geologyidea.com

Kategórie: Kovy


REE - vzácne zemské prvky a ich využitie Kovy

REE - vzácne zemské prvky a ich využitie

Dopyt po prvkoch vzácnych zemín rapídne vzrástol, ich výskyt v ložiskách, ktoré sa ťažia, je však obmedzený. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Výroba prvkov vzácnych zemín: Tento graf zobrazuje históriu výroby prvkov vzácnych zemín v metrických tonách ekvivalentov oxidu vzácnych zemín medzi rokmi 1950 a 2017.

Čítajte Viac
Geológia prvkov vzácnych zemín Kovy

Geológia prvkov vzácnych zemín

Zverejnené od: Hlavné depozity vzácnych zemín USA, Správa USGS o vedeckých vyšetreniach 2010 - 5220, Keith R. Long, Bradley S. Van Gosen, Nora K. Foley a Daniel Cordier. Mapa prvkov vzácnych zemín: Okresy prvkov vzácnych zemín v Spojených štátoch sa nachádzajú hlavne na západe.

Čítajte Viac
Mnoho použití striebra Kovy

Mnoho použití striebra

Emily Claire Ferré Použitie striebra: Historicky sa striebro používa v minciach, striebre a šperkoch, dnes však predstavuje menej ako polovicu celkovej spotreby striebra. Striebro sa stalo materiálom inovácie, ktorý sa objavuje na mnohých neočakávaných miestach. Autorské práva k obrázkom iStockphoto / Jorge Farres Sanchez, Tatiana Buzuleac, Nigel Spooner a Stephanie Frey.

Čítajte Viac
Fakty o chrómu Kovy

Fakty o chrómu

Informácie o použití, zdrojoch, dodávkach, dopyte a produkcii chrómu uverejnené na informačnom letáku USGS od septembra 2010 Chróm vo farbe: Žltý školský autobus, pôvodne nazývaný chrómová žltá pre chrómový pigment, bol prijatý na použitie v školských autobusoch v Severnej Amerike v roku 1939 pretože čierne písmená na žltých autobusoch sú ľahko viditeľné v poludnie skoro ráno.

Čítajte Viac
Použitie berýlia Kovy

Použitie berýlia

Berylium je strategický a kritický materiál používaný v mnohých produktoch nevyhnutných pre národnú bezpečnosť. Zverejnené na informačnom letáku USGS 2012-3056 Zrkadlo Beryllium ďalekohľadu: Pohľad na zadnú časť jedného z 18 segmentov zrkadla berylia pre vesmírny teleskop James Webb. Rebrá v zadnej časti zrkadla pomáhajú udržiavať silu a schopnosť zrkadla udržať tvar v extrémnych podmienkach.

Čítajte Viac
Fakty o medi Kovy

Fakty o medi

Informácie o použití medi, zdrojoch, dodávkach, dopyte a výrobe zverejnené na informačnom liste USGS [1] a zhrnutí minerálnych komodít [2] Socha slobody: Socha slobody predstavovala v roku 1886 najväčšie využitie medi v jednej štruktúre. Na vybudovanie sochy bolo vyrezaných asi 80 ton medeného plechu a zatĺkané do hrúbky asi 2 mm.

Čítajte Viac
Použitie zinku Kovy

Použitie zinku

Kov, ktorý je kľúčom k zabráneniu korózie, bol publikovaný v USA USA Geological Survey Fact Sheet 2011-3016 S.J. Kropschot a Jeff L. Doebrich Zinok: Rafinovaný kov zinku je modro-biely, keď je čerstvý; je tvrdý a krehký pri väčšine teplôt a má relatívne nízke teploty topenia a varu.

Čítajte Viac
Použitie olova Kovy

Použitie olova

Olovo sa používa na rôzne účely na viac ako 5 000 rokov. Zverejnené z informačného letáku 2011 od S.J. Kropschot a Jeff L. Doebrich z Geologického prieskumu Spojených štátov. Olovená autobatéria: Typické olovené autobatérie v automobiloch obsahujú asi 10 kilogramov olova a je potrebné ich vymieňať každé 4 až 5 rokov.

Čítajte Viac
Čo je to Mangán? Ako sa používa? Kovy

Čo je to Mangán? Ako sa používa?

Upravené na základe prehľadu USGS 2014-3087, august 2014, William F. Cannon. Mangán: Mangán má atómové číslo 25 a chemický symbol Mn. Čo je to Mangán? Mangán je kovový strieborný prvok s atómovým číslom 25 a chemickým symbolom Mn. Nepovažuje sa za prvok v prírode.

Čítajte Viac
Fakty o niklu Kovy

Fakty o niklu

Informácie o použiti niklu, zdrojoch, dodávkach, dopyte a produkcii zverejnené na súhrne údajov USGS od marca 2012 Nikel v prúdových motoroch: Zliatiny niklu sa používajú v lopatkách turbín a iných častiach prúdových motorov, kde teplota môže dosiahnuť 2 700 stupňov Fahrenheita a tlaky môžu dosahujú 40 atmosfér.

Čítajte Viac
Použitie kovového titánu a oxidu titaničitého Kovy

Použitie kovového titánu a oxidu titaničitého

Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG prieskumné lietadlá CIA A-12: Fotografia nadzvukových prieskumných lietadiel CIA A-12 s názvom „Titánová husa“, ktorá sa pripravuje na tankovanie vo vysokých nadmorských výškach. Názov je vhodný, pretože mnohé jeho časti sú vyrobené z titánu. Obrázok Ústrednej spravodajskej agentúry.

Čítajte Viac