geologyidea.com

Kategórie: Astronómia, satelit, vesmír


Meteorické sprchy Astronómia, satelit, vesmír

Meteorické sprchy

Čo spôsobuje meteorické sprchy? ---- Ako pozorovať meteorické sprchy. Autorské práva 2008 David K. Lynch. Všetky práva vyhradené. „Strieľajúce hviezdy“, „padajúce hviezdy“ alebo meteory, nazývajte im, čo sa vám páči. Tieto vrcholky svetla, ktoré sa šíria po nočnej oblohe, sú malé kúsky skaly z vesmíru. Vstupujú do našej atmosféry rýchlosťou až 71 km / s (~ 158 000 mph).

Čítajte Viac
Phytoplankton kvitne z vesmíru Astronómia, satelit, vesmír

Phytoplankton kvitne z vesmíru

Výbušný rast fytoplanktónu sa šíri kvetmi po stovkách kilometrov oceánu. Autor: Hobart M. King, Ph.D., RPG Tento obrázok je satelitný pohľad na fytoplanktónový kvet, ktorý sa vyvinul v Atlantickom oceáne pri pobreží Namíbie v roku 2008. Kvet sa prvýkrát objavil okolo 28. októbra a začal sa rozptyľovať 14. novembra.

Čítajte Viac
Satelitná snímka pohoria Himaláje Astronómia, satelit, vesmír

Satelitná snímka pohoria Himaláje

Satelitná obrazová mapa Himaláje Toto je satelitná obrazová mapa Landsat GeoCover 2000 pohoria Himaláje - najdlhšie a najvyššie pohorie na Zemi. Himaláje tvoria oblúk s dĺžkou 1500 míľ cez severovýchodný Pakistan, severnú Indiu, južný Tibet, Nepál, Sikkim a Bhután. Na severe je vysoká náhorná plošina strednej Ázie a na juh sú nížiny strednej Indie.

Čítajte Viac
Umelé ostrovy Dubaj Astronómia, satelit, vesmír

Umelé ostrovy Dubaj

V Perzskom zálive sú stovky ostrovov vytvorených človekom. Satelitný obraz umelých ostrovov Dubaja vo februári 2009. Zľava doprava: Palm Jebel Ali, Palm Jumeirah a The World. Obrázok NASA vytvoril Jesse Allen. Klikni na zväčšenie. Palm Jumeirah je najväčší umelý ostrov na svete. Vegetácia sa na tomto satelitnom obrázku vo falošnej farbe z roku 2010 javí ako červená.

Čítajte Viac
Stiahnite si zadarmo aplikáciu Google Earth Astronómia, satelit, vesmír

Stiahnite si zadarmo aplikáciu Google Earth

Zistite, čo môžete robiť s aplikáciou Google Earth! Priblíženie z vesmíru: Aplikácia Google Earth vám umožní zostúpiť z vesmíru a zobraziť takmer akékoľvek miesto na Zemi! Čo je Google Earth? Google Earth je bezplatný program od spoločnosti Google, ktorý vám umožňuje „lietať“ po virtuálnom svete a prezerať si Zem prostredníctvom grafiky s vysokým rozlíšením a satelitných snímok.

Čítajte Viac
ZÍSKALIŠ PRIESTOR ROCK? Astronómia, satelit, vesmír

ZÍSKALIŠ PRIESTOR ROCK?

ÚVODNÝ PRÍRUČKA K IDENTIFIKÁCII METEORITOV Tretia časť zo série článkov Geoffreyho Notkina, Aerolite Meteorites Meteorwrong: Troska, niekedy nazývaná škvára alebo odtok, je vedľajším produktom tavenia kovov a zvyčajne pozostáva z konglomerátu oxidov kovov. Troska je jednou z najčastejšie zamieňaných látok s meteoritmi, pretože na povrchu sa javí spálená a roztavená a vďaka vysokému obsahu železa sa často drží magnetu.

Čítajte Viac
ŽELEZOVÉ METEORITY Astronómia, satelit, vesmír

ŽELEZOVÉ METEORITY

SRDCE DLHODOBÝCH POMOCNÝCH ASTEROIDOV Šiesty zo série článkov Geoffreyho Notkina, plátok Aerolite Meteorites Gibeon: veľký leštený koniec výrezu gibeónu (IVA), jemné oktaedritové železo, prvýkrát objavené v roku 1836 v púšti Namib v Namíbii. Gibeon je cenený zberateľmi pre jeho krásny vzor leptania a je obľúbený u klenotníkov, pretože je to veľmi stabilné železo a nie je náchylné na hrdzavenie.

Čítajte Viac
Lovecké meteority v Antarktíde Astronómia, satelit, vesmír

Lovecké meteority v Antarktíde

Meteority z Antarktídy: V ablačných oblastiach Antarktídy „modrého ľadu“ sa nachádza neuveriteľný počet takmer dokonalých meteoritov. Na fotografii hore je niekoľko vzoriek odobratých z ľadovca Miller Range antarktickým vyhľadaním meteoritov agentúry NASA. Obrázok NASA. Meteoritový nález: Keď lovci meteoritov nájdu vzorku na poli, fotografuje sa na mieste s mierkou merania a identifikačným číslom viditeľným na pozadí.

