Viac

Postgraduálne štúdium geológie - postgraduálny študentský život

Postgraduálne štúdium geológie - postgraduálny študentský životProfesor Nicholas Pinter, Katedra zemských a planetárnych vied, UC Davis

Práve ste prišli na prvý deň štúdia geológie. Vitajte v nasledujúcich 2-10 rokoch svojho života! Váš program môže byť hlavným výskumným oddelením so 40 členmi fakulty alebo malými slobodnými umeleckými školami s málo využívaným titulom MS. Môžete sedieť na pláži v Kalifornii alebo obklopený kukuričnými poliami na Stredozápade. Prípadne môžete byť vedúci oddelenia geológie a zaujímať sa, čo robiť budúci rok, alebo doktorand 7. ročníka, ktorý sa snaží zistiť, kde sa niečo pokazilo. Či tak alebo onak, vypočutie, ako iní prešli absolventskou praxou študentov, vám môže pomôcť maximalizovať vzdelávacie, vedecké a životné príležitosti, ktoré sú pre vás teraz otvorené.


Soggy grad students - Exkurzia po pobrežnej geomorfológii,
Jar 2004

Ciele

Kde chcem byť, keď bude táto záležitosť po škole (a ako dlho mi potrvá, kým sa tam dostanem!)? Odpovede na tieto otázky pre začiatočníkov závisia od toho, či ste v programe magisterského alebo doktorandského štúdia. Mnoho geografických pracovísk so študijnými programami ponúka tituly MS a PhD; niektoré ponúkajú iba ČŠ; a niekoľko katedier privádza prichádzajúcich študentov priamo do doktorandského štúdia, s MS alebo bez neho už v rukách. Programy MS na väčšine amerických univerzít sú navrhnuté tak, aby vydržali približne 2 roky (ale často idú 3), zatiaľ čo programy PhD sa môžu pohybovať od 3 rokov (študent s nadmerným vzdelaním, ktorý už má MS) do 6 rokov (typický študent, začínajúci priamo od BA alebo BS) do takmer všetkého, ak sa vyskytnú neočakávané prekážky alebo problémy. Všeobecným pravidlom je, že vysokoškolské vzdelanie v odbore MS je učňovským vzdelaním - sprevádzaný výcvikový kurz pre pokročilú technickú kariéru v odbore. Výskumný projekt ČŠ nemusí vytvárať pôvodnú vedu (aj keď často tak robí) a mal by byť obmedzený čo do rozsahu a trvania. Na rozdiel od toho musí titul PhD prelomiť nový a originálny základ, aby sa absolvent mohol po dokončení pripojiť k priemyslu alebo akademickej obci so všetkými skúsenosťami a znalosťami, ktoré sú potrebné pre kariéru vo vedeckom výskume.

Keď už hovoríme o priemysle alebo akademickej obci, nie je nikdy príliš skoro na to, aby ste sa pýtali, akú kariéru máte na mysli. Odpoveď nemusí byť a pravdepodobne by nemala byť konečná, ale existujú rozdiely, na ktorých záleží už aj teraz. Mnoho študentov postgraduálneho štúdia si predstaví miesto svojho profesora 10 rokov po riadku, vyučuje niekoľko tried, vedie tukové granty NSF a prúdi po terénnych prácach po celom svete. Po pravde povedané, áno, je to dobrý život. Zároveň je zašpineným tajomstvom všetkých vied v súčasnosti to, že akademické práce sú pomerne vzácne a najlepšie univerzitné pozície sú mimoriadne konkurencieschopné. Školy Ivy League a prvotriedne výskumné inštitúcie sú obzvlášť vyhľadávané a dvojnásobne, ak chcete bývať na pobreží alebo v blízkosti zjazdoviek. Dobrou správou je, že absolventom geológie je otvorená široká škála kariérnych možností vrátane pracovných miest na univerzitách, vládnych agentúrach a laboratóriách a v priemysle.

