Mapy

Libanon Mapa a satelitná snímka

Libanon Mapa a satelitná snímkaKrajiny susediace s Libanonom:

Izrael, Sýria

Regionálne mapy:

Mapa Ázie, mapa sveta

Kde je Libanon?


Satelitný obraz LibanonuInformácie o Libanone:

Libanon sa nachádza na Blízkom východe. Je ohraničený Stredozemným morom na západe, Izraelom na juhu a Sýriou na východe a na severe.

Preskúmajte Libanon pomocou aplikácie Google Earth:

Google Earth je bezplatný program od spoločnosti Google, ktorý vám umožní prezrieť si satelitné snímky, ktoré ukazujú fantastické podrobnosti o mestách a krajinách Libanonu a celej Ázie. Funguje na vašom stolnom počítači, tablete alebo mobilnom telefóne. Obrázky v mnohých oblastiach sú dostatočne podrobné, aby ste mohli vidieť domy, vozidlá a dokonca aj ľudí na ulici mesta. Aplikácia Google Earth je bezplatná a ľahko použiteľná.

Libanon na mape svetového múru:

Libanon je jednou z takmer 200 krajín, ktorá je ilustrovaná na našej laminátovej mape sveta v Blue Ocean. Táto mapa zobrazuje kombináciu politických a fyzických prvkov. Zahŕňa hranice krajiny, hlavné mestá, veľké hory v tieni, hĺbku oceánu v modrej farbe a mnoho ďalších funkcií. Je to skvelá mapa pre študentov, školy, kancelárie a všade tam, kde je potrebná pekná mapa sveta pre vzdelávanie, zobrazenie alebo dekoráciu.

Libanon na veľkej múrovej mape Ázie:

Ak vás zaujíma Libanon a geografia Ázie, naša veľká laminovaná mapa Ázie môže byť práve tým, čo potrebujete. Je to veľká politická mapa Ázie, ktorá tiež zobrazuje farebné alebo tieňované reliéfy mnohých fyzických čŕt kontinentu. Na mape sú zobrazené hlavné jazerá, rieky, mestá, cesty, hranice krajín, pobrežia a okolité ostrovy.

Libanonské mestá:

Al 'Aridah, Al Minyah, Anfah, Ako Sarafand, Baalbeck, Batroun, Baynu, Beyrouth (Bejrút), El Mina, Halba, Hasbayya, Hermel, Jbail, Jezzine, Jounie, Kousha, Machghara, Nagoura, Qiryat Shemona, Qoubalyat, Saida. (Sidon), Sir ad Dinniyah, Sour (Tyre), Trablous (Tripolis), Yunin, Zahlah a Zgharta.

Miesta v Libanone:

Al Biqa (údolie Bekaa), Al Jabal ash Sharqi (Anti-Libanon hory), Asi (rieka Orontes), rieka Hasbani, hory Libanon, rieka Litani a Stredozemné more.

Prírodné zdroje v Libanone:

Medzi prírodné zdroje Libanonu patrí vápenec, železná ruda, soľ a orná pôda. Jedným z dôležitých zdrojov krajiny je jej prebytok vody v regióne s nedostatkom vody.

Prírodné riziká v Libanone:

Prachové búrky a piesočné búrky sú dve z prírodných rizík, ktoré sa vyskytujú v krajine Libanon.

Environmentálne problémy Libanonu:

Medzi environmentálne problémy Libanonu týkajúce sa pôdy patrí odlesňovanie, erózia pôdy a rozširovanie púští. V Bejrúte je znečistenie ovzdušia spôsobené spaľovaním priemyselného odpadu a emisiami z vozidiel. Pobrežné vody sú znečistené ropnými škvrnami a surovými odpadovými vodami.