Drahé kamene

Ant Hill Garnet

Ant Hill GarnetDrobné mravce bane niektoré z najlepších granátov. :-)


Fazetovaný mramor mramorovaný do kopca: "Mravec mravca na kopci" s veľkolepou farbou tela z Garnet Ridge, neďaleko Dinnehotso, Apache County, Arizona. Tento kameň je oválny 7,6 x 5,7 mm, vážiaci 1,02 karátov. Mramorové mravce väčšie ako jeden karát sú nezvyčajné. Fotografia Bradley J. Payne, G.J.G., TheGemTrader.com.

Čo sú to granáty Ant Hill?

Niektoré drahé kamene odvodzujú veľkú časť svojej príťažlivosti, pretože sa nachádzajú v neočakávanej lokalite alebo majú neobvyklý pôvod. „Mravce mravce na kopci“ sú jedným z najzaujímavejších z týchto „drahokamov novosti“.

Nazývajú sa „mravce mravca na kopci“, pretože sa nachádzajú na okraji mravcov a okolo nich. Mravce sa stretávajú s granátmi pri hĺbení podzemných chodieb. Mravce vytiahnu kamene na povrch a zlikvidujú ich. Dážď čistí granáty čisto a posúva ich po boku mravca, kde sa môžu hromadiť vo veľkom počte. To sústreďuje malé drahokamy a uľahčuje ľuďom ich zbieranie. Ich žiarivý lesk a červená farba výrazne kontrastujú s okolitou pôdou.

Arizona Ant Hills

Niekoľko oblastí v Arizone je známych mramormi mravcov. Jedná sa o krásne jasne červené granáty chrómu pyrope s veľmi vysokou sýtosťou farieb. Domorodí Američania ich objavili už dávno a obdivovali ich farbu a krásu. Považovali ich za špeciálnych a niekedy ich šili do ceremoniálnych hrkál alebo ich ocenili.

V súčasnosti domorodí Američania a rockhoundi zbierajú granáty a predávajú ich v balíkoch lapidáriom, ktorí ich rozrezávajú na kafóny a fazetované kamene. Hotové kamene a atraktívne kúsky surového odpadu sa predávajú zberateľom drahokamov a montujú sa do šperkov. Novotný pôvod kameňov zvyšuje ich príťažlivosť a môže zvýšiť ich cenu na vyššiu úroveň, než aká sa platí za kamene podobnej kvality z iných lokalít.

Typický granát mravca na kopci je malý kameň - takmer vždy menej ako jeden karát, keď je nakrájaný na kambochet alebo tvárový kameň. Mravce sú dosť chytré na to, aby vykopávali okolo väčších kameňov, než aby ich ťahali na povrch. Táto malá veľkosť môže byť v skutočnosti požehnaním, pretože veľa z kameňov má veľmi vysokú sýtosť farieb. Keby boli väčšie, kamene by mali veľmi tmavý, takmer čierny vzhľad; ale v malých veľkostiach nimi prechádza dostatok svetla, aby odhalili svoju požadovanú tmavočervenú farbu.

Mramorové mravce sú novinkami, ktoré majú hlavne miestnu popularitu. Počet vyrobených kameňov je omnoho nižší, ako by bolo potrebné na to, aby sa z nich stal komerčný klenot, ktorý by sa používal v hromadne vyrábaných šperkoch so širokou distribúciou.

Mramorový mravec mramorový: Vzorka mravca mramorového mraku, ktorý je drsný z oblasti Arizona so štyrmi rohmi, za silného osvetlenia, ktorý ukazuje jeho intenzívnu rubínovo červenú farbu. Tento kúsok hrubej hmotnosti váži asi 1,5 karátu.

Ant Hill Garnets ako indikátory diamantov

Mravce dodávajúce malé minerálne častice na povrch nie sú pre Arizonu jedinečné. Je známy v mnohých častiach sveta. V niektorých prípadoch sa ako nástroj na vyhľadávanie použili minerály z horských vrchov.

Pri prieskume diamantov geológovia používajú „indikačné minerály“ na zistenie, či sú na alebo blízko kimberlitovej rúry - hostiteľskej horniny mnohých depozitov diamantov. Diamanty vychádzajú z plášťa hlbokými zdrojmi sopečných erupcií. V mnohých tonách kimberlitu je často iba niekoľko karátov diamantov - ale kimberlit môže byť naložený minerálmi z plášťových plášťov, ako sú pyrop, granát a olivín.

Namiesto toho, aby hľadali diamanty, geológovia hľadajú tieto hojnejšie minerály na nájdenie rúry. Potom zhromaždia objemnú vzorku kimberlitu, aby určili, či rúrka obsahuje diamanty. Geológovia, ktorí robia tento druh práce, sa často zastavia na každom kopci mravca, s ktorým sa stretávajú, aby rýchlo našli farebné kúsky minerálov plášťa. Mravce poskytujú nižšie uvedenú geológiu.


Pozri si video: Finding Ant Mound Garnets In Wyoming,Finding Gems