Viac

Často kladené otázky

Často kladené otázkyNa väčšinu otázok pre návštevníkov môžete odpovedať na jednom z nižšie uvedených odkazov.Naši malí pracovníci nedokážu telefonicky ani e-mailom uskutočniť konzultácie.

právnej

Podmienky používania
Oznámenie o ochrane osobných údajov

informácie

o
Inzerujte ďalej

Mapy, fotografie a obrázky

Geologické mapy
mapy
Fotografie, obrázky, grafy a umenie

Študenti, domáce úlohy a správy

Informácie pre správy
Výber vysokej školy
Geologické školy

Pracovné miesta a kariéra

Informácie o zamestnanosti
Výber vysokej školy

Horninová a minerálna identifikácia

Identifikácia hornín, minerálov, klenotov, fosílnych palív
Identifikácia meteoritov

Ďalšie otázky?

Charita, fundraiseri, ceny dverí
Konzultácie a rozhovory
Spýtajte sa geológa
Geologické prieskumy
Ďalšie otázky

Webmaster / Dotazy

reklama
Žiadosti o prepojenie
Odošlite článok
Používanie výrobkov
Predáte moju knihu?
Recenzie a propagácie kníh
Je na predaj?Môžete poslať informácie pre moju správu?

Nie.

Všetky informácie, ktoré máme pripravené na verejné prezeranie, sú na našej webovej stránke. Väčšina z nich je pokrytá

Návrat na časté otázky

Môžete pomôcť s výberom vysokej školy?

Dobrým miestom na začiatku je rozhovor s človekom, ktorý vás dobre pozná a je oboznámený s vysokoškolským vzdelaním. Váš učiteľ prírodovedných predmetov ZŠ na vysokej škole môže byť skvelý človek, ktorý vás požiada, alebo poradca vo vašej škole. Možno vaši rodičia alebo niekto z vašej rodiny navštevoval vysokú školu a môže s vami diskutovať o výbere vysokej školy. Pokúste sa získať radu od niekoľkých ľudí. Robíte dôležité rozhodnutie a rôzne vstupy môžu byť užitočné.

Návšteva geologických oddelení je nevyhnutnou súčasťou výberu školy. Ľahký spôsob, ako začať, je navštíviť niektoré webové stránky oddelenia geológie. Nájdete tu informácie o školských programoch, kurzoch, fakultách, zariadeniach a študentských aktivitách. Geologické oddelenie s fakultou, ktoré sú nadšené z toho, čo robia, by malo urobiť dobrú prezentáciu na webe.

Po vykonaní základného výskumu sa potom môžete skontaktovať s jedným alebo viacerými profesormi geológie na každej zo škôl, na ktorých by ste sa chceli zúčastniť a zariadiť návštevu ich katedry. Môžete ich kontaktovať e-mailom alebo telefonicky, predstaviť sa, dať im vedieť, že vás zaujíma geológia, a položiť akékoľvek otázky, ktoré by vás mohli zaujímať. (Nebojte sa poslať e-mailom alebo zavolať členovi fakulty. Keď som bol profesorom, od potenciálnych študentov som dostal veľa e-mailových správ a telefonátov. Zvyčajne to boli typy študentov, ktoré by ktorýkoľvek profesor chcel učiť. Neexistuje žiadny je potrebné sa hanbiť s nimi skontaktovať sa. Nábor je súčasťou práce každého univerzitného profesora.)

Kvalitní profesori v oddelení kvality sa s vami budú chcieť stretnúť, ukázať vám svoje oddelenie a (ak to školská politika umožňuje) pozvať vás, aby ste sa posadili na triedu alebo do laboratória. Počas vašej návštevy by ste mali tráviť čas rozhovory s profesorom o kurzoch a programoch. Pokúste sa tiež porozprávať s niekoľkými študentmi a opýtajte sa ich, aké skúsenosti majú v škole. Povedzte profesorovi, že dúfate, že budete robiť tieto veci pri organizovaní návštevy.

Energia a entuziazmus profesorov a študentov na katedre, kde študujete, sú dôležitejšie ako názov školy alebo koľko to môže stáť. Najlepšie vzdelanie získate v škole, kde sú profesori energickí, nadšení z práce a ochotní tráviť čas prispievaním k vzdelávacej skúsenosti svojich študentov. Mali by radi vysvetliť, čo budete študovať, zdieľať príbehy o tom, čo sa ich študenti učia, opísať aktivity kurzu a prácu v teréne a povedať, aké druhy kariéry majú absolventi. Študenti dobrej školy vám môžu povedať o zaujímavých projektoch, náročných kurzoch ao profesoroch, ktorí ich prijímajú do terénu.

