geologyidea.com

Kategórie: Fosílie


Čo je to Petrified Wood? Ako sa tvorí? Fosílie

Čo je to Petrified Wood? Ako sa tvorí?

Skamenené drevo: Skamenené guľatiny v národnom parku Skamenený les pri Holbrooku v Arizone. Obrázok služby Národného parku. Leštený plát zo skameneného dreva: fotografia vylešteného prierezu skameneného guľatiny z Arizony. Zväčšite obrázok, aby ste videli štruktúru dreva a dokonca aj hmyzie vrty.

Čítajte Viac
Fosílie formujúce zelenú rieku Fosílie

Fosílie formujúce zelenú rieku

Boli nájdené veľkolepé ryby, rastliny, hmyz, netopiere, vtáky, korytnačky, kone a iné druhy fosílií. Autor: Hobart M. King, Ph.D., RPG fosílne ryby z rieky Zelená: Veľké zuby a zadné plutvy vytvárajú Phareodus encaustus vhodný na lov a konzumáciu iných rýb. Zobraziť viac fosílnych rýb v rieke Green River.

Čítajte Viac
Fosílie rýb z formácie zelenej rieky Fosílie

Fosílie rýb z formácie zelenej rieky

Cockerellitové liopy (predtým lichty Priscacara) sa vyskytujú najmenej v jednej vrstve hromadnej úmrtnosti, čo naznačuje, že sa jedná o školskú rybu. Úzko pripomína modernú slnečnicu. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok. Úvod Zelená rieka Formácie Colorado, Utah a Wyoming je jedným z najlepších miest na svete na nájdenie fosílnych rýb.

Čítajte Viac
Pochopenie minulých klimatických a ekosystémov Fosílie

Pochopenie minulých klimatických a ekosystémov

Prípadová štúdia z ložísk Mio-pliocénu v fosílnom parku na západnom pobreží v Južnej Afrike, ktorú položila Alexandra Guth, Michiganská technologická univerzita. Rekonštrukcia prostredia: Vedci kombinujú mnoho dôkazov, aby porozumeli minulosti Zeme. Fosílie (A) špecificky ukazujú, ktoré zvieratá žili v oblasti, zatiaľ čo sedimenty obklopujúce kosti poskytujú dôležité informácie o depozičnom prostredí.

Čítajte Viac
Fosílie rastlín formácie zelenej rieky Fosílie

Fosílie rastlín formácie zelenej rieky

Fosilizovaný list: Z ložiska fosílneho jazera je známe dvesto sedemdesiatšesť listov, semien a kvetov. Fosílne rastliny sú kľúčové pri určovaní klímy minulých prostredí. Fotografie z Národného parku. Zväčšiť obrázok. Úvod Bohaté rastliny rástli na širokých bažinatých oblastiach, ktoré sa vyvíjali okolo okrajov medzimountainových jazier formácie zelenej rieky.

Čítajte Viac