Kategórie: Viac


Platy geológa a spomalenie hospodárstva Viac

Platy geológa a spomalenie hospodárstva

Geológovia podporujú dopyt po prírodných zdrojoch, otázky životného prostredia, odchody do dôchodku a nízku mieru zápisu. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Graf platov pre geológov: Graf priemerných ročných platov geológov v ropnom priemysle, ktorý publikovala Americká asociácia ropných geológov ako súčasť ročného prieskumu platov AAPG.

Čítajte Viac
Články o zemetraseních, informácie, správy a fakty Viac

Články o zemetraseních, informácie, správy a fakty

Najväčšie zemetrasenie Najväčšie zemetrasenie - najväčšie zaznamenané zemetrasenie: M9.5 neďaleko Valdivie, južné Čile, 1960. Mapy zemetrasenia v Kalifornii Mapy zemetrasenia Zbierka izoseismických máp pre zemetrasenia v Kalifornii. Porucha San Andreas Čo je porucha San Andreas? Mapa, fotografie a popis poruchy.

Čítajte Viac
Informácie geológa Viac

Informácie geológa

Geologický slovník Geologický slovník - obsahuje tisíce geologických výrazov s ich definíciami. Geologické školy Školy, ktoré ponúkajú geologické stupne alebo geologické kurzy v Spojených štátoch. Geologické práce Geologické práce Spoločnosti, ktoré majú históriu najímania geológov v rôznych odvetviach priemyslu. Geologické články Geologické články Odkazy na geologické články a informácie podľa kategórie.

Čítajte Viac
Meteority Viac

Meteority

Typy a klasifikácia meteoritov Typy a klasifikácia meteoritov Tri hlavné typy: železo, kameň, kamenné železo. Gifts That Rock Gifts That Rock - Aké sú najobľúbenejšie darčekové predmety v obchode? Identifikácia meteoritov Identifikácia meteoritov Prvým krokom pri identifikácii možného meteoritu je magnetický test.

Čítajte Viac
Dosková tektonika Viac

Dosková tektonika

Články doskové tektoniky, teória, doskové diagramy, mapy, výučba nápadov Doskové tektonické mapy Doskové tektonické mapy sveta, zobrazujúce dosky, hranice, typy hraníc a ďalšie. Gifts That Rock Gifts That Rock - Aké sú najobľúbenejšie darčekové predmety v obchode? Výučba tektoniky Výučba tanieriky s ľahko kresliteľnými ilustráciami je zábavná a efektívna.

Čítajte Viac
Geologické riziká Viac

Geologické riziká

Zemetrasenia Zemetrasenia - Získajte informácie o zemetraseniach a o tom, ako ovplyvnili mestá a ľudí. Gifts That Rock Gifts That Rock - Aké sú najobľúbenejšie darčekové predmety v obchode? Najväčšie hurikány Najväčšie hurikány Určujú rýchlosť vetra, hodnota poškodenia, väčšina úmrtí? Storm Surge Storm Surge môže byť najškodlivejším a najsmrteľnejším aspektom hurikánu.

Čítajte Viac
Zosuvy pôdy, skalné útesy, bahenné toky, trosky Viac

Zosuvy pôdy, skalné útesy, bahenné toky, trosky

Trosky Toky Trosky sú pohybujúce sa masy uvoľneného bahna, piesku, pôdy, hornín a vody. Gifts That Rock Gifts That Rock - Aké sú najobľúbenejšie darčekové predmety v obchode? Zosuvy zosuvov Zosuvy pôdy USGS o zosuvoch pôdy a udalostiach, ktoré ich spúšťajú. Fotografie zo skaliska Fotografie zo skaliska Yosemite Fotografie zo skalnej a lavíny trosky Herb Dunn.

