o chrómové rozšírenie, ale v skutočnosti o odvážne rozšírenie prehliadača. stačí to zverejniť, aby ľudia vedeli, že to nemusí byť „iba“ chróm.

Zlatko, trochu sa ukľudni

Pomoc! Nie je vymazaný! Keď sa vrátim do prehliadača Chrome, výnimka tu stále je. Ako odstránim správcu alltogeter?

HKEY_LOCAL_MACHINE je v regedite

Skúste to namiesto toho zakázať.

Odhláste sa, podržte shift + a zvoľte možnosť napájania (na otvorenie pokročilého spustenia), potom riešenie problémov -& gt príkazový riadok a potom spustite:
sieťoví užívatelia Správca /aktívny: áno
potom reštartujte a prihláste sa ako správca bez hesla a dokončite kroky tam (Windows 10). Potom sa z bezpečnostných dôvodov vráťte k pokročilému spusteniu a potom zadajte príkazový riadok a spustite:
net users Administrator /active: no a reboot

Dobrý deň, chcela by som sa vám poďakovať za návod.
Nasledoval som všetky vaše kroky a úspešne sa mi podarilo rozšírenie odstrániť, ale keď som znova otvoril prehliadač Chrome, rozšírenie sa znova nainštalovalo spolu so stránkou s poďakovaním, ktorá sa otvorila.
Predtým som si nebol istý, či ide o malware, ale teraz som si celkom istý.
Pomôžte mi, pretože nechcem, aby to zostalo v prehliadači Google Chrome.

Vynikajúce! Odstránil som softvér, ale rozšírenie pre prehliadač Chrome zostalo chránené „zásadami“. To mi pomohlo dostať sa k záznamom a súborom registra a vytrhnúť syna zbrane! Ďakujem! P.S. Na ovládací panel sa už nedá dostať pod Windows 10 verzie 1903 a viac - softvér môžete odstrániť pomocou Nastavenia, Aplikácie.

povedz to po anglicky prosím

1 - Nainštalujte si CCleaner Free
2 - Prejdite na „Nástroje“
3 - Prejdite na „Doplnky prehliadača“ a odinštalujte doplnok. (Pravidlá ho preinštalujú, namiesto toho ho deaktivujte. Zdá sa, že funguje)

Nemôžem odstrániť Registry.pol, vyžaduje prístup správcu. Je to tak, ako to môžem obísť?

Na Chromebooku nie je príkazový riadok, je na ňom spustený systém ChromeOS (podobne ako na systéme Android).

Úspešne som odstránil rozšírenie z chrómu, ale vráti sa o niekoľko minút neskôr

Zo súborov, ktoré spomínate, neexistuje žiadny súbor

Nainštaluje sa samo, keď znova otvorím prehliadač Chrome, pomôže

OPRAVIŤ TOTO VŠETKO, ČO MUSÍTE urobiť, je
Prejdite do režimu vývojára. Skopírujte ID
Otvorte register
Upraviť
Nájsť
Prilepte ID
Vymažte to, čo nájde
Otvorte Správcu úloh
UISTITE SA, ŽE CHROME NEBEŽÍ V ZÁKLADE
ak je blízko,
Potom upravte nájsť znova Prilepte
Mali by ste sa dostať do priečinka s názvom google
Odstráňte priečinok
Reštartujte Chrome
Toto neodstrániteľné rozšírenie bude preč
uložia sa všetky vaše údaje, záložky a ďalšie rozšírenia.

Mám problém nájsť nainštalované podnikové zásady v editore registra, ktorý bol nainštalovaný webom Minneapolis Public Schools, keď som v pondelok 22. októbra obnovil svoj účet a keď som odstránil svoje používateľské meno [email protected] a zmenil som ho späť na [email protected] .org a moje heslo späť na th0529 v počítači a takto vyskočili školské rozšírenia, ktoré sa nedajú v počítači zakázať, nepožiadal som, aby sa mi objavili školské rozšírenia. Existujú nejaké ďalšie spôsoby, ako sa zbaviť nainštalovanej podnikovej politiky z môjho počítača? Tasia Hesterová

