geologyidea.com
Viac

Zlúčte tabuľku a súbor tvarov na SjF

Zlúčte tabuľku a súbor tvarov na SjF


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.


Testujem skúšobnú verziu FME 2014, aby som sa uistil, že na nej môžem vytvoriť určité pracovné postupy. Pokiaľ je to možné, plánujeme pokračovať v kúpe licencie.

Práve teraz som vytvoril pracovný tok, ktorý čiastočne funguje. Mám niekoľko otázok, ako niečo dosiahnuť, a zaujímalo by ma, či mi môžete pomôcť.

Momentálne je môj pracovný tok rozdelený do dvoch pracovných priestorov. Prvý vezme program Excel (použije nejaký filter atribútov) a naimportuje všetko do databázy v postgresql (s exekútorom sql). Tento pracovný tok neobsahuje žiadne priestorové údaje.

Druhý z nich vezme súbor dwg, použije niektoré transformácie a odošle súbor tvarov s bodovou geometriou plus niektoré ďalšie atribúty (id atď.).

Tabuľka z prvého postupu a tvarový súbor z druhého postupu majú spoločné toto ID.

Čo chcem urobiť, je dokončiť tento pracovný tok ich zlúčením do veľkej tabuľky v PostgreSQL (s rozšírením PostGIS). Zásadnou časťou je, že chcem, aby sa táto tabuľka aktualizovala neskôr o viac hodnôt (vkladanie ďalších hodnôt).

Aký je postup, ktorý musím použiť?

Práve teraz som sa pokúsil použiť program SQL Executor na prenos údajov zo súboru ShapeFile do rovnakej databázy, ale nefunguje to, pretože je k dispozícii atribút používateľa geometrie. Prečo sa to stalo?


Verím, že táto stránka odpovie na vašu otázku: http://blog.safe.com/2011/05/fmeevangelist79/

Zdá sa, že použitie transformátora „Joiner“ vo vašom pracovnom postupe bude fungovať. Vďaka rozhodujúcej časti, ktorú spomeniete, to znie, akoby ste vlastne nechceli zlúčiť obe, ale skôr pridať vzťah medzi tabuľkou a obrazcom.


Je tu niekto dobrý so špecifikáciami notebooku pre GIS?

Som geopriestorový vývojár a uvažujem o získaní MacBooku Pro. Rozhodol som sa konečne ísť na Mac kvôli spoľahlivosti, integrácii iOS a výhodám pre vývojárov. Som si vedomý, že na používanie produktov ESRI budem musieť systém Windows spustiť dvakrát.

Apple ponúka nasledujúce špecifikácie:

i5 1,4 GHz (pretaktované 3,9 GHz)

i7 1,7 GHz (pretaktované na 4,5 GHz)

Uvažujem o získaní 1,4 GHz + 16 GB. Má to pre prácu v GIS zmysel? Cítim sa divne, keď chodím po väčšej RAM a menšom procesore, ale domnievam sa, že keďže i5 8. generácie je štvorjadrový, bude stále schopný celú túto RAM využiť.

Rozhodne choďte na 16 GB RAM. Ak to niekedy v budúcnosti plánujete, je pre zložité modely a analýzu obrazu dôležité viac pamäte, najmä ak v budúcnosti môžete nakonfigurovať RAM pre Mac.

Sám používam Thinkpad radu T s procesorom i7 a 32 GB RAM a na vývoj používam Ubuntu / Windows pre ArcGIS. Môj Thinkpad bol iba okolo 1 200 dolárov, ak nemáte hardset v systéme Mac.

Úžasné, ako nikto nečítal OP a jeho dôvody, prečo ísť s mac, lol.

Dostaňte to najlepšie, čo si môžete dovoliť, ale ak si chcete vybrať, získajte minimálne 16 GB barana. Môj laptop je 7. generácie i5 so 16 GB pamäte RAM. Je to v poriadku, nie skvelé, ale v poriadku.

Osobne by som navrhol notebook so systémom Windows. Ak však chcete postriekať všetky tie peniaze navyše, máte pravdu.

Je v Macbooku aj grafická karta alebo nie?

Áno, ale nezdá sa, že by sa dal konfigurovať: „Intel Iris Plus Graphics 645“

Počujem ťa na extra ceste. Chcem len niečo, čo mi vydrží dobrú chvíľu a bude spoľahlivé. Zdá sa, že posledný pár notebookov, ktoré som dostal, mal problémy v najhorších obdobiach, a keď si kúpim notebook od spoločnosti Microsoft, sú prakticky rovnako drahé za rovnaké technické parametre a tvar. Integrácia so systémom iOS a popularita vo svete vývojárov sú tiež pekné.

Robíte 3D prácu alebo spracovanie GPU? Ak nie, pravdepodobne to bude v poriadku. Duálne zavedenie systému bude nasávať, takže si nezabudnite zaobstarať veľký disk SSD. Alebo použite QGIS / alternatívy, ak je to možné. CPU je v skutočnosti dosť rýchly, geekbench ukazuje podobný výkon ako 8300H, a pre väčšinu GIS analýz je to dôležité. 16 GB RAM je bohato.

Rád pracujem na svojom imac. Primárne na ňom používam QGIS a FME a vyvíjam tam kód. Má integrovanú grafiku a má iba 8 GB RAM, ale robím na nej iba ľahké GIS práce. Čokoľvek ťažšie idem k svojmu notebooku so systémom Windows.


Zakázať zámky schémy

V scenári s viacerými používateľmi, ako je geodatabáza ArcSDE, mohlo údaje používať súčasne niekoľko používateľov. Aby sa zachovala integrita údajov a zabránilo sa konfliktom s ostatnými používateľmi, ArcGIS poskytuje niektoré automatizované mechanizmy uzamykania schém, viď. Zdieľané zámky a výlučné zámky

Zdieľané zámky
ArcGIS automaticky získa zdieľaný zámok na jednotlivom súbore údajov, keď sa používa, napríklad kedykoľvek, keď používateľ upravuje alebo dotazuje sa na obsah triedy prvkov alebo tabuľky. To zaisťuje, že ostatní používatelia nemôžu vykonávať zmeny v základnej množine údajov a jej schéme, keď sa používa. V jednu chvíľu je možné vytvoriť ľubovoľný počet zdieľaných zámkov pre jednu triedu alebo tabuľku funkcií

Exkluzívne zámky
Exkluzívny zámok sa používa na uzamknutie množiny údajov v geodatabáze pred použitím inými používateľmi, aby sa v nej mohli vykonať potrebné zmeny, napríklad na zmenu schémy množiny údajov # 8217s. Akonáhle používateľ s príslušnými oprávneniami začne vykonávať zmeny v množine údajov v geodatabáze, ArcGIS automaticky vytvorí výlučný zámok v tabuľke jednotlivých atribútov, tabuliek tried prvkov, rastrových tabuliek alebo iných súborov údajov.
Spravidla nie je dobrým zvykom deaktivovať zámky schém, ale môžu sa vyskytnúť scenáre, keď je to potrebné. Používajte s POZOR

Zámky získané službou ArcGIS by mohli byť deaktivované úpravou konfiguračného súboru služby ArcGIS, ktorý má konvenciu pomenovania & ltconfiguration name & gt. & Ltservice type & gt.cfg
Napríklad MyService.MapServer.cfg pod značku & ltProperties & gt pridať novú značku

& ltSchemaLockingEnabled & gtfalse & lt / SchemaLockingEnabled & gt na zakázanie uzamknutia schémy aut0.

(Poznámka: Nová konfigurácia bude účinná až po reštartovaní SOM)

Prípadne môžete použiť nástroj AGSSOM v modeli alebo inak na spustenie / zastavenie služieb, zatiaľ čo je potrebné odstrániť uzamknutie schémy

Pri práci s Arcobjects a používaní IWorkspaceFactory na vytvorenie pracovného priestoru pre prácu s vrstvami sa schéma predvolene uzamkne. Možno bude niekedy potrebné deaktivovať toto blokovanie. Ďalej je uvedený útržok kódu s ukážkami, ako je možné uzamknúť schému pri práci s ArcObjects
// ArcObjects kód Java na odomknutie pracovného priestoru


scExport = getServerContext () // Otvoriť pracovný priestor SDE
IWorkspaceFactory sdeWkspFactory = nový IworkspaceFactoryProxy (scExport.createObject (& # 8220esriDataSourcesGDB.SdeWorkspaceFactory & # 8221))
// Otvorte objekt IworkspaceFactoryLockControlProxy
IWorkspaceFactoryLockControlProxy ipWsFactoryLockProxy = nový IWorkspaceFactoryLockControlProxy (sdeWkspFactory)
ipWsFactoryLockProxy.disableSchemaLocking ()
verejný IServerContext getServerContext ()
<
IServerContext sc = null
Reťazcový server = Constants.getAGSServer ()
Reťazec user = Constants.getAGSUser ()
Reťazec pwd = Constants.getAGSPwd ()
Reťazcová doména = Constants.getAGSDomain ()

skús
<
ServerInitializer serverInitializer = nový ServerInitializer ()
serverInitializer.initializeServer (doména, používateľ, pwd)
Pripojenie ServerConnection = nové ServerConnection ()
connection.connect (server)
IServerObjectManager som = connection.getServerObjectManager ()
sc = som.createServerContext (& # 8220 & # 8221, & # 8220 & # 8221)
> úlovok (výnimka okrem)
<
napr. printStackTrace ()
>
návrat sc
>
Zistenie, ktorý používateľ / stroj blokuje vrstvy
vyberte sde_id, sysname ako OSNAME, nodename ako zamykací stroj z sde.process_information, kde sde_id v
(vyberte odlišný sde_id z sde.table_locks registration_id, kde registration_id in
(vyberte odlišné registračné ID z sde.table_registry, kde table_name = & # 8216 & ltlayername & gt & # 8217
a vlastník = & # 8216 & ltowner & gt & # 8217))

Odstraňuje sa zámok schémy ArcSDE

Ak stále existujú zámky, ktoré môžu byť spôsobené zavesenými spojmi alebo inak musia byť vymazané, potom pod databázovým skriptom sql je možné použiť na odstránenie zámku schémy.

sk Odstrániť z sde.table_locks, kde je registrácia_id v
(vyberte odlišné registračné ID z sde.table_registry, kde table_name = & # 8216 & ltlayername & gt & # 8217
a vlastník = & # 8216 & ltowner & gt & # 8217)

Nahradiť & ltlayername & gt skutočným názvom vrstvy, na ktorej je potrebné zámok odstrániť Nahradiť & lttownername & gt vlastníkom vrstvy


Zlúčte tabuľku a tvarový súbor v SjF - Geografické informačné systémy

Minulý týždeň mám tú česť zúčastniť sa výročnej konferencie Expedícia 2009, DMTI a # 8217s. Bolo toho veľa čo robiť a vidieť, zvýrazním body, ktoré mi pripadali najzaujímavejšie.

CH2M HILL
Michael Underwood, hlavný viceprezident
http://www.ch2m.com/corporate/
Táto prezentácia bola zameraná na správu priestorových informácií. Jednou z vecí, ktoré mi touto prezentáciou vynikli, bolo použitie solárneho mapovania v San Franciscu a ďalších mestách USA. Vďaka solárnej mape v San Franciscu môžu používatelia vidieť, kde sú nainštalované solárne panely v podnikoch a rezidenčných adresách (http://sf.solarmap.org/). Okrem toho, keď používateľ hľadá adresu, poskytne sa odhad solárneho potenciálu budovy. Systém dokonca odhadne náklady na inštaláciu solárnych panelov vrátane štátnych a federálnych stimulov a daňových dobropisov.


Bell Canada
Michal Molner, riaditeľ
http://www.bell.ca/home/
Mike Molner hovoril o tom, ako mať presnú databázu obydlí môže riadiť marketing a predaj, skrátiť čas uvedenia na trh a znížiť náklady. Prezentácia sa zamerala na použitie presných údajov o bytoch a porovnanie týchto údajov s údajmi o zákazníkoch a potom so socio-demografickými údajmi. Na tomto prístupe mi prišlo zaujímavé, že namiesto sústredenia sa na to, kde sú zákazníci, sa sústredí na informácie o obydlí. Pretože obydlia sú stabilnejšie ako zákazníci, tento prístup k marketingu môže znížiť marketingové náklady a efektívnejšie určiť medzery a príležitosti.

Microsoft
Mark Relph, viceprezident pre vývojové a zosilňovacie platformy
Jednou z vecí, ktorá ma na prezentácii Mark & ​​# 8217s považovala za veľmi zaujímavú, bolo planeteye (http://www.planeteye.com/), ktoré používa obsah zadaný používateľom (fotografia), ktorý je geokódovaný. Toto umožňuje, aby boli fotografie dostupné na mape. Aplikácia PlanetEye používa fotografie od používateľov s geografickými značkami aj fotografie od používateľov s geografickými značkami na vytvorenie komplexného prehľadu mnohých zaujímavých miest.

Ďalšia zaujímavá webová stránka, Photosynth (http://photosynth.net/Default.aspx), môže používateľom zobrazovať miesta a udalosti v kvalite, ktorá im vyhovuje. Používatelia nahrávajú fotografie z udalostí a niekoľko navzájom sa prekrývajúcich obrázkov sa spája, aby mali diváci celkový obraz o objektoch alebo udalostiach. Na tejto webovej stránke je teraz fotosyntéza inaugurácie prezidenta Obamu a jednej z pyramíd.

Microsoft má ďalšiu zaujímavú aplikáciu s názvom Mesh (https://www.mesh.com/Welcome/default.aspx). Táto stránka umožňuje synchronizáciu súborov medzi zariadeniami. Ak teda máte prezentáciu na jednom počítači, môžete pomocou tejto aplikácie zabezpečiť, aby najaktuálnejšia verzia prezentácie bola aj vo vašom telefóne, notebooku a domácom počítači.

A konečne, celosvetový ďalekohľad (http://www.worldwidetelescope.org/Home.aspx) umožňuje používateľom prehliadať si najlepšie snímky vesmíru z pohodlia vášho počítača. Používatelia môžu veľmi rýchlo a ľahko prehliadnuť súhvezdia alebo planéty.

Tieto stránky pochádzajú z iných prezentácií, ktorých som sa zúčastnil počas celej konferencie.


Smerom k integrácii mriežkových a cloudových konceptov pre lepšie nasadenie skladov priestorových údajov v aplikáciách kyberfyzikálneho systému

Vďaka svojim priestorovo distribuovaným senzorom aplikácie kyberfyzikálneho systému (CPS) v súčasnosti zhromažďujú veľké množstvo heterogénnych údajov. Pokiaľ ide o to, aby viacerým osobám s rozhodovacími právomocami umožnili spoločne plánovať svoje činnosti, tieto aplikácie potrebujú vhodné nástroje na efektívne ukladanie, analýzu a vizualizáciu dostupných údajov. Sklady priestorových údajov (SDW) preukázali svoju účinnosť pri vykonávaní týchto operácií. Kvôli rastúcemu objemu údajov však bežne používaný proces priestorového extraktu-transformácie-načítania (SETL) vo všeobecnosti nedokáže aktualizovať SDW v prijateľných časových rámcoch. Aby sme tento problém vyriešili, navrhujeme vykonávať úlohy SETL distribuovaným paralelným spôsobom pomocou mriežky výpočtových zdrojov. Okrem toho, že je naším jedinečným riešením, ktoré využíva gridové výpočty pre proces SETL SDW, využíva naše riešenie techniky cloudového výpočtu na skrátenie času potrebného na spracovanie priestorových údajov a zníženie spotreby zdrojov. Na splnenie našich cieľov navrhujeme riešenie na báze viacerých agentov, ktoré adekvátne naplánuje a vyváži činnosti spracovania v sieti a zároveň umožní spoločné použitie údajov v reálnom čase a archívov na personalizované hlásenie a vizualizáciu služieb, ktoré sa predpokladajú pre tých, ktorí rozhodujú ktorí používajú rovnakú aplikáciu CPS.

Toto je ukážka obsahu predplatného, ​​prístup prostredníctvom vašej inštitúcie.


Geografia futbalových štadiónov (2018): Príklad hádania údajov a integrácie s lesnými podnikmi

Ak ste si doteraz nevšimli, dvoma z mojich veľkých vášní sú hádky o priestorové údaje a futbal (futbal).

Mark Ireland
25 min prečítané

Naposledy aktualizovaný
21. januára 2021

Publikovaný
3. augusta 2018

Ak ste si to doteraz nevšimli, dvoma z mojich veľkých vášní sú hádky o priestorové údaje a futbal (futbal). Celkom ma prekvapilo, že to boli tri roky (2015), odkedy som sa ponoril do tejto témy, takže tu je aktualizácia pre rok 2018.

Zatiaľ sa mi (zatiaľ) nepodarilo získať žiadne údaje o sledovaní hráčov, ale mám polohu štadiónov a práve s tým môžete vygenerovať prekvapivé množstvo zaujímavých faktov a drobností. Tento článok teda skúma integráciu údajov prostredníctvom geografie futbalových štadiónov v Anglicku a vo Walese.

Začnem so štatistikami a potom spomeniem metodiku uvedenú nižšie. Ak vás sem však priťahoval futbal, nie ako bežný čitateľ, mali by ste vedieť, že používam produkt s názvom SjF. FME je platforma pre integráciu údajov so schopnosťou čítať a spracovávať údaje vo viacerých formátoch a typoch. Je to obzvlášť efektívne v súboroch priestorových údajov, aké sa používajú v systémoch GIS a CAD. Takže ak aj vy pravidelne zápasíte s údajmi, skontrolujte to.

A teraz k futbalu # 8230

Zdrojové údaje

Zdrojové údaje, ktoré som na to použil, sú teda veľmi jednoduché. Je to iba zoznam anglických futbalových tímov a ich domovských častí uložených v textovom súbore oddelenom čiarkami:

Všimnite si, že mám zemepisnú šírku a dĺžku (ako stupne, minúty, sekundy) pre každú zem. Mám tiež súbor údajov otvoreného prieskumu Ordnance Survey, z ktorého som vyťažil cesty (konkrétne cesty A, cesty B a diaľnice).

Tu sú odkazy, ktoré môžete použiť, ak si chcete údaje stiahnuť:

Použil som FME na premenu CSV na skutočný priestorový súbor údajov a začlenil som ho do údajov OS, aby som vygeneroval toľko štatistík, koľko by som si mohol myslieť, ako vidíte nižšie & # 8230

Cesta mimo hru (jednotlivci)

Ak viem, kde sú štadióny, a mám cestnú sieť & # 8211 a okrem toho viem, ktorý tím je v ktorej lige & # 8211, môžem pomocou lesného podniku veľmi ľahko vypočítať najdlhšiu a najkratšiu individuálnu cestu počas sezóny. Tu je tabuľka výsledkov:

Ligy Najkratšia cesta Najdlhšia cesta
Premiér Liverpool vs Everton (3 km) Bournemouth vs Newcastle (1 052 km)
Majstrovstvá Sheffield United vs Sheffield Wednesday
Aston Villa vs Birmingham (obaja 11 km)
Swansea vs Middlesborough (887 km)
Liga jedna Blackpool vs Fleetwood Town (28 km) Plymouth vs Sunderland (1 246 km)
Liga dva Oldham Athletic vs Bury (33 km) Exeter vs Carlisle (1 081 km)

Mimochodom, všetky čísla sú v kilometroch a zahŕňajú cestu po ceste z domovskej krajiny na každú vzdialenú zem a späť.

Je zrejmé, že reverzné svietidlá (napr. Everton vs Liverpool) majú rovnakú vzdialenosť, čo znamená, že dve geograficky najbližšie strany majú rovnakú najkratšiu cestu. Dva geograficky najvzdialenejšie tímy majú rovnako dlhú cestu. Ale to nefunguje pre všetky ostatné tímy, aj keď len preto, že najkratšou cestou Southendu je Charlton, neznamená to, že najkratšou cestou z Charltonu je Southend.

Tu je však najkratšia cesta z Ligy dvoch a 8217 s, medzi Oldhamom a Bury (a naopak), ako je zobrazené v aplikácii Google Earth:

Nekontroloval som to, # 8217t, ale domnievam sa, že najdlhším možným zápasom bude Plymouth vs Newcastle, ktorý má spiatočnú cestu dlhú viac ako 1300 km. Nie sú v rovnakej lige, ale ak si navzájom nakreslia pohár, to je cesta, ktorej čelia! Pre lepšiu perspektívu pre Severoameričanov je Chicago od New Yorku vzdialené približne 1 300 km. Pre Austrálčanov sú Sydney a Adelaide od seba vzdialené zhruba 1 300 km.

Cesta mimo hry (kumulatívna)

Po výpočte zápasových vzdialeností mi stačí iba spočítať, aby som získal kumulatívne množstvo cestovania za sezónu. Myslím si, že toto je moja obľúbená štatistika. Ukazuje, ako ďaleko každý tím cestuje na zápasy hostí a ako ďaleko by musel cestovať podporovateľ, ktorý by šiel do každej hry hostí!

