Viac

Čítanie rastrových údajov pomocou nástrojov ArcGIS v C #

Čítanie rastrových údajov pomocou nástrojov ArcGIS v C #


Mám rastrovú dátovú vrstvu ako IRasterLayer a používam C # SDK spoločnosti ArcGIS. Tu je IRasterLayer.

  1. Chcem získať prístup ku všetkým bunkám
  2. Chcem upraviť hodnoty buniek.

Nakoniec potrebujem, ako môžem prečítať rastrové údaje. Kde získam hodnotyIRasterLayer


Prístup k údajom o pixeloch pomocou programov IRaster2, IRasterCursor a IPixelBlock3 a spol.: Http://help.arcgis.com/en/sdk/10.0/arcobjects_net/conceptualhelp/index.html#/How_to_access_pixel_data_using_a_raster_cursor/00010000000t000000/

Zdá sa, že by ste mohli použiť aj IRawBlocks a IRasterBandCollection: http://help.arcgis.com/en/sdk/10.0/arcobjects_net/conceptualhelp/index.html#/How_to_access_pixel_data_using_the_RawBlocks_object/000100000022000000/


ConservationBytes.com

Ako niekto, kto píše veľa modelov - veľa pre aplikované otázky v ochrane prírody (napr. Kvóty zberu, ciele eradikácie, minimálna životaschopná veľkosť populácie atď.) A dohliada na to, aby ich ľudia písali ešte viac, som mal veľa rôznych skúseností s ich prijatím a implementáciou riadiacimi orgánmi.

Niektoré z týchto skúseností zahŕňali katastrofické zlyhania ovplyvňujúce akýkoľvek manažment alebo politiku. Jedna obzvlášť bolestivá spomienka sa týka modelu, ktorý sme napísali, aby sme pomohli s optimalizáciou prístupov k eradikácii (alebo aspoň zníženiu hustoty) divokých zvierat v národnom parku Kakadu. Krvavú vec sme dokonca napísali v jazyku Visual Basic (hrozný kódovací jazyk), aby ľudia mohli modul spustiť v programe Excel. Pokiaľ viem, nikto to nikdy nepoužil.

Ľahšie boli prijaté ďalšie, napríklad model úlovku žralokov, ktorý (myslím si, ale nemám dôkazy, ktoré by ich podporili) sa použil na ospravedlnenie rybolovných kvót a jeden, ktorý sme nedávno vykonali pre eradikáciu divých ošípaných na klokanoch Ostrov (zatiaľ nepublikovaný) viedol priamo k zvýšeniu financovania agentúry zodpovednej za program.

Podľa Altmetrics (a online nástroja, ktorý som vyvinul na rýchle získanie altmetrických informácií na papierovej úrovni), boli v politických dokumentoch citované iba 3 zo 16 z tých, ktoré označujem ako svoje najpoužívanejšie modely na modelovanie a # 8217:

Zdieľam:

Páči sa ti to:


Štipendiá paleoekológie

Vďaka svojej novej pozícii ako Matthew Flinders Fellow v globálnej ekológii na Flinders University som v príjemnej pozícii, že môžem ponúknuť dve štipendiá PhD najlepším kandidátom z celého sveta. Ak máte pocit, že ste tejto výzvy splnili, teším sa na vaše správy.

Tieto projekty budú zamerané na tieto paleoekologické témy:

PhD projekt č. Ekologické siete na preskúmanie komunitných kaskád vyhynutia neskorokvartérnej megafauny Prečítajte si zvyšok tohto záznamu a raquo

Zdieľam:

Páči sa ti to:


ConservationBytes.com

Vzhľadom na popularitu určitých normatívnych príspevkov na webe ConservationBytes.com som považoval za rozumné zostaviť zoznam softvéru, ktorý sa mi v laboratóriu za tie roky ukázal ako obzvlášť užitočný. Tento zoznam nemá byť komplexný, ale dá vám ochutnať, čo & # 8217. Nevymenujem nepreberné množstvo softvéru na zachovanie genetiky, ktorý je k dispozícii (všeobecne vzhľadom na moje nedostatočné skúsenosti s ním), ale ak je to vami vybraná oblasť, navrhujem začať vynikajúcou knihou Dicka Frankhama # 8216, Úvod do genetiky ochrany.

1. R: Ak ste na svojom počítači ešte nenačítali programovací jazyk R typu open-source, urobte to teraz. Je to najužitočnejší kúsok štatistického a programovacieho softvéru, ktorý má k dispozícii ktokoľvek a kdekoľvek vo vedách. Nerobte si starosti, ak nie ste plnohodnotným programátorom & # 8211, v súčasnosti existuje dostatok ľudí, ktorí používajú a vyvíjajú sofistikované & # 8216 knižnice & # 8217 (balíky funkcií), že v dnešnej dobe existuje aplikácia pre všetko. Máme tendenciu používať R s výnimkou takmer každého iného štatistického softvéru, pretože umožňuje naučiť sa túto techniku ​​skôr ako slepým stlačením tlačidla & # 8216go & # 8217. Môžete sa tiež zastaviť práve tu & # 8211 s R, môžete robiť skoro všetko, čo robí softvér uvedený nižšie, avšak musíte byť mimoriadne chytrý programátor a mať veľa voľného času. R sa tiež môže niekedy zahĺbiť do príliš veľa vyplnenej pamäte RAM, v takom prípade sú užitočné iné kompilované jazyky, ako napríklad PYTHON a C #.