Čítajte Viac
Život v Európe? Astronómia, satelit, vesmír

Život v Európe?

Tento mesiac Jupitera môže mať život v podpovrchovom oceáne. Život na Európe: Voda z podpovrchového oceánu na Jupiterovom mesiaci, Európa, sa mohla dostať na povrch cez sepy alebo vybuchnúť z prieduchov na teplú vodu. Táto voda odhalí chémiu podpovrchového oceánu a môže obsahovať mikróby, ktoré žijú nižšie.

Čítajte Viac
TYPY METEORITOV A KLASIFIKÁCIA Astronómia, satelit, vesmír

TYPY METEORITOV A KLASIFIKÁCIA

Druhý zo série článkov Geoffrey Notkin, Aerolite Meteorites Iron Meteorite: Detail vylešteného a vyleptaného plátku z sideritového (železného) meteoritu nájdeného v Brenhame v Kansas strewnfield v roku 2005 profesionálnym lovcom meteoritov Steve Arnoldom. Plátok bol vyleptaný miernym roztokom kyseliny dusičnej, aby sa odhalil zámkový vzor zliatin železa, niklu, taenitu a kamacitu.

Čítajte Viac
AKO SÚ METEORITY SVETOM? Astronómia, satelit, vesmír

AKO SÚ METEORITY SVETOM?

SPRIEVODCA ZBERANÍM A METEORITOVÝM TRHOM Štvrtý zo série článkov Geoffrey Notkin, Aerolite Meteorites Nininger Iron Meteorites: Tri malé železné meteority, ktoré nesú ručne maľované čísla zbierok amerických laboratórií H.H. Niningera. Zo starých publikácií AML vieme, že „D91“ bola Niningerova predpona pre železný meteorit v Texase v Odese.

Čítajte Viac
Čo je to meteor? Astronómia, satelit, vesmír

Čo je to meteor?

Informácie o meteoroch, meteoroidoch, ohnivých guľkách a meteoritoch. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Ranný meteor. Autorské práva Simon Filiatrault (kliknite pre viac informácií). Používa sa so súhlasom. Meteory a „Shooting Stars“ Meteory sa najčastejšie na nočnej oblohe považujú za veľmi krátky pruh svetla.

Čítajte Viac
METEORITY KAMENE-ŽELEZA Astronómia, satelit, vesmír

METEORITY KAMENE-ŽELEZA

NAJLEPŠIE Z SVETOV Deviate v sérii článkov Geoffreyho Notkina, Aerolite Meteorites Huge pallasite na Brenham strewnfield: Autor (hore vľavo) a jeho poľovnícky partner, Steve Arnold, s 230-lb pallasitom od slávneho Brenhama, Kansasu. strewnfield. Masu sme objavili pri natáčaní dokumentárneho filmu „Meteoritov“ Science Channel na jeseň roku 2008.

Čítajte Viac
Satelitné obrazy štátov USA (Landsat) Astronómia, satelit, vesmír

Satelitné obrazy štátov USA (Landsat)

Satelitné obrazy Alabama Aljaška Satelitné obrazy Arizona Satelitné obrazy Arkansas Satelitné obrazy Kalifornia Satelitné obrazy Colorado Satelitné obrazy Connecticut Satelitné obrazy Delaware Satelitné obrazy Florida Satelitné obrazy Gruzínsko Satelitné obrazy Havaj Satelitné obrazy Idaho Satelitné obrazy Illinois Satelitné obrazy Indiana Satelitné obrazy Iowa Satelitné obrazy Kansas Satelitné obrazy Kentucky Satellite Satelitné snímky Louisiana Maine Satelitné obrazy Satelitné snímky Maryland Satelitné obrazy Michigan Satelitné obrazy Minnesota Satelitné obrazy Mississippi Satelitné obrazy Missouri Satelitné obrazy Montana Satelitné obrazy Nebraska Satelitné obrazy Nevada Satelitné obrazy New Hampshire Satelitné obrazy New Jersey Satelitné obrazy Nové Mexiko Satelitné obrazy New York Satelitné obrazy Satelitné obrazy v Severnej Karolíne Satelitné obrazy v Severnej Dakote Satelitné snímky v Ohio Oklahoma Satelitné obrazy Oregon Satelitné obrazy Pensylvánia Satelitné obrazy Rhodos e Island Satelitné obrazy Južná Karolína Satelitné obrazy Satelitná snímka Južná Dakota Satelitné obrazy Texas Satelitné obrazy Utah Satelitné obrazy Vermont Satelitné obrazy Virgínia Satelitné obrazy Západná Virgínia Satelitné obrazy Wisconsin Satelitné obrazy Wyoming Satelitné obrazy Spojené štáty Mestá Svetové krajiny Svetové mestá Satelitné fotografie Informácie o autorských právach aplikácie Earth at Night: Údaje použité na vytvorenie vyššie uvedeného obrázka poskytol program nákupu vedeckých údajov spoločnosti Earth Science Enterprise od spoločnosti NASA a spoločnosť Google Satellite Corporation ich na základe zmluvy NASA vyrobila.