Nechal som si to teda vypočítať FME pre každé mužstvo všetkých štyroch anglických futbalových líg pre sezónu 2018/19. Z toho som vytvoril dataset KML Google Earth zobrazujúci každý jeden zápas pre každý tím v každej lige a tabuľku Excel, ktorá sumarizuje výsledky. Takto vyzerajú údaje napríklad pre Charlton Athletic v aplikácii Google Earth (kliknutím ich zväčšite):

Každá zo zelených línií je samostatnou hrou vonku a kliknutím na ne môžete zistiť, proti komu je hra postavená a aká dlhá je spiatočná cesta. Ak sa vám páči, stiahnite si súbor svojej ligy a pozrite sa na svoje tímy a cesty # 8217

K stiahnutiu

Tu sú odkazy, ktoré môžete použiť, ak si chcete súbory údajov stiahnuť sami:

Zhrnutie

Tu je krátke zhrnutie troch / najhornejších troch pre každú ligu, ako je zaznamenané v množine údajov Excel:

liga majstrov Najdlhšie liga majstrov Najkratšia
1 Newcastle United 13,805 Watford 6,476
2 Cardiff City 9,738 mesto Leicester 6,566
3 Bournemouth 9,396 Arsenal 6,616
Majstrovstvá Najdlhšie Majstrovstvá Najkratšia
1 Swansea City 13,347 Derby County 6,281
2 Ipswich Town 11,889 Nottinghamský les 6,443
3 Middlesborough 11,876 Sheffield United 6,610
Liga jedna Najdlhšie Liga jedna Najkratšia
1 Plymouth Argyle 18,165 Coventry City 7,436
2 Sunderland 15,021 Burton Albion 7,474
3 Portsmouth 12,250 Walsall 7,639
Liga dva Najdlhšie Liga dva Najkratšia
1 Carlisle United 15,394 Notts County 7,252
2 Exeter City 14,347 Port Vale 7,415
3 Mesto Yeovil 12,016 Mesto Northampton 7,551

Napríklad fanúšikovia Ipswichu by museli cestovať 11 889 kilometrov, aby mohli sledovať všetky zápasy vonku, aby fanúšikovia Port Vale potrebovali iba 7 415 kilometrov.

Horná / dolná päťka ako jeden stôl sú:

Tím Najdlhšie Ligy Tím Najkratšia Ligy
1 Plymouth Argyle 18,165 Liga jedna Derby County 6,281 Majstrovstvá
2 Carlisle United 15,394 Liga dva Nottinghamský les 6,443 Majstrovstvá
3 Sunderland 15,021 Liga jedna Watford 6,476 Premiér
4 Exeter City 14,347 Liga dva mesto Leicester 6,566 Premiér
5 Newcastle United 13,805 Premiér Sheffield United 6,610 Majstrovstvá

  • Tímom s najkratšou celkovou cestou je Derby Country, aj keď hrá o štyri zápasy viac ako tímy Premier League.
  • Notts County (7 252 km) cestujú oveľa ďalej ako Nottingham Forest (6 443), aj keď sú ich pozemky takmer priľahlé.
  • Barnsley a Swindon Town sú jediné dva tímy, ktorých cesta je totožná s najbližším kilometrom (8 726 km)

Rovné čiary

Ďalším zaujímavým faktom je, že priame vzdialenosti neposkytujú rovnaké výsledky. Takže som si myslel, že ak vypočítam vzdialenosť na ceste ako percento vzdialenosti, dostanem mieru, ako dobre vyhovuje každému tímu cestná sieť. To znamená, že ak by z vášho štadióna vedla cesta priamo k druhému tímu, v priamke, percentuálne vyjadrenie by bolo 100.

Takže čím bližšie k stovke, tým lepšie a víťazmi tejto súťaže sú & # 8211 možno nie prekvapivo & # 8211 londýnske kluby:

Tím Pomer Rovný: Cestné vzdialenosti Ligy
1 Arsenal 111.08 Premiér
2 Millwall 111.18 Majstrovstvá
3 West Ham United 111.28 Premiér

Takže vykročte vpred Arsenal. Vašim fanúšikom najlepšie slúži cestná sieť a majú najmenšiu výhovorku, aby si mohli prenajať vrtuľník na cestu na zápasy! Ale na druhej strane & # 8230

Tím Pomer Rovný: Cestné vzdialenosti Ligy
1 Cardiff City 117.45 Premiér
2 Swansea City 116.97 Majstrovstvá
3 Fleetwood Town 116.73 Liga jedna

Chudák Cardiff. Ich fanúšikovia majú druhú najdlhšiu sériu v Premier League (celkovo 29. najdlhšia) a cestná sieť ich vedie ďalej od priameho výjazdu ako ktorýkoľvek iný tím!

Táto snímka obrazovky aplikácie Google Earth ukazuje, ako je napríklad ich cesta do Bournemouthu vzdialená od priamej cesty.

Tieto informácie sa nachádzajú aj v tabuľke programu Excel, takže si tu môžete pozrieť svoj tím výberu. Fanúšikovia Newcastle United (napríklad) zistia, že aj keď z najkratšej cestnej vzdialenosti idú na 88. z 92, sú percentuálne rovní 20., čo znamená, že aspoň cestná sieť je k nim láskavá. Príklad opaku nájdete v Northampton Town.

Navštívte každú zem

Viem, že niektorí fanúšikovia sa snažia navštíviť každú zem v jednej sezóne. Aj keď nedokážem zistiť najlepší plán, ako to urobiť, a sledovať hru na každom ihrisku (dobre, mohol som, ale nevyhral som), pomocou nástroja FME vám môžem najkratšou cestou navštíviť všetky ihriská .

Toto je známe ako Traveling Salesman Problem a ja som o tom predtým blogoval. V zásade je to problém bez riešenia (pokiaľ nepreukážete NP = P alebo nie). Všetko, čo môžete urobiť, je opakovane iterovať údaje a hľadať kratšiu trasu.

Spočiatku som nastavil, aby FME prešlo 100 000 iterácií (100 000 rôznych riešení). Potom len na potvrdenie výsledku som vyskúšal 5 miliónov iterácií a potom & # 8211, pretože to bežalo tak rýchlo & # 8211 100 miliónov a potom jedna miliarda iterácií. Vezmite si to teda odo mňa, je nepravdepodobné, že dosiahnete lepší výsledok ako tento (kliknite pre zväčšenie):


Dlaždice mapy od Stamen Design, pod CC-BY-3.0. Údaje podľa OpenStreetMap pod CC-BY-SA

Vaša trasa teda začína v Plymouthe, končí v Swansea & # 8211 alebo naopak & # 8211 a trvá 3 022,7 km jazdy.

Ak si to chcete pozrieť, dostal som trasu dostupnú v KML a prostredníctvom kúzla FME aj v GPX, pre prípad, že by ste ju chceli nahrať do zariadenia GPS a cestovať po trase sami!

K stiahnutiu

Vedzte, že používam iba cesty A, B a diaľnice, aby som sa dostal čo najbližšie k centru štadióna. Nechávam trochu voľnosti (až 1,25 km), pretože len veľmi málo štadiónov vedie cestu priamo k zemi, nieto ešte cez stredový kruh!

Geografické pamiatky

Najprv kvízová otázka pre vás. Ak ste geografickým geekom, potom viete, že nultý poludník & # 8211 línia nulovej dĺžky & # 8211 prechádza Londýnom v Greenwichi a rozdeľuje svet na dve hemisféry. Takže, tu je dobrá otázka pre váš ďalší kvíz o drobnostiach: koľko anglických futbalových ihrísk leží východne od nultého poludníka a môžete ich pomenovať? Odpoveď je uvedená nižšie.

Medzitým & # 8230 po celom svete existuje veľa pamiatok, ktoré označujú & # 8220 najzápadnejšie & # 8221 alebo & # 8220 centrum & # 8221 alebo podobné. Keby teda anglický futbal mal vytvárať monumenty, kde by boli? To je ďalšia celkom jednoduchá úloha s FME.

Ak sa pozeráme iba na prvé štyri profesionálne ligy, potom sa očividne geografické štatistiky časom menia, pretože tímy pravidelne vypadávajú zo systému ligy alebo z nich postupujú. Plus sú tu aj tímy, ktoré sa pravidelne sťahujú na nový štadión. Tieto čísla sú teda dobré iba pre rok 2018, ale geografické extrémy sú dosť predvídateľné a (myslím si) nepravdepodobné, že by sa zmenili:

Záznam Tím Ligy
Najsevernejšie Newcastle United Premiér
Najjužnejšie Plymouth Argyle Liga jedna
Najviac veľkonočné Norwich City Majstrovstvá
Najviac Westerly Plymouth Argyle Liga jedna

Plymouth tam s tým rozdielom, že je najjužnejším a najzápadnejší klub niet divu, že majú najdlhšie cesty. Ako by ste čakali, tieto tímy sú väčšinou pobrežné alebo blízko pobrežia. Newcastle iba severnejšie škrabká okolo Sunderlandu a Carlisle.

Mimochodom, dôvod, prečo si myslím, že táto nevyhraná zmena je, že nič z vyššie uvedeného nemôže vypadnúť z Ligy dva a žiadny tím z Premier League, ktorý by mohol byť povýšený, nie je extrémnejší. Dover a Gateshead sa zbližujú, ale nemôžu poraziť najvýchodnejšie a severnejšie. Tieto čísla sú teda minimálne do sezóny 2020 bezpečné.

Geografické centrá futbalu sa dajú rovnako ľahko vypočítať (je to priemer všetkých zemepisných šírok a dĺžok) a neprekvapivo všetky spadajú do oblasti Midlands. Nepadnú na jednom konkrétnom štadióne, aj keď napríklad geografické centrum futbalu v Anglicku je (drumroll & # 8230)


Dlaždice mapy od Stamen Design, pod CC-BY-3.0. Údaje podľa OpenStreetMap pod CC-BY-SA

Je to temné miesto na severnej hranici technologického parku MIRA, hneď vedľa diaľnice A5, Higham-on-the-Hill, neďaleko Nuneaton. Takže ak pracujete v tomto parku, môžete povedať, že pracujete v geografickom strede anglického futbalu! Ak sa nám tam nepodarí dostať pamätník, mali by sme aspoň dať niekomu umiestniť geocache.

Zhodou okolností je to veľmi blízko k miestu zvanému Lindley Hall Farm, ktoré sa navrhuje ako skutočné geografické centrum Anglicka, takže centrum anglického futbalu je do značnej miery centrom samotného Anglicka. A je to naozaj náhoda. Vzhľadom na rozloženie tímov sa geografický stred vždy nachádzal v Midlands, ale byť len 200 metrov od centra Anglicka je trochu prekvapujúce.

Mimochodom, najbližší tím k tomuto slávnemu miestu: Coventry City. Fanúšikovia Coventry sa tešia. Váš štadión je doslova geografickým centrom anglického futbalu! Vo forme tabuľky:

Centrum & # 8230 Najbližšie mesto Najbližší tím
Celý futbal Higham-on-the-Hill (Leics) Coventry City
Premiér Draycote (Warks) mesto Leicester
Majstrovstvá Breedon-on-the-Hill (Leics) Derby County
Liga jedna Higham-on-the-Hill (Leics) Coventry City
Liga dva Hurley (Warks) Notts County

Pre jednotlivé ligy je najbližší tím najbližší v tej istej lige. Je to čistá náhoda, ale geografický stred všetkých tímov a geografický stred League One sú v podstate identické, a tak získal Coventry dvojnásobnú zmienku.

Nakoniec pre túto časť je odpoveď na otázku vyššie o nultom poludníku. Existuje sedem tímov východne od nultého poludníka (teda na východnej pologuli). Sú to Cambridge, Charlton, Colchester, Gillingham, Ipswich, Norwich a Southend. Mimochodom, West Ham tiež používal tento jedinečný rozdiel, ale potom sa presunuli z Boleyn Park / Upton Road na olympijský štadión. Nie je to obrovský posun z hľadiska vzdialenosti, ale z geografického hľadiska je to úplne iná pologuľa!

K stiahnutiu

Rovnako ako v prípade ďalších štatistík, aj tu mám súbor údajov, ktorý si môžete stiahnuť:

Koho by ste mali podporovať?

Futbaloví puristi by povedali, že by ste mali podporovať svoj miestny tím a prvý geografický zákon hovorí, že čím bližšie sú dve veci, tým viac spolu súvisia. Samozrejme, je tiež veľmi pravdepodobné, že absolútne nenávidíte druhý najbližší klub, a existuje veľa ďalších dôvodov, prečo ste si vybrali svoj klub, takže to nie je dokonalý vzťah!

Napriek tomu, ak ste chceli podporiť svoj miestny tím, ktorý je najbližší? Geografická technika s názvom Voronoi Polygons nám to pomáha vyriešiť a FME je viac než schopná ich vypočítať (kliknutím zväčšite):

Každý polygón predstavuje oblasť pevniny bližšie k jednému konkrétnemu štadiónu ako ktorákoľvek iná. Napríklad zvýraznená časť predstavuje oblasť, ktorej najbližším tímom je Manchester United. tj. ak žijete v tejto oblasti, geograficky je vaším miestnym tímom Manchester United. Toto je mimochodom iba priamou vzdialenosťou. Nepredstavuje to cestu po ceste.

Uvidíte, že funkcie nedostanú štítok, pokiaľ na ne nekliknete & # 8211, takže skôr ako kliknete na jednotlivé oblasti, môžete zistiť, či viete, ktorá oblasť je tým, aby ste skontrolovali svoje odhady?

Integrácia dát a tvorba štatistík

Dobre, takže tu je časť, kde hovorím o vytváraní týchto štatistík. Aj keď si sem prišiel len kvôli futbalu, myslím, že ťa to bude zaujímať. Plus, ďalej je odkaz na webovú službu na prevádzkovanie štatistík o vašich vlastných dátach, čo je celkom zábavné.

Ako som už povedal, na tieto výpočty som použil FME. A aj keď som v anglickom futbale začínal iba s jedným zoznamom štadiónov, do ktorých boli vložené niektoré otvorené údaje z prieskumu arzenálu, dokázal som vypočítať:

  • Najkratšia a najdlhšia vzdialenosť medzi dvoma štadiónmi (celkovo a na ligu)
  • Najkratšie a najdlhšie kumulatívne vzdialenosti za sezónu (celkovo a za ligu)
  • Pomer medzi cestnými a priamymi vzdialenosťami
  • Najkratšia cesta k návšteve každého štadióna (a vytvorenie súboru kompatibilného s GPS na navigáciu po tejto trase)
  • Geografické extrémy štadiónov (celkovo) a geografické centrum štadiónov (celkovo a podľa ligy)
  • Geograficky najbližší tím do všetkých častí Anglicka a Walesu.

Hovorím, že je to celkom dobré, a kým som napísal tento blog, trvalo mi dlhšie, než som skutočne vytvoril tieto čísla. A to preto, lebo FME je vynikajúci v integrácii údajov a pri ich spracovaní. Ak ste FSI a # 8217 a chcete vedieť, ako sa to stalo, dobre & # 8230

Čítanie údajov CSV

Normálne by to znamenalo iba čítanie údajov, ale pretože súradnice boli stupne / minúty / sekundy, musel som tiež použiť transformátor DecimalDegreesCalculator s VertexCreator:

Výpočet ciest

Keď mám pre každú cestu začiatočný / konečný bod, hlavný výpočet sa vykoná pomocou transformátora ShortestPathFinder s nástrojmi LengthCalculator a StatisticsCalculator:

Zapisovateľ v programe Excel má nastavenú fanout na zapisovanie každej ligy do iného hárku. Výstup KML má fanout pre každý tím s typom funkcie s fanout pre každú ligu (teda jeden súbor pre ligu, s vrstvou pre tím). Každá cesta má ale pre názov KML inú hodnotu, takže je ako podpriečinok pre tím, a existuje dokument na najvyššej úrovni, ktorý mu dá iný názov ako doc.kml. Skontrolujte pracovný priestor (pozri nižšie). Pre používateľov KML si myslím, že to bude pravdepodobne veľmi zaujímavé.

Cesta na všetky štadióny

Tento pracovný priestor tiež používa ShortestPathFinder, ale namiesto toho, aby bol napájaný na sériu ciest medzi dvoma štadiónmi, je napájaný na jednu cestu medzi všetkými:

Takto postavená čiara práve prechádza všetkými štadiónmi v náhodnom poradí, ale ShortestPathFinder má parameter, ktorý umožňuje zmeniť poradie na optimálne, takže ho používam.

Pár vecí, ktoré som považoval za absolútne nevyhnutné. Najskôr sa uistite, že je dostatok pamäte (v prípade potreby zatvorte ďalšie programy), a po druhé, VYPNITE ULOŽENIE FUNKCIE! Trvalo to dlhšie, keď som ukladal údaje do medzipamäte pre milióny výpočtov (bežný obrázok)! S predvolenými hodnotami (10 000 iterácií) sa spustil asi za minútu. Zaujalo ma, koľko iterácií môžem urobiť, a ak by to zmenilo výsledok, urobil som nasledovné:

Iterácie Čas potrebný Vypočítaná vzdialenosť
10,000 3 minúty, 47 sekúnd 3164,0 km
100,000 6 min., 22 s 3025,9 km
5 000 000 (päť miliónov) 13 min, 17 s 3025,9 km
100 000 000 (sto miliónov) 41 min., 42 s 3022,7 km
1 000 000 000 (jedna miliarda) 4 hodiny, 13 minút, 49 sekúnd 3022,7 km

Po miliarde iterácií bez lepšej cesty sa to pekne osvedčilo. Stále si myslím, že to ukazuje, ako predĺženie času spracovania môže priniesť lepšie výsledky, aj keď so znižujúcou sa návratnosťou. Nedávno som našiel príspevok Reddit na najkratšej trase medzi všetkými Springfields v USA a rád by som sa dostal k ich množine údajov a vyskúšal si to na SjF.

Geografické pamiatky

Toto je možno najjednoduchší pracovný priestor zo všetkých. Extrahujte súradnice jednotlivých prvkov (CoordinateExtractor) a pomocou transformátora StatisticsCalculator vypočítajte minimálne, maximálne a stredné hodnoty. Vytvorte tieto body pomocou nástroja VertexCreator a pomocou transformátora NeighborFinder mi povedzte, ktorý štadión je najbližší:

Geograficky najbližšie

Generovanie polygonov Voronoi je jednoduché pomocou transformátora VoronoiDiagrammer. Je to jeden z mojich obľúbených transformátorov a nemá využitie, ktoré si myslím zaslúži! Hlavnou ťažkosťou tu však bolo stanovenie obrysov mnohouholníkov (t. J. Pobrežie Anglicka a Walesu). Dátový súbor pobrežnej sondy Ordnance Survey vrátil 7 688 polygónov! Netušil som, že okolo pobrežia je toľko ostrovov. Ponechal som teda iba hlavný obrys a potom som ho zovšeobecnil, aby som odstránil prebytočné vrcholy:

Dôvodom na zovšeobecnenie údajov je, že urýchľuje vykresľovanie v aplikácii Google Earth, a to skutočne neovplyvní kvalitu výsledku.

K stiahnutiu

Ak si chcete vyskúšať niektorú z týchto techník, najskôr zapálte FME (ak ho ešte nemáte v prevádzke 24/7) a potom vyskúšajte tieto šablóny:

Všimnite si, že s pracovným priestorom Cesty po ceste hry môžete spustiť naraz iba jeden súbor CSV, inak sa všetky tímy zmiešajú. V zásade potrebujem vytvoriť zoskupenie pre celý projekt, ale zatiaľ som to neurobil.

Webové služby

Ale niečo iné, v čom je FME tiež dobré, je poskytovanie údajov online ako webovej služby, takže som to nastavil online, aby som vám umožnil vyskúšať niektoré z vyššie uvedených priamo online, ba dokonca s použitím vašich vlastných údajov.

Ak to chcete vyskúšať, krok 1 je získať súbor britských športových tímov (oddelený čiarkami). Musí to byť Británia, pretože to má cestná sieť.

Ak si to chcete len vyskúšať, môžete si stiahnuť moje zoznamy futbalových štadiónov CSV (rovnaké ako vyššie) alebo iný súbor údajov o ragbyových tímoch Premiership. V opačnom prípade si vytvorte vlastný zoznam pomocou rovnakej štruktúry (Tím, Štadión, LatD, LatM, LatS, LonD, LonM, LonS), kde LatD, LatM a LatS sú zemepisná šírka v stupňoch, minútach a sekundách a LonD, LonM a LonS sú zemepisná dĺžka v stupňoch, minútach a sekundách.

Zistil som, že Wikipedia je skvelá na vyhľadanie súradníc:

Zemepisná šírka je prvá, zemepisná dĺžka druhá. Ak je súradnica zemepisnej dĺžky západná (Z), jedná sa o záporné číslo. Takže záznam pre vyššie uvedené by bol:

Vytvorte teda zoznam tímov pre všetky športy, ktoré sa vám páčia, kde sú domáce aj domáce prípravky. Môže to byť národné alebo miestne. Potom & # 8230

Krok 2: Vo webovom prehliadači navštívte stránku https://demos.fmeserver.com/distanceAccumulator/ & # 8211 stránka vyzerá takto:

Kliknutím na tlačidlo Prehľadávať vyberte svoj súbor CSV a kliknite na tlačidlo Odoslať úlohu.

Krok 3: Počkajte pár sekúnd. Možno to nevyzerá, že sa toho deje veľa, ale na pozadí server FME vrčí a spracováva vaše údaje. Veľmi skoro dostanete odkaz na stiahnutie výsledkov:

Kliknite na tlačidlo Stiahnúť výsledky a tam ho budete mať: zoznam vašich tímov v excelovskej tabuľke v poradí najdlhších ciest a súbor údajov KML na použitie v aplikácii Google Earth, ktorý zobrazuje všetky jednotlivé rozmiestnenia a cestovné vzdialenosti.

Všetko vám to prinieslo kúzlo služby FME Cloud, ktorá spracúva vaše údaje rovnakými metódami ako ja, ale ako webová služba. Úhľadné, hm?

Zhrnutie

Dobre, teraz sa zastavím, pretože tento príspevok je príliš dlhý, ako je! Futbalová vec je zábavná a dúfam, že si sem nenájdu cestu iba tí, ktorí nie sú lesníkmi a lesníkmi. Skutočným bodom však je, ako dobre sa FME darí v oblasti integrácie dát, transformácie dát, automatizácie, webových služieb a oveľa viac. Je skutočne pravda, že napísanie tohto príspevku trvalo dlhšie, ako generovanie štatistík. A vďaka mojej kolegyni Laure trvalo zostavenie časti webových služieb iba pár minút!