Kámo, ako odstránim toto rozšírenie s názvom „nádherné počasie“, pretože je v rozpore s pravidlami spoločnosti Google a ktoré musím odstrániť.
ale ako to urobím.
tiež netuším, ako sa to dostalo do môjho prehliadača

Musíte nájsť viac ako 1 z týchto ID, niekedy je v registri niekoľko identifikátorov tohto škodlivého softvéru. Stačí ich odstrániť jeden po druhom a všetky problémy budú vyriešené

Ďakujem za príspevok. bolo to veľmi nápomocné. Neustále aktualizujte ďalšie blogy.

Odstránil som register z regeit, ale keď som sa pokúsil odstrániť zo systému 32, neexistuje žiadny priečinok ako politika skupiny, odpovedzte mi prosím čo najskôr a rozšírenie je guru pre nábytok.

Zverejňujem to preto, pretože vaše pokyny boli v zozname na prvom mieste. Dúfajme, že to pomôže iným, a to pomocou podpory Webroot:

AKO ODSTRÁNIŤ ROZŠÍRENIE WEBROOT CHROME INŠTALOVANÉ PODNIKOM

Protokoly teda naznačujú, že Webroot je už odinštalovaný, ale ak rozšírenie stále existuje, zvyčajne odporúčame úplnú odinštaláciu vrátane odstránenia všetkých súborov a registra súvisiacich s Webroot.

Otvorte Chrome a nájdite ID rozšírenia v troch bodkách vpravo hore v Chrome, Ďalšie nástroje, Rozšírenia a kliknite na Podrobnosti o rozšírení Webroot a skopírujte ID rozšírenia, vložte ho do poznámkového bloku na neskôr. Bude to podobný abecedný reťazec, ako je tento:
kjeghcllfecehndceplomkocgfbklffd

Uistite sa, že je prehliadač Chrome zatvorený, a odstráňte nasledujúce položky (môžu alebo nemusia byť všetky):
C: Program Files (x86) Webroot WRSA.exe
C: Program Files Webroot WRSA.exe
C: ProgramData WRData
C: Windows System32 WRusr.dll
C: Windows SysWOW64 WRusr.dll

HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet services WRkrn
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet services WRSVC
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet services wrUrlFlt

HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM ControlSet001 Services WRSVC
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM ControlSet001 Services WRkrn
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM ControlSet001 Control SafeBoot Network WRkrn
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM ControlSet001 Control SafeBoot Network WRSVC

HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM ControlSet002 Control SafeBoot Network WRkrn
HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM ControlSet002 Control SafeBoot Network WRSVC
HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Wow6432Node WRData

Nájdite a odstráňte v registri (regedit.exe) všetky inštancie ID rozšírenia, ktoré ste našli v prehliadači Chrome. Skopírujte ho a prilepte ho do priečinka Upraviť-Hľadať a potom všetky nachádzajte pomocou funkcie Hľadať ďalej, existujú najmenej tri z nich.

Reštartujte počítač a potom odstráňte súbor C: Windows System32 drivers WRkrn.sys

Spustite prehliadač Chrome, rozšírenie zmizne

Mne to fungovalo.
Mnohokrat dakujem

Prosím, pomôžte mi, je tu nové rozšírenie s názvom Gadget Deals, pozrite sa na to, som frustrovaný z tohto hlúpeho rozšírenia .. prosím

niekto, prosím, pomôžte, dobre, mám najnovšie okná a pokúšal som sa načítať jednoduchý nástroj na vytváranie beatov a fungovalo to, potom som otvoril google a na vyhľadávacom paneli to nemalo meno. mala rezerváciu, amazon, najlepšie vybavenie, aliexpress a mnoho ďalších nudných stránok, ktoré nepoužívam. mám len 15 a trochu som sa stresovala Počítače poznám veľmi dobre, ale všetko, čo môžem o tejto veci nájsť, je jej názov „CryptoTokenExtension“ Pokúsil som sa ho resetovať a ladiť pomocou dôveryhodného škodlivého softvéru, ale nič sa mi nezobrazuje.