Dobré geologické oddelenie by malo mať pekné učebne a laboratóriá, v ktorých majú študenti prístup k zariadeniam, nástrojom, vzorkám, počítačom, mikroskopom a iným učebným materiálom. Oddelenia s dobrým finančným zdravím na ne budú mať peniaze a profesori ich môžu získať prostredníctvom vzdelávacích grantov. Oddelenia dobrého finančného zdravia budú schopné podporovať exkurzie študentov, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou väčšiny kurzov vyššieho stupňa. Ideálna škola bude mať nadšenú fakultu a dobre vybavené oddelenie.

Ak máte veľmi veľký záujem o konkrétnu geologickú oblasť, ako je mineralogia, paleontológia alebo hydrológia, môže to byť užitočné pri výbere školy. Účasť na škole, v ktorej jeden alebo viacerí nadšení členovia fakulty zdieľajú váš záujem a tieto kurzy učia, môže poskytnúť bohaté vzdelávacie skúsenosti. Tam sa budete môcť učiť od niekoho, kto miluje tento predmet a bude mať veľký záujem ho zdieľať s vami na exkurziách, v laboratóriách a počas výskumných projektov.

Takže choďte pripravení klásť otázky, ktoré odhalia všetky tieto veci. Potom, čo navštívite niekoľko škôl, budete mať dobré informácie na rozhodnutie.

Návrat na časté otázky

Hľadám prácu, môžete pomôcť?

nie je prijímanie alebo prijímanie aplikácií. Neposkytujeme pomoc pri zamestnávaní. Všeobecné informácie o zamestnaní nájdete na niekoľkých miestach ...

Pracovné miesta

Stránka spoločnosti Geoscience Workforce

Príručka z povolania v programe Outlook - „Geovedci“


Návrat na časté otázky

Dokážete identifikovať túto horninu, minerál, klenot alebo fosíliu?

Ospravedlňujeme sa, ale náš malý personál nie je schopný pomôcť s identifikáciou hornín, minerálov, drahých kameňov, fosílií, meteoritov alebo iných materiálov.

Najlepším spôsobom, ako získať spoľahlivú identifikáciu, je vziať vzorku na kvalifikovanú osobu, ktorá so vzorkou môže zaobchádzať a riadne ju vyšetriť. Najkvalifikovanejší ľudia sú zvyčajne tí, ktorí žijú alebo pracujú v blízkosti oblasti, kde ste našli exemplár. Zvyčajne poznajú miestne horniny, minerály, drahokamy a fosílie lepšie ako ktokoľvek iný. Tu je niekoľko dobrých miest na vyskúšanie: A) geologický prieskum; B) univerzitný profesor geológie; C) kamenný obchod; alebo D) rockový klub. Mnoho z týchto ľudí poskytuje tieto konzultácie bezplatne ako súčasť svojej práce alebo hobby. Predtým, ako sa rozhodnete navštíviť, sa s nimi skontaktujte, aby ste predišli zbytočným výletom.
Informácie o značke môžu byť užitočné pri identifikácii hornín, minerálov a drahokamov. Ak si myslíte, že ste našli meteorit a snaží sa ho identifikovať sami, viac informácií nájdete tu. Ak sa domnievate, že máte cenný drahokam alebo drahokam a ste ochotní zaplatiť za to profesionálne laboratórium, túto službu nájdete tu.

Návrat na časté otázky

Môžem dostať odkaz na?

Nepredávame ani neobchodujeme s väzbami. Informácie o reklame nájdete na našej reklamnej stránke.

Návrat na časté otázky

Kde môžem získať geologickú mapu?

Väčšina geologických máp, ktoré sú prístupné verejnosti, boli uverejnené vládnymi agentúrami, napríklad geologický prieskum. Zvyčajne predávajú tlačené kópie svojich máp a niekedy majú digitálne verzie, ktoré je možné prezerať alebo tlačiť. Máme zoznam všetkých webových stránok geologického prieskumu, o ktorých vieme. Skontrolujte informácie o nákupe alebo stiahnutí na ich webových stránkach.

Americká geologická služba zverejnila tisíce geologických máp. Na svojej webovej stránke majú databázu geologických máp a niektoré mapy uvedené v databáze si môžete prezerať online. Andrew Alden má tiež peknú zbierku štátnych geologických máp v digitálnom formáte na stránke ThoughtCo.com.

