Mapy

Mapa Malty a satelitného obrazu

Mapa Malty a satelitného obrazuMalta je malé súostrovie v Stredozemnom mori. Nachádza sa južne od talianskeho ostrova Sicília.
Malta je malé súostrovie v Stredozemnom mori. Nachádza sa južne od talianskeho ostrova Sicília.

Krajiny susediace s Maltou:

nikto

Regionálne mapy:

Mapa sveta Európy

Kde je Malta?


Satelitný obrázok na MaltePreskúmajte Maltu pomocou aplikácie Google Earth:

Google Earth je bezplatný program spoločnosti Google, ktorý vám umožní preskúmať fantastické detaily satelitných snímok zobrazujúcich mestá a krajiny Malty a celej Európy. Funguje na vašom stolnom počítači, tablete alebo mobilnom telefóne. Obrázky v mnohých oblastiach sú dostatočne podrobné, aby ste mohli vidieť domy, vozidlá a dokonca aj ľudí na ulici mesta. Aplikácia Google Earth je bezplatná a ľahko použiteľná.

Malta na mape svetového múru:

Malta je jednou z takmer 200 krajín, ktorá je ilustrovaná na našej laminátovej mape sveta v Modrom oceáne. Táto mapa zobrazuje kombináciu politických a fyzických prvkov. Zahŕňa hranice krajiny, hlavné mestá, veľké hory v tieni, hĺbku oceánu v modrej farbe a mnoho ďalších funkcií. Je to skvelá mapa pre študentov, školy, kancelárie a všade, kde je potrebná pekná mapa sveta pre vzdelávanie, zobrazenie alebo dekoráciu.

Malta na veľkej nástennej mape Európy:

Ak vás zaujíma Malta a geografia Európy, naša veľká laminovaná mapa Európy môže byť práve tým, čo potrebujete. Je to veľká politická mapa Európy, ktorá zobrazuje farebné alebo tieňované reliéfy mnohých fyzických čŕt kontinentu. Na mape sú zobrazené hlavné jazerá, rieky, mestá, cesty, hranice krajín, pobrežia a okolité ostrovy.

Mestá Malty:

Balzan, Birkirkara, Birzebbuga, Cirkewwa, Cospicua, Dingli, Floriana, Ghajn Tuffieha, Gharb, Gzira, Hamrun, Haz-Zebbug, Iz-Zebbug, Luqa, Marsa, Marsalforn, Marsaskala, Marsaxlokk, Mdina, Mellieha, Mgarie, Mgar, Mgarr (Malta), Mosta, Mqabba, Msida, Nadur, Naxxar, Popeye Village, Qala, Qormi, Qrendi, Rabat, Sannat, Siggiewi, Sliema, St. Julian's, Zátoka sv. Pavla, Tarxien, Valletta, Viktória, Xaghra, Xewkija. , Zabbar, Zejtun, Zurrieq.

Ostrovy Malta:

Blata tal-Ghallis, Comino (Kemmuna), Cominotto, Filfla, Filfoletta, Gozo (Ghawdex), Malta, Manoel, St. Paul's Islands.

Miesta na Malte:

Veľký prístav, voľný prístav Malta, prístav Marsamxett, Stredozemné more, záliv Mellieha, severný kanál Comino, južný kanál Comino, záliv sv. Pavla.

Prírodné zdroje na Malte:

Vápenec a soľ sú dva prírodné zdroje Malty. Krajina má ornú pôdu.

Prírodné riziká na Malte:

Medzi prírodné riziká na Malte patrí občasné sucho.

Environmentálne problémy Malty:

Prírodné sladkovodné zdroje sú obmedzené, čo spôsobilo, že ostrovný štát sa stále viac spoliehal na odsoľovacie zariadenia. Odlesňovanie a ochrana voľne žijúcich živočíchov sú tiež problémom Malty.