2. VORTEX / OUTBREAK / META-MODEL MANAGER atď.: Túto sadu projekčného softvéru založeného na jednotlivcoch pôvodne navrhli Bob Lacy a amp. Phil Miller, aby určili životaschopnosť malých (zvyčajne v zajatí) populácií. Originálny VORTEX sa rozrástol na viacúčelový, výkonný a sofistikovaný balík analýz životaschopnosti populácie, ktorý teraz odkazuje na jeho bratrancovské aplikácie ako OUTBREAK (jediný bežne dostupný epidemiologický softvér) prostredníctvom & # 8216 centra príkazov & # 8217 META- SPRÁVCA MODELOV (príklady nájdete tu a tu z našej laboratória). Existujú aj ďalšie doplnky, ktoré umožňujú takmer akúkoľvek projekciu populácie a bránia jej aplikácii. A to všetko zadarmo! (varovanie: momentálne nie je k dispozícii pre Mac, aj keď som Bobom otravoval, aby urobil verziu pre Mac).

3. RAMAS: RAMAS je aplikácia go-to pre modelovanie priestorovej populácie. Je to jeden z mála nástrojov vyvinutých mimoriadne šikovným Resit Akçakaya, ktorý začleňuje priestorové aspekty metapopulácie do formálnych demografických modelov založených na kohortách. Je to tiež veľmi užitočné v kontexte zmeny podnebia, keď máte projekcie zmeny vhodnosti biotopu ako základnej vrstvy, na ktorú je možné modelovať dynamiku metopopulácie. Nie je to zadarmo, ale stojí za to si ho kúpiť.

4. MARXAN: Žiadny zoznam softvérových nástrojov na zachovanie by nebol úplný bez MARXANU (a obrovské vačice by boli viac ako trochu rozrušené, keby som ho sem nezahrnul). Ak je vaším záujmom plánovanie ochrany a návrh rezervy, nehľadajte nič iné ako tento šikovný kúsok softvéru s plnou schopnosťou GIS.

5. INVEST: Toto je skupina nástrojov na mapovanie a oceňovanie tovarov a služieb z prírody, ktorá umožňuje osobám s rozhodovacími právomocami posúdiť kompromisy spojené s alternatívnymi voľbami a identifikovať oblasti, kde môžu investície do prírodného kapitálu posilniť ľudský rozvoj a ochranu.

6. ARC / GIS: Keď už hovoríme o priestorových veciach, ak potrebujete dobrú schopnosť GIS, pravdepodobne budete musieť vyraziť za balíček ARC / GIS (s pomerne vysokými cenami). Nie som veľkým fanúšikom podnikových aspektov tohto monštra, ale je to nepochybne najvýkonnejší GIS v okolí. Musím ešte nájsť slušný open-source balík GIS pre PC alebo Mac.

7. BIOMÓDA: Aj keď máme tendenciu robiť od základu modelovanie distribúcie druhov v balíkoch ako R, tí s menšími skúsenosťami budú pravdepodobne potrebovať niečo ako open-source BIOMOD. Softvér je špeciálne navrhnutý na predpovedanie súborov o distribúcii druhov (kombinujúce výstupy z mnohých rôznych modelov) a je implementovaný v R.

8. MAGICC / SCENGEN: Toto je & # 8216Model pre Aprehodnotenie Greenhouse-plyn Janduced C.obmedzený C.regionálna klíma SCENario GENerator & # 8217 je výkonný emulátor globálneho modelu cirkulácie (GCM) vyvinutý Tomom Wigleyom (teraz súčasťou našej laboratória). Ak robíte akékoľvek regionálne projekcie týkajúce sa zmeny podnebia, budete to potrebovať.

9. ECOPATH s ECOSIM: Toto výkonné trio (obsahuje ECOSPACE) aplikácií modeluje trofické väzby a potom simuluje, ako perturbácie kaskádovito prechádzajú komunitami. S ECOSPACE môžete dokonca simulovať účinky virtuálnych rezerv na dynamiku zloženia komunity.

10. OKULIARE: Ak je vaša záležitosť Bayesian, je pre vás WINBUGS užitočný. Výkonný (a bezplatný) bayesovský štatistický softvér, ktorý môžete tiež zavolať z jazyka R pomocou nástroja R2WINBUGS.

11. ZNAČKA: Ja by som sa nedostal veľmi ďaleko bez tohto softvéru a odhadu parametrov včely & # 8217 včelí & # 8217 na kolená odhadu parametra capture-mark-recapture. Vyvinutý Garym Whiteom a Kenom Burnhamom pred rokmi má teraz k dispozícii všetky možné modelové varianty zachytávajúce známky pod slnkom. Ak potrebujete odhadnúť prežitie, zajatie, emigráciu, prisťahovalectvo atď. U označených osôb, musíte ovládať ZNAČKU.

Ako som povedal, tento zoznam nie je úplný. Som si istý, že mnohí z vás majú svoje obľúbené balíčky, takže ak máte pre tento zoznam ďalšie návrhy, pridajte ich nižšie a uveďte adresu URL na stiahnutie softvéru.


Pozri si video: 2021-09 prednáška GPU výpočty pomocou CUDA