Ak chcete tento malware odstrániť z počítača.

Nájdite a odstráňte súbor scthost.exe v priečinku syswow64, najjednoduchším spôsobom je jednoducho stlačiť tlačidlo „Ovládať alternatívne odstránenie“ a nájsť nástroj scthost, ktorý bude pravdepodobne spustený pod vašim miestnym menom používateľa, pravým tlačidlom myši kliknite na proces a zvoľte „otvoriť umiestnenie súboru“, ktoré otvorte nové okno so zobrazením súboru pravdepodobne v priečinku so súborom syswow64, potom ukončite „strom procesu“ na serveri scthost v „správcovi úloh“. Odstráňte súbor "scthost.exe" v "umiestnení súboru" a potom otvorte poznámkový blok, do neho niečo zadajte a uložte ho do adresára syswow64 alebo do akéhokoľvek adresára, z ktorého súbor bežal, s názvom „scthost.exe“ ..

Potom otvorte vyhľadávací adresár systému Windows a zadajte „regedit“ a zo zoznamu vyberte „regedit“.

Akonáhle sa dostanete do editora databázy Registry, pozrite sa napravo od karty „súbor“ a otvorte kartu „Upraviť“, v spodnej časti rozbaľovacieho zoznamu na karte „Upraviť“ vyhľadajte „“ nájsť „“ a kliknite na „“ "" a zadajte "ActiveTrak", potom spustite vyhľadávanie stlačením klávesu "Enter" Akonáhle nájdete súbor, v ktorom je ActivTrak, prejdite do priečinka, ktorý ho obsahuje, a premenujte ho rovnakými prvými 2 písmenami, za ktorými nasleduje „RENAME“ a zvyšok názvu nechajte tak, ako bol pôvodne, je jednoduchšie vrátiť sa späť a nájsť neskôr, ak to bude potrebné. Ak chcete prehľadať zvyšok registra, jednoducho sa vráťte na kartu „Upraviť“, rozbaľte zoznam a pod položkou „nájsť“ vyhľadajte výraz „nájsť ďalšie“, kliknite na „nájsť ďalšie“ a bude hľadať, kým nenájde ďalší vstup. Akonáhle to urobíte pre všetky súbory, v ktorých je ActivTrak, potom zopakujte rovnaké hľadanie „Birch Grove“ a urobte to isté s týmito súbormi, ako ste urobili pre súbory ActivTrak.

To efektívne odstráni a zastaví activtrac vo vašom počítači. Ako som už zistil a poznamenal predtým, Malwarebytes nejakým spôsobom nerozpoznal ActivTrak ako škodlivý softvér, takže musíte byť na pozore a odstrániť ho sami. Malwarebytes síce zachytí a odstráni to, čo ActivTrak načíta do vášho počítača, ale bez odstránenia softvéru ActivTrak váš počítač jednoducho začne znova nainštalovať všetky kecy, ak neodstránite alebo nezakážete inštalačné programy ActivTrac a Birch Grove v registri.

Nikdy neverte spoločnosti, ktorá vytvára malvér, že „odinštaluje“ svoj malware, nie je to tak, ako zarába peniaze.

Vyššie uvedená metóda pre mňa fungovala celkom dobre, veľa šťastia pre kohokoľvek iného, ​​kto sa zaoberá týmto problémom s malvérom ..

V mojom Chromebooku je táto aplikácia, ktorá sa volá bezpečne, ktorá umožňuje mojej škole prístup k vášmu účtu, pozrieť sa na všetko, čo robíte, a čokoľvek zmeniť! dlhý príbeh krátky. moja škola prenasleduje všetkých. toto je na Chromebooku, ktorý mi nedovolí používať softvér. nejaké ďalšie návrhy?