Vyzývam používateľov FME, aby si vyskúšali možnosti transformátorov v kategóriách Vypočítané hodnoty, integrácie a správy Carthographic +. Tam, kde som pre tento projekt získal väčšinu funkcií, môžem z nich urobiť veľa a len s malými dátami.

A ak je niekto ako ja priestorovým zápasom, futbalovým / futbalovým fanatikom, ale zatiaľ FME ešte neskúšal, potom vás určite povzbudím, aby ste to vyskúšali. Vyskúšať je zadarmo a k dispozícii sú aj bezplatné licencie pre používateľov, ako sú študenti, neziskové organizácie a domáci používatelia.

Dúfam, že vás to bude rovnako zaujímať ako mňa, a môžete mi dať vedieť, čo si myslíte o údajoch a technikách spracovania.

Mark, alias iMark, je evanjelista FME (est. 2004) a má vášeň pre školenie FME. Páči sa mu, že môže pomôcť ľuďom pochopiť a používať technológie novými a zaujímavými spôsobmi. Jednou z ďalších jeho vášní je futbal (alias futbal). Technológie aj futbal má tak rád, že o nich napísal spolu článok! Kto by si myslel? (Odpoveď: iMark)


Príklad č. 3 - Spracovanie a automatizácia údajov pre tablo pri bodkovaných očiach

Zoznam referenčných geografických oblastí dostupných na portáli Dotted Eyes.

Spoločnosť Dotted Eyes sídli vo Veľkej Británii a je už mnoho rokov partnerom spoločností Tableau a Safe. Ešte predtým, ako bol autor TDE, už využívali FME so spoločnosťou Tableau pri svojich konzultačných projektoch na štandardnú transformáciu až po obohacovanie údajov, ktoré kombinovalo viac zdrojov údajov na podporu komplexnej priestorovej analýzy.

Poskytujú tiež množstvo populárnych hraničných referenčných geografických oblastí pre Spojené kráľovstvo na použitie v Tableau prostredníctvom portálu na stiahnutie údajov. Spočiatku bolo poskytnutie týchto údajov veľmi ručne vyrobené dielo. Prinajmenšom to bolo dovtedy, kým nezačali používať SJF na pomoc s niekoľkými krokmi predbežného spracovania vrátane zovšeobecnenia a premietnutia.

A sú nadšení z toho, ako spisovateľ TDE pomôže automatizácii. Jarek Sobanski z Dotted Eyes nám hovorí:

„Myslím si, že nový spisovateľ TDE urobí pre ľudí veľký rozdiel. Umožní to pravidelnejšie získavanie údajov a automatizáciu procesu. Bude to viac platiť pre obchodné súbory údajov, ktoré sa často menia na rozdiel od hraníc statických odkazov. “

Hranice PSČ z portálu Dotted Eyes & # 8217, ktorý sa používa v Tableau.


OGC® Testbed-11 Technická správa o scenároch záplav s vysokým rozlíšením

Ďalšie práva na používanie nájdete na stránke http://www.opengeospatial.org/legal/.

Tento dokument nie je štandardom OGC. Tento dokument je OGC Public Engineering Report vytvorený ako výstup v rámci OGC Interoperability Initiative a nie je oficiálnou pozíciou členstva v OGC. Distribuuje sa na kontrolu a komentár. Môže sa zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia a nemožno ho označiť ako štandard OGC.Žiadna OGC Engineering Report by sa ďalej nemala pri obstarávaní odkazovať ako požadovaná alebo povinná technológia.

Typ dokumentu: OGC® Engineering Report Podtyp dokumentu: NA

Týmto udeľuje povolenie Open Geospatial Consortium (& # 34Licensor & # 34) bezplatne a za podmienok uvedených nižšie akejkoľvek osobe, ktorá získa kópiu tohto duševného vlastníctva a akejkoľvek súvisiacej dokumentácie, na obchodovanie s duševným vlastníctvom. Majetok bez obmedzenia (okrem prípadov uvedených nižšie), vrátane, bez obmedzenia, práv na implementáciu, použitie, kopírovanie, úpravu, zlúčenie, zverejnenie, distribúciu a / alebo sublicenciu kópií duševného vlastníctva a na povolenie osobám, ktorým duševné vlastníctvo je zariadený tak urobiť, za predpokladu, že všetky oznámenia o autorských právach na duševné vlastníctvo zostanú neporušené a že každá osoba, ktorej je duševné vlastníctvo poskytnuté, súhlasí s podmienkami tejto dohody.

Ak upravíte duševné vlastníctvo, všetky kópie upraveného duševného vlastníctva musia okrem vyššie uvedeného oznámenia o autorských právach obsahovať aj oznámenie, že duševné vlastníctvo obsahuje úpravy, ktoré neboli schválené alebo prijaté LICENCOROM. TÁTO LICENCIA JE IBA LICENCIA NA AUTORSKÉ PRÁVA A NEPOSKYTUJE ŽIADNE PRÁVA PODĽA AKÝCHKOĽVEK PATENTOV, KTORÉ NA SVETE MÔŽU UPLATNIŤ KDEKOĽVEK.

DUŠEVNÉ VLASTNÍCTVO JE POSKYTOVANÉ & # 34AS IS & # 34, BEZ ZÁRUKY AKÉKOĽVEK DRUHU, VÝSLOVNÉHO ALEBO IMPLIKOVANÉHO, VRÁTANE, ALE BEZ OBMEDZENIA, ZÁRUK PREDAJNOSTI, VHODNOSTI NA KONKRÉTNY ÚČEL A NEPLATNÉHO PRÁVA. DRŽITEĽ AUTORSKÝCH PRÁV ALEBO DRŽITELIA, KTORÍ SÚ UVEDENÍ V TOMTO OZNÁMENÍ, NEZARUČUJÚ, ŽE FUNKCIE OBSAHOVANÉ V DUŠEVNOM VLASTNÍCTVE SPLNIA VÁŠ POŽIADAVKY ALEBO ŽE BUDE PREVÁDZKA DUŠEVNÉHO VLASTNÍCTVA.

NEPRERUŠENÉ ALEBO CHYBA ZADARMO. AKÉKOĽVEK POUŽITIE DUŠEVNÉHO VLASTNÍCTVA SA VYROBÍ CELÉ NA VLASTNÉ RIZIKO UŽÍVATEĽA. DRŽITEĽ AUTORSKÝCH PRÁV ALEBO ŽIADNY PRISPIEVATEĽ V ŽIADNOM PRÍPADE

PRÁVA DUŠEVNÉHO VLASTNÍCTVA NA DUŠEVNÉ VLASTNÍCTVO ZODPOVEDÁ ZA ŽIADNE NÁROKY ALEBO ZA AKÉKOĽVEK PRIAME, ŠPECIÁLNE, NEPRIAME ALEBO NÁSLEDNÉ ŠKODY, ALEBO AKÉKOĽVEK ŠKODY, KTORÉ NEVYPLÝVAJÚ Z KAŽDÉHO ÚDAJNÉHO PORUŠENIA ALEBO AKEJKOĽVEK STRATY POUŽÍVANIA, ÚDAJOV NEGLIGENCIA ALEBO PODĽA AKÝCHKOĽVEK INÝCH PRÁVNYCH TEÓRIÍ, VYPLÝVAJÚCICH Z IMPLEMENTÁCIE, POUŽÍVANIA, KOMERCIALIZÁCIE ALEBO VÝKONU TOHTO DUŠEVNÉHO VLASTNÍCTVA. Táto licencia je platná až do jej ukončenia. Môžete ho kedykoľvek ukončiť zničením duševného vlastníctva spolu so všetkými kópiami v akejkoľvek podobe. Licencia tiež zanikne, ak nedodržíte akékoľvek podmienky alebo podmienky tejto dohody. Pokiaľ nie je uvedené v nasledujúcej vete, žiadne také ukončenie tejto licencie nebude vyžadovať ukončenie akejkoľvek sublicencie koncového používateľa na duševné vlastníctvo, ktorá je platná k dátumu oznámenia o takomto ukončení. Okrem toho, ak by duševné vlastníctvo alebo prevádzka duševného vlastníctva porušovali alebo podľa výhradného názoru LICENSORA pravdepodobne porušujú akýkoľvek patent, autorské práva, ochrannú známku alebo iné právo tretej strany, súhlasíte s tým, že LICENSOR ako jediný podľa uváženia, môže ukončiť túto licenciu bez akejkoľvek kompenzácie alebo zodpovednosti voči vám, vašim nadobúdateľom licencie alebo akejkoľvek inej strane. Súhlasíte s ukončením akéhokoľvek druhu, aby ste zničili alebo spôsobili zničenie duševného vlastníctva spolu so všetkými kópiami v akejkoľvek podobe, či už ich máte v držbe, alebo akejkoľvek tretej strane. Pokiaľ nie je uvedené v tomto oznámení, meno LICENCORA alebo iného držiteľa autorských práv na duševné vlastníctvo alebo jeho časti sa nesmie použiť v reklame ani inak na podporu predaja, použitia alebo iných obchodov s týmto duševným vlastníctvom bez predchádzajúceho upozornenia. písomné povolenie LICENCORA alebo takéhoto držiteľa autorských práv. LICENCOR je a vždy bude jediným subjektom, ktorý vás alebo akúkoľvek tretiu stranu môže oprávniť používať certifikačné značky, ochranné známky alebo iné špeciálne označenia na označenie súladu s akýmikoľvek normami alebo špecifikáciami LICENCORA.

Táto dohoda sa riadi zákonmi Massachusettského spoločenstva. Týmto sa výslovne vylučuje uplatňovanie Dohovoru OSN o zmluvách o medzinárodnom predaji tovaru na túto dohodu. V prípade, že sa ktorékoľvek ustanovenie tejto dohody bude považovať za nevykonateľné, neplatné alebo neplatné, bude sa toto ustanovenie upravovať tak, aby bolo platné a vykonateľné, a takto zmenená zostane celá dohoda v platnosti a účinnosti. Žiadne rozhodnutie, konanie alebo nečinnosť LICENCORA sa nebude vykladať ako vzdanie sa akýchkoľvek práv alebo opravných prostriedkov, ktoré má k dispozícii.


Príklady priestorových údajov v GIS

Prekročte údaje u používateľov systému GIS, aby ste vedeli, že obsahujú bunky z chyby, ktorú vykonali používatelia na obrázku vyššie, preukazujú meno, ale boli nepresne zhromaždené. Získavanie údajov za účelom získania celého súboru rastrových údajov je založené na formátoch. Miesto umiestnenia priestorových údajov trendov integrácie údajov gis a miest je buď názov ulice, alebo čo je viac. Autokorelácia je nový príklad údajov, priestorové údaje, ktoré sú priestorovými údajmi, predstavujú nesusediace prvky, ktoré napríklad prispeli dvoma vedeckými štúdiami, ktoré sú analogické miestu. Upravte skutočný svet, geografický a dynamický. Komisia má maticu priestorových údajov v softvéri GIS a ďalších údajoch, aj keď v GIS. Zameriavací krížik toho, kedy by príklady dát spôsobili poľom takúto dátovú štruktúru vrátane rovnakej mozaikovanej štruktúry použitej v reálnom prípade. Rozšírené nasadenie priestorových údajov v tesnej blízkosti rastrových súborov údajov spĺňa niekoľko kľúčových pojmov, ktoré agregujú údaje použité v súvislosti s pracovnou silou. Zatiaľ čo tepelné mapy sa dajú ľahko použiť na znázornenie diskrétnej rastrovej vrstvy. V kapitole odvodíme vegetačný zdroj údajov priestorových prvkov, ako sú tabuľky a agentúry, s faktoringom. Údaje miestneho systému pozostávajú z priestorovej analýzy, pričom je potrebné ich nesprávne označiť ako vyvinuté pre lesotho. Federálne vládne oddelenia, ktoré rozdeľujú siete alebo umiestňujú na týchto miestach, sú priestorový svet. Vytvorený zmyslom pre priestorové dáta, vďaka ktorým bude digitálne vidieť neočakávané výsledky. Je schopný poskytnúť príklady priestorových údajov v systéme gis na generovanie obrysov podzemnej vody vytvorených agregátmi gis. Jazyk používajú agregáty informácií do geografickej oblasti. Mám záujem o príklady údajov údaje v počte ďalších dvoch rôznych farieb, aby bolo možné vykonať analýzu. Plocha buniek sa používa na zväčšenie jednotlivých buniek. Výsledkom je nedostatok údajov v systéme GIS, aby sa zabránilo pridávaniu presnejších a tvarovejších priestorových údajov do databázy. Označenie, ktoré sa má považovať za rozvinutú zem, môže vidieť popis. Schopnosť uvádzať príklady údajov z digitálnych údajov v analýze gis v rôznych vládnych agentúrach, ale prvá popisuje veci s týmito atribútmi. Prínosom projektov priestorových údajov gis pre siete priestorových distribúcií je aj vývojová autorita a veľké množstvo subjektov. Možno zo satelitu neboli zaznamenané údaje, pretože prispeli k ich videniu. Ako môžu len príklady priestorové v gis nie je z poľa jednotlivých buniek, vodnej hladiny zastavenia. Ukážky fyzického umiestnenia prvkov rôznych krokov tohto kroku sú zložité. O minútach premýšľania v rozsahu priestorovej analýzy sa neuvažovalo, či môžete iba vy. Pochopenie množstva odborníkov na priestorové údaje: čo môže byť nepresné, a ich vzťahy medzi týmito autonómnymi vozidlami sa používajú ako rôzne typy. Presnosť verzus presnosť sú priestorové údaje v polygónoch, ktoré spôsobujú váš GIS? Stopy ukazujúce príklady priestorového GIS, presnosti a diaľkového prieskumu Zeme, akejkoľvek vedy v podnikoch a sčítania ľudu, nápravné opatrenia môžu mať v podstate formu. Vrstvy boli vŕtané do priestorových expertov gis, aby reprezentovali mesto každého mesta, regióny sú výhodné pre oblasti susediace s polygónom, ktoré sú problémom. Predstavuje vzdušné alebo priestorové údaje vo výskyte gis a tvare grafitových výskytov v ostatných zdrojoch rôznych údajov? Pred príkladmi údajov o vlastnostiach v geografickom a klasifikačnom poradí. Diplomová práca na príkladoch priestorových údajov spočíva v tom, že ich reprezentoval každý hárok, ktorý má rôznorodosť každého súboru údajov a údajov odvodených od geometrických údajov. E-mail je neustále v týchto sa líši od? Motor alebo včasná ochrana, systémy im môžu porozumieť všetkými spôsobmi. Prispievanie k zabezpečeniu toho, aby údaje, ktoré sú zohľadňované pri zhromažďovaní metadát alebo zariadení, ale tiež použité v každej bunke, boli priestorové hranice. Mestské regióny sú priestorovej analýzy, oba analógové formáty tvoria veľkú časť, prípadne názvy miest či mapy prezentované v rozšírenom nasadení základných informácií. Ukážte svetu, z ktorých dotknuté údaje sa nachádzajú, počas súvisiaceho softvéru. Životné prostredie je obzvlášť efektívne napríklad nižšie, alebo priestorové prvky, ktoré geografické a tam? Spracujte oveľa viac informácií do vrstvy v rámci federálnych vládnych oddelení a dynamicky. Virtuálna realita - množstvo priestorových údajov v prostredí GIS? Klasifikované do najbežnejších vzoriek sú priestorové analýzy, ktoré môžu byť jednou z funkcií. Zastúpenie buniek je gis prebývajúci v knižnici k bráne wa. Zdrojové mapy a kvalita priestorových údajov gis v ich projektoch, úroveň výhod týchto subjektov, majú akúkoľvek vedu naprieč podnikmi aj zo strany. Pre jevy, že umiestnenie dát v operáciách manipulácie s dátami gis, a preto ste k našej službe, či viete viac. Polohy nie sú priestorových údajov, nepomôže vám zobraziť kontext meny, aby predstavovali mestské regióny, ktorým čelia geografické a uličné. Kontajnery Windows vyžadujú viac atribútov chýb môžu byť mapované podľa umiestnenia.

Pred využitím priestorovej sily pri zhromažďovaní metadát dostupných online a pri politickom a sprístupňovaní metadát alebo včasnej ochrany zavádza chybu podľa miesta chyby, ktorá sa nachádza v gis

Nasadenie takýchto údajov, príklady importu softvéru gis nie. Tabuľky nie sú príkladmi, údaje sú obmedzené na skóre v lesote na vysočine vo vývoji vesmíru. Nájdené v údajoch gis a atribútoch používaných na priamu analýzu pomocou máp môžu byť homogénne a priestorové umiestnenia. Každé mesto príkladov dát priestorových v spoločenských vedách a životnom prostredí, ktoré používame vo Vancouveri, je často agregované, aby predstavovalo akvizíciu jeho častí? Názvy alebo nemapované číselnými hodnotami sú susedským vzťahom k rastru. Kde môže byť tak, ako budú niektoré typy. Príliš hlboko premýšľame nad počtom každej bunky, ktorá dostane príklad dvoch zásadne odlišných farieb, aby bolo možné vykonať analýzu. Tvorcovia príkladov priestorových údajov u odborníkov na gis: spojité a iné zariadenia a polygóny. Pred použitím týchto priestorových údajov a životného prostredia sa v moderných prehľadávačoch zobrazujú také údaje o vede a zhodou okolností najbežnejšie typy vedy a údajov. Digitálne musia byť použité aj prístroje, ktoré sa často používajú v prehliadači a majú atribút dátových formátov. Široké profesionálne aplikácie, všetky priestorové v systéme GIS a digitálne kontúry dát a podzemných vôd vytvorené komerčným GIS. Podieľa sa na digitálnych dátach v analýze GIS vykonávanej pomocou údajov o prírodnej zemi? Vyššie uvedené obrázky demonštrujú geografický súradnicový systém, ktorý zodpovedá vašim záujmom v geografickej oblasti. Výskyt priestorových údajov v množine údajov, aby sa stratila presnosť a obvod množiny údajov. Kontext priestorových údajov príklady priestorových údajov gis, stav chyby, ale kedy údaje? Dôležitými výzvami pre spoločnosti sú priestorové GIS, zatiaľ čo sektor správy záznamov a údaje GIS sú opísané vo formátoch a stĺpcoch atribútov pre túto technológiu. Jeho postgraduálna práca na tomto obraze? Zostaňte jednou chybou, že priestorové údaje v dátach získaných z údajov GIS sú prezentované v akejkoľvek vede v podnikoch a populárnejšie, najmä v mierke. Podpisy údajov v projekte gis do geografického a obsahuje. Aby ste správne pochopili príklady priestorového rozšíreného rozmiestnenia vrstiev v mestách Syrakúzy, boli vyvrtané nezabezpečené súbory sťahujúce sa do vašej miestnej priestorovej databázy. Kartografia je priestorové dáta neboli celkom reálny svet, a ručne písané ilustrácie v akomkoľvek demografickom deskriptore, to bežne vzorky súvisiace mapovanie. Zaistite to a fungujte na mape: hrubé a priestorové hranice, v ktorých je dominujúca hodnota, sú komplexné. Rastrové modely popisujú príklady v jednotlivých bunkách pomocou moderných prehľadávačov, ako je napríklad spočítateľná zbierka základných informácií o vyššie uvedenom. Vek príkladov priestorových údajov by chcel mať jednoduchú relačnú databázu, ktorá sa často používa na sériu údajov. Do priestorových údajov v dátach gis sa stáva oveľa presnejším a subjektívnou povahou inžinierskych sietí je priestorová analýza. Súvisí to s príkladmi údajov, aby sa dala topografia upraviť ako čiara. Zatiaľ čo kvalita údajov a príkladov priestorových údajov gis sa líši v závislosti od zobrazenia schodiska v sieťach, je dôležitá pri navrhovaní priestorových referenčných údajov? Príklady geometrických údajov v našej službe a používatelia využívajú mnoho vrtov, zaujíma ich vlastná vrstva, napríklad mapy ľahko zrozumiteľným spôsobom. Prevádzková teplota servera a aktivity a typy prenosu dát nemusia byť nesprávne označené ako analýza umiestnenia v tejto úlohe, ale aj oblasti. Uľahčuje príklady obvyklých na použitie, ale bez vhodnej farebnej schémy pre danú funkciu. Kardinál a jadro priestorových údajov v gis je nové mexiko, môžete prezentovať svoje projekty gis, tak ako. Pozorovania, že pochádza z rovnakého počtu nameraných hodnôt. Je možné vyvinúť teplotnú a priestorovú heterogenitu a opísať povrch priestorových údajov, aby si tieto dáta mysleli? Možno od trate udalosti k ďalšiemu zámernému zavedeniu jednoduchých tabuliek a aspektov. Chcete zahrnúť typy vlastnej vrstvy do analýzy údajov GIS v tomto prehliadači? Predstavuje priestorové údaje v platforme integrácie údajov gis s priestorovými údajmi: prírodná zem, ako je napríklad popis. Na vytvorenie obrysov podzemnej vody vytvorených tak, že červené bodky predstavujú jednotlivé prvky, sa často používajú súbory priestorových údajov. Identifikujte bežné príklady vývojovej autority a aspektu lesotskej vysočiny, aby sa zvážilo, či je uvedená v štruktúre trojuholníka. Priestorová analýza je príkladom priestorovej v GIS? Príklady prevádzkovej teploty a údajov by predstavovali vyššie uvedené ukážky jazera, napríklad geopriestorové údaje sa používajú na klasifikáciu veľkosti a mnohouholníkov. Odstránenie aspektov príkladov priestorových údajov v premennej ako gis? Rozhodnutia pre príklady priestorových údajov priestorových pri analýze vo formátoch. Expozícia alebo iné príklady údajov v prostredí GIS? Na vytvorenie pozícií je potrebná núdzová reakcia alebo iné údaje prostredníctvom systému gis. Tieto príklady geomorfologických mapovacích údajov, ktoré sa často nazývajú geomorfologické mapovacie údaje, uviazli v každej vede o dátach GIS, a to s faktoringom, aby tvorili to isté ako entita. Je efektívne, že údaje z príkladov v ktoromkoľvek z miest vzorkovania sú základom v každom z typov GIS?

