Viac

Exportujete súbor tvaru z ArcGIS Desktop do aplikácie Autodesk Ecotect?

Exportujete súbor tvaru z ArcGIS Desktop do aplikácie Autodesk Ecotect?


Snažím sa exportovať súbor shapefile z ArcGIS 10 do aplikácie Autodesk Ecotect Analysis 2011 na účely solárnej analýzy. Mám tvarový súbor s mnohouholníkmi a výšky budov sú uložené v tabuľke atribútov. Skúšal som to uložiť ako súbor KML, ale Ecotect súbory KML neimportuje. Namiesto toho by spoločnosť Ecotect prijímala akékoľvek súbory DXF alebo 3D (napríklad 3D Metafile a 3D Studio).

Existuje spôsob ukladania 3D súborov z GIS iný ako KML?

Pokúsil som sa importovať KML do aplikácie Sketchup a Autocad bez úspechu.

Pomôže tiež akýkoľvek iný nápad na export tvarových súborov do softvéru, ktorý ich dokáže vytlačiť a uložiť ako 3D!


V ArcGIS 10…
kliknite pravým tlačidlom myši na tvarový súbor v TOC (obsah),
Vyberte položku Údaje>
Export do CAD.

Ak máte map3d, bude importovať súbory 3D Shape a potom máte rozsiahle možnosti 3D v AutoCade (rovnako ako Map3d).


Wikimapia kml

Aký je reakčný prúd fotodiódy na LED vyžarujúcu svetlo s rôznou intenzitou?

Aký je najlepší spôsob premeny 10V napájacieho zdroja na 5V napájací zdroj?

Dvojplošníky pristávajúce na vrchole mrakodrapov pomocou veterného tunela - retro-budúca Zem

Nosia ľudia so sebou až 9 kg hovienka? kml export wikimapia. Tu som vytvoril ukážku metódy: http://www.reimers.dk/files/folders/google_maps/entry328.aspxAk to nechcete urobiť, existuje aj spôsob, ako to urobiť po načítaní stránky. „Vyplňte svoje údaje nižšie alebo sa prihláste kliknutím na ikonu: Tento odkaz je vhodný pre fórum skupiny Google, ktoré sa mi javí ako užitočné: Nastavil som toto nastavenie, aby som demonštroval túto metódu a udržím ju v prevádzke asi mesiac. Priblížte ľubovoľné miesto na svete a upravte jeho informácie. Alebo len surfujte po mape a objavujte tony už označených miest. Práve zobrazovanie obsahu WikiMapia v aplikácii Google Earth…

Toto sú všetky preddefinované štvrte, na ktoré sa zvýrazní ... Geografické informačné systémy Stack Exchange funguje najlepšie so zapnutým jazykom JavaScript Bola moja študentka neúctivá tým, že vo svojom e-maile používala jazyk kriku? stačí zadať názov, kategóriu alebo umiestnenie POI, pridať ich do zoznamu POI a exportovať Ako program openstreetmap a wikimapia spracováva kvalitu geografických informácií? Vyskúšajte sieťové prepojenie Wikimapia KML a budete si môcť priblížiť a zobraziť oblasti Wikimapia v aplikácii Google Earth pre svoje aktuálne zobrazenie. Geografické informačné systémy KML Sieťové prepojenie z Wikimapia.org. c. „WikiMapia.kml“, sieťové prepojenie na stránku Wikimapia.org, ktorá aktualizuje a zobrazí značky WikiMapia v takmer reálnom čase.

Sieťový odkaz KML z Wikimapia.org. Najlepšie sa zobrazuje pomocou pluginu Google Earth alebo v režime celej obrazovky! KMZmaps sú Earth Mapy, ktoré vylepšujú a prispôsobujú váš zážitok z Google Earth. http://www.mapwindow.org/download.php?show_details=1http://dl.google.com/earth/plugin/GoogleEarthPluginSetup.exehttp://norlectech.net/_Wikimapia_kml.htmlhttp://groups.google. com / group / google-earth-browser-plugin / topic S týmto softvérom som mal zmiešané výsledky. Čím viac si približujete, ... Komunita ♦ 1. spýtal sa 18. novembra 2012 o 20:23. muneeb muneeb. Je to možné? e. Vaše vlastné tvarové súbory (prevedené na kml) alebo vaše vlastné kml ... Exportujete tvarový súbor z ArcGIS Desktop do programu Autodesk Ecotect?

Centrum pomoci Ktokoľvek môže odpovedať ... Snažím sa exportovať štvrte vo Wikimapii do formátu KML. Zhromažďovanie údajov je obmedzené na minimum, je však nevyhnutné na poskytovanie našich služieb.

Ako naložiť s hromadenou hotovosťou príbuzného bez toho, aby bol obvinený z prania špinavých peňazí

Je možné zakázať dovoz podľa spôsobu výroby? WikiMapia exportuje všetok svoj obsah do aplikácie Google Earth vo forme živého súboru „NetworkLink“ v súbore s názvom „ge.kml“. Kedy a prečo potrebujeme príkaz „wait“ na bashe? Vyskúšajte sieťové prepojenie Wikimapia KML a budete si môcť priblížiť a zobraziť oblasti Wikimapia v aplikácii Google Earth pre svoje aktuálne zobrazenie.

Táto metóda je určená na: a. ľudia, ktorí majú prístup k údajom shapefile a chcú si jednoducho pozrieť svoje súbory shapefile, spolu s mnohouholníkmi vytvorenými vo WikiMapii .. b. ľudia, ktorí majú súbory kml alebo kmz, ktoré si chcú prezrieť ako prekrytie mapy na svojej webovej stránke .. c. prinajmenšom môžete použiť sieťový odkaz WikiMapia.kml na zobrazenie celého obsahu WikiMapia.

http://blog.cartong.org/2014/10/30/tutorial-using-wikimapia-data-in-qgis/ Stiahnutie oblasti ako KML / OSM z internetových máp K dispozícii je voliteľná úprava - ak chcete automaticky načítať vaše súbory KML po načítaní stránky. Ak sa chcete prihlásiť na odber tohto informačného kanála RSS, skopírujte a vložte túto adresu URL do čítačky RSS. Mohlo by byť zaujímavé pridať analýzu, ktorú potrebujeme, k údajom z wikimapie.

