Viac

16.5.5: Skalný krištáľ - Geovedy

16.5.5: Skalný krištáľ - Geovedy


Skalný krištáľ (bezfarebný kremeň)
Chemické zloženieSiO2 Oxid kremičitý
Krištáľový systémTrigonálne
ZvykHranolová
ŠtiepenieChudobný
ZlomeninaConchoidal
Tvrdosť7
Optická povahaJednoosové +
Index lomu1.544 - 1.553
Dvojlom0.009
RozptylNízka, 0,013
Špecifická hmotnosť2.65
LeskSklovec
PleochroizmusŽiadne

Obrázok ( PageIndex {1} ): Kremenné kryštály z osobnej zbierky Barbra Voltaire

Rock Crystal je všeobecný názov pre bezfarebný kremeň. Materiál je bohatý a po celé storočia sa používa ako klenot. Kremenné kryštály patria medzi najskoršie talizmany. Príklady predmetov z kamenných kryštálov pochádzajú z obdobia pred 75 000 rokov pred naším letopočtom. Každá kultúra na planéte pripisovala magickú moc kryštálom kremeňa. Starí Gréci oceňovali skalný krištáľ a verili, že je to voda zmrazená bohmi do stavu večnej pevnosti. Materiál vyrezali do pečatí a intaglií. Japonci ho považovali za „dokonalý klenot“, symbolizujúci trpezlivosť a vytrvalosť, nekonečnosť priestoru a čistotu. Domorodí Američania používali ako lovecký talizman kryštály kremeňa a „kŕmili ich“ krvou jeleňa.

Obrázok ( PageIndex {2} ): 70mm krištáľová guľa

Krištáľové gule priniesli do Európy z Blízkeho východu križiaci. Pripisovala sa im schopnosť liečiť choroby. V Škótsku a Írsku farmári používali krištáľové gule na udržanie zdravia hospodárskych zvierat. Dnes sa krištáľové gule stále používajú na mystické veštenie, zízanie a liečenie New Age. Líšia sa veľkosťou od malých guľôčok s priemerom niekoľko milimetrov až po najväčšiu známu krištáľovú guľu, ktorá existuje. Je vystavený v Smithsonian Institution vo Washingtone, D.C. a nazýva sa „Warner Crystal Ball“. Tento exemplár má hmotnosť 48,5 kilogramu a priemer 32,5 centimetra.


Ako identifikovať 10 červených a ružových minerálov

Červené a ružové minerály vyniknú a upútajú pozornosť, pretože ľudské oko je na tieto farby obzvlášť citlivé. Tento zoznam obsahuje predovšetkým minerály, ktoré tvoria kryštály, alebo aspoň pevné zrná, pre ktoré je predvolenou farbou červená alebo ružová.

Tu je niekoľko základných pravidiel týkajúcich sa červených minerálov: 99-krát zo 100, tmavočervený, priehľadný minerál je granát a 99-krát zo 100 červená alebo oranžová usadená hornina vďačí za svoju farbu mikroskopickým zrnám minerálov z oxidu železitého. hematit a goethit. Transparentný bledočervený minerál je číry minerál, ktorý za svoju farbu vďačí nečistotám. To isté platí pre všetky jasné, červené drahokamy (ako rubíny).

Zvážte farbu červenkastého minerálu opatrne, pri dobrom osvetlení. Červená sa mení na žltú, zlatú a hnedú. Aj keď minerál môže mať červené zvýraznenie, nemalo by to určovať celkovú farbu. Skontrolujte tiež lesk minerálu na čerstvom povrchu a jeho tvrdosť. A podľa svojich možností zistite typ horniny - magmatický, sedimentárny alebo metamorfovaný -.


Spoločnosť Shaq predala megahradu 176 miliónov dolárov na Floride

Predaj kaštieľa Shaquille O’Neal & # 8217 v Orlande na Floride sa čaká po tom, ako nehnuteľnosť uviedol na 16,5 milióna dolárov - Shaquille O’Steal - za takmer 12 miliónov dolárov za pôvodnú požadovanú cenu z roku 2018. Nehnuteľnosť je momentálne na základe zmluvy.

Komplex s rozlohou 31 000 štvorcových stôp na pozemku s rozlohou takmer štyri hektáre má 12 spální, 11,5 kúpeľní a kryté basketbalové ihrisko s rozlohou 6 000 metrov štvorcových, ideálne pre profesionálneho hráča.