Ako odstránite vlastné rozšírenie? - Geografické informačné systémy


Piatok 4. september 2020
**

Systémy City & rsquos ArcGIS, otvorené údaje, webové služby a mobilné aplikácie budú z dôvodu údržby odstavené od 16:00 v piatok 4. septembra 2020 s predpokladaným obnovením služieb do 8:00 v utorok ráno 8. septembra 2020. Ospravedlňujeme sa za túto nepríjemnosť .
-->

V rámci mesta Cape Coral sme implementovali podnikový systém ESRI ArcGIS. Náš systém GIS podporuje použitie centrickej geodatabázy, ktorá obsahuje viac vrstiev živých údajov, vrátane vrstiev spravovaných mestom Cape Coral a vrstiev získaných z GIS Lee County. Jadro našich informácií spočíva v replikovanom databázovom prostredí, v ktorom majú naši používatelia prístup k živým údajom. Dátové vrstvy, ktoré spravujú naše jednotlivé oddelenia Redaktori GIS tu v meste, si môžete stiahnuť z nášho otvoreného dátového portálu. Mesto Cape Coral v súčasnosti nasadilo približne 60+ používateľských inštalácií ArcGIS, ktoré našim zamestnancom pomáhajú pri každodenných úlohách v kancelárskom prostredí a tiež v našich mobilných posádkach. Táto metóda nasadenia zaisťuje, že všetci používatelia majú prístup k rovnakým centrálne spravovaným údajom.

Kľúčové vlastnosti GIS mesta Cape Coral sú sprístupnené verejnosti v stiahnuteľnom formáte, interaktívnych mapách a našej službe CapeIMS.

Pozrite sa na naše cenné údaje a zdroje GIS tak, že prejdete do ponúk umiestnených vľavo pod GIS.

Kliknutím / zobrazením akýchkoľvek odkazov obsiahnutých na rôznych stránkach GIS mesta Cape Coral rozumiete a súhlasíte s tým
tu uvedenému Vylúčeniu zodpovednosti.


Ako odstrániť spravované rozšírenie Google Chrome?

Tento článok popisuje, ako odstrániť „spravované“ rozšírenie Google Chrome. Všimnite si toho, že v poslednej dobe narastá počet adware infekcií a v mnohých prípadoch sa tieto potenciálne nechcené programy (PUP) inštalujú do internetových prehliadačov používateľov maskovaných ako legitímne rozšírenia. Adware sa bežne dodáva s bezplatným softvérom stiahnutým z internetu, ktorého inštalácia je často dôsledkom toho, že sa nevenuje veľká pozornosť krokom inštalácie. Aby sa predišlo neúmyselnej inštalácii adwaru alebo PUP, mali by si užívatelia internetu vždy nainštalovať freeware a zvoliť možnosť „Vlastná inštalácia“ namiesto „Typická inštalácia“ - a odhlásiť sa zo všetkých zmien v nastaveniach internetového prehliadača. Tiež zakázať inštaláciu akéhokoľvek dodatočného softvéru. V tomto sprievodcovi odstránením predvediem, ako odstrániť rozšírenie Google Chrome spravované pomocou SelectionLinks. Toto rozšírenie som vybral iba ako príklad, táto príručka na odstránenie je však všeobecná a pomôže vám odstrániť všetky spravované rozšírenia pre prehliadač Chrome.

Ak chcete skontrolovať rozšírenia Google Chrome: Kliknite na ikonu kľúča alebo pruhov (v pravom hornom rohu obrazovky), zvoľte „Nástroje“ a kliknite na „Rozšírenia“. Tu je príklad spravovaného rozšírenia Google Chrome (je sivé, a preto ho používatelia nemôžu zakázať alebo odstrániť):

Pri práci so spravovanými rozšíreniami prehliadača Google Chrome najskôr vyhľadajte všetok nedávno nainštalovaný softvér v časti „Pridať alebo odstrániť programy“ operačného systému. V niektorých prípadoch bude odinštalovaním tohto softvéru odstránené aj súvisiace rozšírenie internetového prehliadača.

Používatelia systému Windows 7:

Kliknite na „Štart“ („Logo Windows“ v dolnom ľavom rohu pracovnej plochy), zvoľte „Ovládací panel“. Nájdite „Programy a funkcie“. Vyhľadajte nedávno pridaný softvér, vyberte položku a kliknite na položku Odinštalovať.