Čítajte Viac
Mapy Nevada Gold a drahokamy Viac

Mapy Nevada Gold a drahokamy

Autor: R.N./M.L. Preston Zbierka 5 veľkých máp pokrývajúcich celý stav Nevada. Tieto mapy zobrazujú oblasti prieskumu zlata a striebra a miesta, kde boli nájdené nasledujúce drahokamy a minerály: aktinolit, achát, ametystín, slzy Apache, apatit, azurit, baryt, beryl, krvný kameň, kalcit, karneol, chalcedón, chert, chrysocolla, korund, epidot, oheň opál, fluorit, fosílie, granát, geody, hematit, jasnát, achát, končatina, malachit, uzly, obsidián, onyx, opál, opalit, opalizované drevo, skamenené drevo, pyrit, kremeň, rodochrosite, ryolit, selenit, slnečné kamene, topaz, turmalín, tyrkys, variscit, zázrakový kameň, wulfenit, zeolit ​​a zirkón.

Čítajte Viac
Geologická časová stupnica Viac

Geologická časová stupnica

Časová os pre geologickú geologickú časovú stupnicu s lineárnou časovou osou. Táto časová stupnica je k dispozícii ako dokument PDF, ktorý je možné vytlačiť. Môžete si stiahnuť túto časovú škálu na tlač a vytvárať kópie pre osobné použitie. Rozdelenie histórie Zeme na časové intervaly Geológovia rozdelili históriu Zeme do série časových intervalov.

Čítajte Viac
Nové použitie pre hélium Viac

Nové použitie pre hélium

Pevný disk zapečatený v héliu má oproti štandardnému pevnému disku obrovské výhody. Pevný disk Helium: Pevný disk bežiaci v prostredí hélia má mnoho výhod oproti pevnému disku bežiacemu vo vzduchu. Autorské práva na fotografie iStockphoto / deepblue4you. Prečo hélium? Hélium má najnižšiu hustotu a najnižšie špecifické teplo všetkých nehorľavých látok.

Čítajte Viac
Superkontinent Pangea Viac

Superkontinent Pangea

Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG „Superkontinent“ je výraz používaný pre veľkú pevninu vytvorenú zbližovaním viacerých kontinentov. Najčastejšie uvádzaný superkontinent je známy ako „Pangea“ (tiež „Pangea“), ktorý existoval približne pred 225 miliónmi rokov. Predpokladá sa, že všetky hlavné kontinenty v tom čase boli zhromaždené do superkontinentu Pangea.

Čítajte Viac
Panvice na zlato a ryžovacie súpravy Viac

Panvice na zlato a ryžovacie súpravy

Na obrázku vyššie v Deluxe Gravity Trap Gold Panning Kit. Zahŕňa: 15 "panvicu SuperSluice, 14" prospektorovú panvicu, 10 "batohovú panvicu, 14" klasifikátor / sitko, fľašu so zlatým guzzlerom, 2 zlaté fľaštičky, pinzety, Ako nájsť sprievodcu poľným poľom Charles Garrett a Roy Lagal, Gold Panning je Easy by Roy Lagal a Gold Panning je inštruktážne DVD Easy / Weekend Prospecting.

Čítajte Viac
Geologické ručné šošovky - skladacie vreckové lupy Viac

Geologické ručné šošovky - skladacie vreckové lupy

„Ručné šošovky“ alebo „zväčšovacie vreckové lupy“ sú jedným zo základných nástrojov, ktoré používa takmer každý geológ. Ručné šošovky - skladacie vreckové lupy (10x) Geológovia pracujúci v teréne, laboratóriu alebo v kancelárii často potrebujú dôkladne preskúmať skaly, sedimenty, pôdy, piesok, minerály a ďalšie materiály s malými vlastnosťami.

Čítajte Viac
Geológia Pod nohami v národnom parku Yosemite Viac

Geológia Pod nohami v národnom parku Yosemite

Autor: Allen F. Glazner a Greg M. Stock Ďalšie informácie o geológii národného parku Yosemite s mapami, fotografiami a popismi odborníkov! Táto brožovaná kniha s rozmermi 6 "x 9" má 299 strán, ktoré sú plné podrobných informácií o geológii Yosemite. Pozri obsah nižšie. Geológia pod nohami v národnom parku Yosemite Obsah Predslov vii Úvod 1 Geologické pozadie Yosemite 1 Ako fungujú ľadovce a ako formujú Yosemite 10 Čo je ľadovec?

