Minerály

Diamond Mines v Spojených štátoch

Diamond Mines v Spojených štátochPopredný svetový spotrebiteľ diamantov nemá takmer žiadnu výrobu.


Diamanty z USA: Fotografie niekoľkých diamantov nájdených v štátnom parku Crater of Diamonds, neďaleko Murfreesboro, Arkansas. Tieto diamanty boli pravdepodobne pekne tvarované kryštály, keď boli v zemskom plášti. Ich tvary boli modifikované korozívnymi tekutinami počas ich rýchleho stúpania na zemský povrch. Fotografie použitá so súhlasom Crater of Diamonds State Park.

Obsah


Dva komerčné diamantové míny
Kráter diamantov
Slávne diamanty z Arkansasu
Baňa jazera Kelsey
Wyoming Diamond Vklady
Diamanty v kalifornskej zlate
Ďalšie potenciálne diamantové oblasti
Najlepšie diamantové vyhliadky v USA

Dva komerčné diamantové míny

Ako obchodné diamantové míny boli použité dve miesta v Spojených štátoch. Prvý bol baňa blízko Murfreesboro v Arkansase. Začalo to fungovať ako komerčná diamantová baňa sukcesiou operátorov začiatkom 20. rokov 20. storočia, ale bola uzavretá, pretože vklad bol neekonomický. Dnes je známy ako „kráter diamantov“ a prevádzkuje ho štát Arkansas ako turistická „baňa na výrub“, kde môže ktokoľvek zaplatiť poplatok, hľadať diamanty a uchovávať všetko, čo nájde. Každý rok sa tu nachádza až niekoľko stoviek karátov diamantov.

Kde sa ťažia diamanty?

Druhým bol diamantový baňka Kelsey Lake pri Fort Collins, Colorado. V rokoch 1996 až 2002, keď bola baňa z dôvodu právnych problémov zatvorená, vyprodukovala malé množstvá diamantov.

Diamanty, diamantové indikátory minerálov a potenciálne diamantové horniny boli nájdené na stovkách miest v Spojených štátoch. Jedno alebo viac z týchto miest by sa mohlo stať komerčným a urobiť z USA významného výrobcu diamantov vysokej kvality. 1

Kráter diamantov Štátny park: Značka označujúca vchod do kráteru diamantovej bane, ktorý sa nachádza neďaleko Murfreesboro, Arkansas. Teraz je to štátny park a je v právomoci štátu Arkansas.

Kráter diamantov - aktívna americká baňa

Aj keď sa v Spojených štátoch ročne konzumuje milióny karátov diamantov, na domácom trhu sa vyrába len veľmi málo diamantov. Jedinou aktívnou diamantovou baňou v krajine je Kráter diamantovej bane v blízkosti Murfreesboro, Pike County, Arkansas. Od začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia našli rekreanční prieskumníci až niekoľko stoviek karátov diamantov ročne. V Crater of Diamonds bolo nájdených veľa farebných diamantov. Väčšina z nich bola žltá alebo hnedá. Pozrite si fotografiu v hornej časti tejto stránky.

Jediná diamantová baňa, kde môžete byť baníkom.

Baňa je prevádzka vykopávok, ktorú vykonáva štátny park Crater of Diamonds. Diamanty sú usporiadané v lamproite breccia tuf a jeho prekrývajúcej sa pôde v štruktúre známej ako maar. Zberatelia platia poplatok vo výške niekoľkých dolárov za deň a môžu si nechať diamanty, ktoré nájdu. Toto je jediná diamantová baňa na svete, ktorá je otvorená pre verejnosť.

Diamantový kráter: Zjednodušený prierez trubice lamproitu, maaru a zvyšku usadeniny pôdy. Je to podobné vkladu nájdenému v banke Crater of Diamonds Mine.

Strawn-Wagnerov diamant: Fotografie slávneho "Strawn-Wagnera Diamond", ktorý našiel v štátnom parku Crater of Diamonds v roku 1990 Shirley Strawn. Bol to prvý kameň, ktorý získal dokonalú známku 0/0/0 od American Gem Society. Obrázok so súhlasom Crater of Diamonds State Park.

Slávne diamanty z Arkansasu

V banke Crater of Diamonds bolo nájdených niekoľko slávnych diamantov. Diamanty nájdené v Severnej Amerike majú naďalej gemologický význam a priťahujú veľký záujem. Tri pozoruhodné diamanty z Arkansasu:

Strýko Sam Diamond

„Uncle Sam“ je biely diamant s hmotnosťou 40,23 karátov, ktorý stojí ako najväčší diamant v Severnej Amerike. Bolo nájdené v kráteri diamantov v roku 1924 pred tým, ako bol objekt otvorený ako štátny park. 2

Strawn-Wagnerov diamant

Tento diamant bol nájdený v parku ako 3,03-karátový drsný kameň v roku 1990 Shirley Strawn. V roku 1997 bol vyrezaný, aby poskytol 1,09 karátu, „okrúhly brilantný“ kameň, ktorý získal dokonalú známku 0/0/0 od American Gem Society. Je to najdokonalejší diamant, aký spoločnosť American Gem Society kedy certifikovala. 2

Kanársky diamant Kahn

Tento 4,25-karátový kanársky diamant s dokonalým tvarom vankúšového vankúša bol nájdený v roku 1977 Georgeom Steppom. Stan Kahn kúpil diamant od spoločnosti Stepp a nechal ho rezať, pretože aj v jeho prirodzenom tvare je to obzvlášť krásny klenot. Kahn zdieľa kameň s verejnosťou tým, že ho požičiava do múzeí na celom svete na dočasné vystavenie.

