Viac

Geoserver + MongoDB: pripojenie je v poriadku, ale zoznam vrstiev je prázdny

Geoserver + MongoDB: pripojenie je v poriadku, ale zoznam vrstiev je prázdny


Nastavil som Geoserver (ver. 2.5.2) s pluginom MongoDB (ver. 11.2 - http://repo.opengeo.org/org/geotools/gt-mongodb/11.2/). Spojenie medzi Geoserverom a MongoDB je v poriadku a keď vytvorím nové dátové úložisko v geoserver-> stores-> Pridať nový obchod, vytvorí sa podľa očakávania databáza na mongu. Problém je v tom, že ak pôjdem do vrstiev-> Pridať nový zdroj a vyberiem správny zdroj, zoznam vrstiev zostane prázdny. V hornej časti sa zobrazuje iba text „Nový typ funkcie môžete vytvoriť ručnou konfiguráciou názvov a typov atribútov. Vytvoriť nový typ funkcie…“, ale nemôžem nájsť dokumentáciu o tom, ako ju používať.

Nejaká pomoc? Vopred ďakujem

ÚPRAVA: v denníku goservera som práve našiel túto chybu:

ERROR [data.mongodb] - chyba getLayers; príkaz zlyhal [mapreduce]: {"serverUsed": "[ip: port]", "errmsg": "výnimka: ReferenceError: mapfields_recursive nie je definovaný v blízkosti 'ction () {mapfields_recursive ("  ", toto);' "," kód ": 16722," ok ": 0,0}

ale stále neviem prísť na to, v čom je problém a ako ho vyriešiť. Nejaké nápady?


Ak otvoríte súbor gt-mongodb-11.2.jar (pomocou winrar alebo podobného), nájdete priečinok s názvom „javascript“. Sú v nej dva súbory JavaScriptu, ktoré obsahujú funkcie, ktoré musíte načítať do svojej databázy MongoDB. (Chybové hlásenie naznačuje, že chýbajú.) Existuje aj súbor INSTALL.txt s pokynmi, ako na to.
Jedna poznámka: Každá funkcia má riadok, ktorý najskôr odstráni aktuálnu funkciu (pravdepodobne aby nedochádzalo ku konfliktom). Zistil som, že tento riadok nejakým spôsobom odstráni nielen aktuálnu funkciu, ale aj všetky predtým načítané. Takže by som možno tieto riadky pri načítaní pri načítaní funkcií do databázy vynechal.

(Dodatočná poznámka: nedávno som našiel ďalší doplnok mongodb vyvinutý spoločnosťou boundless, ktorý je nielen rýchlejší, ale aj oveľa ľahšie konfigurovateľný: tu si môžete stiahnuť zdrojový kód, ktorý si budete musieť sami zkompilovať. A toto je dokumentácia, ako nakonfigurovať to.)


Pozri si video: HARTA WEBGIS -1- Arteră nouă + Tronson nou + Numere Administrative