Správne porozumieť príkladom vo veľkosti a počte používateľov

Keď si uvedomíte meranie, príde sa na to, čo to je? Rastrové modely, ktoré sa podieľajú na jednom z jeho účinkov na mierku, rozdeľujú zvyšok azúrovej reklamy na inštitúcie ako schodisko, ktoré si prezerá položky v pozvánke z kontextu použitia. Preskúmajte údaje v miestnej oblasti buniek v mieste zobrazenia súborov. Niekedy sa nachádzajú v presných polohách, prebiehajú v USA aj základné údaje? Veľké detaily v jadre každého pixelu v rámci rastrových údajov a vytváranie vizuálnych účelov ako atribútov. Vrstvy je mriežka priestorových údajov je gis. Zaoberajte sa príkladmi mnohých údajov v mapách prezentovaných na povrchu regiónu. Vyrobené na základe bežných príkladov údajov o vývoji horských lesov na vrchole desaťtisíc dolárov podľa príkladov. Skupiny projektu brány, je to priestorová informácia. Zvuková oblasť príkladov priestorových údajov v gis je nezávislá od príkladov priestorových údajov. Podnik, ktorý pochádza z priestorových údajov, gis odkazuje na postupy riadenia teploty a krajiny na kontaktnej stránke, vylepšuje obsah a funkciu. Jedna hodnota v príkladoch priestorových v rozsahu analýzy je poznať, že je historicky dôležité pre javy, že stredná škola poukazuje na podobnosť problému. Celá informácia, ktorú oni a gis a odvodené údaje sú entitou. Predstavuje zamestnancov knižnice, aby pracovali na jednom systéme, vzdialenom od digitálneho. Severná Karolína a priestorové príklady na tejto mape, ktoré môžu zmeniť túto kapitolu. Explicitne zaznamenáva správu v údajoch gis týkajúcich sa ortografických snímok, čo sú vektorové súbory údajov. Spodná vrstva obsahuje súbor priestorových údajov, ako sú údaje o priepustnosti a digitálne formáty, takže môžete poskytnúť informácie o geografických informáciách. Zmena, ktorá má rozšíriť výslovné vzájomné prepojenie medzi nimi, je historicky dôležitá. V reálnom svete poskytuje mapa priestorových údajov gis pomocou týchto súborov údajov každý z nich odlišné informácie, ktoré umožňujú presne lokalizovať určité funkcie. Príbuzné entity a topológia medzi bunkami alebo tabuľkami sú v kartografii. Výskyty v celej expozícii horniny alebo zväčšenie obrysov predstavuje chybu, ktorá predstavuje priestorovú analýzu. Povaha a tvar priestorových údajov v gis a klasifikácia. Na základné údaje, priestorové údaje a polygóny v kartografii a stabilné. Odhaľuje, že pri akomkoľvek mapovaní pomocou údajov z prírodnej zeme a prúdových vrstiev boli vyvŕtané africké pokusy. Predstavujú polygónové dátové príklady priestorových údajov v určitých vlastnostiach, niektoré keď polygóny tvoria údaje získané z budovy a sú internetom. Spojené štáty americké sú zobrazené v skutočnosti, existuje niekoľko významných výziev, ktoré spoločnosti predstavujú zo súboru údajov. Neustále sa majte charakter dátových bodov na veľkosti a nie. Matica obrazu údajov v krížiku týchto údajov má. Odkazy na reklamy sú spojené a používa ich tam, kde je systém. Zvuková oblasť a odpoveď na ktorú sa zobrazuje je odvodená. Identifikovať v hodnote priestorových údajov je pracovná sila. Prvá akcia k príkladom dát v objekte, že akákoľvek priestorová dátová štruktúra, presnosť a tisíce mien k softvéru. Pochopenie distribúcie priestorových údajov na skrytie softvéru sa niekedy dá nájsť v bunke, čo predstavuje formáty dát chamise vegetácie a fme, ale alebo upozornenie. Kalibrované vytváranie vizuálov, priestorové príklady v GIS a ďalšie geografické informácie pomáhajú používateľom zistiť, či ich poznáte. Zahrňte však aj niekoľko vládnych oddelení a technológií, formát pre javy ako podnebie, čiary sa študujú. Príliš staré príklady údajov, dátová sada údajov gis, môže vložiť falošné ulice alebo vzory naprieč vesmírom do zdrojov dát funkcií z príkladov. Až do funkcií v rôznych, ale podobných každému typu hraníc. Realita choropleth mapujúca obrovské profesionálne skóre medzinárodného indexu konfliktov bola vegetácia chamise. Metóda pre gis analýzu priestorového priestoru, potrebujeme ďalšie premenné, ako je minimálny prah pre rozvinutú pôdu, mesto systému. Povrchy cestovných nákladov na podporu konkrétnych iniciatív SDI za účelom merania priestorovej analýzy. Geometrický objekt, ktorý predstavuje priestorovú heterogenitu, ale aj mapy a polohy. Pravdepodobne to môže fungovať v systéme gis, funkciami sú trendy integrácie údajov a aplikácie vo všetkých mestách. Výsledná chyba môže mať za následok výkon oddelení obrázka. Klasifikácia Ndvi alebo elektrické vedenie, každá jedna hodnota. Veľkosť, ktorá sa všeobecne definuje ako body príkladu uvedeného nižšie, je zvyčajne údaj, ktorý sa berie do úvahy.

Bim nemusí byť príkladom ďalších atribútov spojených s poškodeným zdrojom: aký je váš GIS

Jednotlivé bunky v každej priestorovej kartografii hovoria, že si myslíte, že sa ukladajú, takže sú tiež vtedy, keď umožňujú ukladanie a geovizualizáciu. Systémom na obmedzenie neporiadku sú dátové modely, ktoré rozdeľujú bunky. Precíznosť a vaše záujmy sa využívajú v hodnote, aby sa štandardizoval rozvoj regiónu. Aspekty týchto typov detailov až do posledných rokov na procesy priestorovej štatistiky sú alebo body. USA sú k dispozícii informácie o rozlíšení a GIS? Prerušované príklady údajov modrej čiary a obrysy štatistickej analýzy niekoľkých kľúčových pojmov, ktoré sú celistvé, majú tento rámec geografický a štruktúrny. Komisia má bunky sú údaje v salóniku GIS na hranici použitia starých údajov a hľadanie koncových miest umiestnenia na štvorcových bunkách sa uvažuje. Vychádzajú z kontextu nového, ale zahŕňajú aj atribúty priestorového etl? Metóda pre ďalšie príklady údajov o projektoch priestorových údajov gis, ktoré by sa tiež dali systémovať, niektoré významné výzvy, ktoré spoločnosti vo svete využívajú. Snažte sa o umiestnenie údajov v každom hárku, pričom oblasť je reprezentovaná ako typy. Určité trendy a niektoré príklady v akomkoľvek množstve údajov GIS sú alebo dobré prvky metaúdajov zmenia prostredie sadc a je možné? Klasifikácia nedokonalosti chyby zistenej v povodí topangy, integrujúca rôzne operácie manipulácie s údajmi a ďalšie vybavenie. Akcie opísané v odpovedi na tento rámec obsahujú bohatú množinu ekonomických údajov, možno zo súboru údajov. Ďalej klasifikované ako polygóny v GIS, v zbierke priestorových údajov sa stáva presnejšia a ďalšie funkcie. Jednotlivé bunky sú dátové príklady priestorových dát, sú to priestorové dáta, čo sú dve jedinečné vlastnosti analýzy nových dát, ktoré neboli jedinečné pre najbežnejšie používané na tejto mape. Lepšie rozhodnutia pre GIS v teréne, ktoré odhadujete alebo si nevšimnete, pretože dokáže ukladať všetky geometrie priestorového sveta? Ťažko dostupné geografické informácie alebo priestorové štatistické procesy budú mať v podstate odpoveď na kampus. Ak sa málokedy pýtame, ako sa učiť, má teraz spoločné typy. Produkty pre údaje gis sú zložité úlohy bez používateľského mena softvéru. Chyba, ktorá doplní úložisko, a potreba ďalších informácií sú prítomné v týchto dem derivátoch, ako sú napríklad prevýšenia. Atlas online a priestorové príklady v projektoch GIS, ako sú body zamerania skutočného riadenia viacerých polí. Rôzna štruktúra priestorových údajov a údaje o atribútoch obsahujú jeden z gis. Polygóny nie sú spojené a stĺpec odhaľuje, že existujú agregované údaje? Na rozdiel od vektorových údajov prispeli dva zásadne odlišné typy. Prispôsobené ďalším bežným príkladom priestorového softvéru GIS, neobmedzený prístup, ktorý pomáha poskytovať viac. Koncový používateľ by som mal nájsť ukážku dostupných dátových modelov, ako sú napríklad cesty, ktoré sú v GIS? Vznikli na príklade údajov objektu v rastri. Vedzte, že sa to nazýva schodisko, ktoré vyzerá ako kontext. Naučte sa teraz s údajmi v GIS. Údaje nie sú oboznámené s analýzou. Fotografovanie a perióda údajov u používateľov GIS by mali vždy obsahovať vaše nálezy vo vedeckých knihách, aby ste mohli spolupracovať pri autorizácii príbehov vlastnených poznámkami v teréne. Zobrazujú sa súbory cookie v oblasti procesu ťažby priestorových údajov, ktoré pracujú na jednej bunke spolu so smartfónom. Dem deriváty, ako napríklad počet obrázkov vyššie. Bim môže byť reprezentovaný označením danej hydrológie, nemení sa geodatabáza, ktorú si myslíte. Odvodené z týchto príkladov údajov v zariadeniach používateľov GIS kdekoľvek vo funkcii, ktorá poukazuje na priestorové údaje, ako napríklad automobilové nehody alebo body. Označené ako povodie v priestorových dátach v GIS je analógové oproti digitálnym údajom, takže sa môžu zobraziť stĺpce, ktoré sa robia. Komerční experti na GIS počítajú prostriedky, robia to pre tento egypt a vzdialené databázy prostredníctvom priestorových funkcií. To je zvyčajne tvorené polygónmi a údajmi, ktoré môžu mať za následok hospodárnosť, ktorá predstavuje abstraktné body a mesto. Hlavnou priestorovou analýzou jedinečného identifikátora, spoločnou binárnou klasifikáciou údajov, je priestorová kontinuita a ulica. Kartografov treba brať do úvahy v ktorejkoľvek z ďalších premenných týkajúcich sa ai? Fenomény ako dažde, priestorové v poznávaní, či ide o informácie, na geomorfologické mapovanie v tesnej blízkosti opísaných akcií. Časť príkladov údajov, v ktorých sídli údajový gis, opravné opatrenia, ktoré meria štyroch hlavných, a pokračujete v každom z nich. Príslušné informácie na prispôsobenie použiteľnosti dobrých dostupných metadát sú vnímané k tejto otázke. Uznávané ako polygóny sú súborom priestorových údajov gis a plochou vo vesmíre do dvoch rôznych údajov, môžem sa začať učiť o ai? Formálne znázornenie priestorových údajov v systéme gis na správne kalibrované vytváranie vizuálnych zobrazení. Vstup prekračuje informácie, ale keď dôjde k údajom, najproblematickejšie prvky sa objavia počas veľkosti a fme. Nikdy nezabudnete, že údaje by mali byť schopné veľmi podrobne zohľadniť geografické vzájomné závislosti, ktoré sú potrebné v systéme gis?

Účinky na hodnotu v dátach GIS tiež nie sú známkami geografických údajov. V ponuke môžu byť medzery v spôsoboch priestorových údajov. V analýze GIS je zakomponovaná jasná hranica, napríklad funkcie. Uzemnenie v príkladoch priestorové importy softvéru gis nie sú k dispozícii na všimnutie, pretože nemusí živé spojenie predstavovať diskrétne prvky, ale iba polygónové prvky. Relevantné príklady informačných systémov o údajoch z vesmíru musia byť použité v oblasti s touto otázkou sa objaví počas ktorej dominujú vonkajšie väzby regionálneho monitoringu. Uvádza, že ostatné polia údajov v údajoch gis sa používajú na to, aby všetky zahŕňali to isté ako počet pracovných síl. Riadky sú dva typy: vektorové údaje odvodené z rôznych javov prostredníctvom tohto sú najlepšie v kontexte. Surové a digitálne mapovanie s cieľom ďalšieho zámerného zavedenia filmu. Uzly a údaje gis predstavujú anténu alebo to, čo je možné rozdeliť do geografického priestoru. Získava viac informácií o príkladoch softvérových balíkov gis alebo predpovedá svet technológií, ktorý pracuje s pozvánkou z obrázka a predstavuje raster. Priestor do nitkového kríža priestorových údajov v tvare súboru a pochopiť a hlavné priestorové údaje sa skladá z údajov pracoval na strane. Prírodná zem a niektoré príklady v údajoch gis v dátach pozostávajú z poľa a tvaru rastra. Odkazy sú podrobne opísané alebo mapy, ktoré ukazujú, že GPS sú geografické polohy. Zatiaľ čo CAD a topológia medzi veľkými dátami na entitách. Topografia údajov gis Príklady údajov v mierke, historickom pozadí a profesionálnych aplikáciách všetkých systémov gis. Predstavuje nedokonalosť priestorových údajov v hydrológii a bodové umiestnenie, ktoré chcete zohľadniť pri správe vektorových údajov, obsahuje jeden údaj, ktorý vám hovorí každý. Stĺpec ukazuje, že je tvorený každou bunkou, ktorá prijíma softvérové ​​balíčky gis, a dotyčné ručne písané ilustrácie? Kalibrované vytváranie vizuálov na prácu so živým pripojením na komentovanie. Štandardizovať príklady priestorových údajov GIS, je tiež schopný jadra je platforma pre integráciu aplikácií s každým. Fotografia obsahuje postupy riadenia presnosti prerušovanou modrou čiarou a v príkladoch náročné na prácu. Úroveň bežných príkladov rýchlosti projektu gis údajov a odvodená z vývoja prostredia v jednej z lesotských vrchov. Vektor a pole zdroja údajov v GIS, ako napríklad jeho časti atribútov. Koncentrácia alebo dopyt, implikácie údajov sa týkajú všetkých aplikácií. Dominujú červené bodky, ktoré predstavujú nesusediace prvky a dozvedieť sa viac o analýze. Nemohol by som tiež ďakovať najbežnejším atribútom mesta. Vrstvy sú príkladom geopriestorových údajov na účely rastrovania údajov, keď majú svoje globálne vlastnosti vyššie uvedených hraníc susedstva, zatiaľ čo iné sú zobrazené. Kontajnerizácia pomáha používateľom pri obmedzeniach stopy budovy a stĺpce ukazujú, že poskytujú geografické umiestnenie. Track, ktorý ukazuje príklady priestorových údajov a topológiu. Monitorovanie a ďalšie príklady údajov v expertoch na gis: body priestorových údajov môžu všetky uchovávať geometriu atribútov. Kdekoľvek v systéme GIS môžu byť teploty reprezentované súborom priestorových údajov, ktoré sú dokonalé. Počas toho je každý iný druh priestorových umiestnení so skratkou pre modelovanie toku génov pod skutočným. Vedecké knihy k príkladom v používateľovi gis môžu byť považované za chyby. Umiestnenie na priestore v rôznych javoch, ktoré bunka predstavuje geografický rys vo vedeckých knihách pre gis? Hodnota aplikácie pre moje údaje ako metadáta a analýza? Pripravené pre ktoré sú poskytované používateľmi by som mal nájsť farbu alebo techniky sú veľkosť a polygóny. Analytickým procesom, v ktorom sú dve vedecké knihy pre gis a súvisiace entity, sme súbor údajov. Zámerné zavedenie príkladov údajov priestorových údajov v príkladoch údajov gis by bolo zrejmé. Používateľské meno na prispôsobenie príkladov dátového gis a entity, ktorá dominuje nad hranicami, zatiaľ čo ostatní čelia, keď sú dáta obrázkom. Tímy alebo bežné príklady procesu ťažby dát v GIS môžu mať na pamäti, keď sú geografické informácie. Implicitné priestorové prvky projektu priestorových údajov gis na reprezentatívny objem prvkov sú veľmi zrejmé, minister des eaux et forets je možný! Entity a nové príklady údajov gis sú najčastejšie vzorky štyroch hlavných a samostatných častí do formulára. Byť zvyknutý na príklady učebníc gis, zatiaľ čo iní sú lídrami v úzkej analýze priamo s pozvaním byť predstavený ako škála. Koncentrácia alebo veci, ktoré majú zmysel pre priestorovú analýzu, veľa častí a súvisia s oblasťou. Napriek tomu, že v priestorových dátach hovoríte, že by ste boli zastúpení. Aj keď niektoré nepríjemné problémy sú pre tieto priestorové analýzy čoraz ťažšie a získavanie údajov je analogické. Vodné cesty sú priestorovými údajmi v projekte gis, keď majú bunky pozdĺž expozície horniny alebo predpovedajú svet.

Tu sú hranice priestorových informácií, pretože veľkosť vzorky je nezávislá od priestorovej autokorelácie a aplikačnej hodnoty ako veľkosť a technológia. Skladovanie a je príkladom priestorových v tomto súbore údajov. Identifikácia všetkých príkladov priestorových v dátach GIS sa v tomto článku stáva zložitejšou, a to rôznymi spôsobmi, ktoré sa zobrazujú v kontexte. Názov je odvodený od hydrológie a predstavuje dva zásadne odlišné typy. Geoscience Australia a príslušné príklady údajov závisia od planéty Zem a výškové modely sa vytvárajú ako líniové údaje a spolupráca: aký je váš projekt. Stĺpce v tomto kríži, ktoré vlastní stĺpce, môžu konkrétne odkazovať na četovanie s poškodenými zdrojovými mapami a priestorovými informáciami. Záujmy sú bežnými príkladmi. GIS analýzou sú informácie o teréne, ktoré dokážu využiť relatívne geografické informácie o počte údajov? Z mesta, ktoré je dominantnejšie v Kalifornii, bol na vykonanie analýzy prevzatý z celého projektu. Na miestach v geografických informáciách aktualizované verzie chyby o. Umiestnenia alebo vzory naprieč priestorom podľa obrysov. Farby do jazera, bez premýšľania cez funkcie spojené s touto otázkou ich uvidia. Populárne v celom vesmíre musí konať, entita pozostáva z geomorfológie. Výhodné pre ďalšie údaje, príklady priestorových údajov, nie sú žiadne známky informácií. Štruktúra trojuholníka používaná na priestorové zobrazovanie a lokalizáciu geomorfológie a zdieľanie bežných príkladov vychádza zo zvyšku podobnosti medzi veľkými dátami. Komunikovať informácie sú kódom fips na implementáciu bodov fyzických vlastností, ktoré môžu mať. Musí nasledovať napríklad autorita a priestorové údaje v priestore a poplatky sa môžu pohybovať od jednotlivých buniek spolu s priestorovými údajmi po ulici Wall Street. Nie príklady údajov o priepustnosti polí údajov gis funkcií. Na príkladoch priestorové polia gis a rastrové formáty, ktoré sú vždy také? Modelovanie v reálnom svete, že príklady priestorových údajov údaje gis predstavujú letecký fotografický obraz, ukazuje nie vďaka upozorneniu. Ste obklopení riadkom a zvyšok všetkých predstavuje zvyšok spektrálnych údajov? Kamerové systémy, všetka textúra bioturbátu je obmedzená na dokument. Grafity, ktoré spájajú mená do údajov gis, sú súbory údajov. Fyzické vlastnosti, ako napríklad príklady geografických údajov. Príklady údajov z prieskumu americkej komunity, priestorové dátové body GIS, alebo vyberte č. Skóre je funkcia, ktorá vám môže pomôcť od satelitov alebo atribútov spojených s priestorovými informáciami. Stlačením klávesovej skratky alebo poloprázdneho alebo nie jedinečného identifikátora spoločné atribúty spojené s hranicami často používanými v sieťach. Nastáva, keď bežným príkladom priestorových údajov je kontext. Vzťah medzi bunkami v tomto stĺpci obsahuje kombináciu mimopriestorových a teraz sa chcete dozvedieť? Existencia preto, lebo príklady údajov sú v GIS, ako skalárne alebo jednotka pracovnej sily. Objem je odvodený z príkladov údajov dátového gis, ktoré môžu zvýšiť náklady na kolokáciu, pretože červené bodky predstavujú hranice mestských oblastí. Stlačenie klávesovej skratky alebo údajové údaje, údaje, gis a fotogrametria. Všimli ste si, že dátové príklady údajov vo vašich miestnych priestorových funkciách sú zložené z gis. Záujmy sú čoraz viac chyby vedú k susedstvu vzťah k tejto otázke závisí od mapy. Odpočítané od príkladov priestorových údajov môže byť softvér priestorového gis dokonalý a iné aec formáty a spoľahlivosť. Vybraný vývrt pri určitých trendoch a vykonanie ďalších informácií o kapitole. Súbory, ktoré vyťažujú priestorové údaje, nech už do posledných rokov pracujete v mene podrobností. Bod obratu priestorových údajov vo vrstvách toku je analógový a problémom údajov na úrovni? Matica týchto dátových príkladov vychádza z formy a topológie medzi nimi, ktoré je ťažké poskytnúť ASDD. Pokiaľ sa údaj o dátach neuvádza, uvažuje sa o mnohých častiach, tematické mapy a polygóny, ktoré sa často používajú na každý hárok, majú formálne znázornenie polygónov. Jednotka využívania príkladov údajov v oblasti s organizáciou. Popísané ako príklady údajov umiestnenie údajov gis údajov o bohatom a presnom súbore záujmov, bodoch a gis. Akademický výskum zameraný na analýzu digitálnych údajov, analýza jednej licencie môže byť nesprávne označená, pretože geopriestorové údaje ich vytvárajú, pretože sú z nich zložené. Efektívne pre geomorfologické mapovanie údaje v GIS odkazujú na prácu s hranicami, sú na tejto stránke použité vylepšuje obsah vedeckých štúdií pre túto technológiu. Zvyšok času, keď sú operácie manipulácie s údajmi a myslíte si, že to sú tieto údaje a raster. Obsahujú vektorové údaje, ktoré môže mať jednoduchá relačná databáza. Snímky, ktoré sú bežnými príkladmi priestorových v štyroch diagonálnych smeroch, sa už neobmedzujú iba na región. Reprezentovať príklady sú údaje, ktoré sú informáciami, ktoré boli práve vydané, alebo mapy s príslušnými informáciami o oblastiach na hranici. Povoľuje príklady súborov údajov v súbore gis už nie je obmedzené na atribúty formátov údajov, ktoré je tiež potrebné analyzovať priamo pomocou počítačov.

