Viac

Rock Tumblers

Rock TumblersStroje, ktoré odhaľujú skrytú krásu hornín a minerálov.

Rock Tumbler Kit: Väčšina malých skalných pohárikov sa predáva ako súprava, ktorá obsahuje: pohárik, bubienok, pokyny, drvenú skalu, brúsnu drť a lesk. Pohárik zobrazený na obrázku vyššie je MP-1 Thumlerovho zariadenia, ktoré sa predáva s malým gumeným valcom. Gumené sudy sa dôrazne odporúčajú pred plastovými sudmi, pretože vydržia dlhšie a spôsobujú oveľa menej hluku.

Čo je Rock Tumbler?

Poháriky skál sú stroje používané na vyhladzovanie a leštenie hornín. Sú obľúbeným nástrojom, ktorý používajú klenotníci, remeselníci a lapidárski fandovia na výrobu drvených kameňov. Omieľanie hornín je tiež obľúbené u ľudí, ktorí chcú objaviť skrytú krásu hornín a minerálov. Začať s drsným kusom skaly a premieňať ju na krásny kameň v kvalite šperkov je veľmi obohacujúcim zážitkom.

Kamene leštené: Niekoľko príkladov pekných omrvených kameňov. Na tomto obrázku sú viditeľné ozdobné jaspis, tigrie oko, karneolský achát, sodalit, pruhovaný achát, achát stromu, pruhovaný ametyst, očný achát, jaspis zebra, achát modrý, chalcedón a ďalšie.

Ako Rock Tumblers fungujú?

Najobľúbenejšie stavítka majú hlaveň, ktorá je zaťažená horninami, vodou a brúsnym pieskom. Brúsna drť je zrnitý materiál podobný zrnom nalepeným na brúsnom papieri. Zrná sa často označujú ako „hrubé“, „stredné“ a „jemné“ podobne ako rôzne druhy brúsneho papiera.

Hlaveň obsahujúca horniny, piesok a vodu sa umiestni na motorizovaný stroj, ktorý otáča valcom tak, aby bubnoval horniny, ktoré sú vo vnútri. Keď sa horniny búrajú, drvia sa proti sebe časticami brúsneho piesku zachyteného medzi nimi. Táto akcia nosí ostré hrany od hornín a vyhladzuje ich povrchy. Poháre, ktoré fungujú týmto spôsobom, sa nazývajú „rotačné poháre“.

Horniny sa zvyčajne drvia jeden alebo dva týždne v hrubej štrku, jeden týždeň v strednej štrku a jeden týždeň v jemnej štrku s dôkladným očistením hornín a valca medzi každou veľkosťou štrku. Potom sa horniny na posledný týždeň drvia vodou a poľským lakom. Po vykonaní tohto postupu sa horniny zvyčajne transformujú na jasne leštené kamene.

Hračka Tumbler: Pohárik vyššie je pohárik s hračkou s malým plastovým valcom. Tento typ pohárika má nízku cenu a zvyčajne vydrží dosť dlho na to, aby vytvoril niekoľko šarží kameňov. Plastový valec sa rýchlo opotrebuje a omrvinky vo vnútri vydávajú veľa hluku.

Hobbyist Rock Tumbler: Pohárik zobrazený vyššie je stavač Tumlerovho modelu B. Je to jeden z väčších a najlepších tumblerov triedy. Má kovovú hlaveň s gumovou vložkou, ktorá je dostatočne veľká na to, aby spracovala asi desať libier horniny. Poháriky typu B vyrába spoločnosť Tru-Square Metal Products Company od 60. rokov minulého storočia a mnohé z týchto skorých pohárov sa dnes stále používajú spoľahlivo.

Komerčný rock Tumbler: Vyššie uvedené stroje sú komerčné stavačky prevádzkované spoločnosťou TOPSTONES. Tieto poháriky sa používajú na zhadzovanie niekoľkých tisíc libier omrvených kameňov v jednej dávke. Obrázok použitý so súhlasom spoločnosti TopStones.

