Mapy

Mapa teritórií severozápadu - Satelitný obrázok severozápadné teritóriá

Mapa teritórií severozápadu - Satelitný obrázok severozápadné teritóriáSeverozápadné územia hraničiace s provinciami / územiami:

Alberta, Britská Kolumbia, Manitoba, Nunavut, Saskatchewan, Yukonské teritórium

Regionálne mapy:

Mapa Kanady, mapa sveta

Kde sú severozápadné územia?

Satelitný obraz územia Severozápad


Kde sú severozápadné územia?

Územie Northwest Territories sa nachádza v severnej Kanade. Územie severozápadu ohraničuje Severný ľadový oceán a Beaufortské more, východ Nunavut na východe, územie Yukon na západe a na severe Britská Kolumbia, Alberta a Saskatchewan.

Preskúmajte územia Severozápadu, Kanada pomocou aplikácie Google Earth

Google Earth je bezplatný program od spoločnosti Google, ktorý vám umožní skúmať satelitné snímky, ktoré ukazujú fantastické detaily o mestách a krajinách severozápadných teritórií a celej severnej Ameriky. Funguje na vašom stolnom počítači, tablete alebo mobilnom telefóne. Obrázky v mnohých oblastiach sú dostatočne podrobné, aby ste mohli vidieť domy, vozidlá a dokonca aj ľudí na ulici mesta. Aplikácia Google Earth je bezplatná a ľahko použiteľná.

Topo mapy Kanady

Získajte vlastnú tlačenú veľkoformátovú kanadskú topografickú mapu na vodeodolný, laminovaný alebo lesklý papier. Mapu môžete vycentrovať kdekoľvek v Kanade a upraviť mierku pomocou ľahko použiteľných nástrojov na webovej stránke MyTopo. Potom vytlačia a odošlú vašu mapu zvinutú v skúmavke alebo zloženú v obálke - podľa vášho výberu.

Severozápadné územia, Kanada na mape svetového múru

Kanada je jednou z takmer 200 krajín, ktorá je ilustrovaná na našej laminátovej mape sveta v Modrom oceáne. Hranice kanadskej provincie a územia sú na mape zobrazené spolu s ďalšími politickými a fyzickými črtami. Zobrazuje symboly pre veľké mestá. Hlavné hory sú zobrazené v tieni. Hĺbky oceánu sú označené modrou farbou. Je to skvelá mapa pre študentov, školy, kancelárie a všade tam, kde je potrebná pekná mapa sveta pre vzdelávanie, zobrazenie alebo dekoráciu.

Severozápadné územia, Kanada na veľkej múrnej mape severnej Ameriky

Ak vás zaujímajú územia Severozápad a geografia Kanady, naša veľká laminovaná mapa Severnej Ameriky môže byť práve tým, čo potrebujete. Je to veľká politická mapa Severnej Ameriky, ktorá ukazuje farbu a tieňovanú reliéf mnohých fyzických čŕt kontinentu. Na mape sú zobrazené hlavné jazerá, rieky, mestá, cesty, hranice krajiny / provincie / územia, pobrežia a okolité ostrovy.

Mestá severozápadných teritórií:

Aklavik, Cunningham Landing, Discovery, Echo Bay, Enterprise, Fort Good Hope, Fort Liard, Fort McPherson, Fort Providence, Fort Resolution, Fort Simpson, Fort Smith, Hay River, Inuvik, Kakisa, Lutselk'e, Norman Wells, Pine Point , Rae-Edzo, Reliance, Sawmill Bay, Pstruhové jazero, Tsiigehtchic, Tulita, Yellowknife

Jazerá, rieky a lokality na severozápadnom teritóriu:

Záliv Amundsen, Severný ľadový oceán, Aubryské jazero, Beaufortské more, Colvilleské jazero, Darnleyský záliv, Franklinský záliv, Franklinské hory, Veľké medvedie jazero, Veľké otrokárske jazero, Hill Islandské jazero, Hortonské jazero, Hottahské jazero, Howardské jazero, Keele River, Kugmallit Bay , Lac Belot, Lac Des Bois, Lac Maunoir, Liard River, Liverpoolský záliv, MacKay Lake, Mackenzie Bay, Mackenzie Mountains, Mackenzie River, McKinley Bay, Mills Lake, Peel River, Point Lake, Russell Inlet, Scott Lake, South Nahanni, Jazero Tathlina, rieka Thelon, pstruhové jazero, jazero Whitefish a jazero Willow