Kategórie: Minerály


Laboratórne diamanty Minerály

Laboratórne diamanty

Tiež známy ako laboratórne diamanty, umelé diamanty, syntetické diamanty. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemologist syntetické diamanty pestované v laboratóriu vysokoteplotných materiálov v Moskovskom oceliarskom a zliatinovom inštitúte. Foto Wikipedian Lidvig14, tu použité pod Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.

Čítajte Viac
Flogopit Minerály

Flogopit

Nazýva sa „hnedá sľuda“ po jej sfarbení, „magnézia sľuda“ po jej zložení. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Kryštálový Phlogopite Crystal a malé phlogopite vločky z bieleho mramoru. Kroky štiepenia je možné vidieť na vrchu kryštálu. Táto vzorka bola odobratá z Franklin, New Jersey a meria sa 8.

Čítajte Viac
Najväčší diamant na svete Minerály

Najväčší diamant na svete

Záznamy pre surové aj fazetované diamanty. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemológ GIA Cullinan Diamond: fotografia Cullinan Diamond, ktorú vlastní Frederick Wells, ktorý ju objavil pri práci ako povrchový manažér Premier Mine. Túto fotografiu urobil v roku 1905 neznámy fotograf.

Čítajte Viac
Lepidolite Minerály

Lepidolite

Ružová až fialová sľuda, zdroj lítia, okrasný kameň, drahokam. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Lepidolitová sľuda: Na tejto fotografii je znázornené, ako sa lepidolitová sľuda vyskytuje v stohoch listov, niekedy označovaných ako „knihy“. Táto fotografia tiež ukazuje typickú fialovú ružovú farbu, ktorú vykazuje minerál, jeho dokonalé štiepenie v jednom smere a jeho perleťovo až sklovitý lesk.

Čítajte Viac
Zirkón Minerály

Zirkón

Používa sa ako drahokam viac ako 2000 rokov. Dnes je to primárna ruda zirkónia. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Zirkónový krištáľ: Malý zhluk pekne formovaných kryštálov zirkónu, ktorý jasne dokazuje, že zirkón je súčasťou systému tetragonálnych kryštálov. Štvorstranné kryštály sú prizmatické so štvorcovým prierezom a sú zakončené pyramídou.

Čítajte Viac
Olivín Minerály

Olivín

Skupina horninotvorných minerálov nájdených v zemskej kôre. V minerálnom plášti je hojný minerál. Zložka mnohých meteoritov. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Olivín v čadiči: Lherzolity (rôzne peridotity) uzly v xenolite zozbierané z čadičového toku v Peridot Mesa v Arizone.

Čítajte Viac
Mohsova stupnica tvrdosti Minerály

Mohsova stupnica tvrdosti

Rýchly test tvrdosti na použitie v teréne a v triede Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Súprava tvrdosti Mohs: Laboratórna súprava stupnice Mohs Hardness Scale obsahujúca: (1) mastenec; (2) sadra; (3) kalcit; (4) fluorit; (5) apatit; (6) ortoklasa; (7) kremeň; (8) topaz; a (9) korund. Diamant nie je súčasťou väčšiny súprav na udržanie nízkych nákladov.

Čítajte Viac
Mineraloids Minerály

Mineraloids

Zaujímavé materiály, ktoré nespĺňajú definíciu „minerálu“ Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Bežný opál je mineraloid. Je to amorfný oxid kremičitý s chemickým zložením Si02. nH 2 O. Má konoidálnu zlomeninu, ktorá je charakteristická pre amorfné sklo. Vzácny Opál je mineraloid.

Čítajte Viac
Mnoho použití zlata Minerály

Mnoho použití zlata

Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Zlato v šperkoch: Cameo v zlate. Autorské práva na obrázky iStockphoto / Angelo Marcantonio. Najužitočnejší kov Zo všetkých nerastov ťažených zo Zeme nie je žiadny užitočnejší ako zlato. Jeho užitočnosť je odvodená z rozmanitosti špeciálnych vlastností. Zlato vedie elektrinu, nepoškodzuje, je veľmi ľahko spracovateľné, dá sa vtiahnuť do drôtu, môže byť zatĺkaná do tenkých plechov, zliatin s mnohými inými kovmi, roztavená a odliata do vysoko podrobných tvarov, má nádhernú farbu a brilantnú lesk.