V okázalej budove mimo Orlanda je k dispozícii showroom pre 17 automobilov, cigarový bar, vnútorný humidor a odhlučnené domáce kino. Potenciálneho kupujúceho poteší tiež domáca úschovňa vína, tri krby, kuchárska kuchyňa, inteligentná domáca technológia Crestron a kancelária pri jazere.

Nehnuteľnosť je obklopená vodou a nachádza sa medzi jazerami Louise a Butler. Navyše má obrovský bazén, ktorý hanbí bazény olympijskej veľkosti. V blízkosti skalného vodopádu pri bazéne má objekt vonkajšiu kuchyňu, kabínu v tiki štýle a súkromný prístav s dvoma krytými lodnými listami. Hneď vedľa je 18-jamkové golfové ihrisko.


16.5.5: Skalný krištáľ - Geovedy

Skamenené drevo z oligocénu. Obrázok so súhlasom Jima Pruskeho, washingtonského ministerstva pre ryby a divú zver.

* DNR je v procese aktualizácie politiky lovu šteniat / zlatokopov. Skontrolujte ďalšie podrobnosti.

Washington má mimoriadnu rozmanitosť hornín a fosílií. Zberatelia majú možnosť nájsť nádherné acháty, ametysty, granáty, jaspisy, opály, ba dokonca aj občasné zlaté nugetky. Náš štát má tiež množstvo fosílií vrátane krinoidov, mušlí, trilobitov, slimákov, koralov a najmenej jedného dinosaura. Štát má tiež bohaté skamenené drevo, ktoré je klenotom štátu Washington, a dosiahol viac ako 40 objavov kolumbijských mamutov, čo je fosílny štát Washingtonu.

Kde môžem zbierať?

Predtým, ako sa vydáte na výpravu za lovom skál alebo fosílií, je potrebné, aby zberatelia zvážili niekoľko dôležitých vecí:

Kto vlastní pozemok, ktorý chcete navštíviť? Aké sú konkrétne pravidlá zhromažďovania hornín alebo fosílií na tejto zemi? Existujú osobitné pravidlá týkajúce sa ryžovania zlata? Môžem zbierať fosílie stavovcov, meteority alebo archeologické artefakty?

Zistiť, kde, ako a čo môžete zbierať, môže byť komplikované. Každý vlastník pozemku má všeobecne svoj vlastný súbor pravidiel pre zberové činnosti. V tomto ohľade sa oplatí robiť si domáce úlohy, pretože pokuty za vyberanie bez povolenia môžu byť mastné.

Predtým, ako sa vydáte na cestu, určte vlastníctvo pôdy vo vašej záujmovej oblasti, osvojte si prípustné zberové činnosti a pravidlá daného vlastníka kde môžete zbierať, čo môžete a nemôžete zbierať a ako môže sa legálne vyberať.

Eocénne ulitníky (Turritella), nájdené blízko Tono, WA. Obrázok so súhlasom Jima Pruskeho, washingtonského ministerstva pre ryby a divú zver.

DNR spravuje dva typy pozemkov:

1. Vodné pozemky vo vlastníctve štátu (pozemky pod splavnými vodami štátu)
2. Pozemky štátnej dôveryhodnosti, ktoré DNR spravuje v dôvere, s cieľom zabezpečiť príjmy pre rôzne verejné inštitúcie, vrátane škôl K-12, univerzít, krajov a okresov s nižším zdanením.

DNR povoľuje nekomerčné zhromažďovanie hornín / minerálov / fosílií na rekreačné, výskumné alebo vzdelávacie účely za nasledujúcich podmienok:

1. Individuálne rekreačné lovenie hornín / zber minerálov na pozemkoch Štátnej dôvery je povolený bez povolenia
2. Skupinové rekreačné lovy hornín / zber minerálov / vzdelávacie aktivity sú povolené nevýhradnou licenciou na využívanie pôdy za poplatok (povolenie č. 253-569-2307 získate u Ana Shafer)
3. DNR musí mať legálny prístup, ktorý umožňuje rekreačné použitie (napríklad neblokuje brány alebo cesty)
4. Rekreačný lov štiav / zber minerálov nie je povolený ani v typizovaných vodách, ani v ich blízkosti, činnosť sa musí vyhýbať špeciálnym biotopom podľa HCP DNR (t. J. Svahy talu, jaskyne, skaly atď.) A
5. Na vystavenie, zhromažďovanie alebo prepravu hornín / minerálov do vozidla nie je povolené žiadne mechanizované zariadenie (alebo výbušniny).

