geologyidea.com

Kategórie: Drahé kamene


Oheň Achát Drahé kamene

Oheň Achát

Fenoménny achát s dúhovou červenou, žltou, oranžovou a zelenou farbou. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemológ GIA Arizona Fire Achát: Botryoidálne hemisféry v tomto kabaróne sú veľmi malé, s priemerom najviac menej ako jeden milimeter. Táto vzorka meria 8 mm x 12 mm a váži 1.

Čítajte Viac
Syntetický opál Drahé kamene

Syntetický opál

Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemologist Gemologist Synthetic Color Opal Color Vzorky: Vzorka s kolekciou syntetických opálových kabarónov rôznych farieb. Táto zbierka jasne ilustruje schopnosti výrobcu syntetického opálu. Z jednej z týchto kariet (OP70) sme poslali cabochona do laboratória Gemologického ústavu Ameriky na identifikáciu.

Čítajte Viac
Nechtík Drahé kamene

Nechtík

Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemológ GIA Farebný Moonstone: Moonstone sa môže vyskytovať v niekoľkých rôznych farbách. Tu je znázornené v smere hodinových ručičiek zľava zhora: biely mesačný kameň cabochon s rozmermi 16 x 12 milimetrov; cabochon broskyňového kameňa s rozmermi 12 x 10 milimetrov; šedohnedý kabarón s rozmermi 11 x 9 milimetrov; zelený mesačný kameň cabochon s rozmermi 15 x 10 milimetrov.

Čítajte Viac
Gem Silica Drahé kamene

Gem Silica

Modrozelená až zelenkavá modrá chalcedónia, ktorá získava svoju farbu z medi. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemológ Gem Silica Cabochon: Gemmy, živý modrý kakchon vyrobený z prírodného priesvitného drahokamu z Inspiračnej bane v okrese Gila v Arizone. Je to 1,59 karátového biliónu, ktorý meria asi 7.

Čítajte Viac
Opalized Wood Drahé kamene

Opalized Wood

Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent gemológa Herringbone Sequoia: Tieto cabochons boli vyrezané z opalizovaného dreva známeho ako Herringbone Sequoia. Drsné bol nájdený v oblasti Snake River / Hell Canyon v dávnych dobách v polovici 20. storočia minulým rokom a bol predaný ako súčasť jeho panstva. Nie je isté, či sa nachádzalo na kaňone v Idahu alebo Oregone.

Čítajte Viac
Ant Hill Garnet Drahé kamene

Ant Hill Garnet

Drobné mravce bane niektoré z najlepších granátov. :-) Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent GEMológ GIA Fazetovaný mramorový mramor: Mramorový mravec mramorový s veľkolepou farbou tela z Garnet Ridge, blízko Dinnehotso, Apache County, Arizona. Tento kameň je oválny 7,6 x 5,7 mm, vážiaci 1,02 karátov. Mramorové mravce väčšie ako jeden karát sú nezvyčajné.

Čítajte Viac
Sonora Sunrise / Sonora Sunset Drahé kamene

Sonora Sunrise / Sonora Sunset

Skala kupitov a chryzokol, ktorá vytvára červenú oblohu nad zelenými krajinnými kabarónmi. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent GEMológ Sonora Sunrise Pendant: Krásny prívesok z Sonora Sunrise s striebornou striebornou kauciou. Farebný vzor v prívesku je dobrým príkladom „červenej oblohy nad zelenou krajinou“, ktorá získala názov „Sonora Sunrise“.

Čítajte Viac
Birthstones Drahé kamene

Birthstones

Drahokamy na mesiac narodenia osoby Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemológ GIA Foto Mesiac Narodeniny (s) január granát február Ametyst marec akvamarín, krvavý kameň apríl diamant máj Emerald jún kultivované Pearl, Alexandrit, Moonstone júl Ruby August Peridot, Spinel september Sapphire október Opal, turmalín november Citrín, Topaz december modrý zirkón, tanzanit, tyrkysový Autor snímky: Akvamarín: Copyright iStockphoto / dolphinphoto; Diamant: Autorské práva iStockphoto / MXW Stock; Emerald, Opal a Topaz: Copyright iStockphoto / mikheewnik; Perly: Copyright iStockphoto / barbaraaaa; Sapphire: Creative Commons fotka od Montanabw; Tyrkysová: Copyright iStockphoto / IrisGD.

Čítajte Viac
Matrix Opal Drahé kamene

Matrix Opal

Intímna zmes vzácnych opálových a hostiteľských hornín. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent gemológa GIA Andamooka Opal Matrix Opal: Cabbochon vyššie je príkladom opálovej vápencovej matrice z austrálskej oblasti Andamooka. Drobné výskyty opálu sú distribuované cez svetlo-farebné vápencové hostiteľské horniny.

Čítajte Viac
Fire Opal Drahé kamene

Fire Opal

Priesvitný až priehľadný opál s ohnivou farbou pozadia žltej, oranžovej alebo červenej. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent GEMológ mexický požiarny opál: Cabochons rezaný z opálového ohňa nájdených v Mexiku. Všetky majú jasne červenú, oranžovú alebo žltú farbu pozadia. Mexický ohnivý opál: Niektoré krásne opálové ohne z Mexika, ktoré boli rozrezané na tvárové drahokamy.