Návrat na časté otázky

Môžem použiť jednu z vašich máp?

Väčšina máp na našich webových stránkach podlieha

Ak máte záujem o licenciu na podobné mapy, navštívte webovú stránku Zdroje mapy. Tam môžete licencovať vektorovú grafiku, ako sú tie, ktoré sme použili pri tvorbe našich máp, alebo si môžete najať ľudí na mapových zdrojoch, aby zostavili vlastnú mapu, ktorá vyhovuje vašim potrebám. Odporúčame ich s dôverou. nevytvára mapy na prenájom ani neposkytuje zdvorilostné mapy na akékoľvek použitie mimo našich webových stránok.

Niektorí vlastnia malý počet máp. Všetky tieto mapy sú priradené vlastníkovi v titulku pod mapou alebo ako anotácia na mape. Ak máte záujem o mapu priradenú inej organizácii alebo osobe, komunikujte s nimi priamo. S týmito vlastníkmi nemôžeme komunikovať alebo slúžiť ako klíringové stredisko pre povolenie.

Na internete existuje veľa zdrojov máp publicít. Ak hľadáte mapy svetových krajín, vo verejnej publikácii CIA World Factbook nájdete verejne prístupné mapy. Ak hľadáte všeobecné referenčné mapy Spojených štátov, Úrad amerického sčítania ľudu a Národná mapa majú pekné štátne a národné mapy, ktoré môže voľne používať ktokoľvek.

Návrat na časté otázky

Môžem použiť jednu z vašich fotografií, obrázkov alebo inej grafiky?

nikdy nebol a nie je zdrojom bezplatných obrázkov. Nezaručujeme ani neudelujeme povolenie na použitie fotografií alebo iných obrázkov, ktoré sa nachádzajú na našej webovej stránke. Takmer všetky tieto obrázky sa prísne riadia

Namiesto toho, aby ste nám písali, navštívte stránky iStockphoto, Shutterstock, úložisko obrázkov USGS, multimédiá NASA alebo Wikimedia Commons, kde nájdete veľký výber pekných obrázkov, ktoré by ste mohli podľa svojich zmluvných podmienok licencovať alebo používať. Mnoho obrázkov na našej webovej stránke bolo získaných z týchto zdrojov.

Keď sme použili fotografiu alebo umeleckú grafiku vo vlastníctve spoločnosti, organizácie alebo jednotlivca s veľkosťou väčšou ako miniatúra (šírka 180 pixelov), priradili sme tento obrázok vlastníkovi alebo poskytovateľovi licencie tohto obrázka v titulku pod obrázkom. , Nemôžeme udeliť povolenie na použitie týchto obrázkov, pretože sme majiteľom zaplatili za licenciu alebo sme za ich použitie uzavreli inú zmluvu. Kontaktujte priamo majiteľa; nemôžeme o nich poskytnúť informácie.

Na verejnosti je málo obrázkov, pretože boli vytvorené zamestnancami vlády USA ako súčasť ich práce, alebo ich vlastník vydal na použitie vo verejnom vlastníctve. Keď sa tieto obrázky objavia na našom webe s veľkosťou väčšou ako miniatúra (šírka 180 pixelov), priradili sme ich vlastníkovi v titulku pod obrázkom. Ak potrebujete informácie o obrázku vo verejnej doméne, kontaktujte priamo majiteľa.

Návrat na časté otázky

Máte záujem o predaj?

Nie.

Tešíme sa na spustení webovej stránky a pravdepodobne na nej pracujeme pri čítaní týchto slov. Je to pre nás viac ako virtuálne vlastníctvo. Je to naše povolanie a náš spôsob zdieľania vedy, ktorú milujeme s tisíckami ľudí každý deň.

Ak ste však ochotní zaplatiť cenu, ktorá bude financovať naše odchody do dôchodku, neváhajte nás kontaktovať.

Návrat na časté otázky

Charita, fundraiseri, ceny dverí atď.?

Dostávame žiadosti o pomoc z celého sveta. Je nemožné pomôcť so všetkými z nich. Sto percent našej charitatívnej podpory ide na projekty sponzorované DonorsChoose.org. Každý mesiac sa pozrieme na možné projekty na podporu. Ak hľadáte učebné materiály o prírodovedných predmetoch, zvážte odoslanie projektu na adresu DonorsChoose.org. Tu nájdete zoznam projektov, ktoré sme podporili. Neposkytujeme priamu podporu jednotlivcom, školám ani organizáciám.