Čítajte Viac
Články o oceánografii, informácie, správy a fakty Viac

Články o oceánografii, informácie, správy a fakty

Havajské hot spoty Ako sa vytvorili havajské ostrovy? Sila pohyblivej dosky nad stacionárnym horúcim miestom. Gifts That Rock Gifts That Rock - Aké sú najobľúbenejšie darčekové predmety v obchode? Storm Surge Storm Surge môže byť najškodlivejším a najsmrteľnejším aspektom hurikánu. Najhlbší oceánsky priekopa Najhlbšia časť oceánu Príkop Mariana je najhlbším bodom v oceáne.

Čítajte Viac
Články o astronómii, obrázky, informácie a výskum Viac

Články o astronómii, obrázky, informácie a výskum

Obrázky vesmíru Obrázky vesmíru Zobrazenie najzaujímavejších objektov v našom vesmíre NASA. Život v Európe? Život na Európe mohol existovať v slanom oceáne hlboko pod jeho zamrznutým povrchom. Štruktúra Mesiaca Vnútorná štruktúra Mesiaca Mesiac má štruktúru podobnú Zemi a jadro bohaté na železo.

Čítajte Viac
Tumbled Stones - Farebné a žiarivo leštené Viac

Tumbled Stones - Farebné a žiarivo leštené

Mnoho ľudí miluje omrvené kamene. Vrecko z omrvených kameňov je ako farebná zbierka minerálov alebo skalná zbierka. Vrecko s tromi kilami našich padaných kameňov zvyčajne obsahuje množstvo rôznych materiálov. Môžete tu nájsť ružený kremeň, ametyst, obsidián snehových vločiek, červený jaspis, karneolský achát, zelený aventurín, tigrie oko, achát stromu, neakite, pruhovaný achát, jaspis a mnoho ďalších materiálov.

Čítajte Viac
Vylepšite svoje fotografie z iPhonu pomocou jednoduchých objektívov Viac

Vylepšite svoje fotografie z iPhonu pomocou jednoduchých objektívov

Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Africké zafíry: Zbierka siedmich ozdobných zafírov z Afriky. Niekoľko krajín východnej Afriky sa nedávno stalo veľkolepým zdrojom nádherne zafarbených zafírov. Horná fotografia bola urobená pomocou makro objektívu Olloclip 15x. Spodná fotografia bola urobená pomocou iPhone bez použitia doplnkového objektívu.

Čítajte Viac
Najvyššie body v Spojených štátoch Viac

Najvyššie body v Spojených štátoch

Najvyššia hora alebo najvyššia nadmorská výška pre každý z 50 štátov sú uvedené v tabuľke nižšie. Najvyšší bod štátu - najvyššia výška (stopy) Mapy štátu - najvyšší bod Alabama Najvyšší bod Cheaha Mt., AL 2 405 Mapa Alabama - výška Aljaška Najvyšší bod Mt. McKinley (Denali), AK 20 237 Alaska Elevation Map Arizona Najvyšší bod Humphreys Peak, AZ 12,633 Arizonská výšková mapa Arkansas Highest Point Magazine Mt.

Čítajte Viac
Vodotesné polné knihy Viac

Vodotesné polné knihy

Knihy o geologických poliach Rite in the Rain viazané knihy sa vyrábajú zo skutočných komponentov odolných proti vonkajšiemu prostrediu. Táto zviazaná kniha so stránkami očíslovanými od výrobcu a formulárom na identifikáciu projektu (umiestnenie projektu / klienta, dátum) na každej strane je vhodná na zaznamenávanie dôležitých poznámok, ktoré by sa mohli vyžadovať pri regulačných preskúmaniach alebo právnej výpovedi.

Čítajte Viac