Čítajte Viac
Tanzanite Drahé kamene

Tanzanite

Populárny modrý drahokam, ktorý sa vyrába komerčne iba v malej oblasti Tanzánie. Autor: Hobart M. King, Ph.D., GIA Graduate Gemologist Fazetovaný modrý tanzanit: Tento fialový modrý tanzanit je výnimočný fazetový ovál s hmotnosťou 8,14 karátov a rozmermi 14,4 x 10,5 x 7,6 milimetrov. Na základe svojej farby a zrozumiteľnosti by bol zaradený medzi prvých 1% všetkého vyrobeného tanzanitu.

Čítajte Viac
Drahokamy z vesmíru Drahé kamene

Drahokamy z vesmíru

Niekoľko vzácnych drahokamov sú kúsky mimozemských predmetov alebo sú produktom ich nárazov. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent GIA Gemologist Moldavite: Moldavit (nazývaný tiež vltavín alebo Bouteille Stone) je amorfný sklovitý materiál, mineraloid, ktorý má zvyčajne olivovozelenú farbu. Predpokladá sa, že sa vytvoril počas dopadu asteroidov asi pred 15 miliónmi rokov v strednej Európe.

Čítajte Viac
Etiópsky opál Drahé kamene

Etiópsky opál

Názov „Welo opal“ je pomenovaný po provincii Wollo v severnej Etiópii. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent gemológa GIA Etiópsky opál: Štrajkujúci farebný nádych etiopského opálu. Domény svetlej farby priesvitného až priehľadného opálu sa bežne vyskytujú u oparu Welo. Obsah Nový opál s ťažkou váhou Krátka história etiópskeho opálu Welo „opálené opály“ „hydrofánové opály“ Etiópske opálové liečby Liečba farbením Liečba dymom Cukor / kyslá liečba Aká je budúcnosť etiópskych opálov?

Čítajte Viac
Smaragd Drahé kamene

Smaragd

Žiarivo zelený klenot rodiny minerálov berylu. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemologistu Emerald z Kolumbie: Emerald v kalcitovej a bridlicovej matrici z bane Coscuez, Muzo, Kolumbia. Dobre formovaný kryštál s atraktívnou modrasto-zelenou farbou je vysoký asi 1,1 cm. Vzor a fotografia od Arkenstone / www.

Čítajte Viac
Sunstone Drahé kamene

Sunstone

Nazýva sa aj „aventurescenčný živec“, pretože niektoré vzorky obsahujú inklúzie odrážajúce svetlo, ktoré vytvárajú jasný blesk. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemológ Oregon Sunstone ako fasetovaný kameň a kabarón. Kameň naľavo je 7 mm guľatý kabarón s hojnými medenými doštičkami s hmotnosťou 2.

Čítajte Viac
Labradorit Drahé kamene

Labradorit

Plagioklas živec s dúhovou farbou, ktorá sa často používa ako drahokam. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemologist Gradolog Labradorite: Fotografia z drahokamov labradoritu, ktoré ukazujú krásnu labradorcentnú hru dúhových farieb. Foto: Joanna-Palys copyright iStockphoto.

Čítajte Viac
Ťažba drahokamov v Severnej Karolíne Drahé kamene

Ťažba drahokamov v Severnej Karolíne

Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemolog GIA v Severnej Karolíne Rubies: Fotografia rubínovej drsnosti v Severnej Karolíne. Autorské práva Peter Cristofono. Ruby, Sapphire, Emerald a ďalšie! Väčšina ľudí je prekvapená, že v Severnej Karolíne boli nájdené rubíny, zafíry a smaragdy. Sú ešte viac prekvapení, keď sa dozvedeli, že v Severnej Karolíne je asi tucet miest, kde môže každý hľadať drahé kamene a uchovávať všetko, čo nájdu.

Čítajte Viac
Polka Dot Achát Drahé kamene

Polka Dot Achát

Krásny priesvitný modrý až biely achát so zavesenými bodkami rôznych farieb. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemológ GIA Polka dot achát: Niekoľko kastrónov achátového polka dotovaného rezu použitím materiálu z lôžok Priday Agate v centrálnom Oregone. Tieto kabíny vykazujú iba časť farebnej rozmanitosti bodiek a rôznych druhov podkladového materiálu.

Čítajte Viac
Karneolské drahokamy Drahé kamene

Karneolské drahokamy

Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent gemológa GIA Karneolský drahokam: Karneol s lešteným povrchom s typickou priesvitnou diafanitou. Autorské práva na obrázky iStockphoto / Arpad Benedek. Čo je karneol? Karneolský achát je názov priesvitnej oranžovej až červenej až hnedej chalcedónie. Je to často pruhovaný materiál s pásmi červenej až oranžovej chalcedónie, ktoré sa striedajú s pásmi bieleho achátu.

Čítajte Viac
Red Beryl Drahé kamene

Red Beryl

Mimoriadne vzácny drahokam, ktorý dostáva červenú farbu zo stopových množstiev mangánu. Autor: Hobart M. King, Ph.D., GIA Absolvent Gemológ Red Beryl: Kryštály červeného berylu na matrici z fialovej bane v pohorí Wah Wah v Beaver County v Utahu. Veľkosť približne 11 x 7 x 4 centimetre.

Čítajte Viac