Rýžovanie zlata nie je povolené na pozemkoch štátnej správy. Môže byť autorizovaný na vodných plochách vo vlastníctve štátu, ale jednotlivec musí získať povolenie na použitie od divízie vodných zdrojov. Ak získate oprávnenie, budete tiež potrebovať kópiu Zlato a ryby Pamätajte na seba vždy. Ďalšie informácie nájdete v časti Ryžovanie zlata.

Verejné pozemky spravované federálnou vládou, ktoré umožňujú lov štrkov a fosílií alebo majú na tieto činnosti určené miesta, sú spravované buď Národnou lesnou službou USDA alebo Úradom pre správu pozemkov. Konkrétne informácie získate od pracovníkov miestnej agentúry.

Oregonský a washingtonský úrad Úradu pre správu pozemkov vedie záznamy o nárokoch na nerastné suroviny vo federálnych krajinách. Táto kancelária môže vyriešiť akékoľvek otázky týkajúce sa hľadania existujúcich minerálnych pohľadávok alebo zakladania nových pohľadávok. Kontaktujte ich telefonicky na čísle 1-503-808-6001, ext. 2.

Ostatné spolkové verejné pozemky spravované spolkovou vládou, ktorá nie umožňujú lov šteniat alebo lov fosílií zahŕňajú:

Národné parky Národné pamiatky Národné útočiská pre divú zver Národné malebné oblasti Kmeňové krajiny

Ak vlastníte majetok a súvisiace práva na nerasty, máte právo zbierať na vašom majetku alebo dávať povolenie ostatným k takémuto spravovaniu. Ak si nie ste istí, či vlastníte minerálne práva na svoj majetok, pozrite si list vlastníctva alebo sa obráťte na kanceláriu krajského hodnotiteľa.

Patentované alebo nepatentované nároky na ťažbu sa považujú za súkromné ​​pozemky. Pred pokračovaním musíte získať povolenie vlastníka alebo držiteľa nároku.

Rýžovanie zlata

Štátne toky, ktoré obsahujú rýžové zlato, sú tiež dôležité pre rastlinné a živočíšne spoločenstvá, ktoré podporujú. Na ochranu tokov a biotopov pri rieke spravuje Washingtonské ministerstvo pre ryby a divočinu (DFW) Hydraulický zákon (RCW 75.20.100). To si vyžaduje, aby každá osoba alebo vládna agentúra, ktorá si želá používať, odkláňať, prekážať alebo meniť prirodzený tok alebo koryto akejkoľvek rieky alebo potoka, alebo využívať materiály z koryt potokov, získala schválenie hydraulického projektu (HPA). Každý, kto to chce urobiť na vodných plochách vo vlastníctve štátu, musí tiež dostať povolenie na používanie od divízie vodných zdrojov spoločnosti DNR. Ryžovanie zlata nie je povolené na pozemkoch štátnej správy spravovanej spoločnosťou DNR (t. j. nesplavný prúd prechádzajúci cez pozemky štátneho trustu DNR).

Na rekreačné ryžovanie a prospekciu sa nevyžaduje formálne HPA, ak používate zlatú panvicu, mini-rockerovú skrinku alebo nemotorizovanú malú prepúšťaciu skrinku. Musíte však mať formálne HPA na plnenie a bagrovanie.

Placer baníci zlata na Skookum Creek, asi 1918.

DFW vydáva brožúru, Zlato a ryby, ktorá poskytuje podrobnosti a definície používané rekreačnými obchodníkmi so zlatom. Túto brožúru musíte mať pri sebe vždy, keď ryžujete, naučiť sa a dodržiavať jej pravidlá. V brožúre sú tiež uvedené triedy rôznych prúdov a sezónne obmedzenia určitých činností v rôznych prúdoch. Musíte tiež zistiť, či má oblasť, ktorú ste vybrali, nejaký súčasný prenájom minerálov alebo existujúce vyhliadky, aby ste neúmyselne nepreskočili nárok niekoho iného. Ak máte akékoľvek otázky, obráťte sa na DFW.