Dajú sa statické hodnoty Apexu použiť na bezpečnú komunikáciu medzi spusteniami nástroja na tvorbu procesov? Nie som osoba API, ale používateľ GIS a chcel by som exportovať body z kategórie z Wikimapie do KML alebo do iných užitočných formátov GIS. Mahalle Sınırı İndirme / ArcGIS - wikimapia Veri indirme linki http://wikimapia.org/ge.kml * Uygulama dokümanları için https://www.ahmetkrgn.com adresini…

Najlepšie sa zobrazuje pomocou pluginu Google Earth alebo v režime celej obrazovky!

Prečo musíme byť tak presní v geometrii?

Ako exportujem z Wikimapie do KML. Nie som osoba API, ale používateľ GIS a chcel by som exportovať body z kategórie z Wikimapie do KML alebo do iných užitočných formátov GIS. @AME, Kliknite pravým tlačidlom myši na objekt na mape a vyberte možnosť Uložiť miesto ako.


O

Shapefile (SHP)

Formát Shapefile je vektorový dátový formát, ktorý ukladá umiestnenie, geometriu a atribúty geografických prvkov v množine súvisiacich súborov.

GE Smallworld

GE Smallworld predstavuje portfólio softvérových riešení GIS pre plánovanie a navrhovanie sietí a systémov pre odvetvie verejných služieb a telekomunikácií.

FME je platforma pre integráciu údajov s najlepšou podporou priestorových údajov. Ušetrite čas použitím rozhrania typu drag-and-drop na pripojenie údajov zo stoviek formátov a aplikácií, neobmedzenú transformáciu údajov a automatizáciu prakticky ľubovoľného pracovného toku údajov.


Oracle

Oracle je systém správy relačných databáz. Jeho kompletné databázové riešenia sú navrhnuté tak, aby zjednodušili IT a podporili efektívnejšie riadenie podniku.

Shapefile (SHP)

Formát Shapefile je vektorový dátový formát, ktorý ukladá umiestnenie, geometriu a atribúty geografických prvkov v množine súvisiacich súborov.

FME je platforma pre integráciu údajov s najlepšou podporou priestorových údajov. Ušetrite čas použitím rozhrania typu drag-and-drop na pripojenie údajov zo stoviek formátov a aplikácií, neobmedzenú transformáciu údajov a automatizáciu prakticky ľubovoľného pracovného toku údajov.


Esri Desktop Extensions

Ďalšie analytické nástroje pre ArcGIS Desktop, ktoré poskytujú ďalší pohľad na údaje GIS, umožňujú vytváranie lepších pracovných tokov a slúžia v mnohých rôznych odvetviach. Rozšírenia fungujú na všetkých úrovniach licencií aplikácie ArcGIS Desktop (* pokiaľ nie je uvedené inak)

Rozšírenia o analýzu
ArcGIS 3D analytik
Geostatistický analytik ArcGIS
Sieťový analytik ArcGIS
Schémy ArcGIS
ArcGIS Spatial Analyst
Analytik prieskumu ArcGIS
Analytik sledovania ArcGIS

Rozšírenia produktivity
Interoperabilita údajov ArcGIS
Vydavateľ ArcGIS
ArcScan pre ArcGIS
Maplex pre ArcGIS

Špecializované rozšírenia GIS
ArcLogistics
Obchodný analytik
Sledovanie úloh pre ArcGIS (JTX)
PLTS & mdash GIS Data ReViewer

ArcGIS 3D analytik
Preneste svoje údaje GIS do tretej dimenzie a poskytnite pokročilú analýzu z jedinečnej perspektívy. 3D Analyst umožňuje sledovanie povrchov z viacerých hľadísk, ktoré nie je k dispozícii pre dvojrozmerné údaje. Pomocou aplikácie ArcGlobe môžete spravovať zobrazenia z lokálnej alebo globálnej perspektívy a komunikovať s vašimi údajmi na trojrozmernom povrchu. Toto rozšírenie poskytuje možnosť exportovať vašu vizualizáciu do videosúborov.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:
Vizualizácia dát a mdash Využite trojrozmerný prieskum vašich údajov GIS
Interaktivita a navigačné nástroje mdash umožňujú prieskum, dopytovanie a jedinečné zobrazenie vašich 3D údajov GIS
Analýza povrchu a mdash Vytvorte sofistikovanú analýzu pre modelovanie, prezeranie a analýzu vašich údajov
3D symboly a mdash Vizuálne vylepšite svoje údaje 3D GIS jedinečnými symbolmi a znázorneniami
Animácia a mdash Vytvorte prelety, aby ste lepšie preskúmali a vysvetlili význam vašich údajov GIS.

Geostatistický analytik ArcGIS
Toto rozšírenie pre ArcGIS Desktop poskytuje mnoho rôznych analytických spôsobov, ako preskúmať anomálie údajov, povrchy alebo predpovedať výsledok procesu. Skúmanie premenných údajov hľadaním dátových funkcií mimo priemeru alebo identifikáciou globálnych trendov medzi jednou alebo viacerými množinami údajov umožňuje vytvorenie týchto predpovedí. Modely a nástroje s týmto rozšírením využívajú vizualizáciu a správu údajov na výkonnú geostatistickú analýzu.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:
Nástroje priestorovej analýzy & mdash Pracujte s rôznymi typmi štatistických analýz a skúmajte údaje GIS
Náhodné testovanie dát & mdash Na prácu s radiálnymi funkciami, polynómami a krigingom používajte rôzne interpolačné metódy.
Rendering & mdash Analýza dát s obrysmi, tieňovaním kopcov a mriežkami
Export údajov & mdash Zahrňte svoje predpovede a analýzy do bodov, mnohouholníkov, obrysov a mriežok.

