Mapy

Mapa Ázie a satelitný obrázok

Mapa Ázie a satelitný obrázokKrajiny Ázie:

Afganistan, Arménsko, Azerbajdžan, Bahrajn, Bangladéš, Bhután, Brunej, Barma, Kambodža, Čína, Východný Timor, Gruzínsko, Hongkong, India, Indonézia, Irán, Irak, Izrael, Japonsko, Jordánsko, Kazachstan, Kuvajt, Kirgizsko, Laos, Libanon, Malajzia, Mongolsko, Nepál, Severná Kórea, Omán, Pakistan, Papua Nová Guinea, Filipíny, Katar, Rusko, Saudská Arábia, Singapur, Južná Kórea, Srí Lanka, Sýria, Taiwan, Tadžikistan, Thajsko, Turecko, Turkménsko, Spojené arabské emiráty. Emiráty, Uzbekistan, Vietnam, Jemen.

Kde je Ázia?


Politická mapa Ázie:

Toto je politická mapa Ázie, ktorá zobrazuje krajiny Ázie spolu s hlavnými mestami, hlavnými mestami, ostrovmi, oceánmi, morami a zálivmi. Mapa je časťou väčšej mapy sveta, ktorú vytvorila Ústredná spravodajská agentúra pomocou projektu Robinson Projection. Celú svetovú mapu CIA s možnosťou posúvania a priblíženia môžete zobraziť aj ako dokument PDF.

Fyzická mapa Ázie:

Táto fyzická mapa Ázie ukazuje kontinent v tieni. Pravdepodobne najvýraznejším rysom mapy je tmavohnedá oblasť v južnej Číne, ktorá naznačuje vysokú výšku Kunlunských vrchov, Tibetskú planinu a Himaláje. Tieto rysy vznikli pred miliónmi rokov, keď sa indická zemská masa zrazila s euroázijskou platňou. Môžete tiež vidieť Uralské vrchy, ktoré smerujú na sever k juhu; označujú časť konvenčnej hranice medzi Áziou a Európou.

Preskúmajte Áziu pomocou aplikácie Google Earth:

Google Earth je bezplatný program od spoločnosti Google, ktorý vám umožní skúmať satelitné snímky, ktoré ukazujú fantastické detaily o mestách a krajinách Ázie a zvyšku sveta. Funguje na vašom stolnom počítači, tablete alebo mobilnom telefóne. Obrázky v mnohých oblastiach sú dostatočne podrobné, aby ste mohli vidieť domy, vozidlá a dokonca aj ľudí na ulici mesta. Aplikácia Google Earth je bezplatná a ľahko použiteľná.

Ázia na mape sveta:

Ázia je jedným zo siedmich kontinentov, ktorý je zobrazený na našej laminátovej mape sveta v Modrom oceáne. Táto mapa zobrazuje kombináciu politických a fyzických prvkov. Zahŕňa hranice krajiny, hlavné mestá, veľké hory v tieni, hĺbku oceánu v modrej farbe a mnoho ďalších funkcií. Je to skvelá mapa pre študentov, školy, kancelárie a všade tam, kde je potrebná pekná mapa sveta pre vzdelávanie, zobrazenie alebo dekoráciu.

Veľká múrna mapa Ázie:

Ak vás zaujíma geografia Ázie, naša veľká laminovaná mapa Ázie môže byť práve tým, čo potrebujete. Je to veľká politická mapa Ázie, ktorá tiež zobrazuje farebné alebo tieňované reliéfy mnohých fyzických čŕt kontinentu. Na mape sú zobrazené hlavné jazerá, rieky, mestá, cesty, hranice krajín, pobrežia a okolité ostrovy.

Mapa ázijského kontinentu:

Na mape Ázie v hornej časti tejto stránky je kontinent prerušovaný čiarou 90 stupňov východnej dĺžky. Je to dvojbodová ekvidistantná projekcia s lokusmi na 45 stupňov severne, 40 stupňov východne; a 30 stupňov severne a 110 stupňov východne. Vzdialenosti od týchto dvoch bodov k ľubovoľnému miestu na mape sú správne. National Geographic používa túto projekciu pre všetky mapy Ázie vo svojich atlasoch od roku 1959. Tento typ mapy bol vybraný tak, aby minimalizoval skreslenie na celom kontinente. Pekne ukazuje celú Áziu, Blízky východ, väčšinu Európy a časti Afriky, Indonézie a Austrálie.

Satelitný obrázok Ázie


Informácie o kontinente v Ázii:

Ázia je kontinent vo východnej a severnej pologuli. Nachádza sa na východ od Európy, severne od Indického oceánu a na východe je ohraničený Tichým oceánom a na severe Severným ľadovým oceánom. Ázia zahŕňa Filipíny a Indonéziu.

Ázie:

Ašchabad, Astana, Bangkok, Banglaore, Peking, Biškek, Bombaj, Kalkata, Čittagong, Kolombo, Dili, Dušanbe, Hanoj, Hyderabad, Indore, Islamabad, Jakarta, Kábul, Kakutsk, Kanpur, Kathmandu, Kuala Lumpur, Lanzhou, Madras, Manila. , Nanchang, Naí Dillí, Ohaka, Patna, Phnom Penh, P'yongyang, Sapporo, Soul, Šanghaj, Tchaj-pej, Taškent, Tokio, Ulánbátar a Yangon.

Miesta v Ázii:

Andamanské more, Arabské more, Aralské more, Severný ľadový oceán, Bandské more, Barentsovo more, Bengálsky záliv, Beringovské more, Kaspické more, Východné Čína, Východné Sibírske more, Indický oceán, Jávske more, Karské more, Bajkalské jazero, Balkánske jazero. , Laptevské more, Tichý oceán, Filipínske more, Japonské more, Okhotské more a žlté more.

Prírodné zdroje Ázie:

Ázia má obrovské množstvo prakticky nevyužitého fosílneho paliva, kovov a priemyselných nerastných surovín.

Prírodné riziká v Ázii:

Ázia má širokú škálu prírodných nebezpečenstiev. Prečítajte si zoznam nebezpečenstiev pre konkrétne krajiny.

Environmentálne problémy v Ázii:

Ázia má celý rad environmentálnych problémov. Prečítajte si zoznam environmentálnych problémov pre konkrétne krajiny.