Aj keď je potrebný pamflet „Zlato a ryba“, je nevyhnutné, aby ste predtým, ako začnete legálne vyhľadávať zlato, získali povolenie vlastníka pôdy a splnili všetky požiadavky tejto jurisdikcie.

Ryžovanie zlata na rieke Nooksack, okolo roku 1976.

Ďalšie informácie o zlate vo Washingtone nájdete v zdrojoch uvedených nižšie.

Čo a kde sa nesmie zbierať

Vzhľadom na vzácnosť a význam pre vedu je meteority, fosílie stavovcov, alebo akýkoľvek iný archeologické alebo historické artefakty nemožno zhromaždiť bez povolenia. Povolenia sa budú udeľovať iba na vedecké účely. Ak ste zistili niektorú z týchto položiek, kontaktujte príslušnú agentúru (napríklad Washingtonské ministerstvo prírodných zdrojov, lesná služba USA).

Viac informácií o archeologických povoleniach v štáte Washington a o federálnych verejných pozemkoch nájdete tu:

Washingtonské oddelenie archeológie a ochrany pamiatok Služba národného parku

Lov na skaly alebo fosílie nie je povolené na týchto pozemkoch:

Národné parky Národné pamiatky Národné útočiská pre divú zver Národné malebné oblasti Kmeňové krajiny

Rýžovanie zlata nie je povolené na pozemkoch štátnej správy.

Minerálna a fosílna mapa

Dôrazne odporúčame zobraziť túto Mapu príbehov v režime celej obrazovky.

Kde mám začať?

Existuje mnoho spôsobov, ako sa dozvedieť viac o úžasných zdrojoch hornín a fosílií, ktoré máme v tomto štáte. Môžete začať zakúpením vzdelávacích príručiek alebo učebníc, ktoré vysvetľujú viac o tom, ako sa formovali skaly, alebo o depozičnom prostredí, v ktorom sa zachovala fosília.

Môžete tiež navštíviť múzeá ako Burke v kampuse University of Washington v Seattli. Výkladové stredisko Stonerose je skvelou voľbou pre lov fosílií. Za malý poplatok si pravdepodobne môžete odniesť domov niekoľko vlastných skvelých fosílnych exemplárov, pretože je to vyhradené miesto pre túto činnosť.

Na záver sa môžete zapojiť do miestneho klubu rockov a klenotov, ktorý je uvedený tu a tu.

Oligocénne hlavonožce (Aturia angustata), z formácie Lincoln Creek blízko Raymondu, WA. Obrázok so súhlasom Jima Pruskeho, washingtonského ministerstva pre ryby a divú zver.


Sadra

Sadra sa formuje hlboko pod vodou, keď zomierajú stvorenia ako mušle, ustrice, lastúry a iné mäkkýše. Ich pozostatky sa usadzujú na dne oceánu vo vrstvách. Postupom času sa vytvoria stovky vrstiev, ktoré sa tlačia smerom zhora nad pôvodnú vrstvu. To spôsobí, že sa zmení na skalu. Niektoré z týchto hornín obsahujú sadru.

Sadra je veľmi mäkký minerál. Môže sa poškriabať nechtom na prstoch!

Sadra. Zbierka múzea vied o Zemi na univerzite vo Waterloo

Použitý v:

  • Výroba lepenky
  • Cement
  • Omietka
  • Hnojivo
  • Používa sa na výrobu lekárskych odliatkov (toto vám dajú, keď si zlomíte kosť!)

Sadrové „ruže“. Zbierka múzea vied o Zemi na univerzite vo Waterloo


Jedna osoba zabitá, jedna zranená vo vraku s účasťou 5 vozidiel

UPDATE: Yorkský okresný koroner identifikoval osobu zabitú pri smrteľnom vraku.

Koronerka Sabrina Gastová uviedla, že Amanda Wilsonová, 37 z Chesteru, bola na mieste činu vyhlásená za mŕtvu po tom, čo bola vyhodená z motocykla. Bola spolujazdkyňou na motocykli, ktorý bol zrazený zozadu.

ROCK HILL, S.C. (CN2 NEWS) Diaľničná hliadka v Južnej Karolíne tvrdí, že reagovala na smrteľnú vraku vozidla v nedeľu 16. mája, niečo po 16:30, na semafore v USA 21 na ulici Galleria Blvd. v Rock Hill.