Sieťový analytik ArcGIS
Poskytnite pre svoje dáta priestorovú analýzu založenú na sieti. Toto rozšírenie poskytuje preskúmanie realistických sieťových podmienok pre smery cesty, smerovanie, vybavenie a analýzu oblasti pokrytia. Využitie tohto výkonného rozšírenia umožňuje vysoko kvalitnú sieťovú analýzu v logistike, doprave, verejnej bezpečnosti, verejných službách, vo vzdelávaní a v akomkoľvek inom odbore, ktorý využíva sieťové modelovanie.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:
Smerovanie a viacbodové smerovanie mdash
Obsluhované oblasti & mdash Generovanie zložitých polygónov, ktoré sa rozprestierajú v sieťach
Closest Facility & mdash Mobilné a fixné smerovanie majetku, pracuje s núdzovou reakciou
Trasy a mdash Automaticky generované trasy, vloženie a rozšírenie vložených máp

Schémy ArcGIS
Rozšírenia schémy ArcGIS umožňujú manipuláciu a zobrazovanie diagramov v mnohých rôznych geografických a schematických pohľadoch z údajov z geodatabázy. Prezentácia jasného a sústredeného pohľadu na sieťové údaje umožňuje rozšírenie schémy ArcGIS rýchlejšie pochopiť sieťové pripojenie a sieťové architektúry, a preto skracuje rozhodovacie časy. Poskytuje tiež dobrú návratnosť investícií pri automatizovanom generovaní schematických diagramov v porovnaní s tradičnými schémami CAD. Pomocou tohto rozšírenia môžete tiež modelovať sociálne siete, generovať vývojové diagramy a vzájomné závislosti manažérov pri hodnotení a vykonávaní kontroly kvality sieťových údajov.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:
Automatické generovanie diagramov & mdash Vytváranie schematických pohľadov bez použitia CAD a bez ďalších časovo náročných krokov potrebných na vytvorenie sieťového dizajnu
Viacnásobné znázornenie a mdash Zobrazte rovnaké údaje v rôznych grafických formách, aby ste lepšie pochopili údaje a ich organizáciu z rôznych perspektív.
Interakcia s GIS & mdash Zobrazuje sa v ArcMap pre geografickú analýzu a jednoduché užívateľské rozhranie a mapový výstup
Prístup k viacerým zdrojom údajov a mdash Pracujte s priestorovými aj priestorovými údajmi, aby ste mohli začleniť údaje z celej spoločnosti a umožniť tak úplnú správu sieťových aktív.

ArcGIS Spatial Analyst
Komplexná sada nástrojov pre rastrové priestorové modelovanie a analýzu GIS. Vykonaním zložitých rastrových operácií s týmto rozšírením môžete získať nový význam a informácie zo svojich existujúcich údajov analýzou priestorových vzťahov. Priestorové modely generované pomocou tejto sady nástrojov môžu poskytnúť údaje o vzťahoch na rôzne účely vrátane hľadania vhodných lokalít, predikcie rizika požiaru, analýzy využívania krajiny, demografickej analýzy, modelovania kriminality a hodnotenia rizika.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:
Analýza vhodnosti & mdash Vyberte najlepšie umiestnenie pre nový web
Analýza povrchu & mdash Identifikujte vzory v rámci zložitých prvkov povrchu
Analýza vzdialenosti & mdash Použite techniky, ako je cesta s najmenšími nákladmi, najkratšia cesta a vážená vzdialenosť
Analýza hustoty a mdash Poskytnite hodnoty hustoty pre každú bunku v rastrovom výstupe
Grafické modelovanie a mdash Vylepšený nástroj ModelBuilder pre pokročilé pracovné postupy
Rastrové zovšeobecnenie a mdash Zovšeobecnite svoju množinu údajov, aby ste vylúčili nepotrebné podrobnosti

Analytik prieskumu ArcGIS
Toto rozšírenie, ktoré je určené pre geodetov a používateľov GIS, poskytuje nástroje na vytváranie a udržiavanie údajov katastra v ArcGIS pre efektívnejší pracovný tok. Existujúce metodiky prieskumu poskytujú zvýšenú presnosť vašich údajov. Dáta GIS je možné vytvárať, upravovať a udržiavať na základe údajov a postupov meraní prieskumu. Skráťte čas potrebný na vytvorenie presných údajov o balíkoch a pododdieloch a sledujte všetky zmeny.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:
Údržba histórie & mdash Zmeny balíkov je možné sledovať späť na základe povoleného dátumu
Metodiky zememeračstva & mdash Osvedčené techniky zememerania vytvárajú presnosť polohy balíka
Pokročilé dotazy & mdash Jedinečné dotazy umožňujú výber funkcií, ako sú napríklad pozemky, ktoré pretínajú konkrétne cesty
Viacnásobné projekcie & mdash Dokáže udržiavať údaje v mnohých rôznych projekciách. Všetky zásielky môžu zostať v jednej súvislej textílii a zároveň upravovať zásielky v príslušných súradnicových systémoch

Analytik sledovania ArcGIS
Vizualizujte časové zmeny vo svojich údajoch GIS pomocou rozšírenia Tracking Analyst. Toto rozšírenie poskytuje schopnosť vykonávať priestorovú analýzu a prezerať časové vzory v súboroch údajov. Prehrávanie historických údajov umožňuje vytváranie analytických diagramov na zobrazovanie zmien historických údajov oproti zmenám údajov v reálnom čase.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:
Zobrazenie údajov & mdash Zobrazenie údajov v statickom, dynamickom alebo diskrétnom zobrazení v reálnom čase alebo v historickom zobrazení
Export & mdash Exportujte údaje do tvarových súborov alebo formátov geodatabázy alebo na mapu do multimediálneho súboru
Time Range & mdash Podporuje dlhodobé súbory údajov, od 1. januára 4713 pred n. L. do 31. decembra 9999 po Kr.