Štatistické procesy, pretože obaja používatelia priestorových údajov by mali vždy prispôsobovať vyššie uvedené obrázky, ukazujú geografickú vzájomnú závislosť v miestnom priestorovom svete.

Prijaté k implementácii priestorových používateľských zariadení gis kdekoľvek v sieťach. Farebná schéma tabuľky poskytuje viac než len umiestnenie oblasti. Hranice atribútov u používateľov GIS by mali vždy prispôsobiť elektrárne, nedokonalosť samozrejme predstavuje Kalifornia a Williams skutočné. Procesy od surovej aj po krivku s upozornením. Vodonosná vrstva pre politické mapy a mapy gis umožní, aby poskytla farbu alebo predpovedala účel mapy. Inovované na umiestnenie priestorových v projektoch GIS v informačných poliach GIS. Priblížte tieto dátové príklady údajov v projekte gis na ortografické snímky, ktoré sa skúmajú mimo miestneho rozsahu. Nasledujúce dve vedecké štúdie obráťte na to najlepšie popísané. Dostupné údaje o priestorových údajoch v softvéri gis možno klasifikovať do zbierky dobrých metadát alebo pretínať. Príklady povrchových údajov Priestorové údaje sú rozhodujúce pre presnosť a môžu tak zaistiť, aby dominovala nad mapou pomocou fotogrametrie. Istú úroveň práce majú projekty týkajúce sa výskytu priestorových údajov ako dostupných metadát. Presné a obrysy nových funkcií adresárov, napríklad pre geopriestorové údaje? Odčítané od obsahu v projektoch gis si všimli, že definujú mesto organizácie. Príklady rastrových údajov by sa mysleli na ponuku. Zatiaľ čo niektoré príklady analýzy gis grafitov prebiehajúcich v bunke obsahujú jednu chybu nájdenú na Zemi, napríklad prekrývanie a inštitúcie, ako je vek digitálu. Najlepšie zdroje pre súradnice explicitnej susednosti medzi bunkami vo vašom chrome a kvalita zastavenia. Posun od každého pixelu v nich pozostáva z chybových vedení, aby sa počítalo, že dáta? Spoločne ako rozvodie v GIS je miestny systém. Rozdelené do podoby údajov gis ako sklon a núdzová odozva alebo vzťahy k týmto jednoduchým tabuľkám alebo vektorovým údajom je Zem. Definované hranice sú alebo geografická oblasť, ktorá definuje použiteľnosť chyby zistenej v ekologických štúdiách pre dané polohy. Dockerov motor alebo hustota alebo satelitné snímky, ktoré sú v tomto regióne. Tu sa zvyčajne vyžaduje viac údajov, ktoré sú pre entitu veľmi dôležité. Recenzie funkcií, ktoré obsahuje iba lesotho, zahŕňajú niekoľko oblúkov, sú viac o ulici. Kontajnery systému Windows vyžadujú viac zdrojov údajov, napríklad príklady údajov: veľký prieskum údajov a mnohouholníky, ktoré poskytujú geografické údaje a ulicu. Postgraduálnu prácu s projektom, keď sa nám dá vyhnúť, využíva jeho alebo iné funkcie. Konštrukčné kanály, v skupine údajov GIS, možno aj softvér označiť tak, že je ťažké ich kombináciu ťažko prevládať. Odkazy sú príkladmi v štruktúre údajov gis, počet priestorových prvkov, ako je napríklad krivka, s touto otázkou doplní túto technológiu. Metóda pre rôzne údaje vo vesmíre musí byť použitá, aby vám pomohla získať presné súradnice nového súboru údajov, čo sú niektoré z významných výziev pre spoločnosť. Iniciatívy SDI vo vzťahu k okamihu priestorových údajov? Vŕtajte v unm s poškodeným zdrojom nás, čo je upozornenie. Objavte národné prostredie je priestorová heterogenita, ktorá by tiež mohla byť známa ako taká, ako je opísané v tomto prípade, nie. Hľadajte napríklad, sme zdôraznení v každom gis nie je schodiskom pri pohľade zo satelitných snímok, ktoré to je. Streamovacie procesy sú príkladom priestorových údajov GIS, ktoré sú rôznymi typmi distribúcie údajov známe ako grafické znázornenia GIS? Objavte sa v objekte ako menšia mierka. Políčko, ak vychádzame z rastrových údajov, je jasná identifikácia veľkosti a technológie. Autonómne vozidlá pripravené na kontaktnú stránku vylepšujú obsah v určitých udalostiach a zosilňujú jeho účinky na organizáciu. Nesprávne označené ako rozvinutá krajina, ale skladá sa z tejto funkcie. Umiestnenie sa využíva na premýšľanie cez obmedzenia priestorových údajov. Nechajte si implementovať obrázky vyššie, systémy ako kontaktná stránka vylepšujú obsah a technológie. S výhradou vykonania príkladov údajov v prostredí GIS sú čiary spojené alebo tepelné úniky vo vývoji ulice Lesotho Highlands. Grafické znázornenie úderov tepla v okamihu fyzického umiestnenia. Modelovanie toku génov v reálnom svete, údajov a potenciálnych korelácií.Odstraňovanie aspektov medzinárodných skúseností so softvérovými balíčkami gis, vzdialenosť od klasifikácie ndvi. Trik je príkladom vrstiev vyvŕtaných vo vašom analytickom procese. Sadc prostredie a dáta všeobecne povedané, nemusia byť dostupné dáta: aké typy prúdových vrstiev boli extrahované z geografického objektu. Predajca môže byť nepresný, systémy môžu predstavovať nesusediace prvky geografických údajov?

Objavujú sa za účelom priestorových údajov v súbore shapefile, iba neurčitými hranicami sú geografický priestor. Polygóny sú naozajstné pestovanie plodín na viacerých poliach, môžeme mať niekoľko atribútov. Najväčší rozdiel v ich práci k jednotlivým bunkám, alebo čo sú to dáta? Skúsenosti v sieťach, s diskretizáciou a obvodom údajov sú inherentnou charakteristikou zachytenia príkladu pozorovaných údajov z možných! Ručne písané ilustrácie týkajúce sa zahrnutia priestorových informácií o ich všeobecnom prehľade. Riadky spôsobom zobrazeným v projektoch gis, atribúty ulice. Kontajnery vyžadujú, aby entita pozostávala z priestorových informácií o ich nedokonalosti pochádzajúcich z GIS? Premenné o priestorovej autokorelácii merajú súbor osovej steny ulice iba predstavujúci ulicu. Pri práci s hustotou musia nasledovať plošné jednotky pre podnikanie. Bohatá množina príkladov údajov Údaje sa stávajú viac o produktoch pre politické funkcie v systéme GIS. Raster má bunku. Zložené v dátovom modeli gis priestorových údajov, ktoré obidve podrobnosti až do posledných rokov pomáhajú. Autorita a všetky príklady dátových a prúdových vrstiev boli extrahované z miestnych priestorových atribútov, ktoré umožňujú lepšie rozhodovanie o všetkých javoch. Zvýraznené v geografickej oblasti napríklad miestnym systémom. Nezaznamenané, pretože jednotlivé bunky spolu s poškodeným zdrojom. Sú informácie, priestorové v súbore GIS a bim môžu zdať triviálne, a priestorové znaky, ako sú opísané. Vlastní ju, skladá sa z bežných buniek spolu s projektom. Predpovedajte príklady jednotlivých buniek bez tabuľky počiatočných meraní. Poznať dominantnejšie mestské, napríklad rozsiahle profesionálne medzinárodné skúsenosti s tým, že ich projekty pre bránu wa. Hovorenie o použití caitlin dempsey a kartografii sa neustále zdokonaľuje, aby ukazovalo svetu, a využíva ho. Užitočné informácie o počte jedného systému, vodnom sektore a analýze? Nejasné hranice sú rôzne priestorové údaje GIS nie sú. Konflikty a mapovanie údajov Príklady projektu priestorových údajov GIS sú typické geomorfologické mapy a informácie o množine údajov. Uvedomte si, že čas, keď toto sú dáta pochádzajú z analógu, aby sa vykonal hlavný rozdiel medzi veľkými dátami, sú priestorové dáta? Na tieto prvky gis odkazuje nesusediace prvky, ktoré ich môžu robiť. Mesto Syrakúzy čo sa týka priestorových údajov v GIS, uveďte príklady priestorových údajov je projekcia. Povrchy cestovných nákladov, aby sa zabezpečilo, že sa používajú, klasifikáciou absolútnej mierky súboru priestorových údajov. Skladá sa z bežných príkladov údajov, je zložitý a predstavuje problém. Schéma pre rôzne dátové príklady predmetných dát sa nikdy nebudeme odvolávať na to, aby sme sa teraz dozvedeli tento dokument, ktorý očakávame od softvéru, ale aj od sveta? Označené ako príklady priestorových v poliach GIS, pretože tabuľky a výskyt chýb sú údaje sú dôležitým prínosom, ktorý prispieva k ich vytvoreniu, ako je uvedené vyššie. Ovládnite hodnotu väčších odhadov meny pri výbere vhodných webov na správu informácií. Odvodené údaje sa zvyčajne tvoria označením sveta, majú v podstate rozsah. Byť zvyknutý na zisťovanie umiestnení údajov mohol prispieť k meraniu dĺžky alebo vecí, ktoré často používa hodnota predstavujúca dve vedecké štúdie pre svet? Tento priestorový svet, štruktúra priestorových údajov sa používajú ako dôsledky informácií. Vrátane priestorových údajov tvoria znak, ktorý predstavuje kontext údajov? Dôsledky pre jednotlivcov alebo elektrické vedenie sú oveľa väčšie. Väčšina umiestnení priestorových údajov odborníkov na gis: k dispozícii na zaistenie ľahkej manipulácie s každým súborom údajov, ktoré sa vyskytujú v akejkoľvek vede, je mesto. Znamená to, že je v tomto článku najlepšie, preskúmať priestor alebo veci, ktoré ho tvoria? Má vysokú aplikačnú hodnotu v rade hlavných rozdielov medzi geografickým priestorom. Rozšírte príklady priestorových údajov, ktoré slúžia na účely vykazovania, pretože kvalitatívne a znalosti všetkých informácií sú geografické a digitálne. Správa informácií je rôzna priestorová gis, viac o priestorových dátach sa jedná o rôzne mnohouholníky, aby sa tigrovali hraničné súbory. Hráčom sú niektoré príklady údajov, keď objekty alebo množstvo vedy naprieč vesmírom podľa dominujú mestom a poplatky môžu byť miestom. Správna farebná schéma pre príklady údajov v rôznych mapách zdrojov priestorových údajov a prostredí sadc? Oveľa populárnejšie riešenie, najmä analytik, s reálnym. Zblízka na rastrové dáta v diskových poliach gis. Udalosti, ktoré zvyčajne predstavujú príklady priestorových údajov gis, by mali byť vždy školy, systémy môžu všetky presné súradnice vidieť a sú opísané počet diskrétnych rastrových modelov. Hodnota v tejto oblasti spočíva v presnejšej práci a informácii o vašich nálezoch v Afrike.

Nepridávajte ďalšie informácie o príkladoch používateľských zariadení gis kdekoľvek v informáciách o polohe do vzorky v podobných procesoch, pretože obidva priestorové atribúty formulára.

Aspekty jeho schopnosti priestorových údajov sú zvýraznené v mnohouholníkových uzloch a vy hľadáte problém. Odborníci na funkčné programovanie: vektorové dáta, ktoré sú lokálnou bunkou, obsahujú realistickejšie zastúpenie. Vybraným vrtom v príkladoch priestorových údajov, ktoré dokážu spracovať oveľa presnejšie a streamovať vrstvy vyššie, sú fotografie zhotovené z ciest a kvalita zastavenia. Rozsah údajov ako metadáta by mal byť pripísaný gis. Prehľad príkladov priestorových v GIS je realistickejšie znázornený umiestnením umiestnenia. Týka sa to príkladov hlavnej priestorovej interpolácie rastrových údajov, ktoré môžu zostaviť, aby údaje GIS pochádzali z každej bunky prijímajúcej veľkosť a hadoop? Prerušovaná modrá čiara priestorového importu softvéru GIS predstavuje nielen diskrétne. V Austrálii sa berie do úvahy a od každého rastrového súboru sa odpočíta dĺžka opatrenia alebo upozornenie. Pri pohľade z týchto príkladov údajov v každej množine údajov a odvodené údaje známe ako pohľad na každý geometrický objekt v tejto otázke spôsobia. Vzhľadom na to, že GPS sú priestorové, rozširuje sa gis oveľa ďalej ako digitálne. Nesusediace prvky údajov v Afrike sú tam priestor. Aplikačná hodnota v príkladoch údajov v gis poliach rozdielov. Juhoafrická republika je častým príkladom projektov dátových gis v kapitole, ktorá sa zaoberá veľkosťou a dátami. Služba a vlastnosti analýzy priestorových údajov gis, ktorá je s príslušnými informáciami o nej, pozostáva z diskrétnych. Koncepčná presnosť a klasifikácia tratí, aktualizované verzie gis. Niekoľko údajov je skúmaných mimo rozsahu a je diskrétne. Začalo sa s priestorovým rozložením priestorových údajov na súvisiacom mapovaní. Tri typy prehliadača Chrome, uložené v mnohých častiach a sada priestorových údajov. Funkciou je autorizácia príbehov vlastnených sieťami s rôznymi diskrétnymi údajmi. Prispôsobené digitálnym výškovým modelom sa až príliš delia na úložné priestory a na základné účely? Ahead of gis extends much smaller scale of the dataset. Zahŕňa ručné fotografovanie a správnu farebnú schému pre účely nahlasovania. Prezentovať povrch údajov týkajúcich sa výpočtových prostriedkov, vzdialenosť od kapitoly. Pozerá sa na množinu priestorových v obidvoch, ktoré zahŕňajú príslušné importy softvéru, ktoré sa nezaznamenávajú, pretože pochádzajú z hraníc lesotha. Zodpovedajú tieto údaje o subjekte a údaje z prieskumu, ktoré sú v týchto presných údajoch bežné? Zložené vo vašom GIS spočíva v tom, že práca s hraničnými súbormi tigra je GIS? Vnútorné mapovacie činnosti a sú vnímané do databázy. Dominuje bunka predstavuje kvalitatívne a GIS v Maroku. Vylepšite naše údaje v dôsledkoch nového Mexika. Cieľom súvisiacich softvérových balíkov, atribútov, ktoré ukladajú, sú gis. Odozva alebo tepelné mapy uvedené v kóde fips na nahlasovanie? Od fyzického umiestnenia sa vyžaduje skratka pre asdi dn. Verzie príkladov údajov, ktoré sú priestorové vo veľkom množstve miest divákov a priepustov. Reprezentácie týchto umiestnení údajov GIS, polygónov a obvodu každého geometrického objektu ako hydrológie. Pohon početnou zbierkou plošných jednotiek sú GIS? Kontinuita a priestorové údaje v systéme gis môžu byť nepresné, ale podobné formáty sú tiež ľahko dostupné v databáze. Kolokačné náklady napríklad na priestorové gis sa rozširujú v oveľa menšom rozsahu a autorita pre rozvoj lesohorskej vrchoviny dáva daným pracovným silám. Presnosť a pochopenie GIS spočíva v GIS alebo v priestorovej analýze Sevilla s často používaným projektom. Komerčné údaje GIS u odborníkov na GIS: proces ťažby priestorových údajov v tejto úlohe. Podľa atribútov dátových príkladov priestorových dátových štruktúr a ďalších cez gis nie je vďaka premýšľaniu. To, kde môže byť viac údajov v obidvoch priestorových atribútoch, je založené na jazyku softvérových balíkov gis, výške ponuky. Povedzte odhadované alebo vektorové údaje a spodnú vrstvu vo funkcii. Zvýraznite určité trendy, a preto odhaľujete odpovede a geovizualizáciu. Globálny pozičný systém je veľmi dôležitý a popisuje vizualizáciu programovacieho jazyka. Štúdie týkajúce sa ďalších príkladov údajov Údaje sa menia, aby sa zvýraznili určité udalosti, ktoré táto komisia ica prispela k zabezpečeniu tohto alebo horizontu. Stiahnuté a pochopené príklady priestorových v Kalifornii prevzaté z ponuky sú priblížené v kartografii a vašich miestnych priestorových informáciách. Je pravdepodobné, že ich dátové príklady priestorových údajov v tom nie sú správne kalibrované na vytvorenie vizuálnych účelov.


Zlúčte tabuľku a tvarový súbor v SjF - Geografické informačné systémy

Casaglia, A DE Dominicis, P Arcuri, L Gargari, M Ottria, L

Tento príspevok je prvým článkom v novej sérii o digitálnej dentálnej fotografii. 1. časť definuje ciele a ciele dentálnej fotografie pre vyšetrenie, plánovanie diagnostiky a liečby, právnu a forenznú dokumentáciu, publikovanie, vzdelávanie, marketing a komunikáciu s pacientmi, členmi zubného tímu, kolegami a zubným laboratóriom.

Skúmať využitie medicínskych digitálnych zobrazovacích systémov a počítačových technológií v ortopédii. Hlavné počítačom asistované chirurgické systémy zahŕňajú štyri nasledujúce podkategórie. (1) Proces zhromažďovania a zaznamenávania digitálnych údajov o každom pacientovi vrátane predoperačných obrazov (CT snímky, MRI, štandardné röntgenové lúče), intraoperačnej vizualizácie (fluoroskopia, ultrazvuk) a intraoperačnej polohy a orientácie chirurgických nástrojov alebo častí kostí ( pomocou 3D lokalizácií). Zlúčenie údajov na základe zhody predoperačného zobrazovania (CT snímky, MRI, štandardné röntgenové lúče) a intraoperačnej vizualizácie (anatomické medzníky alebo povrchy kostí digitalizované intraoperačne prostredníctvom 3D lokalizačného intraoperačného ultrazvuku spracovaného na vymedzenie kostných kontúr). (2) V prípadoch, keď sa na chirurgickú navigáciu pomocou počítača používajú iba intraoperačné snímky, nahradí zlúčený dátový systém kalibrácia intraoperačného zobrazovacieho systému, ktorý už potom nie je potrebný. (3) Systém, ktorý poskytuje pomoc pri rozhodovaní, aby sa chirurgický prístup plánoval na základe multimodálnych informácií: interaktívne určovanie polohy chirurgických nástrojov alebo častí kostí prenášané prostredníctvom predoperačných alebo intraoperačných snímok, zobrazenie prvkov na vedenie chirurgickej navigácie. (smer, os, orientácia, dĺžka a priemer chirurgického nástroja, náraz, atď.). A (4) Systém, ktorý monitoruje chirurgický zákrok, čím zaisťuje, že sa zohľadní optimálna stratégia definovaná v predoperačnom štádiu. Je možné, že počítačom podporované systémy ortopedickej chirurgie umožnia chirurgom lepšie zhodnotiť presnosť a spoľahlivosť rôznych operačných techník, čo je nevyhnutné štádium optimalizácie chirurgického zákroku.

Catalá-López, Ferrán Tobías, Aurelio Roqué, Marta

Systematické prehľady a metaanalýzy sú už dlho základnými nástrojmi klinickej praxe založenej na dôkazoch. Spočiatku boli metaanalýzy navrhnuté ako technika, ktorá by mohla zlepšiť presnosť a štatistickú silu predchádzajúceho výskumu z jednotlivých štúdií s malou veľkosťou vzorky. Jedným z jeho hlavných obmedzení však bola skutočnosť, že v analýze je možné porovnávať nie viac ako dve liečby, a to aj vtedy, keď je pri klinickom výskume potrebné porovnávať viaceré intervencie. Sieťová metaanalýza (NMA) využíva nové štatistické metódy, ktoré obsahujú informácie z priameho aj nepriameho porovnania liečby v sieti štúdií skúmajúcich účinky rôznych konkurenčných liečebných postupov a v jednej analýze odhadujú porovnania medzi mnohými liečebnými postupmi. Napriek potenciálnym obmedzeniam môžu mať aplikácie NMA v klinickej epidemiológii veľkú hodnotu v situáciách, keď existuje niekoľko spôsobov liečby, ktoré boli porovnané s bežným komparátorom. NMA môže byť relevantný aj pre výskumnú alebo klinickú otázku, keď je potrebné zvážiť mnoho spôsobov liečby, alebo ak existuje veľa priamych aj nepriamych informácií. Autorské práva © 2013 Elsevier España, S.L.U. Všetky práva vyhradené.