Podľa Troopers Honda Sedan zozadu ukončila motocykel Harley Davidson z roku 2009, ktorý bol zastavený na semafore. Úrady tvrdia, že cestujúci na motocykli bol zabitý. Vodiča motocykla transportovala spoločnosť EMS do nemocnice.

Vojaci tvrdia, že keď motorku zasiahla Honda, zasunula ju do zastaveného pickupu Toyota a spôsobila, že Toyota zasiahla ďalšie dva motocykle, ktoré boli zastavené vedľa seba na semafore.

Vojaci tvrdia, že k ďalším zraneniam nedošlo.

Vojaci tvrdia, že vrak je stále predmetom vyšetrovania.

Hasičské štáby hasičov Lesslie tvrdia, že na mieste boli do nedele večer do 22:00.


Výskyt biotitu

Biotit sa nachádza v širokej škále magmatických a metamorfovaných hornín. Je bežný v rôznych magmatických a metamorfovaných horninách. V magmatických horninách, častejšie v kremičitých a alkalických horninách, napr. granity, diorit, gabros a peridotity. Břidlice sú dôležité v metamorfovaných horninách vrátane rúl, filitov a rohov. Nachádza sa tiež v nezrelých usadených horninách, ale pri nosení mení ílové minerály. Biotit v žule býva slabší ako biotit prítomný v riolite v sopečnom ekvivalente horčíka. Niekedy sa nachádza vo veľkých odbúrateľných kryštáloch v pegmatitových žilách, ako to niekedy býva v Novom Anglicku, Virgínii a Severnej Karolíne v USA. Je základnou súčasťou mnohých metamorfovaných rezačiek a foriem vo vhodných kompozíciách v širokom rozmedzí tlaku a teploty. Biotit sa odhaduje na 7% exponovanej kontinentálnej kôry.


Popis nehnuteľnosti

Keď stojíte na vrchole gigantickej granitovej skaly, cítite sa na vrchole sveta alebo v jeho blízkosti.

Za jasného dňa môžete navždy vidieť z hrebeňa Forty Acre Rock v okrese Lancaster, kde sa Sandhills stretávajú s Piemontom.

Skala sa zdá byť väčšia ako život, väčšia ako jej skutočných 14 akrov. Celá prírodná rezervácia Forty Acre Rock Heritage Preserve zahŕňa 2 965 akrov najrozmanitejšej chránenej oblasti v regióne Piemont, vrátane granitových rovin, tobogánov, vodopádov, bobrího rybníka, jaskýň, tvrdého a borovicového lesa a rôznych divých kvetov a divočiny. Oblasť chránená v oblasti dedičstva a manažmentu divokej prírody Forty Acre Rock je vyhlásená za národnú prírodnú pamiatku.

„Na skale vládne veľkolepý pocit,“ hovorí bývalý manažér konzervácií Jim Sorrow. Obrovská skala nie je úplne neplodná. Počas vlhkej zimy a skorých jarných mesiacov vytvára voda, ktorá sa zhromažďuje v štrbinách alebo priehlbinách na povrchu skaly, jarné bazény, v ktorých kvitnú rastliny, ako napríklad vzácny kaluž obyčajná.

Darí sa tam aj machom a lišajníkom a z východných pôd nad plytkými pôdami povstáva niekoľko východných červených cédrov ako sukovitých strážcov z plytkých pôd. Ukázalo sa, že jeden malý červený céder, ktorý nedávno zomrel na sucho, bol asi 200 rokov - veľký vek pre taký malý strom. Jeho pomalý rast bol výsledkom života v drsných podmienkach. Každá sezóna tu prináša svoju zvláštnu krásu.

„Najlepšie je vidieť toto miesto koncom marca,“ hovorí Sorrow. „Jarné kvety poskytujú hlavný farebný nádych. Aj jeseň je pekný čas.“

Na jar kvitne jasnofialová kompasová rastlina a divoká azalka a v letných mesiacoch sa k žltému falošnému náprstníku a iným poľným kvetom hrnú motýle.

Jesenná vzbura farieb kvetov a obracajúceho sa lístia sa vytráca do zimných mesiacov, ale pred koncom zimy sa objavujú krvavé korene, ľalie pstruhy a ďalšie rastliny.