Colorado - Wyoming Diamond mapa: Malá časť mapy diamantového prieskumu uverejnenej geologickým prieskumom vo Wyomingu. WSGS identifikoval niekoľko stoviek koncentrácií indikátorových minerálov kimberlitu, čo naznačuje možné skryté diamantové depozity. Obrázok od Wyoming Geological Survey. 4

Baňa jazera Kelsey

V súčasnosti v Spojených štátoch neexistujú žiadne komerčné diamantové míny. Jedinou komerčnou baňou s nedávnou činnosťou je diamantová baňa Kelsey Lake, ktorá sa nachádza neďaleko Fort Collins v štáte Colorado na štátnej hranici medzi Colorado a Wyoming.

Spoločnosť Kelea Lake bola otvorená ako komerčná diamantová baňa spoločnosťou Redaurum Limited v roku 1996. Great Western Diamond Company, 100% dcérska spoločnosť spoločnosti McKenzie Bay International Limited, kúpila nehnuteľnosť v roku 2000 a prevádzkovala baňu do roku 2002. Z dôvodu právnych problémov bola zatvorená. skôr ako nedostatok diamantov. 4

Väčšina diamantov vyprodukovaných v bani Kelsey Lake boli číre kamene vysokej kvality. Približne jedna tretina kameňov mala veľkosť jedného karátu alebo väčšiu. Keď sa baňa uzavrela, zistil sa zdroj 17 miliónov ton rudy s priemerným stupňom 4 karáty na sto metrických ton. V roku 2003 Geologický prieskum Spojených štátov informoval, že najcennejšie kamene vyťažené z bane Kelsey Lake boli ocenené na 89 000 a 300 000 dolárov. 3

Diamanty Herkimer: Ďalším typom „diamantov“ ťažených v Spojených štátoch je „diamant Herkimer“ v západnom New Yorku. Nejedná sa o pravé diamanty - namiesto toho sú to dvojnásobne zakončené kremeňové kryštály, ktoré sa tvoria v závorách Malej vodopády Dolostone. Mnoho ľudí ich vyhľadáva na lokalitách ťažby za pár poplatkov. Boli známe už od doby, kedy ich pôvodní Američania našli v prúdoch v tejto oblasti. Dnes sa považujú za mineralogickú novinku kvôli svojmu prirodzenému dvojnásobne ukončenému tvaru. Miesta s ťažbou poplatkov sú veľmi populárne a každý rok priťahujú tisíce návštevníkov z celého sveta.

Wyoming Diamond Vklady

Wyoming Geological Survey verí, že v ich štáte by sa mohol vyvinúť diamantový priemysel v hodnote miliárd dolárov. Wyoming má porovnateľné podmienky ako kanadské ložiská diamantov a predpokladá sa, že existujú stovky kimberlitových rúrok. Na ich webových stránkach sú mapy ukazujúce umiestnenie dotieravých hostiteľov diamantov, hlásené diamanty diamantov, anomálie minerálov kimberlitov, lamproity a minerály ukazovateľov stability diamantov. 4

Niektoré body, ktoré vyjadrujú svoj optimizmus pre významný diamantový priemysel vo Wyomingu 5:

- 40 depozitov diamantov v okrese State Line

- 130 000 diamantov získaných v okrese State Line

- niekoľko diamantov s hmotnosťou viac ako 28 karátov

- stovky kimberlitických indikátorových minerálnych anomálií

- dva najväčšie kimberlite okresy v USA

- najväčšie lamproitové pole v Severnej Amerike

Súvisiace: Diamantové bane v Kanade

Mapa diamantovej bane v Kalifornii Cherokee: Časť geologickej mapy Oroville a Stolovej hory, Chico a Marysville Quadrangles, Butte County, Kalifornia, ktorá bola vypracovaná Geologickým prieskumom Spojených štátov. Poloha bane Cherokee je zobrazená v severovýchodnom rohu štvoruholníka. Diamanty boli umyté z ušľachtilých štrkov Iónovej formácie, ktoré sa vyskytujú pod falošným podložím prekrývajúcich bazaltových tokov. Zobraziť celú mapu.

Diamanty v kalifornskej zlate

Počas vyše dvoch storočí prieskumu zlata v kalifornských tokoch veľa ľudí starostlivo vyhľadávalo veľa sedimentu. To viedlo k objavu stoviek diamantov kvality drahokamov, ktoré sú väčšinou malé. Na väčšine miest bol nájdený jeden diamant alebo dva. Pozoruhodné čísla sa však našli v niekoľkých oblastiach.