Používatelia systému Windows XP:

Kliknite na „Štart“, zvoľte „Nastavenia“ a kliknite na „Ovládací panel“. Vyhľadajte a kliknite na „Pridať alebo odstrániť programy“. Nájdite „Programy a funkcie“. Vyhľadajte „nedávno pridaný softvér, vyberte túto položku a kliknite na Odstrániť.

Po odinštalovaní nechceného softvéru skontrolujte rozšírenia internetového prehliadača. Ak vo svojom zozname rozšírení prehliadača Google Chrome naďalej sledujete nežiaduce položky, pokračujte podľa pokynov na odstránenie.

Najprv si musíte poznačiť ID nechceného spravovaného rozšírenia. Budete to potrebovať pri neskorších krokoch odstránenia na overenie ID rozšírenia. Kliknite na ikonu kľúča alebo pruhov (vpravo hore na obrazovke), zvoľte „Nástroje“ a kliknite na „Rozšírenia“, zvoľte „Režim vývojára“.

Ak chcete odstrániť spravované rozšírenie pre prehliadač Chrome, musíte najskôr prehliadač Google Chrome zavrieť:

Po zatvorení prehliadača Google Chrome odstráňte položky databázy Registry spravovaného rozšírenia:

V systéme Windows XP - kliknite na tlačidlo Štart, Spustiť. V otvorenom okne napíšte „regedit“.

V systéme Windows 7 - Kliknite na Logo Windows (Štart), do poľa „Hľadať programy a súbory“ zadajte „regedit“ a stlačte kláves Enter.

V otvorenom editore databázy Registry vyberte HKEY_LOCAL_MACHINE a potom vyberte SOFTWARE:

V adresári SOFTWARE vyberte „Zásady“, „Google“, „Chrome“ a „ExtensionInstallForcelist“:

Odstráňte kľúč databázy Registry zodpovedajúci údajovej hodnote identifikátora spravovaného rozšírenia (kliknite pravým tlačidlom myši na kľúč databázy Registry a vyberte príkaz „Odstrániť“):

Po odstránení položky databázy Registry zo spravovaného rozšírenia Chrome odstráňte súvisiace súbory. Ak to chcete urobiť, otvorte položku „Tento počítač“ a prejdite na položku „C: Users YOUR USER NAME AppData Local Google Chrome User Data Default Extensions". Odstráňte adresár zodpovedajúci ID spravovaného rozšírenia Chrome.

Do svojho adresára AppData sa dostanete zadaním %dáta aplikácie% v dialógovom okne Spustiť.

Po odstránení tohto adresára otvorte prehliadač Google Chrome a skontrolujte zoznam rozšírení. Spravované rozšírenie by teraz malo byť odstránené.

44 komentárov. Kliknutím zobrazíte

Ďakujem ti veľmi pekne. Hľadal som riešenie tohto problému posledných 6 mesiacov a okrem vášho nefungovalo žiadne z riešení dostupných v sieti.
Len som urobil jednu vec inak (môže to byť tým, že mám Windows 10), namiesto odstránenia rozšírenia z Prieskumníka som ho odstránil z Registra (z registra som odstránil 2 veci namiesto 1 vyhľadaním s názvom rozšírenia)


Automatická inštalácia kľúčov

Inštalácia kextov nie je taká jednoduchá ako ich odstránenie. Môžete to urobiť ručne, ale použitie pomôcky na inštaláciu kextu, ako je KextBeast, je oveľa jednoduchšie. KextBeast bol vytvorený na použitie na Hackintoshes, ale bude fungovať rovnako dobre aj na vanilkovom Macu.

1. Stiahnite si KextBeast. Ak ešte nemáte bezplatný účet na tonymacx86.com, na stiahnutie súboru si ho musíte vytvoriť.

2. Presuňte súbor kext, ktorý chcete nainštalovať, na pracovnú plochu. Program bude automaticky fungovať s akýmikoľvek súbormi kext v priečinku

/Desktop, tak sa uistite, že nájdete ten správny.