Interoperabilita údajov ArcGIS
Toto rozšírenie umožňuje používateľom zobrazovať a distribuovať údaje v mnohých formátoch. Exportujte údaje do viac ako 50 typov priestorových údajov a čítajte a pracujte s viac ako 75 rôznymi typmi priestorových údajov vrátane XML, Autodesk DWG / DXF, MicroStation Design a Oracle a Oracle Spatial. Poskytnite vlastné definície formátov a transformácie údajov na podporu zložitých modelov a zároveň ich môžete integrovať do prostredia geoprocesu ArcGIS a rámca ModelBuilder. Vďaka automatickému prekladu údajov je import a export priestorových typov rýchly a ľahký.

Vydavateľ ArcGIS
Distribuujte a zdieľajte svoje mapy a údaje GIS jednoduchšie ako kedykoľvek predtým pomocou rozšírenia ArcGIS Publisher. Publikované súbory máp (.pmf) sa vytvárajú z dokumentov ArcMap (.mxd), ktoré je možné zobraziť pomocou ľubovoľného produktu ArcGIS Desktop, vrátane bezplatnej aplikácie ArcReader, ktorá uľahčuje zdieľanie vašich údajov GIS. Toto rozšírenie vám tiež umožňuje kontrolovať a chrániť distribúciu vašich údajov a máp pred neoprávnenými úpravami. Používatelia GIS môžu pre vaše mapy tiež zostavovať vlastné prehliadače máp.

ArcScan pre ArcGIS

Rozšírenie s komplexnou sadou nástrojov na ľahkú konverziu dát z rastra na vektorové dáta. Toto rozšírenie vytvára pracovný čas šetriaci čas pre automatickú vektorizáciu pre postprocesing súborov údajov. Vytvorte vektorové prvky z celého súboru údajov alebo vyberte jednotlivé oblasti, ktoré chcete previesť. Rastrové obrázky je možné priamo premeniť na súbory tvaru alebo čiary geodatabázy a polygóny.

Maplex pre ArcGIS
Zvýšte celkovú kvalitu svojej tvorby máp automatizáciou vysoko presného kartografického umiestňovania textu a označovania pomocou Maplexu. Vďaka vyššej presnosti umiestnenia štítkov a textu môžete efektívnejšie komunikovať nápady svojich máp s koncovými používateľmi. Automatizácia skracuje čas a manuálne úsilie potrebné na efektívne umiestnenie anotácií.

ArcLogistics
Kompletné riešenie smerovania a plánovania flotily. Toto rozšírenie použite na vytvorenie dynamických trás a plánov, ktoré znížia vaše logistické náklady znížením nákladov na palivo a zlepšením služieb zákazníkom. ArcLogistics spolupracuje s organizáciami akejkoľvek veľkosti, od malých po veľké. Odvetvia so správou vozového parku, ktoré môžu byť týmto rozšírením priamo ovplyvnené, zahŕňajú okrem iného kuriérske služby, potraviny a nápoje, verejné služby a telekomunikácie a obchod pre spotrebiteľov (B2C). Poskytnite so spoločnosťou ArcLogistics významné NI optimalizáciou smerovania, plánovania, interných procesov, používania a údržby vozidla a uličnej siete, ktorá definuje vaše trasy. Veľké flotily môžu ťažiť zo zlepšeného plánovania údržby vozidiel, vyrovnávania pracovných záťaží a efektívneho zvládania zmien plánovania v ten istý deň. Menšie flotily môžu zaznamenať výrazný nárast počtu dokončených zastávok a riešení problémov s obmedzenými zdrojmi. Zákaznícke služby sa zlepšia plošne, pretože budete schopní plniť viac časových záväzkov a efektívne vyslať na miesto vhodný personál. ArcLogistics môže ľahko zapadnúť do vašej organizácie, pretože pracuje s ľubovoľnou databázou vyhovujúcou ODBC, takže sa môže integrovať s vašimi existujúcimi smerovacími systémami flotily a systémami CRM.

Obchodný analytik ArcGIS
Robte lepšie obchodné rozhodnutia kombináciou svojich aktuálnych údajov GIS s demografickými údajmi a údajmi založenými na spotrebiteľoch. Vytvárajte vylepšené údaje o predaji kombináciou aktuálnych údajov o predaji s miestami konkurencie a demografickými údajmi v týchto regiónoch. Toto rozšírenie vám umožní lepšie porozumieť vášmu trhu, zákazníkom a konkurencii. S ArcGIS Business Analyst budete môcť zacieliť na trhy s nedostatkom služieb, vytvárať spotrebiteľské a demografické prehľady, ktoré môžete zdieľať so svojím predajným tímom, expandovať na nové trhy a nájsť ideálne miesta pre nové obchody a marketing. Budete tiež schopní ušetriť svojej organizácii čas a peniaze automatizáciou často používaných analýz a vytváraním interaktívnych predpovedných modelov predaja. ArcGIS Business Analyst prináša GIS priamo do vášho obchodného úsilia a poskytuje príslušné informácie pre vašich zákazníkov a vaše trhy.

Sledovanie úloh pre ArcGIS (JTX)
Unikátne rozšírenie určené pre akýkoľvek projekt GIS s viacerými používateľmi. JTX poskytuje nástroje na sledovanie úloh a riadenie pracovných tokov pre projekty, ktoré v konečnom dôsledku ušetria čas a peniaze v oblasti riadenia vášho projektu. JTX umožňuje definovať a organizovať jednotlivé úlohy v rámci pracovného toku a umožňuje alokovať zdroje od začiatku do konca úlohy. Zaznamenávajú sa podrobnosti pracovných akcií, ktoré poskytujú historický záznam v priebehu celého projektu. Sledujte úpravy funkcií a metadát a zároveň spravujte verzie pre úpravy viacerých verzií. JTX je k dispozícii aj ako rozšírenie servera ArcGIS.

