geologyidea.com

Kategórie: Olej a benzín


Ropné polia z vesmíru v noci Olej a benzín

Ropné polia z vesmíru v noci

Geografickú distribúciu vrtných miest je možné mapovať z vesmíru pomocou údajov sady viditeľného infračerveného zobrazovacieho rádiometra zo satelitu Suomi National Polar orbiting Partnership. Tieto snímky vytvorila NASA s použitím údajov získaných v apríli a októbri 2012. Článok: Hobart M. King, Ph.D.

Čítajte Viac
Čo je soľná kupola? Olej a benzín

Čo je soľná kupola?

Stĺpce soli, ktoré prenikajú cez nadložné sedimentárne jednotky. Soľ stredného Jurassic: Tento prierez zobrazuje skaly východného Texasu medzi hranicou Oklahoma-Texas (vľavo) a pobrežím Mexického zálivu (vpravo). Fialová skalná jednotka je stredná jurská soľ, skalná jednotka, ktorá má schopnosť prúdiť pod tlakom.

Čítajte Viac
Eagle Ford Shale Olej a benzín

Eagle Ford Shale

Hydraulické štiepenie a horizontálne vŕtanie urobili z orla Forda a niekoľkých pridružených skalných jednotiek jeden z najplodnejších cieľov ťažby ropy v Spojených štátoch. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Eagle Ford Shale: Toto je obraz „nočného svetla“ juhovýchodného Texasu zo satelitu Suomi NASA.

Čítajte Viac
Čo je LNG - skvapalnený zemný plyn? Olej a benzín

Čo je LNG - skvapalnený zemný plyn?

Efektívny spôsob prepravy zemného plynu tam, kde nie sú k dispozícii potrubia. Autor: Hobart M. King, Ph.D., RPG LNG terminály: Cartoon terminálov na skvapalňovanie a spätné splyňovanie LNG. V termináli skvapalnenia (vľavo) sa zemný plyn prijíma potrubím z poľa vrtu, skvapalnený, skladovaný a naložený na dopravné lode LNG.

Čítajte Viac
Čo je to Frac Sand? Olej a benzín

Čo je to Frac Sand?

Tento špeciálny piesok je jedným z kľúčov k produkcii ropy a zemného plynu z pevne bridlicových formácií. Autor: Hobart M. King, Ph.D., RPG Frac piesok: Detailný pohľad na frakový piesok (vpravo) a typický piesok podobnej veľkosti zŕn (vľavo). Všimnite si, ako má frakový piesok rovnomernejšiu veľkosť zŕn, pekne zaoblené tvary zŕn a jednotné zloženie.

Čítajte Viac
Hydrát metánu Olej a benzín

Hydrát metánu

Najväčší zdroj zemného plynu na svete je zachytený pod permafrostom a morskými sedimentmi. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Hydrát metánu: Vľavo je guľôčkový model hydrátu metánu ukazujúci strednú molekulu metánu obklopenú „klietkou“ molekúl vody. Ostatné molekuly uhľovodíkov, ako napríklad pentán a etán, môžu v tejto štruktúre zaujímať centrálnu polohu.

Čítajte Viac
Odhad poplatku za zemný plyn Olej a benzín

Odhad poplatku za zemný plyn

Koľko by ste mali dostať za svoj plyn? Táto kalkulačka sa môže použiť na vytvorenie odhadu vášho očakávaného mesačného príjmu zo studne so zemným plynom za predpokladu, že môžete aspoň uhádnuť priemerný výnos z vrtov v miliónoch kubických stôp za deň. Majte na pamäti, že ide iba o odhad a mohli by ste dostať oveľa viac peňazí alebo oveľa menej.

Čítajte Viac
Mapa najväčších únikov ropy na svete Olej a benzín

Mapa najväčších únikov ropy na svete

Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Mapa najväčších únikov ropy: Táto mapa zobrazuje polohu jedenástich najväčších ropných škvŕn na svete. Farebné štvorčeky označujú zdroj rozliatej vojny (červená), studňa na súši (zelená), studňa v oceáne (modrá) alebo loď (čierna). Zmapujte autorské práva podľa.