3. Otvorte KextBeast a kliknite na “Pokračovať. ”

5. Vyberte ako cieľ inštalácie zavádzaciu jednotku systému a#8217s a kliknite na “Pokračovať. ”

6. Začiarknite políčko vedľa “/Systém/Knižnica/Rozšírenia ” alebo “/Knižnica/Rozšírenia ” v závislosti od toho, kde je potrebné váš kext nainštalovať. Ak neviete, ktoré obmedzenia si vybrať, vyberte “/systém/knižnica/rozšírenia. ”

9. Zadajte heslo správcu a kliknite na položku “Nainštalovať softvér. ”

10. Počkajte na dokončenie inštalácie a kliknite na “Zavrieť. ”


Vlastné konektory

Necertifikované vlastné konektory sa môžu pohybovať od rozhraní API dôležitých pre malé firmy až po veľké služby špecifické pre priemysel, pre ktoré spoločnosť Microsoft konektor nevydala. Mnoho konektorov je distribuovaných predajcami. Ak potrebujete konkrétny dátový konektor, kontaktujte predajcu.

Ak chcete použiť necertifikovaný vlastný konektor, vložte konektor .pq, .pqx, .m, alebo .mez súbor v súbore [Dokumenty] Power BI Desktop Vlastné konektory priečinok. Ak priečinok neexistuje, vytvorte ho.

Nastavenia zabezpečenia rozšírenia údajov upravte takto:

V aplikácii Power BI Desktop vyberte Súbor & gt Možnosti a nastavenia & gt možnosti & gt Zabezpečenie.

Pod Rozšírenia údajov, vyberte (Neodporúča sa) Nechajte načítať akékoľvek rozšírenie bez overenia alebo varovania. Vyberte OKa potom reštartujte aplikáciu Power BI Desktop.

Predvolené nastavenie zabezpečenia rozšírenia údajov Power BI Desktop je (Odporúčané) Načítajte iba rozšírenia tretích strán certifikované spoločnosťou Microsoft a ďalšie dôveryhodné. S týmto nastavením, ak sú vo vašom systéme necertifikované vlastné konektory, súbor Necertifikované konektory Pri spustení programu Power BI Desktop sa zobrazí dialógové okno so zoznamom konektorov, ktoré sa nedajú bezpečne načítať.

Ak chcete chybu odstrániť, môžete buď zmeniť svoj Rozšírenia údajov nastavenie zabezpečenia alebo odstráňte necertifikované konektory zo svojho Vlastné konektory priečinok.


Ako zmeniť príponu súboru v systéme Windows 10

Ak chcete zmeniť príponu súboru po zobrazení celého názvu súboru, mali by ste s tým byť opatrní. Nemeňte prípony súborov, ak na to nemáte dostatok dôvodov, pretože zmena prípon súborov môže viesť k problémom.

Ak odstránite príponu súboru v systéme Windows, Windows nebude vedieť, ako so súborom zaobchádzať.

Keď napríklad zmeníte príponu súboru, po premenovaní súboru „coolpic.jpg“ na „coolpic.txt“ sa systém Windows pokúsi otvoriť súbor pomocou aplikácie, ktorá súvisí s novou príponou súboru. Avšak iba dostanete chybové hlásenie alebo otvoríte zbytočný dokument.

Ako zmeniť príponu súboru v systéme Windows 10? Ak chcete správne zmeniť prípony súborov, postupujte podľa nižšie uvedených krokov.

Krok 1: Po otvorení programu Prieskumník kliknite na ikonu vyhliadka možnosť zobraziť ponuku na páse s nástrojmi.

Krok 2: Potom skontrolujte Prípony názvov súborov možnosť povoliť zobrazovanie prípon súborov v systéme Windows 10.

Prípadne môžete aj kliknúť možnosti v pravom hornom rohu deaktivujte Skryť prípony pre známe typy súborov možnosť od Možnosti programu Prieskumník v systéme Windows 10 zrušením začiarknutia tejto možnosti.

Krok 3: V okne vyhľadávania nájdite súbor, ktorý chcete zmeniť. Keď nájdete súbor, kliknite naň pravým tlačidlom myši. Vyberte premenovať z ponuky a potom zadajte novú príponu súboru.