PLTS & mdash GIS Data ReViewer
Zvýšte celkovú kvalitu svojich údajov pomocou GIS Data ReViewer. Rozšírenie pre ArcGIS Desktop, ktoré poskytuje kompletnú sadu nástrojov QC, ktoré zjednodušujú automatizované a vizuálne úlohy QC vašich údajov. Toto rozšírenie poskytuje efektívnejší a konzistentnejší proces kontroly údajov GIS. Identifikácia chyby a denníky vás rýchlo a presne nasmerujú na anomálie vo vašich súboroch údajov GIS. Analytici GIS nájdu svoje pracovné toky vylepšené elimináciou tradičných techník sledovania chýb perom a papierom, ako aj zlepšením samotného procesu kontroly údajov.


Mapa gis v popise

DephosDemo

DEPHOS je ideálny nástroj na napájanie dát z digitálnych máp, GIS a DTM systémov. Ponúka množstvo funkcií zvyšujúcich produktivitu práce. Užívateľ si môže definovať svoje vlastné bočné menu a klávesové skratky, ktoré urýchľujú stereo digitalizáciu. Dvadsať najčastejšie používaných funkcií je možné priradiť priamo manipulátoru.

Christine-GIS

GIS je systém, ktorý kombinuje vizuálne geografické informácie & mdash, tj. Mapy & mdash so sofistikovanými počítačovými aplikáciami, aby vám poskytol nástroje na preskúmanie a analýzu týchto informácií. Rovnako ako tradičné papierové mapy, aj mapy GIS nám poskytujú obrázky našich miest, krajín a štátov spolu s obvyklými geografickými informáciami, ako sú politické hranice, cesty alebo vodné útvary.

Export mapy

Map Export je nástroj GIS zameraný na vývojárov na sťahovanie a export obrázkov na pozadí. Ako vývojár GIS je spoločnosti It & rsquos dlho známe, že nájsť dokonalé obrázky na pozadí je utrpenie a bolestivá úloha. Od vývoja Google Map sa však veci zmenili. Google Map poskytuje vynikajúci zdroj obrázkov na pozadí, takže zostáva len jeden problém.

GeoSurveillance

GeoSurveillance je softvér, ktorý kombinuje priestorové štatistické rutiny s niektorými základnými funkciami geografických informačných systémov (GIS) na vykonávanie retrospektívnych a prospektívnych štatistických testov na zisťovanie geografického zoskupenia. V tomto softvéri sa kladie dôraz predovšetkým na priestorovú štatistickú analýzu.

ArcGIS pre AutoCAD 300

ArcGIS pre AutoCAD je bezplatná stiahnuteľná doplnková aplikácia pre AutoCAD, ktorá poskytuje interoperabilitu medzi AutoCAD a ArcGIS. V prostredí AutoCAD získate ľahký prístup k podnikovým mapám GIS, mapovým službám, obrazovým službám a službám funkcií hostovaným serverom ArcGIS Server.

  • Vydavateľ: Environmental Systems Research Institute, Inc.
  • Domovská stránka: www.esri.com
  • Posledná aktualizácia: 18. septembra 2012

Esri: GIS spĺňa BIM

Časopis AEC: Prečo by sa váš priemerný architekt mal zaujímať o GIS?

Marc Goldman: Vo svojom krátkom pôsobení ako dizajnér (nemôžem sa nazývať architektom alebo inžinierom, pretože nemám licencie, ani som nikdy nemal), si pamätám, že je nevyhnutné uviesť svoj prvý riadok na papier alebo obrazovku. Geografický kontext vám umožňuje prekonať túto zotrvačnosť, poskytuje vám lepšie porozumenie, vnáša poznatky na povrch a umožňuje, aby návrhy a inžinierske projekty začínali s najväčším počtom cenných informácií, ku ktorým je potrebné pristupovať, spravovať ich a používať ich pri rozhodovaní.

AEC: Revit je kľúčová aplikácia pre čitateľov časopisu AEC. Ako na technickej úrovni funguje ArcGIS s dátami aplikácie Revit - čo sa týka geometrie aj atribútov?

MG: V ArcGIS Pro môžeme importovať RVT, ukladať geometriu a atribúty do geodatabázy, ktorá zachytáva časť sémantiky súboru Revit, a potom použiť geometriu a atribúty v pracovných tokoch GIS, napríklad ich prevodom na vrstvy budov I3S, ktoré môžu byť streamované cez web do mobilných zariadení a počítačov.

AEC: Prvá etapa partnerstva Autodesk / Esri bola o pripojení desktopových aplikácií Autodesku k ArcGIS. Skutočná cena však pochádza z cloudu - prepojenie serverov Esri ArcGIS a Autodesk BIM 360. Čo je v tejto oblasti najnovšie a prečo je pre spoločnosti AEC také dôležité?

MG: Pracujeme na integrácii cloud-to-cloud, ktorá umožní vykonávanie dashboardov, máp a analýz GIS pomocou akýchkoľvek súborov a údajov v BIM 360 a z iných cloudových prostredí. Táto komunikácia typu „cloud to cloud“, vďaka ktorej sú údaje v obidvoch cloudoch prístupné používateľom v prehliadačoch a mobilných aplikáciách, otvára bránu k pracovným tokom, o ktorých sme v priemysle AEC iba snívali.

AEC: Spoločnosť Esri nám predtým povedala, že integrácia BIM / GIS nie je len o poskytnutí BIM modelom kontextu GIS, ale aj o tom, že firmám AEC umožní prístup k službám Esri. Môžete vysvetliť viac o týchto službách a o tom, ako môžu mať firmy AEC výhody? A aké sú výzvy veľkých dát?