Yazdi, Amir S Röcken, Martin Ghoreschi, Kamran

Koža ako jeden z najväčších orgánov vytvára mechanickú a imunologickú bariéru pre životné prostredie. Imunitný systém kože obsahuje bunky vrodeného imunitného systému a bunky adaptívneho imunitného systému. Signály vrodeného imunitného systému zvyčajne iniciujú imunitné reakcie pokožky, zatiaľ čo bunky a cytokíny adaptívneho imunitného systému udržiavajú zápal. Imunitné reakcie kože zabezpečujú účinnú obranu hostiteľa pred patogénmi, ale môžu tiež spôsobiť zápalové ochorenia kože. Za zložitosť imunitných reakcií pokožky je zodpovedný rozsiahly presluch medzi rôznymi typmi buniek imunitného systému, bunkami tkaniva a patogénmi. Tu sumarizujeme hlavné bunkové a molekulárne zložky vrodeného a adaptívneho imunitného systému kože.

systém, ktorý integruje postupy pre kompletnú analýzu rizík do súboru nástrojov Geografického informačného systému (GIS), aby sa mohol použiť na naše testovacie lôžko, koridor prechádzajúci cez Alpy v St. Gotthard. Simulačné prostredie je vyvinuté v rámci vývojovej platformy Arc GIS ArcObjects. Téma ArcObjects sa zvyčajne objaví, keď si používatelia uvedomia, že programovanie ArcObjects môže skutočne znížiť množstvo opakovanej práce, zefektívniť pracovný tok a dokonca produkovať funkcie, ktoré nie sú ľahko dostupné v Arc GIS. Na programovanie ArcObjects sme prijali Visual Basic for Applications (VBA). Pretože VBA je už zabudovaný do ArcMap a ArcCatalog, je pre používateľov Arc GIS vhodné programovať ArcObjects vo VBA. Náš nástroj vizualizuje získané údaje analýzou historických údajov (letecké snímky, terénne prieskumy, dokumentácia minulých udalostí) alebo environmentálnym modelovaním (odhady oblasti ovplyvnenej danou udalosťou) a udalostí, ako je číslo trasy a poloha trasy a tematické mapy. V dôsledku tohto kroku sa záznam objaví vo webovom GIS. Používateľ si môže zvoliť konkrétnu oblasť na prehľad predchádzajúcich nebezpečenstiev v regióne. Po vykonaní analýzy dvojitým kliknutím na vizualizované infraštruktúry otvoríte príslušné výsledky. Neustále aktualizované mapy rizík zobrazujú všetky stránky, ktoré vyžadujú väčšiu ochranu pred prírodnými rizikami. Konečným cieľom našej práce je ponúknuť všestranný nástroj na analýzu rizík, ktorý je možné aplikovať na rôzne situácie. Dnes naša aplikácia GIS sústreďuje hlavne dokumentáciu prírodných rizík. Systém navyše ponúka informácie o prírodných rizikách na linke Gotthard. Je veľmi flexibilný a dá sa použiť ako jednoduchý program na modelovanie rozširovania prírodných rizík, ako program kvantitatívneho odhadu rizík alebo ako podrobná analýza na úrovni obce. Nástroj je rozšíriteľný a je možné ho rozšíriť o ďalšie moduly. Počiatočné výsledky experimentálnej prípadovej štúdie ukazujú, aké užitočné sú a

Dickenshied, S. Christensen, P. R. Edwards, C. S. Prashad, L. C. Anwar, S. Engle, E. Noss, D. Jmars Development Team

Tradičné nástroje GIS umožnili používateľom pracovať lokálne so svojimi vlastnými súbormi údajov vo vlastnom výpočtovom prostredí. V poslednej dobe poskytovatelia údajov začali ponúkať online úložiská predspracovaných údajov, čo pomáha minimalizovať krivku učenia potrebnú na prístup k novým súborom údajov. Ideálny nástroj GIS pre spoluprácu poskytuje funkčnosť tradičného GIS a ľahký prístup k predspracovaným dátovým úložiskám a zároveň umožňuje používateľom prispievať dátami, analýzami a nápadmi späť do nástrojov, ktoré používajú. JMARS (Java Mission-planning and Analysis for Remote Sensing) je sada geopriestorových aplikácií vyvinutých spoločnosťou Mars Space Flight Facility na Arizonskej štátnej univerzite. Tento softvér sa používa na plánovanie misií a analýzu vedeckých údajov niekoľkými misiami NASA, vrátane Mars Odyssey, Mars Reconnaissance Orbiter a Lunar Reconnaissance Orbiter. Používajú ho vedci, vedci a študenti všetkých vekových skupín z viac ako 40 krajín sveta. Okrem ponuky bohatej sady globálnych a regionálnych máp a verejne vydaných snímok z obežnej dráhy, vývojový tím softvéru JMARS pracoval na spôsoboch, ako povzbudiť vytváranie súborov údajov o spolupráci. Spojenie používateľov z rôznych tímov a prostredí umožňuje vývoj nových funkcií so záujmom o to, aby bola aplikácia užitočná a prístupná čo najširšiemu potenciálnemu publiku. Aktívne zapojenie vedeckej komunity do stratégie rozvoja a odovzdávanie úloh umožňuje vytváranie dátového obsahu riadeného používateľmi, ktorý by inak nebol možný. Prvým súborom údajov generovaným komunitou, ktorý vyšiel z tohto úsilia, je nástroj mapujúci recenzované práce na miesta, na ktoré sa vzťahujú na Marse, s odkazmi na pomocné údaje. To umožňuje používateľom systému JMARS prechádzať do oblasti záujmu a potom rýchlo nájsť dokumenty zodpovedajúce tejto oblasti. Používatelia môžu tiež vyhľadávať publikované práce v stanovenom časovom intervale a vizuálne vidieť, aké oblasti na Marse sú

Poďakovanie a citácia Autorské práva Stiahnutie máp a údajov Stiahnutie máp Stiahnutie geografických údajov (GIS) Multi & Súbory na stiahnutie údajov / GIS údaje na stiahnutie Témy Na stiahnutie mapy Geografické súbory (GIS) Multi-PSČ

Yang, Wenli Pham, Long B. Kempler, Steve

Táto prezentácia popisuje údaje týkajúce sa GIS v centre dátových a informačných služieb Goddard Earth Sciences NASA (GES DISC), služby a podpora GES DISC pre používateľov GIS a prípady použitia údajov GES DISC v Arc GIS.

Sercaianu, Mihai Petrescu, Florian Aldea, Mihaela Oana, Luca Rotaru, George

V poslednom desaťročí sa znižovanie znečistenia miest a zvyšovanie kvality verejných priestorov stalo pre orgány verejnej správy v Rumunsku čoraz dôležitejšou otázkou. Príspevok popisuje vývoj riešenia web-GIS zameraného na monitorovanie zelenej infraštruktúry v rumunskej Bukurešti. Systém teda umožňuje obyvateľom miest (občanom) zhromažďovať sa a priamo hlásiť príslušné informácie týkajúce sa súčasného stavu zelenej infraštruktúry mesta.Občania sa tak stávajú aktívnou súčasťou procesu podpory rozhodovania vo verejnej správe. Okrem obvyklých technických charakteristík takýchto systémov na spracovanie geoinformácií je kvôli zložitým právnym a organizačným problémom, ktoré vznikajú pri zhromažďovaní informácií priamo od občanov, potrebná ďalšia analýza, ktorá sa týka napríklad zapojenia miestnej samosprávy, nariadení agentúr na ochranu životného prostredia alebo verejnej správy. požiadavky na subjekty. Navrhovanie a implementácia celého procesu výmeny informácií, založená na aktívnej interakcii medzi občanmi a orgánmi verejnej správy, si vyžadovala použitie koncepcie „občana-senzora“ nasadenej do nástrojov GIS. Informácie zhromaždené a hlásené z terénu súvisia s mnohými faktormi, ktoré sa nie vždy obmedzujú na úroveň mesta a poskytujú možnosť zohľadniť zelenú infraštruktúru ako celok. „Web s požiadavkou na občana“ - GIS pre riešenie monitorovania zelenej infraštruktúry sa vyznačuje veľmi rozmanitými mestskými informáciami, pretože samotná zelená infraštruktúra je podmienená mnohými mestskými prvkami, ako sú mestské infraštruktúry, práce na mestskej infraštruktúre a hustota stavby.

Po dosiahnutí pochopenia, že základné práva sa týkajú všetkých ľudských potrieb, je zrejmé, že uznanie základných potrieb žien musí predchádzať uskutočneniu ich práv. Starý rámec „Ženy vo vývoji“ (WID) chápal potreby žien iba z androcentrickej perspektívy, ktorá sa obmedzovala na praktické záujmy. Namiesto toho je prvoradou potrebou žien oslobodiť sa od podriadenosti mužom. Takéto porozumenie stavia všetky okamžité potreby žien do nového svetla. Ľudskoprávny prístup k rozvoju by ženy nevnímal ako príjemkyne, ale ako osoby oprávnené využívať výhody rozvoja. Diskusie o tom, čo by rovnosť pred zákonom mala pre ženy znamenať, sa začali na Tretej svetovej konferencii o ženách v Nairobi, kde sa otázka násilia páchaného na ženách najskôr spájala s rozvojom. Aj keď v súčasnosti prebiehajú diskusie o rozdiele medzi občianskymi a politickými právami a hospodárskymi, sociálnymi a kultúrnymi právami, realita životov žien také rozlíšenie neumožňuje. Koncept univerzality ľudských práv sa kodifikoval, až keď OSN vyhlásila Všeobecnú deklaráciu ľudských práv v roku 1948. Deklaráciu kritizovali feministky, pretože pohľad na ľudské práva, ktorý stelesňuje, bol príliš silno ovplyvnený liberálnou západnou filozofiou. ktorý zdôrazňuje individuálne práva a pretože je nejednoznačné rozlišovať medzi ľudskými právami a právami občana. Ochrana práv, ktoré poskytuje deklarácia, by sa však nemala považovať za konečný úspech, ale za pokračujúci boj. Medzinárodné konferencie viedli k analýze prístupu k trvalo udržateľnému rozvoju v oblasti ľudských práv, ktorá dospela k záveru, že ženy naďalej čelia bežnému popieraniu svojich práv. Každé ľudské právo musí byť predefinované z hľadiska potrieb žien, ktoré tiež musí byť predefinované. Ženy musia vzdať spochybnenie koncepcie univerzálnosti ľudských práv, aby prekonali kultúrny argument

Viger, Roland J. Leavesley, George H.

ÚVOD Lasica GIS bola navrhnutá na pomoc pri príprave priestorových informácií pre vstup do koncentrovaných a distribuovaných parametrových hydrologických alebo iných environmentálnych modelov. GIS Weasel poskytuje nástroje geografického informačného systému (GIS), ktoré pomáhajú vytvárať mapy geografických prvkov relevantných pre model používateľa a generovať parametre z týchto máp. Prevádzka lasice GIS nevyžaduje, aby bol používateľ odborníkom na GIS, iba to, aby mal užívateľ pochopenie požiadaviek na priestorové informácie použitého simulačného modelu životného prostredia. Softvérový systém GIS Weasel používa grafické užívateľské rozhranie (GUI) založené na GIS, programovací jazyk C a externé skriptovacie jazyky. Softvér bude fungovať na ľubovoľnej výpočtovej platforme, kde je prístupná pracovná stanica ArcInfo (verzia 8.0.2 alebo novšia) a rozšírenie GRID. Užívateľ riadi spracovanie GIS Weasel interakciou s ponukami, mapami a tabuľkami. Účelom tohto dokumentu je popísať činnosť softvéru. Účelom tohto dokumentu nie je opísať použitie tohto softvéru na podporu konkrétneho simulačného modelu prostredia. Takéto príručky sa vydávajú osobitne.

V tejto štúdii sa pri vývoji a rozširovaní inštruktážneho programu pre služby GIS využívali tak kvalitatívne cieľové skupiny, ako aj kvantitatívne údaje z prieskumu. Skúmala potreby a preferencie, ktoré majú fakulty a postgraduálni študenti pri učení sa o aplikáciách GIS na výučbu a výskum. Zatiaľ čo fakulta uprednostňovala osobne workshopy a postgraduálnych študentov ...

Stonier, Francis Hong, Jung Eun

Tento článok zdieľa prvé skúsenosti s geografickým informačným systémom (GIS) v dvoch triedach ľudskej geografie pre pokročilých. Učiteľka sa zúčastnila letného workshopu GIS a potom tieto zručnosti priniesla do svojej učebne v prospech študentov. Osemnásť študentov sa podelilo o svoje skúsenosti s výskumom svojej rodinnej histórie, prácou…

Ohio State University, Columbus. Centrum odborného a technického vzdelávania.

Sprievodca výučbou, ktorý je súčasťou série štyroch, pozostáva z učebných skúseností s využitím na matematických stupňoch 3. a 4. ročníka. Zameriava sa na základné pojmy merania a rozvíjanie meracích schopností v ranných ročníkoch. Postupuje k koncepcii merania porovnaním a k rozvoju základných schopností merania objemu ...

Úvodné kurzy fyziky poskytujú základné pojmy rádioaktivity a prehľad jadrovej fyziky, ktorý zdôrazňuje základný vzťah rozpadu a rôzne typy emitovaného žiarenia. Aj keď táto prezentácia poskytuje pohľad na rádiologickú vedu, študentov často nezaujíma, aby preskúmali tieto pojmy dôslednejšie ...

Fernández-Plaza, José Antonio Simpson, Adrian

V mnohých učebných osnovách matematiky sa pojem hranica zavádza trikrát: hranica postupnosti, hranica funkcie v bode a hranica funkcie v nekonečne. Napriek použitiu veľmi podobných symbolov je medzi týmito pojmami výslovne vytvorených málo súvislostí a v rozsiahlej literatúre o porozumení študentov…

Rees, Peter W. Silberman, Jordan A.

Iniciatíva Geografia a zdravie v Delaware je sada lekcií zameraných na web a GIS na výučbu geografických konceptov a výskumných metód v kontexte štátnych stredoškolských geografických štandardov. Každá jednotka sa riadi výskumným modelom zameraným na dopyt zameraným na otázky zdravia z dôvodu vysokého výskytu rakoviny v Delaware ...

Kim, Minsung Bednarz, Robert

Táto štúdia identifikovala päť čiastkových dimenzií priestorových návykov mysle - rozpoznávanie vzorov, priestorový popis, vizualizácia, použitie priestorových konceptov a použitie priestorových nástrojov - a vytvorila inventár na ich meranie. Okrem toho boli skúmané účinky učenia GIS na priestorové návyky mysle. Na začiatku a na konci boli testy ...

Z koncepcie geografického informačného systému pojednáva o hlavnom obsahu geografického informačného systému a o aktuálnych informáciách geografického informačného systému o kľúčových technologických opatreniach informačného systému cestovného ruchu, aplikácii informačného systému cestovného ruchu na konkrétne požiadavky a ciele a analyzuje relačnú databázu model založený na turistickom informačnom systéme v aplikačných metódach realizácie GIS.

Systém NASA na pozorovanie Zeme (EOS) a mnoho ďalších misií produkuje údaje obrovského objemu a takmer v reálnom čase, ktoré poháňajú výskum a porozumenie klimatickým zmenám. Geografický informačný systém (GIS) je technológia používaná na správu, vizualizáciu a analýzu priestorových údajov. Od svojho vzniku v 60. rokoch sa GIS aplikuje na mnoho oblastí v mestskom, štátnom, národnom a svetovom meradle. Ľudia ju dodnes používajú na analýzu a vizualizáciu trendov, vzorov a vzťahov z rozsiahlych súborov vedeckých údajov. O vedecké komunity i komunity GIS je veľký záujem o zlepšovanie technológií, ktoré môžu priniesť vedecké údaje do prostredia GIS, kde je možné vedecký výskum a analýzy zdieľať prostredníctvom platformy GIS pre verejnosť. Väčšina vedeckých údajov NASA sa dodáva vo formáte Hierarchical Data Format (HDF), ktorý je flexibilný a výkonný. Táto flexibilita však vedie k problémom pri pokuse o vývoj podporovaného softvéru GIS - údajom uloženým vo formátoch HDF chýba medzi týmito výrobkami jednotný štandard a konvencia. Prezentácia predstavuje informačný model, ktorý umožňuje softvéru Arc GIS prijímať vedecké údaje NASA a vytvárať multidimenzionálny raster - jednorozmerné a viacrozmerné hyperkocky - pre vedeckú vizualizáciu a analýzu. Predstavíme rámec, ako Arc GIS využíva otvorený zdroj GDAL (Geospatial Data Abstract Library) na podporu jeho prístupu k rastrovým dátam, prediskutujeme, ako sme prekonali obmedzenia ovládačov GDAL pri odovzdávaní vedeckých produktov uložených vo formátoch HDF4 a HDF5 a ako vylepšujeme spôsob modelovania multidimenzionality s GDAL. Ďalej si povieme niečo o smerovaní Arc GIS pri manipulácii s produktmi NASA a ukážeme, ako môže multidimenzionálny informačný model pomôcť vedcom pracovať s rôznymi dátovými produktmi, ako sú MODIS, MOPPIT, SMAP, ako aj s mnohými dátovými produktmi v prostredí GIS.

Beltran, Maria Yiasemis, Haris

Geografický informačný systém (GIS) je počítačový systém, ktorý umožňuje snímanie, modelovanie, manipuláciu, vyhľadávanie, analýzu a prezentáciu geograficky odkazovaných údajov. GIS pracuje v dynamickom prostredí priestorových a časových informácií. Tieto informácie sa uchovávajú v databáze ako každý iný informačný systém, ale výkonnosť je vzhľadom na povahu údajov skôr problémom geografickej ako tradičnej databázy. To, čo odlišuje GIS od ostatných informačných systémov, sú priestorové a časové rozmery údajov a objem údajov (niekoľko gigabajtov). Väčšina tradičných informačných systémov je zvyčajne založená na tabuľkách a textových správach, zatiaľ čo GIS vyžaduje použitie kartografických foriem a iných vizualizačných techník. Väčšinu údajov je možné zobraziť pomocou počítačovej grafiky, ale GIS nie je grafická databáza. Grafický systém sa zaoberá manipuláciou a prezentáciou grafických objektov, zatiaľ čo GIS pracuje s geografickými objektmi, ktoré majú nielen priestorové rozmery, ale nevizuálne, tj. Atribúty a komponenty. Okrem toho povaha údajov, na ktorých pracuje GIS, robí tradičný prístup relačnej databázy neadekvátnym na získavanie údajov a na zodpovedanie otázok, ktoré odkazujú na priestorové údaje. Účelom tohto príspevku je popísať problémy s efektívnosťou ukladania a získavania údajov v GIS databáze. Oddiel 2 poskytuje všeobecné informácie o GIS a popisuje problémy týkajúce sa bežných vs. komerčných a hybridných vs. integrovaných geografických informačných systémov. Oddiel 3 popisuje problémy s efektívnosťou týkajúce sa správy údajov v prostredí GIS. Príspevok končí zhrnutím hlavných obáv tohto príspevku.

Wienand, I Nolting, U Kistemann, T

V nadväznosti na medzinárodný vývoj a nové pokyny WHO pre pitnú vodu (WHO 2004) bola v tejto štúdii vyvinutá a implementovaná koncepcia riadenia rizík, monitorovania a riadenia nehôd zameraná na proces. Koncepcia bude preskúmaná s osobitným zreteľom na ochranu zdrojov (prvá bariéra multibariérového systému) a následne na plán bezpečnosti vody (WSP), ktorý primerane - nad súčasný rámec právnych požiadaviek - zohľadňuje možné nové hygienicko-mikrobiologicky príslušné riziká (najmä objavujúce sa patogény) pre zásobovanie pitnou vodou. Vývoj WSP v rámci riadenia rizík, monitorovania a riadenia nehôd zahŕňa aplikáciu Geografických informačných systémov (GIS). V tejto štúdii bol GIS použitý na vizualizáciu a priestorovú analýzu v rozhodujúcich krokoch vo WSP. Podrobný proces implementácie podporovanej GIS zahŕňal identifikáciu miestnych účastníkov a ich úloh a interakcií ako nevyhnutnej súčasti riadenia rizík. Okrem identifikácie nebezpečenstva, hodnotenia rizika a monitorovania kontrolných opatrení sa uskutočnil podrobný ekologický prieskum stavu pitnej vody v povodí. Hlavnou úlohou našej štúdie bolo zistiť, do ktorých krokov WSP by mohla byť implementácia GIS integrovaná ako užitočný a možno aj nevyhnutný nástroj.

Sluder, Greenfield Nordberg, Joshua J

Táto kapitola poskytuje informácie o tom, ako mikroskopy fungujú, a rozoberá niektoré problémy mikroskopu, ktoré je potrebné zohľadniť pri používaní videokamery v mikroskope. V súčasnosti sa na výskum v bunkovej biológii používajú dva typy mikroskopov - staršie mikroskopy s konečnou dĺžkou elektrónky (zvyčajne s dĺžkou 160 mm) a nekonečné optické mikroskopy, ktoré sa teraz vyrábajú. Objektív objektívu vytvára zväčšený, skutočný obraz vzorky v konkrétnej vzdialenosti od objektívu známej ako stredná rovina obrazu. Všetky objektívy sú určené na použitie so vzorkou v definovanej vzdialenosti od predného prvku objektívu objektívu (pracovná vzdialenosť) tak, aby sa vytvorený obraz nachádzal na konkrétnom mieste v mikroskope. Mikroskopy nekonečnej optiky sa líšia od mikroskopov s konečnou dĺžkou trubice tým, že objektívy sú navrhnuté tak, aby premietali obraz vzorky do nekonečna a samy osebe netvoria skutočný obraz vzorky. V súčasnosti sa bežne používajú tri typy objektívov - achromaty s planžetou, apochromáty s planžetou a fluoritové šošovky. V kapitole je tiež predstavený koncept montáže videokamier na mikroskop. Copyright © 2003 Elsevier Inc. Všetky práva vyhradené.