Míľniky

Odteraz do ukončenia štúdia, aké veľké obruče budem musieť prejsť, aby som získal titul? Odpoveď závisí od toho, či ste v programe MS alebo PhD, od konkrétnych požiadaviek vášho oddelenia a od očakávaní vášho poradcu. Niektoré veľmi hrubé časové limity sú na obrázku vpravo. Všeobecne platí, že študenti strávia prvý rok na strednej škole hlavne učením. Počas tohto obdobia by sa mali pohybovať smerom k téme dizertačnej práce. Takmer vo všetkých doktorandských študijných programoch je potrebný návrh záverečnej práce (dizertačná práca) a tiež v mnohých programoch MS. Dobrou príležitosťou na prekonanie návrhu je predloženie žiadostí o granty v rámci programov GSA, AAPG a Sigma Xi. Tieto aplikácie vyžadujú, aby ste premysleli tému svojej dizertačnej práce a často môžu byť rovnakým dokumentom ako návrh vašej dizertačnej práce. Bez ohľadu na to je pre vás nejaký plán nevyhnutný na začatie práce v teréne alebo v laboratóriu počas leta po prvom roku.

Ah, práca v teréne - dôvod, prečo väčšina z nás išla do geológie na prvom mieste! (Žiadny trestný čin pre seizmických tomografov alebo experimentálnych petroológov, ktorých si chudobní frajeri) Prvou otázkou, ktorú sa študent pýta na štúdium na strednej škole, je to, kde by bolo ich pole. Fakulta na mojom oddelení tu na UC Davis má projekty v Antarktíde, Južnej Amerike, Strednej Ázii, južnom Pacifiku a po celej Severnej Amerike. Zahraničné cestovanie je skvelé, aj keď financie a logistika prinášajú ďalšie výzvy. Aby mohol študent MS ukončiť predpísané dva roky, väčšinu alebo všetku prácu v teréne je potrebné vykonať v lete po prvom roku. To ponecháva čas na prípravu vzoriek a / alebo laboratórne analýzy začiatkom budúceho jesene, s časom na písanie potom. Program PhD sa predlžuje v porovnaní s ČŠ, zvyčajne sa očakávajú dve alebo viac poľných sezón a pár ďalších rokov zabaliť veci. Ak študent doktorandského štúdia zapíše celý semester alebo štvrtinu terénnej práce do 1. alebo 2. ročníka, dôrazne odporúčam, najmä pri práci na južnej pologuli.

Študenti doktorandského štúdia musia tiež naplánovať a naplánovať absolvovanie „komplexných“ skúšok alebo čokoľvek, čo ich program nazýva týmto míľnikom. Tieto skúšky môžu byť ústne, písomné alebo oboje a zvyčajne budú zahŕňať otázky týkajúce sa absolventovej výučby študenta, oblasti jeho výskumného zamerania a prípadne čohokoľvek iného v celom spektre geovied a príbuzných odborov. Úlohou, ktorú som dostal za štúdium „Comps“, bolo vysvetliť všetko a všetko v knihe Press and Siever's, Earth - nie každý temný detail z každého prašného rohu špecializácie výskumu, ale základné kamene geovedy. Úspešné absolvovanie komplexnej skúšky znamená, že študent „postúpil do kandidatúry“ - tento termín som nikdy nepochopil. (Ak ste po troch rokoch len „kandidátom“ na doktorát, čo ste predtým mali?) Niektoré doktorandské programy majú navyše k dispozícii ďalšie obruče, napríklad samostatnú skúšku v oblasti špecializácie a / alebo študenta obhajobu dizertačnej práce. Nakoniec, pre MS aj PhD, prehliadka končí formálnou obhajobou dizertačnej práce alebo dizertačnej práce.