Je tu chránený takmer tucet vzácnych, ohrozených alebo ohrozených druhov rastlín a voľne žijúcich živočíchov, vrátane kývania triliom a fialovej alebo hybanthus. V rezervácii rastie cohash modrý, ktorý sa zvyčajne vyskytuje iba v horách. Sú tu aj borovice s dlhými listami a morčacie duby, stromy typické pre Sandhills.

Zo skaly môžu turisti sledovať cestu, aby preskúmali viac rezervácie, ale mali by ste mať na pamäti, že mokrá skala a sypký štrk môžu spôsobiť, že sú chodníky klzké. Dajte si pozor na veľké korene a kamene v ceste alebo občas padnutý strom a nezabudnite zostať na chodníku, ktorý vedie k tobogánu a jaskyni. Počúvajte hudbu stekajúcu po skalách. Zaznejú aj piesne vtákov, ako sú tanagers, penice, vireo a bubeník ďatľov.

Prvý z niekoľkých mostov pretína potok s pieskovým dnom, kde môžete špehovať malé rybky alebo špliechať žaby skákajúce do vody. Sledujte stopy jeleňov, sivých líšok a bobcov.

Chodník vedie k bobremu rybníku, pokrytému dekou s ľaliovými podložkami.

Forty Acre Rock je obľúbenou destináciou. Návštevníci je smutné, že na niektoré skaly nastriekali grafity a vniesli do rezervácie štvorkolky, ktoré poškodili krehké stanovište. Motorové vozidlá, bicykle a kone nie sú povolené. Požiare, kempovanie, odhadzovanie odpadkov a alkoholické nápoje sú zakázané. Rezervácia je otvorená počas denného svetla. Maľovanie skaly je nezákonné a porušovatelia budú stíhaní.


Najlepšie 5 vecí, ktoré môžete robiť v Cincinnati tento víkend: 14. - 16. mája

V sobotu sa otvára najväčší zábavný park v tejto oblasti a vy môžete byť medzi prvými návštevníkmi roka, ktorí zažijú oceňovaný Orion & ndash jeden z iba siedmich gigabázových podložiek na svete & ndash, ako aj Beast, Banshee, Invertigo a ďalšie vzrušujúce tácky a jazdy.

Rodiny s malými deťmi a tí z nás, ktorí chcú pokojnejší a pokojnejší zážitok, si môžu vychutnať Kings Mills Antique Autos, K.I. & Miami Valley Railroad, Snoopy's Junction a Boo Blasters na vrchu Boo Hill, rodinná tematická interaktívna jazda.

Denné vstupenky začínajú na 45 dolárov alebo idú po 16:00. a zaplatiť 29,99 dolárov. Park je otvorený cez víkendy od 11:00 do 22:00 Sobota a 11:00 - 20:00 Nedeľa do konca mája. Denná prevádzka parkov sa začína 1. júna a v tento deň sa sezóna otvára aj pre sezónu. Zábavný park Kings Island sa nachádza na adrese 6300 Kings Island Drive, Mason. visitkingsisland.com.

2. Dohovor o tetovacom umení v Cincinnati

Rozmýšľate, že si zaobstaráte nový atrament? Konferenčné centrum Duke Energy Convention je tento víkend stávkou na istotu, keď do mesta Cincinnati Tattoo Arts Convention zasiahne mesto viac ako 100 tetovacích umelcov a predajcov, ktorí vám pomôžu vytvoriť nositeľné majstrovské dielo. Špeciálnymi hosťami z televízneho seriálu „Ink Master“ sú Cee Jay Jones z 2. sezóny, Al Fliction z 1. sezóny a Emac z 13. sezóny.

Už máte dosť legitímne umenie na to, aby ste vyhrali cenu? Prihláste sa do jednej z denných súťaží a ceny ndash sa udeľujú plátnu aj umelcovi v mnohých kategóriách. Je tu tiež veľa jedinečnej živej zábavy s dennými predstaveniami Magic Brian, Alakazam: The Human Knot and the Captain a Maybelle Sideshow. Prehliadka trvá 14:00. do polnoci Piatok, 11:00 - 24:00 Sobota a od 11:00 do 20:00 Nedeľa. Vstupenky sú 40 dolárov za 3-denný lístok alebo 20 dolárov za deň. Deti do 12 rokov majú vstup zdarma. villainarts.com.