Druhy a rozmery rotačných bubnov

Poháriky sa vyrábajú v širokej škále veľkostí pre rôzne typy použitia. Tri základné kategórie sú opísané nižšie.

HRAČKY NA TOY ROCK
Najmenší a najdrahší stavítka sú stavítka s plastovým telom a hlavňou. Tieto stroje sa zvyčajne predávajú za 40 až 80 dolárov online alebo v miestnych hračkárskych a remeselníckych predajniach. Výhodou týchto strojov je nízka cena. Narážajú však iba niekoľko uncí veľmi malých hornín, majú veľmi krátku životnosť pred tým, ako sa opotrebujú, a horniny, ktoré padajú v plastovom valci, spôsobujú veľa hluku - hluk je veľmi častou sťažnosťou na hračkárske činky.

HOBBYISTNÉ ROCK TUMBLERY
Hobbyisti sa zvyčajne predávajú za 70 až 300 dolárov v závislosti najmä od ich veľkosti. Väčšina z nich je vyrobená s kovovým rámom a kvalitným motorom navrhnutým na prevádzku po celé roky. Fungujú potichu, pretože majú gumenú hlaveň alebo kovovú hlaveň obloženú gumou. Zvyčajne sa pohybujú medzi dvoma a desiatimi kilogramami skaly.

Hobbyistické poháriky sa prvýkrát vyrábali koncom 50. rokov 20. storočia. Dve značky, spoločnosti Thumler's Tumblers a Lortone, sa stále vyrábajú s minimálnymi zmenami v porovnaní so základným dizajnom. Na trhu pretrvávajú úspešné výrobky. Mnohí ľudia dostali Thumblerov alebo Lortone ako nadšenec tulák ako darček, keď už boli dieťaťom, a teraz ho používajú so svojimi vnúčatami!

Namiesto toho, aby boli vyrobené z plastu, sú tumblery vyrobené z kovu a iných odolných materiálov. Diely Thumler a Lortone sa stále vyrábajú dodnes. Väčšina ich stavačov môže byť opravená alebo renovovaná pomocou ľahko dostupných častí.

OBCHODNÉ ROCK TUMBLERY
Komerčné poháriky sú veľké stroje, ktoré dokážu naraziť niekoľko desiatok až niekoľko tisíc libier hornín. Stojí niekoľko stoviek až tisíce dolárov a používajú ich takmer výlučne ľudia a spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výrobou drvených kameňov.

Horniny: Pred a po omílání: Táto fotografia ukazuje skaly pred a po omílání. Horniny naľavo sú drvené kúsky hnedého jaspisu, ružového kremeňa, zeleného aventurínu, ametystu a tigrieho oka. Skaly na pravej strane sú rovnaké druhy hornín po omílání. Všimnite si, ako sú kamene po omílání o niečo menšie, majú zaoblené tvary a svetlý lesk.

Aké druhy hornín môžu byť omráčené?

Väčšina hornín nebude fungovať dobre v hornom pohári; začiatočník však môže úspešne rozdrviť niekoľko druhov hornín, ak sú horniny starostlivo vybrané. Medzi tieto ľahko padajúce skaly patrí achát, jaspis, chalcedón a skamenené drevo. Všetky tieto materiály sú zložené z mikrokryštalického kremeňa, čo je veľmi tvrdý, húževnatý a odolný materiál, ktorý akceptuje veľmi svetlý lesk.

Horniny, ktoré sa oplatia rásť, sú bez dutín, zlomenín a zlomenín. Majú tiež negranulárnu štruktúru. Mnoho ľudí má to šťastie, že žijú v lokalite, kde sa tieto kamene dajú zbierať, vždy so súhlasom vlastníka pôdy, v potokoch alebo na plážach alebo rozptýlené po povrchu zeme. Ak nežijete na jednom z týchto miest, dobrý materiál na omieľanie sa dá ľahko kúpiť v kamennom obchode alebo na webovej stránke, ktorá predáva prísady a prísady na omieľanie.