Čítajte Viac
Topo mapy Kanady - topografická mapa Astronómia, satelit, vesmír

Topo mapy Kanady - topografická mapa

Kanadské topografické mapy - vlastné výtlačky Reprodukované zo základných máp Ministerstva prírodných zdrojov Kanady Nechajte spoločnosť MyTopo na vlastnú tlač tlačiť vaše veľké kanadské topografické mapy na vodeodolný, laminovaný alebo lesklý papier. Mapu môžete vycentrovať kdekoľvek v Kanade pomocou ľahko použiteľných nástrojov na svojich webových stránkach.

Čítajte Viac
Asteroidy v blízkosti Zeme Astronómia, satelit, vesmír

Asteroidy v blízkosti Zeme

Čo sú zač a odkiaľ pochádzajú? Autor: David K. Lynch, Copyright 2007 Všetky práva vyhradené. Umelecká koncepcia dopadu asteroidov. Obrázok NASA. Od tej doby, čo sa Zem vytvorila pred 4,5 miliardami rokov, bola bombardovaná skalami z vesmíru. Každoročne vstupuje do zemskej atmosféry asi 50 000 ton asteroidálneho materiálu.

Čítajte Viac
AKO ZAČAŤ METEORITNÝ KOLEKCIA Astronómia, satelit, vesmír

AKO ZAČAŤ METEORITNÝ KOLEKCIA

Desiata zo série článkov Geoffrey Notkin, Aerolite Meteorites Arizona stone meteorites: Zbierka arizonských kameňov meteoritov zobrazených v sklenenej skrini na ich ochranu pred prachom a náhodným poškodením. Väčšie kamene, vľavo hore, sú sortimentom úplných jednotlivcov, rezov a koncových rezov zo strewnfieldu Gold Basin (L4, Mohave County, Arizona).

Čítajte Viac
ČO SÚ METEORITY? Astronómia, satelit, vesmír

ČO SÚ METEORITY?

Prvý zo série článkov Geoffreyho Notkina, Aerolite Meteorites Sikhote-Alin Iron Meteorite: Vynikajúci príklad meteoritu Sikhote-Alin Iron, vážiaci 409,9 gramov, ktorý bol viditeľný vo východnom Rusku vo februári 1947. Tento meteorit je opísaný ako jednotlivec, pretože je to úplná masa (skôr ako vybuchnutý šrapnel), ktorá sama osebe padla na zem.

Čítajte Viac
Satelitná snímka Vermont Astronómia, satelit, vesmír

Satelitná snímka Vermont

Satelitný obraz vo Vermonte - Prezerajte mestá, rieky, jazerá a životné prostredie Satelitné obrazy pre susedné štáty: Massachusetts New Hampshire v New Yorku Toto je satelitná mapa krajiny Vermont GeoCover 2000. Mestá, rieky, jazerá, hory a ďalšie objekty zobrazené na tomto obrázku zahŕňajú: Vermont Mestá: Barre, VT Burlington, VT Montpelier, VT Rutland, VT St.

Čítajte Viac
Satelitná snímka Západnej Virgínie Astronómia, satelit, vesmír

Satelitná snímka Západnej Virgínie

Satelitná snímka Západnej Virgínie - Zobraziť mestá, rieky, jazerá a životné prostredie Satelitné obrazy pre susedné štáty: Kentucky Maryland Ohio Pensylvánia Virgínia Toto je satelitná mapa Landsat GeoCover 2000 v Západnej Virgínii. Mestá, rieky, jazerá, hory a ďalšie prvky zobrazené na tomto obrázku zahŕňajú: Západná Virgínia Mestá: Beckley, WV Bluefield, WV Charleston, WV Clarksburg, WV Elkins, WV Huntington, WV Martinsburg, WV Morgantown, WV Parkersburg, WV Weirton, WV Kolesá, rieky WV Západná Virgínia, jazerá, voda Ponúknuté: Bluestone Lake Burnsville Jazero Cheat River Elk River Greenbrier River Kanawha River Monongahela River Mount Storm Lake New River Ohio River Potomac River Shenandoah River Summersville Lake Sutton Lake Tugg Fork River Tygart Lake Ďalšie významné Západná Virgínia Vlastnosti: Allegheny Mountains Appalachian Mountains Západná Virgínia poľnohospodárska pôda Viac Satelitné obrázky Štát Satelitné obrázky: Farebné zobrazenie krajiny všetkých 50 štátov.

Čítajte Viac