Krok 4: Potom sa na stránke otvorí varovné okno. Ak potvrdíte zmenu, kliknite na Áno dokončiť operáciu.

Už ste sa niekedy stretli s tým, že Prieskumník súborov nereaguje na problém so systémom Windows 10, keď sa pokúšate použiť prieskumník súborov? Ak to urobíte, vyskúšajte nasledujúcich 9 najlepších spôsobov, ako to teraz napraviť!

Toto sú všetky kroky na zmenu prípon súborov v systéme Windows 10. Ak zmeníte prípony súborov v systéme Windows 7/8, tento príspevok si môžete prečítať kliknutím sem.


Rozšírenie COBie pre Revit - Nastavenia systému

Dialógové okno Systém vám pomôže nakonfigurovať nastavenia potrebné na vyplnenie údajov zhromaždených a exportovaných do tabuľky systému COBie.

Názov: Pomocou Name Buidler môžete nakonfigurovať, ako je pole COBie.Name konštruované pre typy rodiny vo vašom modeli. Polia môžete pridať, odstrániť a zmeniť poradie, zahrnúť manuálny text, vlastný parameter a na vytvorenie názvu použiť oddeľovač polí. Ukážka pod tabuľkou vám ukáže, aký bude názov výstupu.

Kategória: Ponechá parameter COBie.System.Category prázdny pre manuálne zadávanie alebo, ak máte nainštalovaný Správca klasifikácií Autodesk pre Revit, použije na vyplnenie kategórie hodnoty z príslušných polí Správcu klasifikácie.

Komponenty v systémoch: Tento prepínač exportuje každý komponent systému buď v jednom riadku na systém, alebo každý komponent dostane svoj vlastný riadok.

Zahrnúť komponenty: Začiarknutím tohto políčka sa automaticky pridá každý prvok exportovaného systému a jeho zodpovedajúci typ do hárkov komponentu a typu. Ak nezaškrtnete túto možnosť, exportovaná tabuľka COBie nemusí byť platná, pretože v pracovnom hárku systému je možné odkazovať na komponenty, ktoré nie sú uvedené v pracovných hárkoch Komponent a Typ.

Akonáhle budete mať svoje nastavenie správne nakonfigurované, uložte nastavenia pomocou tlačidla uložiť na paneli akcií. Ak ste s nastavením modelu pre rozšírenie COBie skončili, môžete pomocou nastavení Uložiť a zavrieť aktualizovať nastavenia a zavrieť toto dialógové okno.

Ďalšie informácie, ukážkové súbory a súbory na stiahnutie nájdete na stránke COBie Extension for Revit na webovej stránke Autodesk BIM Interoperability Tools.


Opera

 1. Otvorte Opera.
 2. Kliknite na ikonu v ľavom hornom rohu.
 3. Vyberte Rozšíreniapotom Rozšírenia znova.
 4. V strede obrazovky pod ikonou Všetky Na karte je zoznam nainštalovaných rozšírení.

Ak chcete rozšírenie zakázať, kliknite na ikonu Zakázať alebo kliknite na modrý prepínač tak sa to zmení na šedá.

Ak chcete rozšírenie odstrániť, kliknite na ikonu X v pravom hornom rohu.

Vstavaný Blokovanie reklám v opere rozšírenie je možné zakázať, ale nie je možné ho odstrániť.


Ako odstrániť dym z domu

V čase silného sucha Texas často sužujú lesné požiare z ďalekého západného Texasu, do centrálneho Texasu, na High Plains, do vrchoviny a dokonca aj do východného Texasu. Mnoho domov je úplne zničených, ale mnoho ďalších domov je poškodených dymom. Zápach z dymu vám môže spôsobiť nevoľnosť alebo bolesti hlavy, ako aj celkový pocit nepríjemnosti z neustáleho dráždenia dymom. Dym preniká do domácností a pretrvávajúci zápach pretrváva v dôsledku drobných mikroskopických častíc, ktoré sa vo vašom dome lepia na steny, nábytok, podlahy, oblečenie atď. Odstránenie zápachu dymu môže byť náročná práca, ktorá si vyžaduje čas, úsilie a peniaze.

