geologyidea.com

Kategórie: Všeobecná geológia


Čo je to gejzír? Všeobecná geológia

Čo je to gejzír?

Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Starý verný gejzír Národného parku Yellowstone odpáli vodu asi 150 stôp do vzduchu. copyright iStockphoto / Zuki. Čo je to gejzír? Gejzír je prieduch na zemskom povrchu, ktorý periodicky vypúšťa stĺpec horúcej vody a pary. Dokonca aj malý gejzír je úžasný jav; Avšak, niektoré gejzíry majú výbuchy, ktoré výbuch tisíce galónov vriacej horúcej vody až niekoľko sto metrov vo vzduchu.

Čítajte Viac
Ľadovca Všeobecná geológia

Ľadovca

Článok Sara Bennettovej, geologickej inštruktorky na Western Illinois University. Ľadovec Bucher Valley na Aljaške krásne predstavuje veľký ľadovec, ktorý dostáva ľad z viacerých menších ľadovcov, ktoré sa k nemu pripájajú ako prítoky potoka. Obrázok z geologického prieskumu Spojených štátov. Čo je ľadovec?

Čítajte Viac
Útoky s medveďom Všeobecná geológia

Útoky s medveďom

Ako sa im vyhnúť a čo robiť, keď napadnete Medveď grizzly kráčajúci po okraji potoka. Streamové banky sú častým miestom stretávania sa s medveďmi. Autorské práva na obrázky iStockphoto / IndrekV. Mapa severoamerických medveďov: Táto mapa zobrazuje prekrývajúce sa geografické rozsahy troch druhov medveďov, ktoré obývajú Severnú Ameriku - ľadových medveďov, čiernych medveďov a medveďov grizzly (známych tiež ako medvede hnedé).

Čítajte Viac
Kde žijú medvede v Severnej Amerike? Všeobecná geológia

Kde žijú medvede v Severnej Amerike?

Mapa oblasti medveďov v Severnej Amerike: Táto mapa zobrazuje prekrývajúce sa geografické rozsahy troch druhov medveďov, ktoré obývajú Severnú Ameriku - ľadové medvede, čierne medvede a medvede grizzly (známe tiež ako medvede hnedé). Táto mapa bola zostavená preložením troch máp, ktoré pripravili Karl Musser (americký čierny medveď - Creative Commons License), Simon Pierre Barrette (grizzly bear - GNU Free Document License) a Fabio B (ľadový medveď - public domain).

Čítajte Viac
Čo je hydrograf? Všeobecná geológia

Čo je hydrograf?

Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Výtokový hydrograf hydrografu. Zväčšiť graf. Hydrografy sú grafy, ktoré zobrazujú zmenu hydrologickej premennej v priebehu času. Tu je niekoľko príkladov z vyšetrovacej stanice US Geological Survey na rieke Tioga neďaleko Mansfieldu v Pensylvánii. Aj keď tieto príklady pochádzajú z potoka, hydrografy sa môžu robiť aj pre jazerá, vodné studne, pramene a iné vodné útvary.

Čítajte Viac
Ako sa tvoria snehové vločky? Všeobecná geológia

Ako sa tvoria snehové vločky?

Život snehové vločky začína vysoko v zemskej atmosfére, a ak je snehová vločka veľmi šťastná, môže dosiahnuť zem. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Snehové vločky majú jedinečné tvary: Fotografie mnohých snehových vločiek, ktoré ukazujú, ako každá z nich má hexagonálnu kryštalickú štruktúru, ale jedinečnú geometriu. Tvary vločiek sú určené atmosférickými podmienkami, ktoré zažívajú pri páde z neba.

Čítajte Viac
Divízie geologického času Všeobecná geológia

Divízie geologického času

Hlavné chronostratigrafické a geochronologické jednotky, ktoré boli zverejnené od prehľadu údajov z júla 2010 v rámci Geologického prieskumu Spojených štátov. Geologická časová škála: Divízie geologického času schválené Výborom pre geologické názvy USA pre geologické prieskumy, 2010. Graf zobrazuje hlavné chronostratigrafické a geochronologické jednotky.

Čítajte Viac
Aký starý je Grand Canyon? Všeobecná geológia

Aký starý je Grand Canyon?

Napísal Wayne Ranney, autor Carving Grand Canyon: Dôkazy, teórie a záhady. Úvod Grand Canyon je jedným z najznámejších reliéfov na planéte Zem a najčastejšie kladenou otázkou je: „Kedy sa vytvoril?“ Keby tam bola jednoduchá odpoveď! Geológovia stále diskutujú o mnohých podrobnostiach o pôvode a veku kaňonu, ale nedávny geologický výskum vniesol do tejto témy nové svetlo.

Čítajte Viac
Čo je to Gaging Station? Všeobecná geológia

Čo je to Gaging Station?

Monitorovanie vypúšťania toku Prúdové stanice sú zariadenia, ktoré používajú hydrológovia na automatické monitorovanie tokov, studní, jazier, kanálov, nádrží alebo iných vodných útvarov. Prístroje na týchto staniciach zhromažďujú informácie, ako je výška vody, prietok, chémia vody a teplota vody. Tieto stanice zhromažďujú informácie o toku a prenášajú ich do USGS prostredníctvom satelitného komunikačného systému.

Čítajte Viac
Odkiaľ pochádza balená voda? Všeobecná geológia

Odkiaľ pochádza balená voda?

Niektoré produkty balenej vody sú geologické. Minerálne, artézske, pramenité, šumivé a podzemné vody pochádzajú z prírodných zdrojov. Väčšina dnes predávanej balenej vody je však priamo z kohútika. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Fľaše s vodou: Rané fľaše sa predávali vo farebných sklenených fľašiach.

Čítajte Viac
Soľné ľadovce Všeobecná geológia

Soľné ľadovce

Masy, ktoré vybuchli na zemský povrch a tečú pod ich vlastnou hmotnosťou. Ľadovce na slanej vode: Krajinný obraz dvoch soľných ľadovcov, ktoré sa vytvorili, keď z brehov hôr v iránskom pásme Zagros vybuchli soľné kupoly. Soľný ľadovec vľavo tečie na juh. Ten napravo tečie na sever.

Čítajte Viac