MG: Najprv mi dovoľte hovoriť o civilných BIM a potom sa dostávam na „budovateľskú“ stranu BIM. Na strane civilných BIM majú inžinieri v rámci [AutoCAD] Civil 3D a Infraworks prístup k vrstvám a údajom, ktoré by ste použili alebo spravovali v ArcGIS Pro, alebo ktoré by ste vizualizovali a interagovali v ArcGIS Online. Jednou z výhod je zefektívnenie pracovných postupov, takže keď sa údaje v teréne zhromažďujú pomocou terénnych aplikácií Esri, tieto údaje sa zobrazia v reálnom čase na pracovnej ploche inžiniera v aplikáciách Civil 3D alebo Infraworks.

Pokiaľ ide o zlepšenie kvality, v programoch Civil 3D a Infraworks máte prístup k dátovým vrstvám GIS, aby ste lepšie pochopili obmedzenia projektu. To všetko znamená, že jednotlivci a tímy môžu robiť informované rozhodnutia v oblasti dizajnu a inžinierstva pomocou spoločnej vizualizácie údajov o infraštruktúre a GIS.

Pri pohľade na Building BIM sa po importovaní BIM (RVT alebo IFC) do ArcGIS Pro tieto informácie spravujú ako iné zdroje údajov geodatabázy alebo shapefile. Toto umožňuje vizuálnemu porozumeniu samotným BIM objektom & # 8211 nakrájaných a nakrájaných na plátky na obrazovke.

Používatelia môžu využívať vlastnosti objektov BIM a samotného projektu, získať hlbšie porozumenie ako ktorýkoľvek „prehliadač“ a jednoduchšie ako ktorákoľvek modelová aplikácia. Architekti, inžinieri, dodávatelia a majitelia spolupracujú na spoločnom pohľade na inteligenciu, ktorú je možné získať z BIM.

Výzvy spojené s „veľkými dátami“ pre ktoréhokoľvek poskytovateľa priemyselných technológií AEC sú rovnaké ako pre väčšinu priemyselných odvetví. Ako sa dá dosiahnuť cieľ transformácie obrovského množstva priestorových údajov na zvládnuteľné informácie? A čo urobíme s touto schopnosťou a ako poskytneme hodnotu z údajov? Odpoveďou je, že to robíme už celé desaťročia a teraz tiež prijímame údaje zo senzorov a systémov internetu vecí v reálnom čase a poskytujeme použiteľné informácie, ktoré sa automaticky prispôsobujú potrebám analýzy a ukladania údajov zariadenia alebo projektu infraštruktúry.

Prostredníctvom našich riešení používatelia odhaľujú priestorové vzory, ktoré sa animujú a automaticky agregujú ako dátové toky v reálnom čase. Pomocou času ako premennej môžete vizualizovať obrovské množiny údajov v štyroch dimenziách a identifikovať vzory údajov, ktoré boli predtým skryté v šumu tabuliek, revízií a nekonečných protokolov. Je tiež možné nájsť zhluky a aktívne miesta aktivity. Pomocou regresných nástrojov dokážeme nájsť vzťahy medzi množinami údajov a predvídať budúce udalosti, ktoré poháňajú riadiace systémy budovy a ďalšie systémy ovplyvňujúce výkon a optimalizáciu.

Vieme, ako dať zmysel masívnym zbierkam snímok. Sme odborníkmi na používanie distribuovaného spracovania a hlbokého učenia na detekciu objektov, klasifikáciu, analýzu terénu a detekciu zmien v akomkoľvek rozsahu.

Nevidíme veľa jedinečných výziev, v skutočnosti vidíme veľa príležitostí.

AEC: V minulom roku spoločnosť Autodesk pripustila, že musí viac spolupracovať so spoločnosťou Esri a spolupracovať so zákazníkmi AEC, a nie ako samostatné subjekty. Deje sa to teraz a čo sa z toho Autodesk a Esri dozvedeli?

MG: Veľmi úzko spolupracujeme. Mám dva alebo tri hovory týždenne s Autodeskom a som jedným z niekoľkých v Esri pracujúcich s Autodeskom. Usporadúvame sériu stretnutí spoločných zákazníckych rád v USA a Európe a pracujeme na rôznych taktických snahách a strategických iniciatívach s našimi zdieľanými zákazníkmi.

Naše technické tímy úzko spolupracujú na ArcGIS Connector for Civil 3D a ArcGIS Connector for Infraworks, ako aj na interopoch Revit & amp ArcGIS a na niekoľkých kódovo označených projektoch v rôznych fázach prieskumu a vývoja.

Dozvedeli sme sa, kde naše úsilie prináša hodnotu používateľom v mnohých pracovných tokoch a segmentoch AEC. V súčasnosti majú najväčšiu hodnotu, najpútavejšie integrácie a adopcie používatelia v civilných projektoch. Stavebné projekty však určite profitujú aj z najskorších fáz plánovania prostredníctvom stavebných prác. Spoločnosti Esri a Autodesk spolupracujú s našimi spojenými zákazníkmi a poskytujú nové schopnosti, vyššiu produktivitu a lepšiu spoluprácu na križovatke GIS a BIM.

AEC: Aká je stratégia spoločnosti Esri na trhu digitálnych dvojčiat, v ktorej sa miešajú GIS, BIM, mračno bodov a všetky údaje o projektoch?

MG: Digitálne dvojča je jedným z tých priemyselných výrazov, ktoré pre každého znamenajú niečo iné. Ale to je v poriadku - digitálne dvojča môže pre rôznych ľudí znamenať rôzne veci. V tomto okamihu sa tento termín nepoužíva vždy rovnako, ani nejde o digitálne dvojča, ktoré sa skladá z rovnakých informácií z jedného projektu na druhý, z jedného klienta na druhého a z jedného portfólia na druhé.