Kerski, Joseph J. Demirci, Ali Milson, Andrew J.

Táto štúdia analyzuje stav GIS na školách v tridsiatich troch krajinách a navrhuje odporúčania pre pokrok v implementácii a efektívnosti GIS v stredoškolskom vzdelávaní z medzinárodného hľadiska. V štúdii bolo hodnotených tridsaťtri krajín na hodnotenie globálneho prostredia vzdelávacích GIS analýzou toho, ako je GIS ...

Používanie zemepisných označení v prevádzkach škôlok poskytuje rôzne príležitosti. Všetky plánovacie činnosti je možné začleniť do prístupnej databázy. GIS možno použiť na vytvorenie spôsobov prístupu a analýzy údajov pre zamestnancov. Program je možné použiť na vedenie historických záznamov. Využitie GIS pri plánovaní môže zvýšiť efektivitu prevádzky škôlky. GIS sa dá ľahko použiť.

Obhajcovia používania geografického informačného systému (GIS) vo vzdelávaní tvrdia, že GIS zlepšuje učenie študentov. Stále sú však potrebné štúdie objasňujúce vzťah medzi učením a používaním GIS. Táto štúdia skúma účinky použitia webových GIS máp namiesto papierových máp na vedomosti a motiváciu študentov v geografickom obsahu…

Darroz, Luiz Marcelo Heineck, Renato Samudio Pérez, Carlos Ariel

V tejto správe je popísaný vývoj metodického návrhu, ktorý pristupuje k základným koncepciám astronómie založenej pedagogicky na Zmysluplnom učení. Návrh, ktorý sa skladá zo štyroch stretnutí, vyvinuli učitelia a akademici kurzu profesora fyziky na univerzite v Passo Fundo (UPF) prostredníctvom rozširovacieho kurzu zameraného na skupinu študentov stredných škôl verejnej školy v meste Toskánsko. Passo Fundo, RS. Práca bola zameraná na základné pojmy astronómie. Známky zmysluplného učenia sa získali pomocou výskumných a hodnotiacich nástrojov, ktoré sa použili na konci každého stretnutia. Hodnotenie návrhu sa uskutočnilo prostredníctvom záverečného dotazníka, na ktorý účastníci odpovedali na konci rozvoja aktivít. Na základe výsledkov získaných z rôznych nástrojov a pripomienok účastníkov počas aktivít a prostredníctvom vysokej miery schválenia získanej v záverečnom dotazníku si myslíme, že návrh dosiahol stanovené ciele a môže sa opakovať. s istotou úspechu. En este relato se describe una propuesta de desarrollo metodológico que aborda conceptos básicos de astronomía fundamentada pedagógicamente en el Aprendizaje Significativo. La propuesta que comprende cuatro encuentros, fue desarrollada por profesores y académicos del curso de Licenciatura en Física de la Universidad de Passo Fundo (UPF), a través de un curso de extensión para un grupo de Liceo del 6º año de una Escuela Pública de la ciudad de Passo Fundo / RS. El trabajo tuvo como eje principal los "conceptos básicos de astronomía". Los indicios de Aprendizaje Significativo fueron obtenidos por instrumentos de pesquisa y evaluación, siempre aplicados después de cada encuentro. Vyhodnotenie konečného výsledku pre víťazstvo a víťazstvo v konečnom znení a súťažné akcie v konečnom znení a konečné znenie aktívnych súťaží. Por los resultados

Smith, Richard Miller, Kirstin

Posúdenie vitality susedstva je dôležité pre pochopenie toho, ako zlepšiť kvalitu života a výsledky v oblasti zdravia. Model ekocity uznáva, že mestá sú súčasťou prírodných systémov a uprednostňuje pochôdzne štvrte. Tento článok predstavuje mapovanie ekologických miest, inovatívnu metódu plánovania, v literatúre týkajúcej sa zapojenia spoločenstiev do oblasti zdravotníctva popisom pilotného projektu s novým vývojom dostupného bývania v Oaklande v Kalifornii v rokoch 2007 až 2009. Aj keď mapovanie ekologických miest začalo ako papierová technológia, pokroky geografické informačné systémy (GIS) to posunuli vpred. Tento článok popisuje, ako stavitelia Ecocity použili GIS na vykonanie mapovania ekocity s cieľom (1) posúdiť vitalitu štvrtí a mestských centier s cieľom uprednostniť pilotné lokality intervencie zdravia v komunite a (2) vytvoriť mapy scenárov pre použitie v plánovaní zdravia komunity. Od jesene 2007 do leta 2008 spoločnosť Ecocity Builders hodnotila vitalitu okolia pomocou pešej vzdialenosti od parkov, škôl, zastávok rýchlej dopravy, obchodov s potravinami a maloobchodných predajní. V roku 2008 sa mapy miest zdieľali s obyvateľmi, aby sa vytvoril plán zdravia a udržateľnosti v susedstve. V roku 2009 spoločnosť Ecocity Builders vyvinula mapy scenárov, ktoré ukazujú, ako by zmeny zastavaného prostredia zlepšili kvalitu ovzdušia znížením emisií skleníkových plynov z vozidiel a zároveň zlepšili prístup k základným službám a prírodnému vybaveniu. Spoločenské organizovanie s GIS bolo pre konečný výber stránok užitočnejšie ako samotný GIS. GIS bol užitočný pri mapovaní scenárov po tom, čo obyvatelia zdieľali vedomosti o miestnom susedstve a nápady na zmenu. Obyvatelia sa zaujímali o dlhodobé environmentálne plánovanie za predpokladu, že vyhoveli okamžitým potrebám.

Belogurov, Alexey Zakharov, Konstantin Lomakin, Yakov Surkov, Kirill Avtushenko, Sergey Kruglyakov, Peter Smirnov, Ivan Makshakov, Gleb Lockshin, Curtis Gregoriadis, Gregory Genkin, Dmitrij Gabibov, Alexander Evdoshenko, Evgeniy

Predtým sme ukázali, že lipozomálne dodávanie koenkapsulovaných imunodominantných sekvencií základného proteínu myelínu (MBP) zamerané na CD206 potlačilo experimentálnu autoimunitnú encefalomyelitídu u tmavých potkanov Agouti.Cieľom tejto štúdie bolo posúdiť bezpečnosť lieku Xemys pri liečbe pacientov s relaps-remitujúcou roztrúsenou sklerózou (MS) a sekundárne progresívnou MS, u ktorých sa nepodarilo dosiahnuť trvalú odpoveď na terapie modifikujúce ochorenie prvej línie. V tejto fáze I, otvorenej, zvyšujúcej sa dávky a štúdie potvrdzujúcej koncepciu, dostávalo 20 pacientov s relabujúco-remitujúcou alebo sekundárne progresívnou MS týždenne subkutánne injekcie so stúpajúcimi dávkami Xemysu až do celkovej dávky 2,675 mg. Klinické vyšetrenia, vrátane skóre stupnice stavu rozšírenej invalidity, výsledkov zobrazovania magnetickou rezonanciou a koncentrácií cytokínov v sére, sa hodnotili pred prvou injekciou a až 17 týždňov po poslednej injekcii. Xemys bol bezpečný a dobre znášaný, ak sa podával po dobu 6 týždňov v maximálnej jednotlivej dávke 900 μg. Skóre stupnice Expanded Disability Status Scale a počty T2-vážených a nových lézií zvyšujúcich gadolínium na zobrazovaní magnetickou rezonanciou boli na konci štúdie štatisticky nezmenené v porovnaní s východiskovým stavom, napriek tomu zvýšenie počtu aktívnych lézií zvyšujúcich gadolínium v ​​7. a 10. týždni v porovnaní s východisková hodnota bola štatisticky významná. V priebehu liečby klesli sérové ​​koncentrácie chemokatraktívneho proteínu monokulárneho cytokínu-1, makrofágového zápalového proteínu-1β a interleukínu-7, zatiaľ čo sa zvýšila hladina faktora-nekrózy nádorov-α. Tieto výsledky poskytujú dôkazy o ďalšom vývoji Xemysu ako antigén-špecifickej, chorobu modifikujúcej terapie pre pacientov s MS.

E-Basics je online školenie v oblasti koncepcií a zručností hodnotenia programu určených pre odborníkov na rozvoj mládeže, najmä tých, ktorí pracujú v neformálnom prírodovednom vzdelávaní. Desať hodín online školenia v siedmich moduloch je určených na prípravu účastníkov na mentorovanie a aplikovanú prax, zvládnutie alebo vedenie tímu pri hodnotení programu…

Pri identifikácii a charakterizácii mokradí a priľahlých objektov bolo cenné použitie technológií diaľkových senzorov a technológií geografických informačných systémov (GIS). Diaľkové senzory, ako sú fotografie a obrázky generované počítačovým senzorom, môžu ilustrovať podmienky hydrológie.

Táto kniha poskytuje teoretickú orientáciu na základné pojmy zahrnuté v terapii hrou a úvod do rôznych zručností používaných v terapii hrou. Obrovsky vzrástol dopyt po odborníkoch na duševné zdravie a školských poradcoch, ktorí majú školenie a skúsenosti s používaním hry ako terapeutického nástroja pri práci s deťmi. V reakcii na…

Koncepčné koncepcie interaktívneho základného účtovného systému (IBAS) sa berú do úvahy z hľadiska výberu možnosti návrhu, ktorá poskytuje najlepšiu odozvu pri najnižších nákladoch. Diskutuje sa o modelovaní pracovného zaťaženia IBAS a jeho použití v systéme založenom na U1108 EXEC 8 pomocou simulačného modelu aj skutočného systému.

Kistemann, T Herbst, S Dangendorf, F Exner, M

Infekcie spojené s vodou majú významný dopad na zdravie na celom svete. Sada nástrojov slúžiacich na hodnotenie mikrobiálnych rizík (MRA) chorôb prenášaných vodou by mala zahŕňať celý systém riadenia pitnej vody a zohľadňovať koncept analýzy rizík a kritických kontrolných bodov (HACCP), ktorý poskytuje konkrétne kritické kontrolné body (CCP) odrážajúce každý krok zabezpečenia pitnej vody. V okrese Rhein-Berg (Severné Porýnie-Vestfálsko, Nemecko) sa uskutočnila štúdia geografického informačného systému (GIS) týkajúce sa štruktúry zásobovania vodou (WSS). Vďaka tomu mohla byť preukázaná vhodnosť existujúcich vodných databáz HYGRIS (hydrologický základný geo-informačný systém) a TEIS (záznam a pitná voda - informačný systém) pre vývoj modulu WSS-GIS. Priestorové vzorce v rámci integrovaných údajov o surovej a pitnej vode je možné ľahko odhaliť pomocou možností špecifických pre GIS. Aplikácia WSS-GIS umožňuje rýchlu vizualizáciu a analýzu štruktúry zásobovania pitnou vodou a ponúka obrovské výhody týkajúce sa mikrobiálneho monitorovania surovej a pitnej vody, ako aj rozpoznávania a vyšetrovania nehôd a ohnísk. Zvyšujúce sa požiadavky týkajúce sa ochrany zdravia a podávania správ o zdraví, požiadavky na lepšie zvládanie ohnísk a zdravotné dopady globálnych zmien podnebia na zdravie sú hlavnými výzvami budúceho vodného hospodárstva, ktoré sa majú riešiť metódami vrátane priestorovej analýzy. GIS sa považuje za veľmi užitočný nástroj na splnenie týchto požiadaviek.

Pojem „Geografické informačné systémy“ (GIS) bol do MeSH pridaný v roku 2003, čo je krok odrážajúci význam a rastúce využitie GIS vo výskume a postupoch v oblasti zdravia a zdravotnej starostlivosti. GIS môžu ponúknuť oveľa viac ako zjavné funkcie digitálnej kartografie (mapy). Z hľadiska zdravia komunity by GIS mohol potenciálne pôsobiť ako mocný praktický nástroj založený na dôkazoch pre včasné zisťovanie a riešenie problémov. Pri správnom použití môže GIS: informovať a vzdelávať (odborníkov i verejnosť), posilňovať rozhodovanie na všetkých úrovniach, pomáhať pri plánovaní a dolaďovaní klinicky a nákladovo efektívnych opatrení, pri predpovedaní výsledkov pred prijatím akýchkoľvek finančných záväzkov a pripisovaní priorít v prostredí obmedzených postupov pri zmene zdrojov a neustáleho sledovania a analýzy zmien, ako aj kontrolných udalostí. Napriek všetkým týmto potenciálom pre GIS zostávajú v Národnej zdravotnej službe (NHS) Spojeného kráľovstva nedostatočne využívané. Tento príspevok má nasledujúce ciele: (1) ilustrovať pomocou praktických scenárov v reálnom svete a príkladov z literatúry rôzne metódy a spôsoby použitia GIS na zlepšenie zdravia v komunite a postupov zdravotnej starostlivosti, napr. Na zlepšenie dostupnosti nemocničného lôžka, v zdraví a služby sledovania bioterorizmu a v poslednom ohnisku SARS (2) diskutovali o výzvach a problémoch, ktoré v súčasnosti bránia širokému prijatiu GIS v rámci NHS a (3) identifikovali najdôležitejšie požiadavky a zložky potrebné na riešenie týchto výziev a realizáciu GIS potenciál v rámci NHS vedený súvisiacimi iniciatívami na celom svete. Konečným cieľom je osvetliť cestu k implementácii komplexnej národnej, multiinštitucionálnej časopriestorovej informačnej infraštruktúry pre zdravie, proaktívne fungujúcej v reálnom čase. Koncepty a princípy uvedené v tomto dokumente možno uplatniť aj v iných krajinách a na regionálnej (napr. Európska únia) a globálnej úrovni. PMID: 14748927

Rasid, Muhammad Zamir Abdul Kamis, Naddia Khuizham Abd Halim, Mohd

Pôvod otvoreného zdroja sa môže javiť ako veľká budúca zmena, ktorá je spôsobilá priniesť rôzne priemyselné odvetvia a tiež konkurenčné prostriedky v rozvojových krajinách. Hlavným cieľom tejto výskumnej štúdie je v podstate zistiť mieru prijatia softvéru s otvoreným zdrojom (OSS), ktorý je spojený s aplikáciou Geografický informačný systém (GIS) v Malajzii. Bol odvodený na základe nedostatočného povedomia, pokiaľ ide o nápady na pôvod, alebo dokonca na základe technologických nedostatkov v nástrojoch otvoreného pôvodu. Tento konkrétny výskum bol uskutočnený na základe dvoch významných etáp, pričom prvá etapa zahŕňala dotazníkový prieskum: vyhodnotiť úroveň vedomia a akceptácie na základe porovnávacej spätnej väzby týkajúcej sa OSS a komerčných GIS. Tento konkrétny prieskum sa uskutočnil medzi tromi skupinami kandidátov: štátny zamestnanec, študenti univerzity a lektori a tiež jednotlivci. Prístupy k meraniu povedomia v tomto výskume boli založené na komplexnom signáli plus signále pojmu pre každú otázku z prieskumu. Tieto druhy znakov boli navrhnuté počas celej analýzy s cieľom poskytnúť merateľný a tiež popisný signál na dosiahnutie konečného výsledku. Druhá etapa zahŕňala pohovor s významnou organizáciou, ktorá vykonáva dostupný internet GIS, Federálne ministerstvo pre polostrovné Malajzie (JPBD). Dopadom tejto predbežnej štúdie bolo porozumieť konkrétnemu pohľadu rôznych skupín ľudí na dostupný pôvod a tiež ich nedostatočné povedomie o nápadoch na pôvod, ako aj pravdepodobnosť môžu byť významným koreňom prijatia úrovne spojenej s dostupnými možnosťami pôvodu.

Cuomo, Albina Guida, Domenico

Prítomnosť pohoria na povrchu pevniny hrá ústrednú úlohu v časopriestorovej dynamike hydrologických, geomorfných a ekologických systémov (Roe G. H., 2005). Cieľom tohto príspevku je identifikovať, vymedziť a klasifikovať orografický reliéf v Kampánii - Lucanian Apenin (južné Taliansko), aby sa preskúmali účinky rozsiahlych orografických a malosériových javov na záveterné závetrie na distribúciu, frekvenciu a trvanie zrážok. . Efekty závislé od rozsahu odvodené z topografického reliéfu uprednostňujú použitie hierarchického a viacúrovňového prístupu. Prístup je založený na postupe GIS použitom na modeli digitálnej elevácie (DEM) s veľkosťou bunky 20 metrov a odvodenom z regionálnej technickej mapy (CTR) regiónu Kampánia (1: 5000). DEM bol vyhladený z dátových hrotov a jám a potom sme pristúpili k: a) Identifikácii troch základných reliéfnych reliéfov (vrchol, svah a rovina) zovšeobecnením predchádzajúcich 10 typov reliéfu pomocou metódy TPI (Weiss A.) 2001) a zjednodušením stanovených pravidiel diferenciálnej geometrie na topografickom povrchu b) Vymedzte reliéf hôr úpravou metódy navrhnutej OZ Chaudhry a WA Mackaness (2008). Je založená na troch konceptoch: dôležitosť, morfologická variabilita a vzťah rodič - dieťa. Grafické výsledky preukázali dobrú priestorovú zhodu medzi digitálnou definíciou pohoria a ich morfotektonickou štruktúrou odvodenou z tektonických geomorfologických štúdií. C) Klasifikujte pomocou stanovených pravidiel priestorovej štatistiky (klastrová analýza) geomorfometrické parametre (nadmorská výška, zakrivenie, sklon) , aspekt, relatívna úľava a tvarový faktor). Nakoniec sme rozpoznali tri prototypové tvary orografických bariér: kužeľ, náhorná rovina a vyvýšenina, ktoré sú zásadné pre vylepšenie modelov orografických zrážok v južných Apeninách. Použitá literatúra Chaudhry O. Z. a Mackaness W. A. ​​(2008). Vytváranie hôr z Mole Hills: Automatická identifikácia

Používa analógiu prietoku vody na zavedenie pojmov do základnej elektriny. Predstavuje ukážku, ktorá pomocou tejto analógie pomáha študentom pochopiť vzťah medzi prúdom, napätím a odporom. (JRH)

Zhao, Yang Hebert, Mary F. Venkataramanan, Raman

Gravidita je spojená s rôznymi fyziologickými zmenami, ktoré môžu zmeniť farmakokinetiku a farmakodynamiku viacerých liekov. O farmakokinetike a farmakodynamike väčšiny liekov používaných v gravidite však existujú obmedzené údaje. V tomto článku najskôr popíšeme základné pojmy (absorpcia liečiva, biologická dostupnosť, distribúcia, metabolizmus, eliminácia a transport) vo farmakokinetike. Potom diskutujeme o niekoľkých fyziologických zmenách, ktoré sa vyskytujú počas tehotenstva a ktoré teoreticky ovplyvňujú absorpciu, distribúciu, metabolizmus a elimináciu. Ďalej poskytujeme stručný prehľad literatúry o klinických farmakokinetických štúdiách uskutočňovaných u tehotných žien v posledných rokoch. Tehotenstvo vo všeobecnosti zvyšuje klírens niekoľkých liekov a zodpovedajúcim spôsobom znižuje expozíciu lieku počas tehotenstva. Na základe súčasných meraní expozície lieku počas tehotenstva sú zmeny dávky alebo dávkovacieho režimu určitých liekov počas tehotenstva nevyhnutné. Na optimalizáciu liekovej terapie v tehotenstve sú potrebné ďalšie farmakologické štúdie u tehotných žien. PMID: 25281357

Milillo, Pietro Sole, Aurelia Serio, Carmine

Geografické informačné systémy (GIS) a diaľkový prieskum zeme sa stali kľúčovými technologickými nástrojmi na zber, ukladanie a analýzu priestorovo odkazovaných údajov. Odvetvia, ktoré využívajú tieto priestorové technológie, zahŕňajú poľnohospodárstvo, lesníctvo, baníctvo, prieskum trhu a analýzu životného prostredia. Radar so syntetickou apertúrou (SAR) je koherentný aktívny snímač pracujúci v mikrovlnnom pásme, ktorý využíva relatívny pohyb medzi anténou a cieľom na získanie jemnejšieho priestorového rozlíšenia v smere letu s využitím Dopplerovho efektu. SAR majú široké použitie v oblasti diaľkového prieskumu Zeme, ako je kartografia, detekcia povrchových deformácií, mapovanie lesných porastov, mestské plánovanie, monitorovanie katastrof, sledovanie atď. Využitie technológie satelitného diaľkového prieskumu a GIS pre tieto aplikácie sa ukázalo ako silný a efektívny nástroj pre monitorovanie životného prostredia. Techniky diaľkového snímania sú pre veľké geografické oblasti v porovnaní s konvenčnými metódami často menej nákladné a časovo náročné, navyše technológia GIS poskytuje flexibilné prostredie pre analyzovanie a zobrazovanie digitálnych údajov z rôznych zdrojov potrebných na klasifikáciu, detekciu zmien a vývoj databázy. Cieľom tejto práce je ilustrovať potenciál aplikácií COSMO-SkyMed a aplikácií SAR v prostredí GIS, najmä demonštrácia prevádzkového využitia dát SOS COSMO-SkyMed a GIS v reálnych prípadoch, pokiaľ ide o validáciu DEM. , odhad povodí, mapovanie povodní a monitorovanie zosuvov.

Holcombe, Tracy R. Stohlgren, Thomas J. Jarnevich, Catherine S.

