Viac

Čo môžete očakávať v tábore geológie Field

Čo môžete očakávať v tábore geológie FieldEric Ferré, Katedra geológie, Univerzita Southern Illinois University, opýtaný, a Emily Ferré, autorka.

Mapovanie orla vo formácii Elk Basin, WY. Foto: Eric Ferré.

Najnáročnejší vysokoškolský kurz

Geologický poľný tábor bude pravdepodobne najnáročnejším priebehom vášho vysokoškolského vzdelávania, ale bude to tiež najviac prospešný. Poľný tábor je vynikajúcou príležitosťou aplikovať vedomosti v triede a transformovať sa zo študenta na profesionálneho geológa a zároveň úzko spolupracovať s komunitou iných poľných táborníkov. Áno, budete sa musieť vyrovnať s niektorými každodennými výzvami, s ktorými sa zriedka stretnete v triede, ale budete sa obzerať späť za to, čo ste sa naučili, ako ste rástli a samotné dobrodružstvo, ako nezabudnuteľnú vzdelávaciu a životnú skúsenosť.

Geologické poľné tábory


Zoznam takmer 100 geologické poľné tábory pre študentov vysokých škôl

Horu nie je možné umiestniť do triedy

To je dôvod, prečo opustíte triedu, aby ste šli na horu, cestovali tam s inými kempermi autom. Počas jazdy na geologické lokality využite príležitosť pozrieť sa z okna, užiť si scenériu a zvážiť geologické dôsledky svojho nového okolia.

Keď sa nachádzate na mieste, naučíte sa používať poľný výstroj, zbierať vzorky, návrhy máp, zostavovať prierezy a riešiť problémy. Keďže sa poľný tábor vyučuje vonku, očakávajte neočakávané! Či už je to cesta blokovaná snehom, čelné sklo popraskané padajúcim kameňom, náhla búrka alebo grizzly situácia, pripravte sa na nepredvídané okolnosti, ktoré si vyžadujú vašu flexibilitu a trpezlivosť, V prípade neočakávaného oneskorenia zvážte vykonanie niečoho, ako je navrhovanie zariadení alebo nejaké vedecké čítanie.

Vozidlá idú len tak ďaleko a potom budete chodiť pešo, niekedy osem alebo viac hodín denne. Aby ste zo skúseností vyťažili čo najviac, musíte byť vo vynikajúcej fyzickej podobe trénovať vytrvalosť pred táborom, Počas tábora sa tiež starajte o svoje zdravie tým, že budete jesť vyvážené jedlá, dostatok spánku, hydratáciu a áno, opaľovací krém a klobúk! Všetky vonkajšie prieskumy, ktoré robíte v poľných táboroch, zvýšia vašu fyzickú zdatnosť, takže ak sa o seba postaráte, mali by ste sa do konca cítiť skvele.

Meranie štrajku a ponorenia, Bitterroot mylonit. Foto: Eric Ferré.

Sme v tom spolu

Poľný tábor je intenzívny komunitný zážitok. Zatiaľ čo väčšina vášho vzdelania vyžaduje nezávislé úsilie, poľný tábor je skupinový podnik. Budete tráviť dlhší čas s cudzími ľuďmi, spoločnými miestnosťami, dopravou a jedlom. To znamená ste zodpovedný za to, aby ste sa včas predviedli a vykonávali svoju úlohu, Počas dňa budete v spojení s ostatnými študentmi, ktorí závisia od vašej účasti a intelektuálneho nasadenia pri dosahovaní spoločných cieľov.

V mnohých prípadoch sa môžete zúčastniť terénneho tábora hosteného inou univerzitou byť pripravený prispôsobiť sa novému vzdelávaciemu systému s inštruktormi, ktorí by mohli mať filozofiu a očakávania vyučovania odlišné od očakávaní od vašej domácej inštitúcie. Aj keď je pre vás ich prístup nový, vaši profesori pravdepodobne majú dlhoročné skúsenosti ako geológovia a inštruktori, takže im môžete veriť a osvedčeným metódam výučby, ktoré vám pomôžu pri učení.

Vylepšite svoje celkové skúsenosti vynaložením úsilia kultivovať pozitívne interakcie so študentmi aj profesormi, počnúc prvým dňom. Máte dobrú šancu na rozvoj trvalých priateľstiev, takže príďte s dobrým prístupom a ponúknite tým najlepším zo seba, aby ste vyťažili to najlepšie v iných.

Geologické pole triedy, jazero St. Mary, národný park Glacier. Foto: Eric Ferré.

Vlastniť svoje vzdelanie

Terénny tábor je často horolezecký kurz v geologickej rovine viac ako rozšírená verzia víkendového exkurzie alebo laboratórnej verzie včerajšej prednášky. Je to ponorenie sa do zážitkového učenia! Terénny tábor sa zameriava na praktické školenie a riešenie problémov v samoučiacom formáte, ktorý kladie dôraz na iniciatívu študentov. Už vám nie je presne ukázané, čo máte robiť, teraz sa pustíte do práce geológa, pričom profesori poskytujú poradenstvo, ktoré je do veľkej miery poradné. Príďte do poľného tábora pripravený prevziať vedenie pri učení. Premýšľajte o tom, čo chcete dosiahnuť, a získajte zo skúseností. Stanovte si osobné ciele a dosiahnite ich.