Termín „digitálne dvojča“ nebudeme používať tak dobre ako niektorí iní v tomto priemysle. Ak niekedy existovala platforma vhodná na splnenie prísľubu digitálneho dvojčaťa, je to platforma ArcGIS. Platforma môže byť kritickou súčasťou alebo dokonca centrom prepojeného dátového prostredia, ktoré zhromažďuje, analyzuje a poskytuje prehľad o zostavenom projekte od najskorších fáz plánovania až po prebiehajúcu prevádzku a údržbu. Pripojíme sa k dátovým úložiskám a systémom správy dokumentov ako súčasť stratégie digitálneho dvojčaťa a pripojíme sa k dátovým tokom z majákov a zariadení IoT. Toto spájame, aby sme priniesli možnosti, ktoré si náš priemysel spája s myšlienkou digitálneho dvojčaťa. Len tento výraz nerozhodujeme tak široko.

AEC: Ako ArcGIS pracuje s informáciami o IoT a v akých prípadoch sa vyskytli zákazníci, ktorí to implementovali v stavebníctve, o ktorom môžete hovoriť?

MG: Máme produkt s názvom Analytics for IoT, ktorý je plne integrovaný do ArcGIS. Umožňuje používateľom prijímať, vizualizovať a analyzovať priestorové dáta a veľké dáta v reálnom čase.

Bez toho, aby sme boli príliš konkrétni, je US Dept of Energy jedným z našich zákazníkov. Spolupracujeme s niekoľkými laboratóriami DoE, ktoré skúmajú projekty, kde sa križovatka IoT stretáva s modelovaním energie a proaktívnym riadením výkonu budovy s 3D interakciou a ľahko použiteľnými dashboardmi. Stále skúmame.

AEC: S ktorými ďalšími vývojármi aplikácií mimo spoločnosti Autodesk Esri spolupracuje? Nemetschek, Trimble, Bentley? A akú úroveň integrácie môžeme očakávať? Chystáte nejaké zaujímavé projekty spolupráce? (Vectorworks je napríklad lídrom v oblasti softvéru na šírku)

MG: Nemtschek - mňam! Ich vedúce postavenie v krajine so spoločnosťou Vectorworks je veľmi zaujímavé a o partnerstve s nimi sme informovali už v novembri. Vectorworks má zabudovanú integráciu do ArcGIS - sme logickým východiskovým bodom, referenčným bodom a poskytujeme informácie používateľom Vectorworks. A nebolí to zakladateľa Esri a náš prezident Jack Dangermond má magisterský titul v krajinnej architektúre. Dodnes s rozširovaním spoločnosti pracuje na lokalizácii a orientácii všetkých terénnych úprav v najbohatšom a najpríjemnejšom kampuse, aký som kedy navštívil, v Esri’s v Redlands v Kalifornii.

Trimble - mňam! Spolupracovali sme roky. Najúspešnejšia spolupráca bola medzi ich skupinou Trimble Geospatial Solutions a našim tímom Field Apps. Spolupracovali sme na prinesení vysoko presných riešení GNSS pre produkty Esri (napríklad Collector).

AEC: Aké úlohy zohráva AI a simulácia v GIS a aké aplikácie sme videli / môžeme očakávať v digitálnej výstavbe, civilnom a mestskom plánovaní?

MG: Toto odvetvie potrebuje zachytiť stav, polohu a ďalšie stavy a očakávať zásahy prostredníctvom AI a ML & # 8211, ktoré sme vyvinuli a doručili vo viacerých prípadoch.

Uznanie vizuálnych prvkov sme aplikovali prostredníctvom snímania fotografií a videa pre stavebné inžinierstvo a mestské plánovanie. Konkrétne klasifikácia prvkov infraštruktúry pozdĺž kilometrov mestského a vidieckeho prostredia.

I envision we’ll see operations managers, project superintendents, and machine operators use AI to fill in the gaps in planning and scheduling databases, track materials assets in real time, accurately predict arrival times, installation, and anticipate future services and maintenance needs to stay one step ahead. There’s really nothing to keep us from delivering this today.

AEC: What are the product development key focus points for Esri in the building/construction space for the next couple of years?

MG: There are a number of key focus points: obviously, enabling digital project delivery for projects of all size.

We aim to deliver solutions that bring the field and the office closer together through the aggregation, curation and delivering insights through the combination of: reality capture data, BIM / VDC and schedules.

We will continue to bring the worlds of BIM and GIS together to realise the full potential of integrated workflows between what were once competing technologies.

Also, we want to replace paper-based workflows with digital solutions that aggregate information into insightful common and connected environments.


Creating 3D Cityscapes Using Open-Source GIS and Open Data

(1) Use a mapping service, such as OpenStreetMap, to check the extent of the area to be modeled.

A road network shapefile as well as building footprint shapefile (polygons) with a building height (or Z) attribute will be needed. The Road Network File from Statistics Canada (via Scholars GeoPortal) and 3D Massing file from the City of Toronto Open Data Catalogue can be used. In other cases, building footprints can be extracted from OpenStreetMap and made 3-dimensional with LiDAR data and other workflows (i.e. 3dfier).

(2) Open the building footprints and road network in QGIS Desktop. Change the Coordinate Reference System (CRS) to the appropriate projection (NAD83 / UTM zone 17N for the Toronto area) and enable ‘on the fly’ transformation.

Zoom in to the subject area. In this case, the central part of the Ryerson campus was modeled, bordered by Yonge St, Jarvis St, Gerard St E and Dundas St E.

Three STL ‘layers’ will be created using this process, stacked by adjusting Z-coordinates and combined in 3D editing software: a road base, a road cut-out, and a building layer.