Mnoho ďalších druhov hornín a minerálov môže byť delených v hornom pohári. Čiastočný zoznam obsahuje: Amazonit, Ametyst, Aventurín, Čadič, Beryl, Krvavý kameň, Karneol, Chrysopráza, Flint, Fluorit, Žula, Hematit, Labradorit, Lapis Lazuli, Malachit, Obsidián, Skamenené drevo, Rhodochrosite, Rhodonit, Ružený kremeň, Údený kremeň. , Sodalite, Sunstone, Tiger's-Eye, Tyrkysová, Unakite a mnoho ďalších.

Rock Tumbler Remeslá: Malá ukážka mnohých vecí, ktoré môžete vyrobiť pomocou omieľaných kameňov vyrobených vo vašom kamennom poháriku. Vaša fantázia je vaše jediné obmedzenie!

Vaše deti chcú Rock Tumbler?

Pekný!

Omývanie kameňov je skvelá rodinná aktivita - a tak by sa mal robiť aj koníček.

Deti do 14 rokov vyžadujú pomoc a dohľad dospelých. Budú potrebovať pomoc podľa pokynov, pomoc pri otváraní bubienok s malými rukami a 100% dohľad, pretože kameňový pohár má motor, ktorý je poháňaný elektrinou. Na odstránenie náhodného úniku môže byť tiež potrebný dospelý.

Každý krok v procese omývania hornín trvá asi sedem dní. Toľko rodičov, starých rodičov alebo iných dospelých, ktorí dohliadajú, často vyhradzuje špeciálny čas v týždni, napríklad sobotné ráno, aby mali sklon k tomu, aby si robili pohár. Potom, čo ste dospelí, viete, čo robíte, zmena kamenného kaluže z jedného kroku na druhý bude trvať menej ako hodinu (viac, ak vaše deti chcú ošklivať svoje kamene - a väčšina z nich bude chcieť ošklivať svoje kamene každý týždeň) - je to súčasť zábavy pri omývaní kameňov). Prvýkrát naplánujte pár hodín a pripravte sa na spoločné spoznávanie skál.

Harmonogram omývania hornín je veľmi flexibilný. Ak v sobotu ráno nemôžete mať pohárik v skle, v piatok večer bude v poriadku a v nedeľu večer bude v poriadku. Ak necháte pohárik bežať šesť až osem dní (alebo trochu dlhšie), nič to neublíži. Je lepšie nechať skaly bubnovať o niečo dlhšie, ako skrátiť proces. Skrátenie procesu zabráni tomu, aby boli horniny primerane tvarované a vyhladené pre ďalší krok procesu.

Jedna vec, ktorú by ste nemali robiť, je zastaviť stavítko a umožniť, aby sa valec a jeho obsah medzi jednotlivými krokmi nevyčistili. Ak zastavíte stavítko a nečistoty ihneď nečistíte, blato vo valci začne tuhnúť. Takže, ak nemôžete zmeniť pohárik v sobotu ráno a plánujete ho zmeniť v nedeľu večer, jednoducho ho nechajte v prevádzke.

Ďalšie informácie o leštení hornín v poháriku nájdete v knižnici omieľania hornín na stránke RockTumbler.com.

Tumbled Stone remeslá a darčeky

Väčšina súprav rockových pohárikov je dodávaná s malou súpravou šperkov, ktorú môžete použiť na výrobu pár darčekových predmetov z vašej prvej šarže omieľaných kameňov. Kľúčenky, prívesky na krk a ďalšie drobné šperky sú skvelými darčekmi.

Padané kamene sa dajú použiť aj na mnoho ďalších vecí. Môžu byť použité ako prízvuky alebo pôdny pokryv v črepníkových rastlinách, prilepené okolo okrajov rámov obrazov, používané ako hracie prvky, upravené očami a anténami na výrobu skalných tvorov, používané ako výplne do váz, umiestnené do misy a používané ako držiak na kozmetické štetce. Sprievodné obrázky zobrazujú niektoré z vecí, ktoré môžete urobiť s omrvenými kameňmi.

Happy Tumbling!


Pozri si video: 5 Best Rock Tumblers 2019 Reviews