Čítajte Viac
História využívania energie v Spojených štátoch Olej a benzín

História využívania energie v Spojených štátoch

Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG História využívania energie: Tento graf ilustruje históriu využívania energie v Spojených štátoch medzi rokmi 1775 a 2009. Sleduje množstvo energie spotrebovanej vo forme dreva, uhlia. , ropa, zemný plyn, vodná energia a jadrová energia v kvadriliónoch BTU.

Čítajte Viac
Pochopenie cien zemného plynu Olej a benzín

Pochopenie cien zemného plynu

Ceny sa menia v priebehu času a podľa miesta v závislosti od ponuky, dopytu a ďalších faktorov. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Priemerná cena zemného plynu v domácnosti podľa štátu Mapa cien zemného plynu: Cena zemného plynu nie je v rámci USA jednotná. Namiesto toho sa cena určuje na základe ponuky, dopytu, blízkosti výroby, regulačných prostredí a nákladov na zemný plyn, ktorý tečie v miestnej distribučnej sústave.

Čítajte Viac
Zdroje svetového bridlicového plynu Olej a benzín

Zdroje svetového bridlicového plynu

Z pôvodného hodnotenia 14 regiónov mimo Spojených štátov správou energetických informácií Shale Gas Well: Použitie horizontálneho vŕtania v spojení s hydraulickým štiepením výrazne rozšírilo schopnosť výrobcov profitovať z ťažby zemného plynu z geologických formácií s nízkou priepustnosťou. , najmä formácie bridlíc.

Čítajte Viac
Čo je bridlicový plyn? Olej a benzín

Čo je bridlicový plyn?

Publikované od decembra 2010 „Energia v skratke“ správou energetických informácií Mapa bridlicového plynu hrá v dolných 48 štátoch Mapa hlavných bridlicových plynov hrá v dolných 48 štátoch vrátane sedimentárnych povodí, ktoré ich obsahujú. Kliknutím zobrazíte väčšie zobrazenie. Čo je bridlicový plyn a prečo je dôležitý?

Čítajte Viac
Čo sú ropné piesky? Olej a benzín

Čo sú ropné piesky?

Tiež známy ako „dechtové piesky“ - väčšina svetových zdrojov fosílnych palív je v týchto ložiskách zablokovaná. Z asfaltového hrebeňa neďaleko mesta Vernal v Utahu. Obrázok Národného laboratória Argonne. Čo sú ropné piesky? Ropné piesky, tiež známe ako „dechtové piesky“, sú sedimenty alebo sedimentárne horniny zložené z piesku, ílových minerálov, vody a bitúmenu.

Čítajte Viac
Použitie zemného plynu Olej a benzín

Použitie zemného plynu

Zemný plyn je pri výrobe dôležitým palivom a surovinou. Článok: Hobart M. King, Ph.D., RPG Konečné využitie zemného plynu v Spojených štátoch: Výroba elektriny, priemysel, rezidencie a komerčné budovy boli hlavnými odvetviami spotreby zemného plynu v Spojených štátoch v priebehu kalendárneho roka 2013.

Čítajte Viac
Guarové zrná a hydraulické štiepenie Olej a benzín

Guarové zrná a hydraulické štiepenie

Guarové bôby: Vľavo: zhluk guarových zŕn, public domain image created by R. Loganathan. Vpravo: guarové bôby, fotografia Tracey Slotty, Ministerstvo poľnohospodárstva Spojených štátov, ARS Systematic Botany and Mycology Laboratory. Fazuľa, ktorá premieňa vodu na gélový prášok vyrobený z fazule relatívne neznámej rastliny pestovanej v Indii a Pakistane, môže rýchlo zmeniť vodu na veľmi hustý gél.

Čítajte Viac