Jednou z najvýznamnejších diamantových lokalít je oblasť hydraulickej ťažby v Butte County, severne od Oroville, známa ako Baňa Cherokee. V tejto bani sa z treťohorných štrkov formácie Ione získalo natívne zlato, natívna platina a stovky diamantov vysokej kvality. Tieto štrky sú väčšinou výplne kanálov, často pokryté čadičovými tokmi v treťom veku.

Stupeň rudy, pokiaľ ide o diamanty, nebol dostatočný na podporu trvalo udržateľnej výroby. Diamanty však boli náhodným produktom - ťažené zlato bolo oveľa cennejšie.

Diamanty majú vysokú špecifickú hmotnosť v porovnaní s ostatnými zrnami sedimentu a majú tendenciu hromadiť sa na rovnakých miestach ako zlato a platina. Úsilie o nájdenie diamantovej hostiteľskej skaly nebolo úspešné. 8

Medzi ďalšie diamantové lokality v Kalifornii patria: Eldorado County: južná strana Webber Hill neďaleko Placerville; Kaňon White Rock; Špinavý byt; Smithov byt. Okres Amador: Jackass Gulch pri Sopke; Rancheria pri Sopke; Loafer Hill neďaleko Oleta. Okres Nevada: francúzsky korál. Butte County: Cherokee Flat; Yankee Hill. Kraj Plumas: Gopher Hill; Upper Spanish Creek. 9

Zdroje informácií
1 Hausel, W.D. (1998). Diamonds and Mantle Source Rocks vo Wyoming Craton s diskusiou o iných výskytoch v USA. Report of Investigations Number 53, Wyoming Geological Survey.
2 Oddelenie parkov a cestovného ruchu v Arkansase (sprístupnené v máji 2013). Webová stránka Crater of Diamonds State Park.
3 Olson, Donald W., (2003). Ročenka minerálov 2003: Drahokamy. Ročenka minerálov 2003, zväzok I, kovy a minerály, polodrahokamy. Geologický prieskum Spojených štátov.
4 Wyoming Geological Survey. Wyoming Diamonds. Webová stránka geologického prieskumu vo Wyomingu (sprístupnená v máji 2013).
5 Wyoming Geological Survey. Prieskum a ťažba diamantov v Severnej Amerike sa zahrieva, Webová stránka geologického prieskumu vo Wyomingu (sprístupnená v máji 2013).
6 Howard, J. M. a Hanson, W.D. (2008). Geológia kráteru diamantov Štátny park a okolie, Pike County, Arkansas, Štátny park Series 03, Arkansas Geological Survey.
7 Olson, Donald W., (2011). Ročenka minerálov 2009: Drahokamy. Ročenka minerálov 2009, zväzok I, kovy a minerály, polodrahokamy. Geologický prieskum Spojených štátov.
8 Lindgren, Waldemar (1911). Terciárne hroby pohoria Sierra Nevada v Kalifornii, odborná práca 73, Geologický prieskum Spojených štátov.
9 George Frederick Kunz (1905). Drahokamy, klenotnícke materiály a okrasné kamene v Kalifornii, číslo bulletinu 37, Štátny úrad pre ťažbu v Kalifornii.

Ďalšie potenciálne diamantové oblasti

Objav mnohých komerčných diamantových nálezísk v Kanade vyvolal záujem o USA. Oblasti s podobným geologickým prostredím ako kanadské ložiská existujú na Aljaške, v Colorade, Minnesote, Montane a vo Wyomingu. Boli nájdené kosoštvorcové indikátory a potvrdené diamantové rúrky, ale zatiaľ žiadne nepritiahli významné investície alebo komerčnú ťažbu.

V tichomorskom pobreží sa našli stovky diamantov; táto oblasť je však nepriaznivá z hľadiska prítomnosti kimberlitu a lamproitu. Je možné, že tieto diamanty pochádzajú zo zdroja, ktorý ešte nebol pochopený. 5

Najlepšie diamantové vyhliadky v USA

Niekoľko spoločností v Spojených štátoch teraz vyrába syntetické diamanty pomocou chemickej depozície pár a iných procesov. Mnohé z diamantov vyrábaných týmito spoločnosťami majú čistotu a farbu požadovanú na použitie ako syntetické drahokamy. Majú maloobchodné ceny, ktoré sú veľmi konkurencieschopné s prírodnými kameňmi a ktoré sú príťažlivé pre mnohých kupujúcich. Predaj syntetických diamantov neustále rastie a tento trend môže pokračovať.

Väčšina syntetického diamantu vyrábaného v Spojených štátoch sa používa na výrobu. Syntetický priemyselný diamant je nákladovo konkurencieschopný s prírodným diamantom a je ľahko dostupný.

Starostlivo vyrobený syntetický diamant sa používa ako vysoko výkonný materiál v mnohých výrobných procesoch. Syntetické diamanty majú veľké množstvo použití, medzi ktoré patria kupolovité kupoly, chladiče, ložiská s nízkym trením, časti odolné proti opotrebeniu a ďalšie.