Viac

Mapy s číslami a PSČ pomocou QGIS?

Mapy s číslami a PSČ pomocou QGIS?


Mám zoznam PSČ v Británii a niekoľko účastníkov prieskumu. Chcel by som zmapovať prvé tri písmena PSČ v Spojenom kráľovstve a chcel by som tvar ... napríklad kruhový tvar, ktorý ukáže obrázok a jeho veľkosť je relatívna k obrázku, tj. 50% je polovica veľkosti 100% v každej oblasti PSČ. Toto ukáže, koľko ľudí sa zúčastnilo z rôznych oblastí.

V QGIS som úplne nový a dúfal som, že sa mi podarí získať odkaz buď na návod, ako to urobiť, alebo na odkaz na precvičenie údajov spolu s podrobným sprievodcom.


Za predpokladu, že máte priestorovú tabuľku pre poštové smerovacie čísla a súbor .csv obsahujúci počet účastníkov s menom alebo ID, ktoré je spoločné pre priestorový súbor aj .csv, nasledujúci návod vám umožní vytvoriť priestorový súbor požadovaných údajov. : http://www.qgistutorials.com/en/docs/performing_table_joins.html

Ak váš nový súbor PSČ neobsahuje body, musíte na získanie bodov ťažiska z polygónov PSČ použiť nasledujúcu odpoveď: Ako určiť ťažisko polygónov?

Hneď ako budete mať svoje body, môžete pomocou dialógového okna „Vlastnosti vrstvy“ vytvoriť požadované kruhy (použite štýl „Odstupňované“ vo veľkom štýle), pozri http://docs.qgis.org/2.0/en/docs/training_manual/vector_classification/classification. html

Vytvorte štítky (použite výraz:vľavo („PSČ_name_field“, 3)získať prvé tri znaky názvu PSČ - pozrite si moje obľúbené: Naučiť sa používať výrazy v QGIS?


Pozri si video: 10 Locuri Ciudate ABANDONATE Care Chiar EXISTA