Mentoring

Najdôležitejší vzťah, ktorý budete mať v najbližších rokoch života na strednej škole, pravdepodobne nie je s vašou mamou, nie so psom, ale s poradcom dizertačnej práce. A s možnou výnimkou vašej priateľky alebo priateľa, žiadny iný vzťah nezmení toľko rozdielu, či zostanete vyváženým a primerane spokojným človekom alebo budete úplne nešťastní. Poradcovia - napríklad zmrzlina - majú rôzne príchute a textúry. Nižšie je uvedených niekoľko vzoriek chutí podľa poradcu a poradcu (ospravedlnenie série „Život v pekle“ Matta Groeninga):

Podľa Poradca fakultyPodľa študent
Chýbajúci prof.Veľa na mojej doskeStratil si moju tézu!?!
Významná stoličkaVedecký znakKto?
MicromanagerBuck sa tu zastavíDaj mi pokoj
Nezhubný zanedbávačPriestor pre rastPomoc!
Čerstvo vyťažený Asst. Prof.Nové nápady a energiaChceš to kedy??
Nočný dôchodokMúdrosť a skúsenostiDr. Miogeosyncline

Študenti v rovnakom čase prichádzajú s rôznymi príchuťami:

Podľa študentPodľa Poradca fakulty
whineyPrepracované a nedostatočne zaplatenéPreplatky a nedostatočne prepracované
Párty zviera Dôstojník oddelenia morálkyJe to len streda, a to nie je FSU
granolovéhoEnvironmentálna geológia!Tofu v hm
Rocket Ass Zdedič dedičaPríliš veľký na krehkosti
Katastrofa Annie / AndyOch!To bol gravimeter 20 000 dolárov!
Pán / pani Right Tu je moja ďalšia kapitola, o 2 týždne skôrMôžete mať deti a poslať ich do strednej školy?

Pravda je, že to zvyčajne nie je vecou dobrého alebo zlého poradcu alebo dobrého alebo zlého študenta, rovnako ako dobrého súladu medzi typmi osobnosti. Ďalším kľúčovým prvkom sa zdá byť vzájomné a jasné porozumenie očakávaniam poradcu a študentov. Vynikajúcim zdrojom pre začínajúcich študentov je „Ako získať mentoring, ktorý chcete“ na webovej stránke University of Michigan a zodpovedajúci sprievodca pre poradcov fakúlt. Títo sprievodcovia odporúčajú úvodné stretnutie, na ktorom by mal študent hovoriť o svojom pozadí, cieľoch a štýle práce a na ktorom by mal poradca hovoriť o očakávaniach týkajúcich sa pokroku vo výskume, o požiadavkách na ďalšie financovanie, politikách autorstva abstraktov a príspevkov, čas na úpravy rukopisov študentov alebo písanie odporúčacích listov atď.

Geologické kariéry - súvisiace informácie


Earth Science Job Resources
Ropné a plynové práce
Vysoké školy s oddeleniami geológie
Geologické organizácie
Poľné tábory letnej geológie

Mimoškolské aktivity

Nehovorte svojmu poradcovi, že som to povedal, ale ... Choďte si život! Pozerám sa na svoje vlastné skúsenosti zo strednej školy ako na najlepších 15 rokov môjho života (len si robím srandu, pre PhD to boli 2 MS + 4; možno by som si mal vziať dlhšie). Keď všetko pôjde dobre, škola a veda sa môžu spojiť s cestovaním, množstvom vonku a množstvom kvalitnej sociálnej interakcie. Na druhú stranu, niektorí ľudia hovoria o skúsenostiach na strednej škole, ktoré siahajú od ťažkostí až po nešťastie. Svoju pozitívnu skúsenosť pripisujem využívaniu vonkajších aktivít, poradcom, ktorí ich tolerujú, a veľkej skupine rovesníkov a priateľov, s ktorými zdieľajú geologické aj mimoškolské príležitosti. Kde inde, s výnimkou geologickej školy, nájdete v niekoľkých kancelárskych dverách veľa inteligentných, mladých, slobodných, dobre vyzerajúcich ľudí v prírode? Už žiadne ďalšie školenie života, ale získate predstavu - užite si celú škálu príležitostí, ktoré máte k dispozícii v rámci obmedzení trvalého a systematického napredovania smerom k vášmu absolventovi. Tieto dva ciele nie sú nezlučiteľné.

Ďakujem profesorovi Nicholasovi Pinterovi z UC Davis za príspevok za tento článok na Geology.com