Viac

Vyučovanie vedy o Zemi

Vyučovanie vedy o ZemiZbierka aktivít a učebných plánov


Tu je zoznam učiteľských zdrojov, ktoré možno ľahko modifikovať a začleniť do učebne prírodovedných predmetov.
DomovastronómiezemetrasenieeróziamapyDosková tektonikaHorniny a minerálysopkyvodapočasie
DomovastronómieHorniny a minerály
vodasopkyDosková tektonika
eróziazemetraseniepočasiemapy
Horniny - Igneous, Metamorphic & Sedimental

Horniny a minerály: Fotografie vyvřelých, sedimentárnych a metamorfovaných hornín, ktoré môžete zdieľať pomocou počítačovej projekcie alebo priradiť k štúdiu. Máme tiež informácie o mineráloch a ich použití.

Vlnová dĺžka NASA
Celé spektrum zdrojov NASA pre vzdelávanie v oblasti Zeme a vesmíru. Činnosti a obsah programu Pre-K prostredníctvom vysokoškolského vzdelávania plus neformálne vzdelávanie.
oceánografie
Zbierka zdrojov oceánografie K-12 pre učiteľov a študentov z oceánografickej inštitúcie Woods Hole.
Naučte doskovú tektoniku pomocou výkresov

Výučba tektoniky tanierov: Pomocou týchto ľahko kreslených ilustrácií môžete svojich študentov naučiť tektoniku tanierov. Učebný plán krok za krokom, ktorý je možné modifikovať pre rôzne stupne.

Adaptívna veda o Zemi (PDF)
Veľká zbierka vedeckých aktivít o Zemi vyvinutá praktizujúcimi učiteľmi. Navrhnuté pre ľahkú implementáciu a prispôsobiteľné rôznym situáciám pri výučbe.
Podnebie Deti
Webová stránka agentúry NASA Climate Kids oživuje vedu o klíme zábavnými hrami, interaktívnymi prvkami a zaujímavými článkami.
Diamanty netvoria z uhlia!

Diamanty netvoria z uhlia: Mnoho študentov sa učí, že diamanty sa tvoria z uhlia. To je takmer úplne nepravdivé. Veľmi malá menšina diamantov sa vytvorila z uhlia ako svojho zdroja uhlíka. Väčšina z diamantov Zeme vytvorených hlboko v plášti dlho predtým, ako existovala prvá rastlinná rastlina (zdrojový sediment uhlia)! Tento článok vysvetľuje, ako sa tvoria diamanty a prečo by sa uhlie nemalo považovať za primárny zdroj uhlíka.

SciJinks
SciJinks je počasie a veda o Zemi urobila zábavu pre deti stredných škôl. Obsahuje hry, aktivity, videá a články „Teraz to chápem“.
Vzdelávacie zdroje USGS
Tieto zdroje sú užitočné pre pedagógov prírodných vied vo veku 7-12 rokov. USGS má kompletné výukové moduly, štruktúrované aktivity v triedach a zdroje pre mnoho tém.
Malé granty pre učiteľov prírodných vied
Dvojstránkový návrh by mohol vašim študentom získať vedecký materiál vo výške 200 až 600 dolárov. Tieto granty vyhrávajú každý rok tisíce učiteľov. DonorsChoose.org.

Grafický papier zadarmo a mapy zadarmo
Vaši študenti môžu získať bezplatný tlačený milimetrový papier, tlačiteľné mapy, tlačiteľné kalendáre a ďalšie na webe WaterproofPaper.com, pridruženom webe.

Národné združenie učiteľov prírodných vied
Organizácia poskytujúca zdroje, profesionálny rozvoj, vzdelávacie konferencie a oveľa viac!

Združenia pre učiteľov prírodných vied
Zoznam vedeckých vzdelávacích spoločností NSTA v amerických štátoch a kanadských provinciách. Nájdite profesionálny rozvoj vo vašom okolí.
Fotografie bežných skalných typov
Fotografie vyvrelých, sedimentárnych a metamorfovaných hornín, ktoré môžete zdieľať pomocou počítačovej projekcie alebo priradiť ako štúdium.
Art's Mineral Identification Chart
Graf na identifikáciu minerálov v excelentnom dokumente. Môže sa prispôsobiť minerálom, ktoré používate pri výučbe, a prispôsobiť ich rôznym stupňom stupňa.
Najťažšie kamene na identifikáciu
Skúsený geológ pripúšťa, že je vážne napadnutý, keď mu študenti privedú kamene na identifikáciu. Článok obsahuje tipy na zaobchádzanie so vzorkami študentov, ktoré nie je možné s istotou identifikovať.
Skalné, minerálne a fosílne súpravy
Získajte súpravu horniny, minerálov alebo fosílnych palív, ktorá vás naučí študentov o materiáloch zeme a o tom, ako ich identifikovať. Ponúkame desať rôznych súprav v rôznych veľkostiach.
Geologická časová stupnica
Táto geologická časová škála, ktorú je možné vytlačiť, je ľahko zrozumiteľná a nie je príliš zložitá. Slovný dokument, ktorý si môžete vytlačiť pre referenciu alebo použitie v triede so študentmi.
Geologická spoločnosť
Geologická spoločnosť zhromaždila veľa učiteľských zdrojov z vlastných materiálov, webových zdrojov a tlačených podporných materiálov pre výučbu.
Diamanty netvoria z uhlia:
Mnoho študentov sa učí, že diamanty sa tvoria z uhlia. Väčšina diamantov vytvorených pred uložením prvého uhoľného švu na Zemi a pred prvou rastlinou na zemi.

Pozri si video: Karel Oliva: čeština ukrývá řadu překvapení