3. Burlington Antique Show

Milovníci starožitností sa zhromažďujú na tejto mesačnej prehliadke starožitností na výstavisku Boone County Fairgrounds (5819 Idlewild Road, Burlington), pretože vedia, že je to skvelé miesto na odhalenie skutočných drahokamov a nájdenie báječných obchodov. S viac ako 200 predajcami & ndash všetko od primitívov a záhradných / architektonických prvkov až po vinobranie šperkov a zberateľské predmety & ndash z polovice storočia určite nájdete niečo, čo vás pošteklí na vašej fantázii.

Burlingtonská prehliadka starožitností sa otvára o 6-8 hod. Nedeľa pre ranné vtáky so vstupným poplatkom 6 dolárov. Pravidelné vstupné je 4 doláre a premáva od 8:00 do 15:00. Vo veku do 12 rokov môžete získať zadarmo. burlingtonantiqueshow.com.

4. Remeselné predstavenia

Pandémia zdecimovala našu robustnú výstavnú sezónu prázdninových remesiel v roku 2020, ale ako bude viac z nás očkovaných, život, ako sme ho vedeli, sa pomaly začína obnovovať. Najvýznamnejšie sú tento víkend remeselné predstavenia, ktoré sa objavujú po meste! Tu sú dva, z ktorých sme nadšení: Šou umenia a remesiel Sycamore sa koná od 11:00 do 16:00. Sobota na parkovisku Sycamore High School (7400 Cornell Road, Montgomery). K dispozícii bude viac ako 70 umelcov a remeselníkov, ako aj živé hudobné vystúpenia, tomboly a ústupky. Budú presadzované masky a ďalšie opatrenia COVID-19. sbob.org/craftshow.

V Kentucky sa koná jarná flingová remeselná šou Benton Farm od 9:00 do 16:00. Sobota a Nedeľa. Je to vonkajšia šou s viac ako 140 remeselníkmi a predajcami, plus nákladnými automobilmi, živou hudbou a ďalšími. Nachádza sa v Benton Farm Agricultural Learning Center, 11896 Old Lexington Pike, Walton. Vstupné je 3 doláre, zadarmo pre deti do 12 rokov.

5. Kraťasy nominované na Oscara: Vaxxer Weekend

Po uzavretí uplynulého roka z dôvodu pandémie sa divadlo Garfield opäť otvorilo pre osobné prehliadanie. Aj keď budú šortky k dispozícii na pozeranie prakticky do 23. mája, je to posledný víkend, počas ktorého sa bude konať krátka nominácia na Oscara v roku 2021. filmy vo vnútri divadla. Stačí si vziať so sebou svoj očkovací preukaz COVID-19, pretože víkendové premietania sú určené výhradne pre tých, ktorí sú úplne zaočkovaní.


Common Minerals of Virginia

KAlSi3O8
Rôzne mikroklinové živce, ktoré sa zvyčajne tvoria v hrubozrnných vyvretých horninách nazývaných pegmatity. Výsledkom prítomnosti olova je nazelenalá alebo modrozelená farba. Amazonit sa občas používa ako drahokam. Tento minerál sa ťaží vo Virgínii neďaleko mesta Amelia.

Epidot
(Ca, Ce, Pb, Sr, Y)2(Al, Fe, Mn, V)3Si3O12(OH) alebo
(Ca, Ce, Pb, Sr, Y)2(Al, Fe, Mn, V)3Si3O11(OH, F)2
Minerál, ktorý sa typicky javí ako pistáciová zelená zrnitá hmota v nízko kvalitných metamorfovaných horninách, napríklad v zelenom kameni.

Kyanit
Al2SiO5
Tento bledomodrý minerál, ktorý tvorí agregáty dlhých a tenkých čepeľových kryštálov, sa bežne nachádza v metamorfovaných horninách, ako sú ruly alebo bahno. Kyanite sa aktívne ťaží vo Virgínii v grófstve Buckingham. Kliknutím sem získate ďalšie informácie. Foto s láskavým dovolením Roba Lavinského.

Staurolit
(Fe, Mg, Zn)2Al9(Si, Al)4O22(OH)2
Staurolit vytvára zaujímavé hnedočierne zdvojené kryštály, tiež známe ako „rozprávkové kamene“, ktoré sa môžu vyskytovať v stredne kvalitných metamorfovaných horninách, ako sú ruly alebo bahno. Staurolit sa nachádza v okrese Patrick vo Virgínii. Foto s láskavým dovolením Roba Lavinského.