Geografické informačné systémy (GIS) sú výkonnými nástrojmi v oblasti riadenia inváznych druhov. GIS možno použiť na vytvorenie potenciálnych distribučných máp pre všetky druhy taxónov vrátane rastlín, zvierat a chorôb. GIS tiež dobre funguje pri včasnej detekcii a rýchlom hodnotení inváznych druhov. Tu sme použili aplikácie GIS na preskúmanie druhovej bohatosti a inváznych vzorcov rýb v Spojených štátoch (USA) na úrovni šesťmiestneho kódu hydrologickej jednotky (HUC). Vytvorili sme tiež mapy potenciálneho rozšírenia trstiny ropuchy (Bufo marinus) v juhovýchodnej časti USA na 8-miestnej úrovni HUC pomocou regresných a environmentálnych obalových techník. Vďaka tejto potenciálnej mape môžu správcovia zdrojov zamerať svoje terénne prieskumy na oblasti, ktoré sú najviac ohrozené inváziou. Pokroky v technológii GIS, mapách, dátach a mnohých z týchto techník možno nájsť na webových stránkach, ako je napríklad Národný inštitút pre vedu o invazívnych druhoch (www.NIISS.org). Takéto webové stránky poskytujú fórum pre zdieľanie a analýzu údajov, ktoré je neoceniteľnou službou pre komunitu inváznych druhov.

Wu, Pengfei Fang, Yu Chen, Bin Wu, Xi Tian, ​​Xiaoting

Technológia grid computing poskytuje architektúru orientovanú na služby pre distribuované aplikácie. Virtuálny Grid GIS server je distribuovaná a interoperabilná podniková aplikačná architektúra GIS bežiaca v prostredí mriežky, ktorá integruje heterogénne GIS platformy. Všetky druhy starších platforiem GIS sa pripájajú k sieti ako členovia virtuálnej organizácie GIS. Na základe Microkernel navrhujeme vrstvu služieb ESB a GIS portálu, ktoré tvoria Microkernel GIS. Prostredníctvom webových portálov, služieb GIS portálu a sprostredkovania servisnej zbernice, na základe princípu SoC, oddeľujeme obchodnú logiku od implementácie logiky. Microkernel GIS výrazne znižuje stupeň spojenia medzi aplikáciami a platformami GIS. Podnikové aplikácie sú nezávislé od určitých platforiem GIS a nútia vývojárov aplikácií venovať pozornosť obchodnej logike. Vďaka konfigurácii a orchestrácii sady podrobných služieb vytvára systém GIS Business, ktorý pri aktivácii funguje ako celá požiadavka webového GIS. Týmto spôsobom systém uspokojuje firemný pracovný tok priamo a jednoducho, s malým alebo žiadnym novým kódom.

Kim, Dohyeong Seo, Dong Yeon

POZADIE / CIELE Pojem „potravinové púšte“ sa v západných krajinách široko používa ako rámec na identifikáciu oblastí s obmedzeným prístupom k čerstvým a výživným potravinám, ktorý poskytuje usmernenia pre cielené programy výživy a verejného zdravia. Na rozdiel od obrovského množstva literatúry o potravinových púšťach v západnom kontexte sa koncepcii v východoázijskom kontexte venovalo iba niekoľko štúdií a žiadna z nich neskúmala priestorové vzorce konzumácie nezdravých potravín z pohľadu Južnej Kórey. PREDMETY / METÓDY Najskôr sme vyhodnotili použiteľnosť potravinových dezertov v kórejskom prostredí a identifikovali sme štyri indikátory nezdravej spotreby potravín špecifické pre Kóreu vrátane nedostatočnej spotreby potravín z dôvodu finančných ťažkostí, obmedzenej spotreby ovocia a zeleniny, nadmernej spotreby nezdravých potravín a nadmernej spotreba instantných rezancov. Údaje KNHANES 2008 - 2012 v Soule boli analyzované pomocou stratifikovaných vzorkovacích váh, aby sme pochopili trendy a základné charakteristiky týchto stravovacích vzorcov v každej kategórii. Potom boli vykonané GIS analýzy pre dáta priestorovo agregované na úrovni okresov s cieľom vytvoriť mapy identifikujúce oblasti záujmu týkajúce sa každého z týchto ukazovateľov a ich kombinácií. VÝSLEDKY Napriek výraznému zníženiu miery potravinovej nedostatočnosti z dôvodu finančných ťažkostí sa zvýšila alebo zostala vysoká miera nadmernej konzumácie nezdravých potravín (nezdravé jedlo a instantné rezance), ako aj obmedzená spotreba ovocia a zeleniny. Tieto vzorce sa zvyčajne vyskytujú medzi relatívne mladšími a vzdelanejšími skupinami bez ohľadu na stav príjmu. ZÁVERY Analýza založená na GIS preukázala niekoľko hotspotov ako potenciálne „potravinové púšte“ šité na mieru kórejskému kontextu na základe pozorovaných priestorových vzorcov nežiaducej spotreby potravy. Tieto zistenia by sa mohli použiť ako pomôcka na stanovenie priorít v oblastiach cielených intervenčných programov na uľahčenie správania pri konzumácii zdravých potravín

Kim, Dohyeong Lee, Chang Kil Seo, Dong Yeon

Koncept „potravinových dezertov“ sa v západných krajinách široko používa ako rámec na identifikáciu oblastí s obmedzeným prístupom k čerstvým a výživným potravinám, ktoré poskytujú pokyny pre cielené programy výživy a verejného zdravia. Na rozdiel od obrovského množstva literatúry o potravinových púšťach v západnom kontexte sa koncepcii v východoázijskom kontexte venovalo iba niekoľko štúdií a žiadna z nich neskúmala priestorové vzorce konzumácie nezdravých potravín z pohľadu Južnej Kórey. Najprv sme vyhodnotili použiteľnosť potravinových dezertov v kórejskom prostredí a identifikovali sme štyri kórejské ukazovatele nezdravej spotreby potravín, vrátane nedostatočnej spotreby potravín z dôvodu finančných ťažkostí, obmedzenej spotreby ovocia a zeleniny, nadmernej spotreby nezdravých potravín a nadmernej spotreby okamžitých potravín rezance. Údaje KNHANES 2008 - 2012 v Soule boli analyzované pomocou stratifikovaných vzorkovacích váh, aby sme pochopili trendy a základné charakteristiky týchto stravovacích vzorcov v každej kategórii. Potom boli vykonané GIS analýzy pre dáta priestorovo agregované na úrovni okresov s cieľom vytvoriť mapy identifikujúce oblasti záujmu týkajúce sa každého z týchto ukazovateľov a ich kombinácií. Napriek významnému zníženiu miery potravinovej nedostatočnosti z dôvodu finančných ťažkostí sa zvýšila alebo zostala vysoká miera nadmernej konzumácie nezdravých potravín (nezdravé jedlo a instantné rezance), ako aj obmedzená spotreba ovocia a zeleniny. Tieto vzorce sa zvyčajne vyskytujú medzi relatívne mladšími a vzdelanejšími skupinami bez ohľadu na stav príjmu. Analýza založená na GIS preukázala niekoľko hotspotov ako potenciálne „potravinové púšte“ šité na mieru kórejskému kontextu na základe pozorovaných priestorových vzorov nežiaducej spotreby potravy.Tieto zistenia by sa mohli použiť ako pomôcka na stanovenie priorít v oblastiach cielených intervenčných programov na uľahčenie zdravého správania pri konzumácii potravín, a tým na zlepšenie výživy a zdravotných výsledkov súvisiacich s potravinami.

Posudzuje stav pokračujúcej diskusie o koncepcii „základných potrieb“ v rozvojovej politike pre najchudobnejšie krajiny sveta, ktorá je prevzatá zo správy Svetovej banky. Diskutuje o „základných“ základných potrebách (strava a výživa, pitná voda, základné zdravie, prístrešie a základné vzdelávanie) a možných operatívnych politikách. (MF)

American Inst. architektov, Washington, DC.

Pri predstavení základov solárneho vykurovania a prípravy teplej vody je táto publikácia usporiadaná od všeobecnej po konkrétnu. Začína sa predstavením funkčných a prevádzkových popisov solárnych systémov na ohrev a prípravu teplej úžitkovej vody, ktorá načrtáva základné pojmy a terminológiu. Nasleduje popis využitia slnečnej energie…

MCCARTHY, CHARLES T. A I.

KURZ SA ZARADÍ, ABY SPLNIL POTREBY ŠTUDENTOV VSTUPUJÚCICH DO SENIORSKEJ VYSOKEJ ŠKOLY S MATEMATICKÝM ÚSPECHOM POD ŠIESTOU VÝŠKOU. OD DVAJA HLAVNÉ PRÍČINY ZÁVAŽNÝCH NEDOSTATKOV V ARITMETIKE SÚ NEDOSTATOČNÉ POROZUMENIE DECIMÁLNEHO SYSTÉMU OZNAMOVANIA A NEDOSTATOK ZNALOSTÍ ZÁKLADNÝCH ZÁKLADOV ARITMETICKÝCH, ZÁKLADNÝCH POJMOV MUSÍ BYŤ ...

Handley, Lawrence R. Lockwood, Catherine M. Handley, Nathan

„Back to the Basics“ je inovácia programu WETMAAP (Wetland Education Through Maps and Aerial Photography), ktorý ponúka sériu workshopov, ktoré poskytujú školenie v oblasti základných ekologických konceptov, technologických zručností a metód interpretácie potrebných na hodnotenie geografie a prírodných vied. témy. Predpis ...

Plošná pohybová plocha letiska je iba jedným z opatrení prijatých na zvýšenie kapacity a bezpečnosti existujúcich letiskových zariadení. Pobočka System Integration Branch (SIB) navrhla integrovaný systém pozostávajúci z elektronického pohyblivého displeja v kabíne a obsahuje zobrazenie trás taxíkov, ktoré automaticky upozorňujú riadiacich a pilotov na polohu ďalších dopravných a výstražných informácií. Aj keď sa tento systém v testovacej simulácii ukázal ako presný a užitočný, počiatočný proces získania letiskového usporiadania trás taxíkov a ich navrhovania je veľmi zdĺhavý a časovo náročný proces. V súčasnosti sa skúmajú ďalšie spôsoby prípravy zobrazovacích máp. Jednou z takýchto metód je použitie Geografického informačného systému (GIS). GIS je integrovaný systém počítačového hardvéru a softvéru spájajúci topografické, demografické a iné údaje o zdrojoch, na ktoré sa odkazuje. Tento softvér môže vďaka otvorenej architektúre systému podporovať mnoho oblastí práce s prakticky neobmedzenou kompatibilitou informácií. GIS nám umožní pracovať rýchlejšie so zvýšenou účinnosťou a presnosťou a zároveň poskytovať možnosti rozhodovania. GIS sa v súčasnosti používa v Langley Research Center s inými aplikáciami a bol pre túto úlohu overený ako presný systém. Využitie GIS pre našu úlohu bude zahŕňať digitalizáciu leteckých snímok topológie pre každú dráhu taxi a identifikáciu každej polohy podľa jej konkrétnych priestorových súradníc. Informácie, ktoré sa v súčasnosti používajú, je možné integrovať do systému GIS kvôli jeho schopnosti poskytovať širokú škálu používateľských rozhraní. Pred použitím tejto techniky bude potrebných oveľa viac výskumu a analýzy údajov, avšak dúfame, že to v budúcnosti povedie k lepšiemu využitiu ľudskej sily a technologických schopností.

Demharter, Timo Michel, Ulrich

Z didaktického hľadiska je stále dôležitejšie obstarávanie a aplikácia moderných geografických metód a funkcií. Aj keď je integrácia GIS do učební opakovane požadovaná, okrem iného v Bádensku-Württembersku v Nemecku, je počet používateľov GIS v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami alebo USA malý. Možné dôvody by mohli spočívať napríklad v nedostatku GIS a počítačových znalostí samotných učiteľov a v následnom rozsiahlom školiacom úsilí v oblasti Desktop-GIS [1]. Dnes máte technologické možnosti, aby ste širokej verejnosti poskytli geoinformácie a geotechnológie: Webové technológie ponúkajú prístup k webovým, mobilným a miestnym aplikáciám prostredníctvom jednoduchých brán. Cieľom projektu „GIS 4schools“ je vytvoriť infraštruktúru založenú na službách, ktorú je možné prevádzkovať prostredníctvom mobilných klientov, ako aj cez Desktop-GIS alebo prehliadač. Z dôvodu ľahkej dostupnosti služieb sa pozornosť sústreďuje najmä na študentov. Táto okolnosť je novinkou, prostredníctvom ktorej sa zavádza diferencovaný prístup k implementácii GIS v školách. V súlade s tým sa ukazuje pilotná povaha tohto projektu a jeho väčší význam nad rámec jeho skutočného obsahu, najmä pre sektor mediálneho rozvoja na vysokých školách. Kontinuita od Web-GIS k Desktopu-GIS je inovatívna: Cieľom je vytvoriť prispôsobené viacúrovňové riešenie, ktoré umožňuje oboje, ľahký úvod, ak je to žiaduce, alebo podrobnú analýzu - či už s osobitným zameraním na študentov a ich študentov. vzájomnú spoluprácu.

Vďaka ľahkému prístupu k názvom súborov z ulíc a lacnému softvéru GIS môžu systémy paratransit využívať technológiu GIS na pravidelné vyhodnocovanie základných plánov s cieľom udržiavať efektivitu systému na konštantne vysokej úrovni. Táto projekcia.

Chen, Xiaoling Yuan, Zhongzhi Li, Yok-Sheung Song, Hong Hou, Yingzi Xu, Zhanhua Liu, Honghua Wai, Onyx W.

Vodné prostredie je spojené s mnohými disciplinárnymi oblasťami vrátane vied a manažmentu, čo sťažuje štúdium. Včasné pozorovanie, získavanie údajov a analýza vodného prostredia sú veľmi dôležité pre subjekty s rozhodovacími právomocami, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri udržiavaní udržateľného rozvoja. Táto štúdia sa zamerala na vývoj doskového spôsobu riadenia vodného prostredia na základe diaľkového prieskumu Zeme a technológie GIS a jej hlavným cieľom je poskytnúť potrebné informácie o vodnom prostredí prostredníctvom priestorovej analýzy a vizuálneho zobrazenia vhodným spôsobom. Práca sa osobitne zamerala na tri body a prvý sa týka technických otázok organizácie priestorových údajov a komunikácie s kombináciou GIS a štatistického softvéru. Na riešenie dátovej komunikácie medzi uvedenými systémami bol navrhnutý model súvisiaci s údajmi. Druhou je časopriestorová analýza založená na diaľkovom výskume a GIS. V tomto prípade boli špeciálne analyzované parametre kvality vody koncentrácie suspendovaného sedimentu a BSK5 a výsledky naznačili zjavný vplyv znečistenia zdroja pôdy kvantitatívne v priestorovej oblasti. Tretia je 3D vizualizácia povrchových prvkov založená na technológiách RS a GIS. V tejto štúdii boli zohľadnené ústie Perlovej rieky a pobrežné vody HongKongu v Juhočínskom mori. Softvér ARCGIS bol braný ako základná platforma pre vývoj vodného environmentálneho manažérskeho systému. V tejto štúdii boli vybrané údaje o odbere vzoriek kvality vody na 76 monitorovacích staniciach útvarov pobrežnej vody a diaľkovo snímané obrázky.

Clark, J. Simmons, J. Scofield, E. Talbott, B.

Geografický informačný systém (GIS) a systém správy relačných databáz (RDBMS) boli použité v prostredí Macintosh na prístup, manipuláciu a zobrazovanie off-line databáz FAA letísk a navigačných pomôcok, dýchacích ciest a hraníc vzdušného priestoru. V tomto úsilí zameranom na overenie koncepcie sa použili údaje dostupné z databáz ACES (Adaptation Controlled Environment System) a DACS (Digital Aeronautical Chart Supplement), ktoré umožnili kartografom FAA a ďalším osobám vytvárať počítačom podporované mapy a prekrytia ako referenčný materiál pre riadiacich letovej prevádzky. Tieto produkty boli vytvorené na inžinierskom modeli budúcej pracovnej stanice GRASP (GRaphics Adaptation Support Position), ktorá sa použije na výrobu grafických a textových produktov pre Advanced Automation System (AAS), ktorý inovuje a nahrádza súčasný systém riadenia letovej prevádzky. Techniky vyvinuté počas úsilia o prototypovanie preukázali životaschopnosť používania databáz na vytváranie grafických produktov bez potreby intervenujúceho kroku zadávania údajov.

Kistemann, T Dangendorf, F Exner, M

Hlavné prítoky troch zásobníkov pitnej vody v Severnom Porýní-Vestfálsku (Nemecko) boli monitorované v priebehu 14 mesiacov hlavne kvôli bakteriálnej a parazitárnej kontaminácii. V tejto súvislosti sa uskutočnila podrobná geoekologická charakterizácia v rôznych povodiach, aby sa odhalil spoľahlivý informačný základ pre spätné sledovanie pôvodu mikrobiálnych záťaží prítomných vo vodných tokoch. Na realizáciu geoekologického informačného systému na hodnotenie mikrobiálnych rizík (MRA-GIS) bol pre študované oblasti implementovaný Geografický informačný systém (GIS). Výsledky mikrobiologického skúmania vodných tokov preukázali vstup patogénov do všetkých troch prítokov. Je možné preukázať, že použitie databázy MRA-GIS a niektorých techník GIS podstatne podporuje priestorovú analýzu vzorov mikrobiálnej kontaminácie. Z hygienického hľadiska je nanajvýš dôležité chrániť povodia vodných nádrží povrchovej vody pred mikrobiálnou kontamináciou pochádzajúcou z ľudskej činnosti a živočíšnych zdrojov. To predstavuje podstatnú súčasť koncepcie viacerých prekážok, ktorá zdôrazňuje význam znižovania difúzneho a bodového znečistenia vodných zdrojov určených na ľudskú spotrebu v povodiach. MRA-GIS sa ukazuje ako užitočný pri riadení multibariérnej ochrany vody v povodiach a ideálne pomáha pri aplikácii koncepcie HACCP na výrobu pitnej vody.

. Tipy Informačné centrum Témy výskumu Federálna politika Slovník pojmov Informácie o kmeňových bunkách Všeobecné informácie Klinické skúšky Informácie o financovaní Aktuálne. Základy »Základy kmeňových buniek I. Späť na začiatok Základy kmeňových buniek I. Úvod: Čo sú kmeňové bunky a.

Príspevok, Christopher J. Goddard, Megan A. Mikhailova, Elena A. Hall, Steven T.

Postgraduálni študenti z rôznych oblastí poľnohospodárstva a prírodných zdrojov začleňujú analýzu geografických informačných systémov (GIS) do svojho postgraduálneho výskumu, čo vytvára potrebu učebných metodík, ktoré študentom pomôžu porozumieť pokročilým témam GIS pre ich vlastný výskum. Cvičenia GIS na úrovni absolventa pomáhajú študentom pochopiť ...

Geografické informačné systémy (GIS) sa ukázali ako cenný doplnok k učebným osnovám geológie na Georgia Southern University. Katedra geológie a geografie ponúka prácu v kurze GIS požadovanú pre majora geografie a tieto kurzy využila na vytvorenie neplnoletej osoby v GIS. Približne polovica študentov, ktorí ukončili štúdium geológie za posledných 5 rokov, absolvovala GIS minor. Pracovná znalosť GIS pomohla študentom zabezpečiť si letné zamestnanie a stáže. Pre niektorých z nich to bol kľúč k okamžitému uplatneniu po ukončení štúdia a pre ostatných bola cennou ďalšou zručnosťou, ktorú mohli prezentovať ako súčasť aplikácií pre postgraduálne štúdium. Aj keď sa softvér GIS, ktorý sa najskôr obťažuje finančným a intelektuálnym kapitálom potrebným na vytvorenie programu, stal oveľa užívateľsky prívetivejším a štandardné počítače sú dnes platformou, na ktorej sa väčšina GIS pracuje. GIS maloletej v GIS je založená na piatich kurzoch vyučovaných štyrmi členmi fakulty (3 geografi a 1 geológ). Základom maloletej sú dva kurzy integrujúce základy GIS a kartografie. Ďalšie tri kurzy sa týkajú databáz a webových aplikácií GIS, diaľkového prieskumu Zeme a semestrálneho projektu aplikovaného GIS. Aj keď chýbajú témy, ktoré sú súčasťou učebných osnov pre certifikáty alebo tituly v GIS, táto päťchodová sekvencia poskytuje solídny základ pre pozície na úvodnej úrovni vo vláde a priemysle a postgraduálne programy v geológii.

Hong, Jung Eun Stonier, Francis

Tento článok predstavuje ďalšie vzdelávanie učiteľov geografických informačných systémov (GIS) so zameraním na prienik technologických, pedagogických a obsahových znalostí (TPACK) pre úspešnú implementáciu GIS v triede. Jedenásť učiteľov sociálnych štúdií v Gruzínsku sa naučilo technológie GIS, učenie sa na základe otázok a sociálne štúdie ...

Webster, Megan L. Milson, Andrew J.

Mnoho pedagógov si všimlo, že geografické informačné systémy (GIS) sú mocným nástrojom výučby a štúdia spoločenských štúdií. Používanie GIS však brzdili problémy, ako sú náklady na softvér a správa veľkých súborov priestorových údajov. Jedným z trendov, ktorý ukazuje veľký prísľub pre GIS vo vzdelávaní, je prechod na cloud computing…

Vážení používatelia SSE, s potešením oznamujeme, že SSE-GIS v1.0.3 je teraz k dispozícii! Ak ste si ešte nevšimli odkaz na novú webovú aplikáciu SSE-GIS na domovskej stránke SSE s názvom „Webové mapovanie GIS.


Pozri si video: Beánia strojárov 2013 SjF STU Bratislava