Kategórie: Geologické riziká


Expanzívna pôda a expanzívna hlinka Geologické riziká

Expanzívna pôda a expanzívna hlinka

Skrytá sila, ktorá stojí za problémami suterénu a nadácie Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Poškodenie budovy: Všimnite si premiestnených tehál a odklonu nadácie smerom dovnútra. Americký armádny zbor inžinierov Foto. Klikni na zväčšenie. Čo je to „expanzívna pôda“? Expanzívna pôda obsahuje minerály, ako sú napríklad smektitové íly, ktoré sú schopné absorbovať vodu.

Čítajte Viac
Svetová mapa blesku Geologické riziká

Svetová mapa blesku

Blesky nie sú rovnomerne rozmiestnené po celej Zemi. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Svetová mapa blesku: Mapa hore zobrazuje priemerný ročný počet bleskov na kilometer štvorcový na základe údajov zhromaždených senzorom snímania blesku NASA na družicovej misii na meranie tropických zrážok v roku 1995. a 2002.

Čítajte Viac
Čo je to Storm Surge? Geologické riziká

Čo je to Storm Surge?

Potenciálne najškodlivejší a smrteľný dopad hurikánu Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Prudký nárast: Tento obrázok ukazuje, ako môžu vetry hurikánu vytlačiť hromadu vody cez hladinu oceánu v smere, v ktorom je hurikán. cestovanie. Extrémne nízky tlak pod očami búrok umožňuje hladine vody stúpať o niekoľko stôp.

Čítajte Viac
Názvy hurikánov - Ako sa pomenujú hurikány? Geologické riziká

Názvy hurikánov - Ako sa pomenujú hurikány?

Hurikán Fran: Satelitný obraz hurikánu s názvom „Fran.“ Hurikán Fran bol veľký, silný a deštruktívny hurikán, ktorý urobil landfall neďaleko Cape Fear v Severnej Karolíne 5. septembra 1996. Fran bol šiestou menovanou búrkou hurikánovej sezóny 1996. Bolo také deštruktívne, že meno „Fran“ bolo vyradené z používania.

Čítajte Viac
Čo je skvapalnenie? Geologické riziká

Čo je skvapalnenie?

Skvapalnenie v Japonsku: Naklonené bytové domy v Kawagishi cho, Niigata, Japonsko; Pôdy pod týmito budovami skvapalnili počas zemetrasenia v roku 1964 a poskytovali malú podporu základom budov. Tieto naklonené budovy a skvapalňovanie v tejto oblasti sú pravdepodobne najznámejšími príkladmi skvapalnenia a straty únosnosti.

Čítajte Viac
Názvy tropických búrok a hurikánov Geologické riziká

Názvy tropických búrok a hurikánov

2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2016, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 Hurikán Katrina: Hurikán Katrina v Mexickom zálive sa blíži k pobrežiu. Obrázok NOAA. Ako Big of Storm dostane meno? Svetová meteorologická organizácia je zodpovedná za prideľovanie mien tropickým búrkam, ktoré pochádzajú z Atlantického oceánu a dosahujú trvalú rýchlosť vetra 39 míľ za hodinu.

Čítajte Viac