Mapy

Mapa Filipíny a satelitný obrázok

Mapa Filipíny a satelitný obrázokKrajiny susediace s Filipínami:

nikto

Regionálne mapy:

Mapa Ázie, mapa sveta

Kde je Filipíny?


Filipíny Satelitný obrázokInformácie o Filipínach:

Filipíny sa nachádzajú v juhovýchodnej Ázii. Filipínske ostrovy ohraničujú Filipínske more, Juhočínske more, Celebesčné more a Suluské more.

Preskúmajte Filipíny pomocou aplikácie Google Earth:

Google Earth je bezplatný program od spoločnosti Google, ktorý vám umožní skúmať satelitné snímky, ktoré ukazujú fantastické podrobnosti o mestách a krajinách Filipín a celej Ázie. Funguje na vašom stolnom počítači, tablete alebo mobilnom telefóne. Obrázky v mnohých oblastiach sú dostatočne podrobné, aby ste mohli vidieť domy, vozidlá a dokonca aj ľudí na ulici mesta. Aplikácia Google Earth je bezplatná a ľahko použiteľná.

Filipíny na mape svetového múru:

Filipíny sú jednou z takmer 200 krajín, ktoré sú znázornené na našej laminátovej mape sveta v Modrom oceáne. Táto mapa zobrazuje kombináciu politických a fyzických prvkov. Zahŕňa hranice krajiny, hlavné mestá, veľké hory v tieni, hĺbku oceánu v modrej farbe a mnoho ďalších funkcií. Je to skvelá mapa pre študentov, školy, kancelárie a všade tam, kde je potrebná pekná mapa sveta pre vzdelávanie, zobrazenie alebo dekoráciu.

Filipíny na veľkej múre v Ázii:

Ak vás zaujímajú Filipíny a geografia Ázie, naša veľká laminovaná mapa Ázie môže byť práve tým, čo potrebujete. Je to veľká politická mapa Ázie, ktorá tiež zobrazuje farebné alebo tieňované reliéfy mnohých fyzických čŕt kontinentu. Na mape sú zobrazené hlavné jazerá, rieky, mestá, cesty, hranice krajín, pobrežia a okolité ostrovy.

Mestá na Filipínach:

Angeles, Aparri, Baguio, Baler, Balimbing, Bangued, Batangas, Bislig, Boac, Bolinao, Bongabong, Bontoc, Borongan, Butuan, Cabanatuan, Calbayog, Casiguran, Cavite, Cebu, Claberia, Cortes, Dagupan, Danao, Davao, Digos, Gingoog, Isabella, Jolo, Jose Abad Santos, La Carlota, Lagawe, Laoag, Larap, Legazpi, Lipa, Lucena, Maganoy, Mamburao, Manila, Masbate, Mati, Naga, Olongapo, Ormoc, Ozamis, Pagadian, Pilar, Planan, Puerto Princesa, Quezon City, Roxas, San Carlos, San Narciso, San Pablo, San Pascual, Sorsogon, Tabuk, Tarlac, Toledo a Virac.

Miesta na Filipínach:

Agno River, Babuyanský kanál, Balintangský kanál, Basilanský prieliv, Boholské more, Cagayanská rieka, Celebesné more, záliv Davao, jazero Lanao, jazero Taal, úžina Luzon, záliv Manila, úžina Mindoro, morský záliv, záliv Panay, Filipínske more, Sibuyanské more , Juhočínske more, Suluské more a Visayské more.

Prírodné zdroje na Filipínach:

Filipíny majú kovové zdroje, ktoré zahŕňajú kobalt, striebro, zlato, nikel a meď. Rôzne prírodné zdroje zahŕňajú soľ, drevo a ropu.

Prírodné riziká na Filipínach:

Filipíny sedí obkročmo okolo tajfúnu; preto krajinu zvyčajne postihuje 15 cyklónových búrok a každý rok je priamo zasiahnutých približne šiestimi búrkami. Táto krajina čelí mnohým iným prírodným nebezpečenstvám vrátane aktívnych sopiek, ničivých zemetrasení, zosuvov pôdy a tsunami.

Environmentálne problémy Filipín:

Filipíny majú množstvo environmentálnych problémov. Došlo k nekontrolovanému odlesňovaniu najmä v povodiach. Krajina má tiež eróziu pôdy. Vo veľkých mestských centrách je znečistenie ovzdušia a vody. Filipíny majú čoraz väčšie znečistenie pobrežných mangrovových bažín, ktoré sú dôležitými hniezdiskami rýb. Dochádza k degradácii koralového útesu.