V ideálnom prípade budete mať viac profesorov, ktorí obohatia poľný tábor o odborné znalosti z rôznych oblastí poznania. V tomto prostredí si začnete uvedomovať, že vedci často pozerajú ten istý jav z rôznych hľadísk, napríklad u štrukturálneho geológa proti geochemistovi. Toto je vaša príležitosť otvoriť svoju myseľ skutočnosti, že veda nie je taká čiernobiela ako slová v učebniciach. Je to vaša šanca mysli za seba.

Okrem viacerých profesorov budete tiež musieť čeliť výzve integrovať informácie, ktoré ste sa naučili v rôznych kurzoch. Väčšina tried pokrýva naraz jeden predmet, ale poľný tábor zahŕňa mnoho predmetov zmiešaných spolu, vrátane písania, reči, algebry, trigonometrie, chémie, fyziky a geológie. V poľných táboroch sa vlákna poznatkov z týchto rôznych disciplín preplietajú do bohatej tapisérie, ktorá oživuje vedecké princípy fyzického sveta. Buďte pripravení používať mnohostranné znalosti na zodpovedanie otázok v geológii.

Podzemné v bani platina-paládium v ​​Stillwater, MT. Foto: Eric Ferré.

Rite of Passage

Poľný tábor nie je len ďalším kurzom. Je to rituál priechodu, ktorý premieňa učňa na nezávislého geológa. Terénny tábor má byť bohatou skúsenosťou pred nástupom do zamestnania, ktorá študentov oboznámi s mnohými profesionálnymi aspektmi ich kariéry.

Jedným z najdôležitejších aspektov je bezpečnosť na mieste. Lekcie sa líšia, ale uvádzame niekoľko príkladov: počas búrok choďte do nižších nadmorských výšok, vyhnite sa hádzaniu skál z útesov, aby ste ochránili ľudí pod nimi, a nikdy neutekajte pred medveďmi!

Terénny tábor sa zameriava na výchovu študentov, aby sa stali viac obchodovateľnými pre potenciálnych zamestnávateľov. Začnite myslieť na seba ako na profesionála a nie ako študent, keď prijímate výzvy, ktoré pred sebou stoja v skutočnom svete.

Perky

Poľný tábor vyžaduje veľa, ale za to dostanete veľa:

  • Prieskum - Navštívte výnimočné geologické lokality, ako sú národné parky a pamiatky, bane a ropné polia.
  • zábava - Vyberte si svoje dobrodružstvo vo svojich dňoch voľna. Vydajte sa na rafting, jazdu na koni, rybárčenie, kanoistiku, pešiu turistiku a horolezectvo. Sledujte rodeos a navštívte múzeá. Využite niektoré úžasné miesta. Vyskúšajte čudné nové jedlá, možno aj čučoriedkovú palacinku s rozmermi vagóna!
  • priateľstvo - Spoznajte nových ľudí vrátane miestnych baníkov, rančov a kovbojov. Nadviažte nové priateľstvá so svojimi spolužiakmi. Mnoho priateľstiev vydrží dlho po poslednom dni tábora.
  • skúsenosť - Nechajte ožiť geológiu. O ľadovcoch ste sa dozvedeli v učebniciach; teraz ich vidia žiť (kým vydržia!) v národnom parku Glacier. Dozvedeli ste sa o hydrotermálnych systémoch v triede; teraz uvidíte gejzíry v akcii v národnom parku Yellowstone. Pozrite sa na zlomené miesta historických zemetrasení, choďte do podzemí v aktívnej bani a nájdite fosílie.
  • príroda - Ponorte sa do prírody a prípadne príďte tvárou v tvár s niektorými úžasnými voľne žijúcimi živočíchmi, ako sú napríklad losy, ovce s veľkým rohom, byvoly alebo medvede, dokonca aj komáre. Repelent, niekto?
  • Epiphany - Praktická povaha kurzu pomôže spojiť všetky kúsky a budete môcť povedať: „Teraz to konečne dáva zmysel!“
  • vhodnosť - Po mnohých dňoch turistiky a mapovania sa zvýši vaša sila, vytrvalosť a úroveň energie a celkovo sa vám bude zdať vyššia pohoda.
  • Sebavedomie - Keď splníte geologické problémy v reálnom svete, získate dôveru, ktorá sa prejaví v rozhovoroch a vašej kariére.
  • zamestnateľnosť - Získať obchodovateľné zručnosti a splniť požiadavky niektorých univerzít na transformáciu vášho titulu z bakalárskeho štúdia na bakalár vied, plus s mnohými zamestnávateľmi.

Poľný tábor je celoživotnou príležitosťou na učenie sa nabité akciami! Dostanete sa z toho, čo ste doň vložili, a preto vyťažte maximum z každého dňa. Unikátny zážitok z kariéry geológa, poľný tábor vás dovedie na úroveň, ktorú ste nikdy predtým nedosiahli. Mnoho geológov stále hovorí o svojich skúsenostiach s poľnými tábormi o dvadsať rokov neskôr. Aké príbehy budete musieť povedať? Určite prinesiete domov viac ako skalné exempláre!

O autoroch

Eric C. Ferré, Katedra geológie južnej Illinois University, a Emily C. Ferré, spisovateľka, za príspevok k tomuto článku na Geology.com.