geologyidea.com

Kategórie: Oceánografie


Mapy cunami v Indickom oceáne Oceánografie

Mapy cunami v Indickom oceáne

Mapy časov cestovania po cunami v Indickom oceáne, ktoré zostavila NOAA pomocou softvéru pre cestovný čas Tsunami. Krakatau - 27. augusta 1883 Výbuch sopky Krakatau v Indonézii 27. augusta 1883 spôsobil 30 metrovú vlnu tsunami v prielive Sunda, pri ktorej zahynulo asi 36 000 ľudí. Spôsobil tiež vlnu atmosférického tlaku, ktorá bola zaznamenaná na prílivových mierkach na odľahlých miestach vrátane ostrova Južná Georgia, Panamy, Francúzska, Anglicka, Aljašky, Havaja a San Francisca.

Čítajte Viac
Tichý oceán Tsunami Oceánografie

Tichý oceán Tsunami

Mapy tsunami cestovného času v Tichom oceáne Mapy zostavené organizáciou NOAA pomocou softvéru na cestovný čas Tsunami. Kamčatka, Rusko - 3. februára 1923 Zemetrasenie 3. februára 1923 s veľkosťou 8,3 Mw pri východnom pobreží Kamčatky v Rusku spôsobilo 8 metrov vlnu tsunami, ktorá spôsobila škody na Kamčatke a na Havaji.

Čítajte Viac
Kto vlastní Severný ľadový oceán? Oceánografie

Kto vlastní Severný ľadový oceán?

Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Morské právo: Toto video poskytuje dobrý základný opis toho, ako sa morské právo použije na rozdelenie Severného ľadového oceánu medzi niekoľko konkurenčných krajín. Video YouTube z kanála Al Jazeera. Poklad s energetickými a minerálnymi zdrojmi Kto vlastní Arktický oceán a všetky zdroje, ktoré sa nachádzajú pod týmito vodami?

Čítajte Viac
Čo je to severozápadný priechod? Oceánografie

Čo je to severozápadný priechod?

Zmena podnebia otvorila lodnú cestu cez kanadskú arktickú oblasť. Autor: Hobart M. King, Ph.D., RPG Mapa severozápadného priechodu: Červené čiary sú možné trasy na prechod severozápadným priechodom. / MapResources. Kliknite pre zväčšenie obrázku. Čo je to severozápadný priechod? Severozápadný priechod je námorná cesta, ktorá spája atlantické a tichomorské oceány prostredníctvom kanadského arktického súostrovia.

Čítajte Viac
Geológia tsunami - čo spôsobuje tsunami? Oceánografie

Geológia tsunami - čo spôsobuje tsunami?

Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Čo spôsobuje vlnu tsunami? Tsunami je veľká morská vlna, ktorá je spôsobená náhlym pohybom po dne oceánu. Tento náhly pohyb môže byť zemetrasenie, silná sopečná erupcia alebo zosuv pôdy pod vodou. Vplyv veľkého meteoritu by tiež mohol spôsobiť cunami.

Čítajte Viac
Tsunamis v Atlantickom oceáne Oceánografie

Tsunamis v Atlantickom oceáne

Mapy časov cestovania za Atlantickým oceánom pre tsunami Zostavil NOAA pomocou softvéru pre cestovný čas Tsunami. Správy o vlnách NOAA Tsunami hlásené tsunami: Národné centrá informácií o životnom prostredí majú online databázu správ o vlnách tsunami, ku ktorým je možné pristupovať prostredníctvom interaktívnej mapy. Obrázok hore ukazuje umiestnenie hlásených pozorovaní cunami pozdĺž východných Spojených štátov a cez Karibik.

Čítajte Viac