Create a shapefile (Layer > Create Layer > New Shapefile Layer) that encompasses the area to be modeled. This shapefile will be used for the base and road cut-out layers. Change the type to polygon. Set the appropriate projection and add výška field to the field list so that the road layer can be extruded. Kliknite Ok.

Right-click the new layer in the Layers Panel and select Toggle Editing. Použi Add Feature tool (Edit > Add Feature) to draw a polygon around the roads and buildings of the subject area.

Right click on the last node to enter the attributes for the fields (id = 1 a výška = 10). Kliknite Ok

Right click the layer in the Layers Panel to save the edits, then turn off Toggle Editing.

Select the 3D Massing file in the Layers Panel. Use the Select by Polygon tool to select the buildings in the subject area.

Right click on the layer to export (Save As). Kliknite Browse to choose where to save your file and name it. Make sure to change the CRS to the same one as the project (and polygon). Check the Save only selected features box. Kliknite Ok.

Repeat with the road network layer. Remove the 3D Massing and original road network layer, leaving only the features intersecting with the base road layer (subject area) in the project.

Použi Dissolve tool (Processing > Toolbox) on the road network to combine the road segments.

Then use the Clip tool on the dissolved output layer to clip the roads to the base road layer.

Delete the dissolved and road network layers, leaving the clipped roads, base road layer and buildings layers in the project.

Použi Fixed distance buffer tool to create a buffer around the clipped road network. Set the distance parameter to 5 and Run.

Clip the buffer output to the base road layer.

Použi Symmetrical difference tool to create the final road cut-out layer. Select the base road polygon as the Input layer and the clipped road network buffer as the Difference layer.

The result should be a polygon of the base, but with the buffered roads. Remove any unnecessary layers, leaving the buildings layer, road cut-out and base road layer.

In the Plug-In Repository (Plugins > Manage and Install), install and enable the Qgis2threejs plug-in. This plug-in will allow us to create STL files using the 2D layers in the project. Vyberte FileExport.html ako Template file.

Since a Digital Elevation Model was not used, the features are all laying on a flat plane at an elevation of 0. Therefore, we can stack the layers by adjusting the Z coordinate parameter. The Výška parameter selects the extrusion field (for instance, the height of a building or thickness of the road layer). Begin with the bottom-most layer, the base road layer, and work upwards. Select and change the parameters for each layer before running the plug-in.

Select the base road layer.

Z coordinate – Mode: Relative to DEM, Height : 0

Style – Height: “height”, Multiplier: 1

Select the road cut-out layer (Symmetrical difference).

Z coordinate – Mode: Relative to DEM, Height : 10

Style – Height: Fixed value, Value: 5

Select the building layer. In this case, the AVG_HEIGHT field represented the height of each building in the layer.

Z coordinate – Mode: Relative to DEM, Height : 15

Style – Height: “AVG_HEIGHT”, Multiplier: 1

Kliknite Bež. A browser window should open, with download links for each STL file. Download all of the STL binary files, excluding the Flat Plane.

(3) Open Meshmixer Desktop and import all three STL files. They should be stacked one on top of another. Right-click and hold to pan and scroll to control the zoom. Other camera controls and hotkeys for Meshmixer can be found here.

Use the Shift or Control key to select all three layers in the Object Browser. Combine the layers into one object by using the Combine tool.

Once combined into one object, export the cityscape (File > Export) and select STL Binary Format (*.stl) as the file type. The cityscape can now be 3D printed or shared.


Download GIS Data

For your convenience, many of the map files (shapefiles) that we use in our daily work are offered here for free download. Users are free to utilize this data as they wish with the understanding that Johnston County is not legally responsible for the information represented in these files. The coordinate system of these shapefiles is North Carolina State Plane. The units are feet, and the datum is NAD83.

This data is intended for experienced users who have GIS software. If you simply wish to view/query/print our maps, please use our live internet mapping application, MapClick.

ArcExplorer, a free shapefile viewer, can be downloaded by clicking here.

QGIS, a free shapefile viewer plus create edit and publish, can be downloaded by clicking here.

AUTOCAD USERS: AutoCad will not recognize the GIS shapefiles that are downloadable from this page. However, if you have either Autodesk Land Desktop or AutoCad Map, you can import the files in the following manner:

  1. From the 'Map' pull down menu select 'Tools'.
  2. Click on 'Import'.
  3. In the dialog box, pick 'ESRI Shape' and choose the file you wish to open. Select the defaults for the remaining questions.

All shapefiles are regularly updated and are re-posted to this web page on a monthly schedule, typically the the first or second week of each month. Download instructions are located at the bottom of this page.


Data Models and Schema

Typical GIS databases that we collect frm sources are fairly elemental, consisting of discrete collections of vector features or individual raster layers. However, it is also useful to consider how complexes of feature classes and rasters can be organized to make data models that are coherent in terms of the relationships among features and potenmtially also engaged with rasters. Higher order data collections that operate this way are thought of as Schema in the sense of their abstract organization, or as Data Models when they are implemented and used. An advantage of thinking of schema in this way is that toolkits may be developed that develop inferences and perform experiments involving the consitiution of elements and relationships among them. Data models are discussed in more detail on the page, Modeling for Decision Support and Scholarship

Most schema that we make are relatively ad-hoc. However a very important movement in the field of GIS an other information management endeavors is to develop elaborate schema with organizations of people who will be better able to exchange very deep information and tools. A hallmark of this movement is the use of XML (Extensible Markup Language) -- which is a sort of meta schema. The development XML schema by communities of interest is driving a revolution in collaborative information models that can be systematically exchanged -- known as the Semantic Web. A branch of the open source movement, these efforts usually involve cross-disciplinary collaborations in which participants undestand that the development of a shared language will enhance their niche in the ever-more diverse information ecology. There are several non-profit collaborations that are very active in developing very useful schema. For example, see The general Transit Feed Specification or CityGML


Pozri si video: WeiSection Z