Návrat na časté otázky

Publikujete články od iných?

Zriedkavo. Neuverejňujeme príspevky blogov hostí, infografiky, tlačové správy, publikované články, správy o majetku, oznámenia o objavení ani obsah, ktorý sa zobrazuje na iných webových stránkach. Predtým, ako nás budete kontaktovať alebo začnete písať, vás prosíme, aby ste si pozorne prečítali naše pokyny na odoslanie článku. Vysvetľuje, čo nezverejňujeme, čo zverejňujeme a aké sú požiadavky na zverejnenie.

Ak odošlete článok, posúdime ho a odpovieme jednoduchou odpoveďou: „Momentálne nemôžeme váš článok použiť“ alebo „Radi by sme s vami tento článok prerokovali podrobnejšie.“ Nedokážeme poskytnúť podrobné vysvetlenie, prečo články neboli akceptované.

Ak sa rozhodneme publikovať váš článok, pripravíme ho na web na naše náklady, propagujeme ho na webovej stránke a uhradíme všetky náklady na šírku pásma. Za nevyžiadané články neplatíme. Dúfame, že v dokumente nájdete rovnakú odmenu, akú máme - to je príležitosť podeliť sa o svoje slová a odborné znalosti s tisíckami zainteresovaných čitateľov z celého sveta.

Návrat na časté otázky

Môžem znova zverejniť vaše články na mojej webovej stránke, v knihe, v bulletine atď.?

Nie.

Z dôvodu licencie a

Návrat na časté otázky

Ponúkate konzultácie alebo rozhovory?

Nie.

Ak potrebujete poradenského geológa, skontrolujte si profesionálne zoznamy vo svojom telefónnom zozname alebo v profesionálnej licenčnej rade vášho štátu. Neodporúčame geológom na konzultácie.

Ak sa chcete s niekým porozprávať o geologickom probléme, odporúčame vám kontaktovať geologický prieskum, ktorý má odborné znalosti vo vašom štáte alebo krajine.

Návrat na časté otázky

Opýtajte sa geológa!

Americká geologická služba má fantastickú službu nazvanú Opýtajte sa geologického programu. Sú tiež hostiteľom veľmi užitočného USGS FAQ.

Návrat na časté otázky

Môžete odpovedať na otázku o geológii?

Ak chcete kontaktovať príslušnú osobu, použite sprievodcu nižšie. Väčšina z nich odkazuje na organizácie, ktoré majú odborné znalosti o konkrétnych témach alebo geografických oblastiach. má veľmi malý personál, ktorý každý týždeň prijíma stovky správ. Osobné odpovede na tento objem správ nie sú možné. Ponúkame nasledujúce odkazy, ktoré vám pomôžu získať informácie, ktoré potrebujete, z kvalifikovaného zdroja.

  • Ak máte otázky týkajúce sa geológie vašej miestnej oblasti, štátu, krajiny alebo konkrétneho regiónu, kontaktujte miestny geologický prieskum.
  • Ak máte otázky týkajúce sa konkrétnych geologických tém, vyskúšajte USGS Opýtajte sa geológa alebo USGS FAQ.
  • Ak máte otázku o geologických nebezpečenstvách na konkrétnom mieste alebo o minerálnych vlastnostiach, potrebujete poradenského geológa, ktorý môže vykonať vyšetrenie na mieste. Skontrolujte svoje žlté stránky alebo webovú stránku vašej licenčnej rady pre štátnu správu. Neodporúčame konzultovať geológov. Ak máte všeobecnú otázku o geologických nebezpečenstvách alebo nerastných surovinách, odporúčame vám kontaktovať miestny geologický prieskum.
  • Ak máte otázky týkajúce sa minerálnych práv, lízingu alebo licenčných poplatkov, potrebujete právnika, ktorý vám poradí, ako sa zákony vašej krajiny vzťahujú na vašu situáciu. Obráťte sa na svoje žlté stránky alebo na miestne združenie advokátov.
  • Ak je vaša otázka špecifická, môžeme sa obrátiť na , Upozorňujeme, že neposkytujeme súkromné ​​konzultácie. Všetky informácie, ktoré máme k dispozícii na verejné prezeranie, sú zverejnené na našej webovej stránke. Naši malí zamestnanci sa zaoberajú vydávaním webových stránok, ktoré slúžia tisícom ľudí denne. Aby sme túto prácu vykonávali správne, musíme odmietnuť všetky žiadosti o súkromné ​​konzultácie, aj keď nám ponúknete zaplatiť.
Návrat na časté otázky