Hematit
Fe2O3
Minerál oxidu železitého, hematit, je zvyčajne kovovo šedej, hnedej alebo červenkastej farby. Je to železná ruda a môže sa prirodzene tvoriť v sedimentárnych, vyvretých alebo metamorfovaných horninách. Hematit je hlavnou zložkou asi najslávnejšej horniny na svete - formácia pruhovaného železa, ktorá sa formovala ako zemská atmosféra, sa najskôr okysličila pred 2,2 miliardami rokov. Aj keď sa pásmový železný útvar vo Virgínii nenachádza, hematit sa historicky ťažil v údoliach Valley a Ridge.

Živce
(Na, K) AlSi3O8
Živec je mimoriadne bežný minerál. Nájdeme ho v mnohých odrodách hornín, najmä metamorfovaných alebo vyvretých. Živec je zvyčajne mliečne biely, ale môže mať farbu kvôli nečistotám v kryštálovej štruktúre. Živec sa v súčasnosti ťaží v strednej Virgínii a je veľmi častý v provinciách Piemont a Blue Ridge. Foto s láskavým dovolením Roba Lavinského.

Sľuda
KAl3Si3O10(OH)2 alebo
K (Mg, Fe)3AlSi3O10(OH)2
Tento výrazný minerál je ľahko identifikovateľný podľa plošného vzhľadu. Sľuda, ktorá sa bežne považuje za lesklé škvrny v sedimentárnych, vyvretých alebo metamorfovaných horninách, sa ľahko odlupuje do tenkých kryštálových dosiek. Dve bežné odrody sľudy sú muskovit (zvyčajne bledej farby) a biotit (tmavohnedá až čierna). Sľuda sa bežne vyskytuje v provinciách Piemont a Blue Ridge vo Virgínii. Foto s láskavým dovolením Roba Lavinského.

Kalcit
CaCo3
Ako veľmi častý minerál možno kalcit pozorovať v mnohých rôznych horninách vrátane vápenca, dolomitu a mramoru. Aj keď je kalcit bežne biely, môže sa kvôli chemickým nečistotám objaviť v rôznych farbách. Kalcit sa dá odlíšiť od iných podobne vyzerajúcich minerálov (napríklad kremeňa a živca) podľa šumivej reakcie so slabou kyselinou chlorovodíkovou. Kalcit nájdete v celej Virgínii. Foto s láskavým dovolením Roba Lavinského.

Kremeň
SiO2
Kremeň, ktorý je jedným z najbežnejších minerálov na svete, sa nachádza v sedimentárnych, metamorfovaných a vyvretých horninách po celej Virgínii. Kremeň sa zvyčajne javí ako číre alebo belavé kryštály v hornine, ako je napríklad žula. Ametyst, achát, chalcedón, rohovca (pazúrik) a opál sú všetky odrody kremeňa. Kliknite sem, aby ste získali viac informácií o kremenných žilách vo Virgínii. Kliknite sem, aby ste získali viac informácií o modrom kremeňu vo Virgínii.

Pyrit
FeS2
Pyrit, ktorý sa často mýli so zlatom, je ľahko rozpoznateľný podľa kovového lesku a mosadzno-žltej farby. Pyrit sa formuje do kubických kryštálov alebo ako masa beztvarých zŕn v sedimentárnych uzlinách, uhoľných slojoch alebo iných horninových žilách. Bežne sa spája so zlatom a nachádza sa v páse zlata a pyritu vo Virgínii. Fotografia je s láskavým dovolením Roba Lavinského. Kliknutím sem získate ďalšie informácie.

Granát
(Ca, Fe, Mg, Mn)3(Al, Cr, Fe, Mn, Si, Ti, V, Zr)2(SiO4)3
Typicky tmavočervenohnedé granáty sa bežne vyskytujú v stredne až vysoko kvalitných metamorfovaných horninách, ako sú břidlice v provinciách Piemont a Blue Ridge.

Zlato
Au
Asi najpopulárnejším minerálom vo Virgínii je zlato. Zlato sa vyskytuje v malom množstve vo veľkej časti provincií Piemont a Blue Ridge. Kliknutím sem získate ďalšie informácie o zlate.


Pozri si video: Ako si vybrať minerál? LIEČIVÝ POLODRAHOKAM