Na odstránenie zápachu dymu z domu sa často používajú horiace vonné sviečky a parfumované aerosóly. Tieto prostriedky najčastejšie iba dočasne maskujú zápach. Vetranie môže pomôcť odstrániť časť zápachu, ale v skutočnosti len zriedi zápach a zápach neodstráni natrvalo. Na trvalé odstránenie zápachu je potrebné odstrániť zdroj problému. Častice dymu sa musia odstrániť čistením, pretože častice dymu sa zvyčajne dostávajú do najmenších trhlín a oblastí. To znamená, že vám môžu zostať pretrvávajúce pachy aj po vyčistení domu zhora nadol. Odstránenie všetkých zdrojov zápachu je jediný spôsob, ako zaistiť, aby vôňa nezostala. Možno budete musieť požičať generátor ozónu alebo najať profesionála, aby pomocou generátora ozónu zničil molekuly dymu, ktoré zostali a spôsobujú zápach. Použitie generátora ozónu vyžaduje dočasnú evakuáciu z domu a náklady na prenájom sa môžu pohybovať v stovkách dolárov. Ak sa rozhodnete obsluhovať stroj sami, dodržujte bezpečnostné opatrenia, ktoré sú súčasťou požičovne.

Užitočné tipy na čistenie

Nasledujúce užitočné tipy pochádzajú z webovej stránky FEMA:

 • Umyte a vydrhnite všetky vonkajšie povrchy vrátane stien, chodníkov, pohonov, palúb, okien a obrazoviek paluby atď.
 • Umyte a dezinfikujte všetky vnútorné steny a tvrdé povrchy jemným mydlom alebo inými vhodnými čistiacimi roztokmi alebo prostriedkami a dôkladne opláchnite. Nezabudnite na vnútorné skrinky, zásuvky a skrine.
 • Pranie alebo chemické čistenie všetkého oblečenia.
 • Umyte, utrite prach alebo inak vyčistite všetky domáce potreby, vrátane drobných drobností.
 • Dezinfikujte a deodorizujte všetky koberce, okenné kryty, čalúnený nábytok a matrace parou alebo iným vhodným zariadením.
 • Čalúnenie, ošetrenia textilných okien a pod. Je možné postrekovať deodorizačnými prípravkami, ktoré sú k dispozícii vo väčšine supermarketov, ale nepoužívajte spreje maskujúce zápach.
 • Vykurovacie, ventilačné a klimatizačné jednotky a všetky potrubia nechajte odborne vyčistiť, aby sa odstránili sadze, popol a zvyšky dymu. Zmeňte filtre pri prvom návrate do priestorov a najmenej jedenkrát za mesiac počas prvého roka.
 • Ak sú v dome a/alebo automobiloch prítomné zvyšky spomaľujúce horenie alebo hasiaca pena, vysušte a zriedte vysušené zvyšky jemným čistiacim prostriedkom a kefami a opláchnite ich z povrchov opláchnutím čistou vodou. Následná kontrola tlakovým umývaním môže byť prospešná, ale nenahradí drhnutie, aby sa odstránili zvyšky.
 • Popol a sadze na zemi a vegetácia v okolí budú aj naďalej rušiť pohybom vzduchu naďalej vytvárať dymové pachy a častice prenášané vzduchom. Kým popol a sadze nie sú zriedené a absorbované prostredím, vnútorná mechanická filtrácia vzduchu môže pomôcť minimalizovať nepríjemný a potenciálne zdraviu nebezpečný vplyv týchto znečisťujúcich látok.

Ďalšie tipy na čistenie poškodenia dymu

Dymové pachy môžu byť dosť tvrdohlavé. Depending upon how strong the smoke odors are, one or more of the following methods of cleaning may prove helpful. Keep in mind, though, that if the smoke odor has permeated into your carpets, draperies, furnishings, etc., there may be little that can be done to eliminate the smoke odor unless these items are removed or replaced.


Pozri si video: Ako odstrániť škodlivé programy podvedomia