geologyidea.com

Kategórie: Zosuvy pôdy


Čo je tok trosky? Zosuvy pôdy

Čo je tok trosky?

Trosky sú veľmi nebezpečné. Môžu byť veľmi rýchle, cestovať na veľké vzdialenosti a úplne zaplniť doliny. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Debris tok neďaleko Hyderabad, India: Prvých päťdesiat sekúnd tohto videa ukazuje vodu tlačenú na prednej strane toku. Okolo 0:55 môžu diváci na opačnej strane potoka vidieť kamene prichádzajúce a bežiace o život!

Čítajte Viac
Nebezpečenstvo tečenia v Spojených štátoch Zosuvy pôdy

Nebezpečenstvo tečenia v Spojených štátoch

Zverejnené v informačnom liste o geologickom prieskume Spojených štátov 176-97. Trosky v Oregone: Tento tok trosiek sa vyskytol v rokline Columbia River blízko mesta Dodson, Oregon, počas zrážok a snehových zrážok vo februári 1996 (Photo Inset: S. Cannon, USGS). Kombinácia zrážok a topenia snehu viedla k silným záplavám a zosuvom pôdy na severozápadnom Pacifiku.

Čítajte Viac
Zosuv pôdy Saidmarreh Zosuvy pôdy

Zosuv pôdy Saidmarreh

Tento prastarý zosuv pôdy v Iráne sa pohyboval asi päť kubických míľ materiálu. Zosuv pôdy Saidmarreh: Obrázok krajiny zosuv pôdy Saidmarreh v Saidmarreh v Iráne. Zdrojová oblasť snímky je ohraničená na juhozápade hrebeňom antikline Kabir Kuh. Trosky zo sklípku sa pohybovali po boku antikliny cez rieku Karkheh a pokračovali cez dno údolia.

Čítajte Viac
Nebezpečenstvo pádu v národnom parku Yosemite Zosuvy pôdy

Nebezpečenstvo pádu v národnom parku Yosemite

Väčšina z veľkolepých scenérií v Yosemite je produktom ľadovcovej erózie, po ktorej nasledujú skalné útvary. Autor: Hobart M. King, Ph.D., RPG Mapa o nebezpečenstvách ohrozujúcich horolezec Yosemite: Táto ilustrácia je súčasťou mapy nebezpečenstiev ohrozujúcich horolezectvo pre národný park Yosemite. Zobrazuje nedávne, historické a prehistorické oblasti horninových a skalných svahov v blízkosti niektorých najrušnejších miest v parku.

Čítajte Viac
Veľkolepý rockfall v národnom parku Yosemite Zosuvy pôdy

Veľkolepý rockfall v národnom parku Yosemite

Fotografická sekvencia lavíny skalných úlomkov od 6. augusta 2006 od Herb Dunn 6. augusta 2006 Herb Dunn sedel na skale pozdĺž rieky Merced v národnom parku Yosemite. Fotografoval a užíval si skvelý letný deň. Práve urobil fotografiu Elephant Rock. Zrazu začul hlasné POP.

Čítajte Viac
Informácie o nebezpečenstve zosuvu pôdy Zosuvy pôdy

Informácie o nebezpečenstve zosuvu pôdy

Zosuvy pôdy spôsobujú každý rok smrteľné škody a škody na majetku vo výške miliárd dolárov. Upravené z informačného letáku o geologickom prieskume USA 2004-3072. Mapa zosuvu pôdy / náchylnosti Mapa zosuvu pôdy: Táto mapa ukazuje rozdelenie relatívneho výskytu a citlivosti zosuvu pôdy v susedných Spojených štátoch.

Čítajte Viac