Čítajte Viac
Hematit Minerály

Hematit

Vlastnosti, použitie a výskyt najdôležitejšej rudy železa. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Oolitický hematit: vzorka oolitickej hematitovej železnej rudy. Oolity sú malé guľaté gule chemicky vyzrážaného hematitu. Vzorka na fotografii má priemer asi štyri palce (desať centimetrov) a najväčšie oolity majú priemer niekoľko milimetrov.

Čítajte Viac
Rhodonite Minerály

Rhodonite

Ružový až červený kremičitan mangánu používaný ako drahokam a menšia ruda mangánu. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Rhodonit z Nevady: Rhodonit s charakteristickou matricou a zlomeninou oxidu mangánu. Tento exemplár z okresu Humboldt v Nevade odfotil Chris Ralph z Nevada-Outback-Gems.

Čítajte Viac
Červené diamanty Minerály

Červené diamanty

Mimoriadne zriedkavé a môžu získať ceny viac ako 1 milión dolárov za karát. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemologist GIA Argyle Isla: Argyle Isla je diamant s diamantom s červeným žiarením, ktorý sa ťaží z bane Argyle v západnej Austrálii. Je to jeden z najcennejších diamantov na svete na základe dolárov za karát.

Čítajte Viac
Diamantové bane v Kanade Minerály

Diamantové bane v Kanade

Mnohí boli prekvapení, keď sa Kanada zrazu stala popredným svetovým výrobcom diamantov v kvalite drahokamov. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemológ Diamantové bane GIA: Mapa kanadských diamantových baní znázorňujúci približnú polohu ôsmych baní. Mapovať podľa a MapResources. Obsah Diamanty v Kanade?

Čítajte Viac
Rodochrozit Minerály

Rodochrozit

Ružový minerál uhličitanu mangánu používaný ako ruda, drahokam a kryštalická vzorka. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Rhodochrosite: Rhodochrosite cabochons ilustrujúce pruhované ružové farby, ktoré sú charakteristické pre tento minerál. Vzorka v pravom hornom rohu je plátok zo stalaktitu.

Čítajte Viac
Molybdenite Minerály

Molybdenite

Primárna ruda molybdénu a vedľajšia ruda vedľajšieho produktu rénium. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Molybdenit (sivý) a kremeň (biely) vo vzorke odobratej z bane Henderson pri Empire, CO, fotograf. Scott Horvath, United States Geological Survey. Čo je to molybdenit? Molybdenit je vzácny minerál zložený z molybdénu a síry, s chemickým zložením MoS 2.

Čítajte Viac
Azurit Minerály

Azurit

Tmavo modrý minerál, drahokam, okrasný kameň, ruda z medi a pigment. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Azurit s malachitovým uzlom: Vzorka nodulárneho azuritu rezaného a lešteného, ​​aby odhalila jeho krásne modré štruktúry. Vzorom, ako je tento, by bol vynikajúci drahokam alebo ozdobný kameň.

Čítajte Viac
Kyanit Minerály

Kyanit

Minerál, ktorý sa používa na výrobu porcelánu ako brúsny prostriedok a príležitostne ako drahokam Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Modré kryštály kyanitu: Veľmi častým zvykom kyanitu sú kryštály s modrou čepeľou. Obrázok Aelwyn, licencia Creative Commons. Čo je to Kyanite? Kyanit je minerál, ktorý sa vyskytuje hlavne v metamorfovaných horninách.

Čítajte Viac
Diamond Mines v Spojených štátoch Minerály

Diamond Mines v Spojených štátoch

Popredný svetový spotrebiteľ diamantov nemá takmer žiadnu výrobu. Autor: Hobart M. King, Ph.D., absolvent Gemológ GIA Spojené štáty americké diamanty: Fotografie niekoľkých diamantov nájdených v štátnom parku Crater of Diamonds neďaleko Murfreesboro v štáte Arkansas. Tieto diamanty boli pravdepodobne pekne tvarované kryštály, keď boli v zemskom plášti.

Čítajte Viac